• Jirik123

    puvodni thread www.bike-forum.cz/…6/forum.html#… uz hodne narostl, nacital se pomalu a diskuze zacala byt neprehledna. proto prosim pokracujte zde:-)

    Anketa: Jaky druh svetla na kole pouzivate?

    6x
    9%
    LED
    52x
    76%
    HID
    2x
    3%
    0 0
  • Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0
  • Jirik123

    par dalsich temat z posledni doby, kde se resilo osvetleni na kolo: www.bike-forum.cz/…0/forum.html#… www.bike-forum.cz/…7/forum.html#… www.bike-forum.cz/…1/forum.html#… www.bike-forum.cz/…7/forum.html#… www.bike-forum.cz/…1/forum.html#… www.bike-forum.cz/…0/forum.html#…

    pak si dovolim trochu prihrat polivcicku;-) muj mensi testik ledmania.cesky­blog.cz/svitil­ny/test-svetel-na-kolo/ souhrn recenzi ledmania.cesky­blog.cz/souhrn-recenzi/ midlanderuv bastl ledmania.cesky­blog.cz/svitil­ny/homemade-svetlo-na-kolo-little-boy/ sintyho bastl ledmania.cesky­blog.cz/svitil­ny/babi-3-x-ssc-p4-led-homemade-svetlo-na-kolo/

    nesmim zapomenout na pepka: mmm.ic.cz/ a mirror cyklo.szm.sk/

    tunnig celovky od Nodara www.tomradon.eu/…-tuning.html

    databaze home made svetel na mtbr.com forums.mtbr.com/show­thread.php?t=295664

    pokec o svetlech na kolo na CPF www.candlepowerforums.com/…mdisplay.php?f=86

    prodejci novych high-power led v CR www.tron.cz/ www.lightronic.cz/ www.official.cz/ metronix.cz/ pokud jste od nich nekdo nakupoval, tak se podelte, ja s nimi zatim nemam zkusenosti

    zahranicni obchody: www.dealextreme.com/ (H-K) www.kaidomain.com/…Default.aspx (H-K) www.cutter.com.au/ (australie) www.led-tech.de/ (nemecko) theledguy.cha­inreactionweb­.com/ (USA) www.taskled.com/ (USA)

    a dalsi…

    0 0
    • pepko  

      no to si dal dokopy fakt paradnu zbierku … to je super mat to vsetko takto pohromade …

      0 0
  • Pebe

    já mám taky Ledku, Luxeon 5W pebe.wz.cz/sve­tla/index.htm

    0 0
    • DyEm  

      takže objednána LEDka se Zlína. Jsem zvědav, zda poznám rozdíl proti 3W Luxeonu. Pokud to porovnám s 20W halogenem (asi 17stp), tak halogen je příjemný pro oči a několikrát silnější…

      0 0
      • DyEm  

        LEDka přišla(y), provedena výměna, v každým případě je teplota barvy příjemnější (a má gelovou čočoku:) ). Trochu se změnil úhel vyzařování, je trošku širší (při stejné nebo vyšší intenzitě) – tohle mám na rodlech. + něco na helmu kolem 8–10stp.

        0 0
        • pepko  

          fotky ?

          0 0
          • DyEm  

            fotky udělat můžu, ale mám plněautomatický foťák a lezou z toho nicneříkající snímky. Vyzkoušeno. Navíc na noční jízdu se dostanu nejdřív příští týden

            0 0
            • DyEm  

              mají na DX optiku na Cree Q5? Hledám a nic nemůžu najít. Úhel 7–10stp

              0 0
              • Jirik123  

                takovou optiku jsem tam taky nenasel. pokud uz tam nakou optiku maj, tak uplne bez popisku:-/ ty 8° maji na KD.

