nelze protlačit kapalinu, Shimano Ultegra R8020, levá

51 nepřečtených
  • jubla

    Ahoj, prosím o pomoc. Na novém kole (najeto 0km) jsem o víkendu zkracoval hydraulickou hadičku – zkrátím, dam olivu, nalisuju trn, připojím k páce (Ultegra 8020) a nemohu protlačit kapalinu do kalíšku. Zkoušel jsem protlačit olej od třmenu až po trn a vše je v pořádku. Připojím ji na páku a nedostamu do systému ani o mililitr navíc. Přitom než jsem hadici zkrátil, vše fungovalo. Zkusil jsem v páce vyndat membránu, abych viděl, kam až se olej dostane, ale je to někde ucpané … máte s tím někdo zkušenosti? A hlavně s opravou pístku v páce, kde tedy asi bude podle mě problem … nechci to zatím dávat na reklamaci, abych mohl jezdit, třeba to bude jen nějaká maličkost, co mě zatím nenapadla …

    0 0
    • Jáchym 1  

      Nějakej ,,cucek,,u vstupů do páky.

      Když zmáčkneš páku,vytlačí olej?

      (při odpojené hadici)

      1 0
    • kubad  

      reklamaci? po tom cos to rozvrtal?

      dej na páku kalíšek a zapumpuj, měl by jít olej z otvoru pro hadici po několika pumpnutích, pokud s to teda rozborkou a demontáží membrány nezničil

      0 0
      • jubla  

        Zkusim, diky za radu

        0 0
      • jubla  

        Tak jsem to zkusil a zadny olej otvorem pro hadici nejde.

        0 0
        • Floydie  

          Tak tohle je zajimava zavada. Problem je tedy v pace, ale jak pises, puvodne pred zkracenim fungovala. U vstupu pro hadici nic nevidis? Treba se nejak poskodil trn a zustal u vstupu nejaky bordel, ale zase protlacit zpet by to melo jit i kdyby tam neco bylo. Pak napis cim to bylo, fakt me nic nenapada.

          0 0
          • jubla  

            Jj, predtim nez jsem hadici zkratil, tak vse fungovalo. Pro info prikladam obrazky – konec hadicky s nalisovanou olivou a pohled do paky, kde je podle me vse v poradku …

            Prave jsem zkousel protlacit kapalinu pres paku, ale zadny vysledek. Hlavni problem je v tom, ze nedokazi udelat takovy tlak jako spodem pres trmen, kde mam na co nasadit hadicku. Na pace ji nemam na co nasadit. Zkousel jsem redukci ke kalisku, ale neni to ono :(

            0 0
            • Jáchym 1  

              Zmáčnutím páky nevytlačíš kapalinu?

              0 0
              • jubla  

                Bohuzel, nevytlacim … naplnil jsem horni cast paky s membranou olejem co to slo, pak pumpuju a ze vstupu pro hadicky nejde ani ňňň

                0 0
                • Jáchym 1  

                  Rozumím tomu dobře tak,že máš nainstalovaný kalíšek,v něm kapalinu a mačkáním páky neprotlačíš žádnou kapalinu z výstupu?

                  0 0
    • GGW  

      Jen ze srandy, máš správnou kombinaci páky/třmenu? :)) Já minule napojil páku, otevřel sem ventil na třmenu a nešlo to, tlačím jak svině až vysřelil olej zpět přes stříkačku někam doprdele… Až po 5 minutách mi došlo, že tlačím přes druhou páku :)))

      2 0
      • jubla  

        Jj, tam problem nebude … leva paka, predni trmen … hlavne tlacim olej otevrenou hadickou, abych zjistil, zda je pruchozi a pak ji davam na paku, ale diky za tip :)

        0 0
    • Chlebovnik  

      Zkus oddálit páku od řidítek a povolit free stroke.

      0 0
    • mech1  

      Tohle jsem taky řešil, stejný problém. Na si.shimano.com si najdi postup k odvzdušnění a postupuj podle toho. Pomohlo mi to a brzda funguje.