                0 0
              • pepko  

                sa tvaris ako keby som ja nemal automaticky fotak …

                asi lepsiu optiku ako je ta z KD nenajdes … 8stupnov je tak akurat … mozno casom ked budes viac experimentovat, by sa ti mohla hodit aj so sirsim uhlom, ale taku zatial poradit neviem … ziadnu inu nemam odskusanu …

                0 0
                • DyEm  

                  takže první noční jízda. Výměna opravdu stála za těch „pár“ kaček, barva je teplejší, není to ta totálně studená modř. Kužel je o kus širší, se stejnou intenzitou. Takže spokojenost. Na helmo to ovšem pořád chce druhé světlo na sjezdy, přisvícení do zatáček. Fotky jsem dělal, bohužel opravdu jsou nepoužitelný. Zítra možná půjčím z práce ¨luxmetr a změřím to 1m od světla

                  0 0
  • 384

    Tak jsem udelal par fotek Q5kovyho svetla z DX s pracovnim nazvem hamgranat. Je to porovnani kuzelu originalu a s trochu posunutym ohniskem.

    0 0
    • Jirik123  

      jeden amik ho pokrtil jako „piston“, ale handgranat je taky docela vystiznej:-)

      0 0
  • Jirik123

    bikeri v polsku se domluvili, navrhli a vyrobili profesionalne vypadajici svetlo.

    www.candlepowerforums.com/…owthread.php?…

    ledky v tom maji 3×Cree XR-E R2 WH koupene u polskeho distributora.

    maji tam i fotku s porovnanim se Sigmou Powerled black, Sigmou mirage 5+10W a Lupine Wilma (4×SSC udajne 800lm).

    img514.imageshac­k.us/img514/9806/po­rowanianie4dz9­.jpg

    To polsky svetlo presviti i Wilmu. Taky tam jsou videt rozdily v barve. Cree R2 WH lezi teplotou barev nekde napul cesty mezi SSC a halogenem. Taky je to nejteplejsi color bin z cool white ledek:-)

    0 0
    • Lowrider  

      Ta Powerled Black svítí nějak čajově ne? Nemá už jí někdo??? Před Vánoci jsem jí měl objednanou, ale nebyla, tak jsem to stornoval a teď nevím jestli objednat znovu nebo ne.

      0 0
      • Jirik123  

        musis to brat tak, ze dole jsou tri a ctyr ledkovy svetla, takze powerled black proti nim vypada slabe. radsi ji porovnavat se sigmou mirage 5+10W, ktera ale diky lampe na blizko a do dalky ma lepsi rozlozeni svetla v prostoru.

        0 0
        • Lowrider  

          Aha. Jinak do dálky to svítí líp jak ty Mirage. A světlo který by svítilo i před kolo by tedy stačilo obyčejnější že jo… Na blízko svítí dobře lecos…

          0 0
          • Lowrider  

            Chci říct, že k tej Sigmě by se hodilo ještě jedno světlo na druho starnu řidítek, který by svítilo před kolo :-).

            0 0
            • pepko  

              ono to nie je take jednoduche … kazde svetlo, ktore budes mat, nebude dost silne na to, aby si nemohol mat silnejsie … najhorsie je, ked si potom pozicias silnejsie, alebo pojdes s niekym kto ma silnejsie, tak sa ti tvoje bude zdat malo …

              napriek tym uzasnym svetelnym vykonom sa stale bavime o vykonoch v radoch stoviek lumen a je to malo … staci si len vyskusat urobit fotakom fotku v takom prostredi, pokial budes mat nastaveny cas v radoch sekund tak nieco odfotis, pokial budes fotit casom asi 1/30, ktorym si schopny urobit doma fotku pri umelom osvetleni (miestnost asi 16m2 a 100W klasicka ziarovka), tak na fotke budes mat iba ciernociernu tmu … (ano oci sa prisposobia, ale ak ta niekto osvetli, tym dhsie sa ti budu prisposobovat na tvoje svetlo, cim slabsie svetlo mas a mozno ta tych par sekund bude stat zivot :-)))) )

              takze odpoved na otazku ci sigma powerled svieti cajove alebo nie, sa neda urobit … niekomu staci, niekomu nie, ale z hladiska fyziky je to hrozne malo … takze hladaj testy, porovnavaj a nieco si vyber … casom to zahodis a kupis nieco lepsie … predpokladam, ze o 10 rokov sa budu na biku bezne nosit svetla s vykonom 1000lumen …

              0 0
            • pepko  

              a este k tomu pouzitiu dvoch svetiel do dialky a do blizka … ono je to zlozitejsie, musia byt rozumne vyvazene co sa tyka vykonu … pokial to na blizko bude silne, tak to do dialky bude zanikat a samozrejme aj opacne … oci sa pekne prisposobuju, ale predsa maju len obmedzeny dynamicky rozsah … ja sa momentalne snazim vyskladat nejaku kombinaciu 6 led a je to nejake divne, lebo neviem najst spravne riesenie … tych 1200lumen mi nejako mizne v priestore a nakoniec si myslim, ze iba 2 ledky by stacili :-))) (ale po par minutach jazdy zase ten nazor zmenim … a zapnem aj dalsie …)

              0 0
              • Lowrider  

                Díky za ujasnění… teď mám obyč Powerled a občas mi stačí, ale občas se mi zdá, že by to chtělo něco ostřejšího. Tak uvidím, ale co je lepší než Powerled Black za stejnou cenu a stejnou výdrží? A aniž bych si to nemusel sám vyrábět, páč sem levej jako šavle…:)

                0 0
                • pepko  

                  hold to si uz musis sam rozmysliet … 1 ledka nie je ziaden zazrak … a co sa tyka efektivity, tak ta vyrazne klesa, sa vyrobca snazi dostat co najviac lumen z jednej led … (1W = 100lumen, 3W = iba 200lumen) … ja doporucujem iba viac led riesenia, ale kde ich zobrat ti neporadim :-)))

                  0 0
    • pepko  

      uz to tu zase zaplnate co ???

      ale je fakt, ze tu pribudaju same skvele odkazy … vyzera to tak, ze ziadne rozumne silne svetlo (1000 lumen) sa neda kupit za rozumny peniaz (menej ako 5000kacek) …

      zacal som sa prehrabat na fore mtbr.com … tam su tak skvele diela, vacsinou z hlinikovych profilov … keby som bol vedel aj by som sa niecim inspiroval :-)))

      0 0
      • Jirik123  

        no klidne bych rekl, ze 1000 lumenove svetlo u nas nekoupis za min, nez 10k Kc (pokud bys u nas vubec neco takovyho sehnal) je pravda, ze polovinu ceny klidne muze tvorit baterie…

        pokud chces takhle silny svetlo za rozumnou cenu, tak asi jina cesta nez „udelej si sam“ neni.

        momentalne povazuju za ideal 2 x ±200lm led na riditkach a jedna na helme. vic ani nepotrebuju:-)

        0 0
        • pepko  

          cize 600lumen spolu ? no to je uz fakt dost … s tym urcite suhlasim :-)))

          0 0
    • vysmátej bajker  

      Vypadá jak Lupine.Nepíšou tam čím to napájej a na kolik to přišlo?

      0 0
      • Jirik123  

        cenu zatim nenapsal. baterii zrejme resi kazdy individualne, vzhledem k pouziti elektroniky Maxflex2 (obdoba Sharku) www.taskled.com/maxflex.html muzou pouzit libovolnou baterii s napetim 5–10V

        0 0
        • pepko  

          inak baterie ako take sme v minulom trede dost slabo prebrali … zacali sme tym, ze olovo sa pouziva najviac, pokracovali ty, ze AA sanyo 2700 su podla testu najlepsie a skoncili tym, ze mozno aj liion 18650 trustfire su pouzitelne … ale stale sa mi zda, ze to je malo Wh, ked mame pomerne lacny zdroj lediek a elektroniky … chce to lacny zdroj poriadnych akumulatorov s komfortnym pouzitim a nabijanim …

          0 0
          • Jirik123  

            u baterii se asi nedaji delat zazraky, budto jsou levny a tezky, nebo drahy a lehky. jinak v diskuzi na blogu me jeden clovek upozornil na tyhle nimh packy stores.ebay.co­.uk/Vapextech-Batteries-and-Chargers9-6v-Packs_W0QQcol­Z4QQdirZ1QQfsub­Z4234346QQftid­Z2QQtZkm

            0 0
            • pepko  

              no packy tam vidim, ale nabijacky som tam nasiel iba na klasicke AA … cim sa to ma nabijat ?