      0 0
      • jubla  

        Kouknu, diky za radu. A nevzpominas si, co na tom postupu bylo nestandardniho? … uz jsem to delal 20–30× a nikdy zadny problem.

        0 0
        • kubad  

          oddálit páku od řídítek na max, občas to umí zlobit

          1 0
          • jubla  

            Taky jsem to zkousel, ale az budu u kola, zkusim to znovu, diky

            0 0
            • jubla  

              Zkusil jsem to cca 30× a nic, kazdopadne diky za pomoc

              0 0
        • mech1  

          Nevím, asi poloha páky. Taky mi to nešlo protlačit a když jsem se držel návodu, tak na první dobrou.

          1 0
          • jubla  

            Probehl jsem i navod a zkusil to podle nej, ale vysledek je porad stejny … pri protlacovani se mi kapalina stale vraci do strikacky, nekde v pace je to nepruchozi

            0 0
            • MirosPikos  

              Zvláštní, však to nemůže být nic tak složitého. Mohl se tam skřípnout nějaký o-kroužek a ten logicky těžko pustí minerál, kam ho pustit má. Budeš se do toho muset podívat. Na reklamaci bych nespoléhal tím spíš, když ses v tom už celkem vrtal.

              1 0
            • mech1  

              Víc ti nedokážu říct. Já s tím uspěl. Zkus servis a nasyp si popel na hlavu…

              1 0
    • KRoser  

      zkus rozdělat a podívat jestli tam není nějak špatně danná membrána tady návod

      0 0
      • jubla  

        Diky, v membrane problem nebude. I kdyz jsem ji mel venku a zkousel jsem protlacovat olej, neslo to. Napada me je pridreny pistek v pace, ale do toho se mi nechce.

        0 0
        • KRoser  

          Jo tak tam bude asi něco fakt špatně, asi to bez reklamace nerozhýbeš.

          0 0
        • mech1  

          Píšeš, že to je úplně nové a než jsi to zkrátil, tak to fungovalo. Nic přidřenýho bych tam nehledal.

          0 0
          • jubla  

            jj, je to fakt zajímavé. Zkusim ještě po městě servis, zda se s tím setkali a dám vědět.

            0 0
    • Vrci  

      Když k páce dáš naprimo stříkačku – kapalinu protlačiš?

      0 0
      • jubla  

        to jsem zkoušel a naplnil jsem jen prostor s membránou, dal už nevím jak udělat takový tlak jako když to dělám přes ventil na třmenu … dírka po zátce na páce je velká a nemám nic, co by těsnilo, abych mohl udělat takový tlak jako zespoda :(

        0 0
        • Vrci  

          Myslel jsem spodem, tlačit kapalinu místem pro montáž hadice.

          0 0
          • jubla  

            Rozumim, zkusim to nejak utesnit a vyzkousim to. Snad tam dostamu nejaky tlak …

            0 0
            • Vrci  

              Teflonová páska. Zkus nejdřív i sundat víčko a vyndat membránu a hýbat brzdovou pákou.

              0 0
              • jubla  

                Tak jsem to zkusil … vyndal jsem membranu, mackam paku a trosku si oleje vzala, ale k membrane se nic nedostalo, tam bylo sucho … je to ucpane nekde mezi privodem od hadicky a membranou … absolutne to nechapu, jak se to mohlo stat, kdyz jsem jen zkracoval hadicku :(

                0 0
                • Jáchym 1  

                  Myslím,že se Ti podařilo nějak vtlačit kousek toho bílýho těsnícího materiálu co bývá na převlečné matici do páky.

                  0 0
    • jubla  

      Diky vsem za snahu. Uz jsem to vyresil. Na jednom serveru jsem se docetl, ze by to mohl delat staveci sroub, kterym se ladi mezera mezi pakou a riditky … trochu jsem ho povolil a kapalina jede pekne pres trmen az do kalisku. Jakmile mate ovzdusneno, zase si s nim muzete hrat a ladit mezeru mezi riditky, neuveritelny!

      2 2

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.