              0 0
              • Jirik123  

                nabijecku si asi musis zajistit sam. hodne druhu maji napriklad na www.batteryspace.com (vcetne spousty akumulatoru). je pravda, ze po zapocteni ceny nabijecky uz to tak extra vyhodne nevypada… pokud by se dal sehnat nejaky rozumny drzak, tak asi nejvyhodnejsi mi porad vychazeji 18650 liion.

                0 0
                • pepko  

                  nemohol by si mi urobit fotky ako je to vlastne s velkostou 18650 ? porovnanie s AA, C a D …

                  myslis, ze by som mohol nabijat 2ks trustfire protected 18650 s nabijackou 8.4V co maju na KD za asi 10$ a je urcena na ten velky 2×D akumulator ?

                  0 0
                  • Jirik123  

                    zleva: CR123, AAA, AA, C, D, 18650.

                    s tim nabijenim nevim, mozna by to slo. protected aku maji ochranu proti prebiti, takze kdyz se jedna nabije driv, tak se proste vypne (druhy kus se v tom pripade nenabije naplno). je otazka jak vysoko je nastavena ochrana proti prebiti, muze byt vys nez na 4,2V a pak by se ti snizovala zivotnost akumulatoru. taky ten nabijeci proud uz je relativne vysoky. ale pokud bys aku v prubehu nabijeni kontroloval a pripadne vcas vypnul, tak by to snad slo. jinak na KD pry maji byt do 10 dnu dostupne samostatne protected D liion aku.

                    0 0
                    • pepko  

                      dik … tie 18650 vyzeraju fakt dobre co sa velkosti a kapacity tyka … len ich vediet komfortne nabijat … mozno si nieco zbastlim z tych obvodov co sa tu objavovali linky …

                      som zvedavy ako kapacitu budu mat tie D liion … drziaky na D mam doma :-)))

                      0 0
  • kovar

    hele, ony se SSC prodávají u nás, díky za info! Takové radosti v úterý večer. Ač je B-F zamořeno od výpotků honzů, roudů, wroumů, olkyců, a podobných (nejmenovaným se omlouvám za nejmenování), že už ani pomalu nestačím blokovat , tak kvůli takovýmto theadrům, jako tento, pořád stojí za to B-F sledovat.

    0 0
    • Jirik123  

      lightronic a tron pry maji minimalne i Cree XR-E Q4 a optiky a elektroniky pro napajeni z 12V. ale obe firmy maji zastaraly weby, musi se jim napsat.

      tron ted ma i reklamu na www.fotonmag.cz/

      0 0
      • kovar  

        dik. zajdu se taky podivat osobně do www.official.cz/, mám to na dohled od baráku

        0 0
        • pepko  

          napis co tam maju, za ake ceny, ledky, elektroniky, optiky, akumulatory … zober cenniky a odfot ich …

          0 0
          • kovar  

            no něco zkusím zjistit, ale dostanu se tam až nějak nevím kdy, ač to mám na dohled, tak je to přesto 3km vzdušnou čarou

            0 0
  • Jirik123

    tak mi to nedalo a objednal jsem 5 Ledil optik na vyzkouseni. www.cpfmarketplace.com/…owthread.php?…

    vzal jsem 4°,7°,14°,30° a oval 6° x 24°.

    0 0
    • 384  

      To jsi vzal ty ctveraty?

      0 0
      • Jirik123  

        jednu kulatou, zbytek jsou ctverhrany.

        0 0
        • 384  

          Trochu me mrzi, ze z tech kulatejch ma jen tu s uzkym kuzelem, takze pro „hamgranat“ to reseni neni. Ale i tak jsem zvedavej na vysledky. Ja mam zkusenost s optikou Fraen pro luxeona III a z ty jsem byl zklamanej, ucinost optiky nebyla nic moc.

          0 0
          • Jirik123  

            Do granatu zrejme zkusim dat tu 8° optiku z KD, ta by se snad vejit mela. Ty ctvercovy optiky by se meli vejit do C2, vevnitr je prostor cca 32×22mm.

            0 0
  • pomiatko

    zdravim,neviete mi poradit ktore led svietidlo je najvykonnejsie na dealextreme na 1AA,14500 pripadne CR123A?myslim celkovy svetelny vykon na max…nejak v tom mam gulas…dakujem

    0 0
  • pomiatko

    zdravim,neviete mi poradit ktore led svietidlo je najvykonnejsie na dealextreme na 1AA,14500 pripadne CR123A?myslim celkovy svetelny vykon na max…nejak v tom mam gulas…dakujem

    0 0
    • Jirik123  

      tam maj tolik modelu, ze v tom musi mit gulas asi kazdej:-) z AA svetel bude nejlepsi asi nejaka MTE. www.dealextreme.com/…dx/sku.10688 na maximum ale necekej vydrz delsi nez ±1 hodina.

      CR123 ani 14500 svetla nesleduju, tak nevim. ale budou mezi nima silnejsi modely nez jsou ty na AA.

      jinak jsem si ted predelal jednu starsi MTE SSC na directdrive z 14500 baterie a je to delo:-) Jen nevim jak dlouho to vydrzi, nastesti tlacitko ma pomerne velkej vnitrni odpor a taky tam je hafo prechodovejch odporu takze by se spalit nemusela.

      0 0
      • pepek  

        Nevíš něco víc o tomto: www.dealextreme.com/….dx/sku.4238 Nemá to moc uzký kužel, nebo je to už zastaralá dioda? (láká mně na tom ten pohon na: 2×AA)

        0 0
        • pepko  

          no ved to ma jirik recenzovane na stranke … a aj na mojich fotkach sa to vyskytuje … staci pohladat … infa je tu dost …

          0 0
      • pepko  

        toto MTE mi nejako uniklo, to asi bude nejaka novinka …

        ja by som rad prerobil mxdl P4, je tam nejaka biedna elektronika, Q5 by sa tam tiez hodilo … ale zatial som sa nerozhodol ktoru elektroniku tam dat … a vidim, ze tam asi nedam ziadnu, este pockam, ak budem nahodou prechadzat na liion 18650, tak si objednam tiez aj 14500 a pouzijem tvoj directdrive :-))))

        kolko to vydrzi svietit z plne nabitej 14500 ? sprav nejake foto, nech si mozem pozriet pokles vykonu …

        0 0
        • Jirik123  

          S cerstve nabitou 14500 je vzestup vykonu vyrazny, ale predpokladam, ze s poklesem napeti na aku bude vykon pomerne rychle klesat. Vydrz jsem zatim nemeril. Spis jsem to upravil jen tak pro efekt, nez pro nejake prakticke pouziti:-)

          0 0
          • pepko  

            to mi je jasne … ja mxdl pouzivam ako take nonstop svetlo … mam ho zapnute stale a podla potreby zapinam a vypinam bastl alebo uf606 na prilbe … este sa mi nepodarilo mxdl vybit, vydrz bude mat vyse 3hodiny na 1AA … kludne by som tu vydrz skratil, je to najslabsie svetlo co mam, ale vzhladom ku konstrukcii ponuka velky priestor na modifikovanie … len sa musim rozhodnut ako …

            0 0
            • Jirik123  

              zkusil jsem zmerit vydrz bez chlazeni, ale nejde to. ledka se uz po 4 minutach prehrala (a to ji mam prilepenou teplovodivym lepidlem). budu si na to muset sehnat nakej velkej vetrak:-) na fotce vlevo upravena MTE SSC vpravo L1D Q5 jako reference.

              0 0
              • pepko  
                1. co to znamena ze sa ti prehriala ? uz je znicena, ci sa este bude dat pouzit ?
                2. co to mas za farby ??? Q5 predsa nema takto teplu farbu … viem ze ssc ma chlasnejsiu farbu ale takyto rozdiel ??? … keby bol namiesto Q5 rebel, tak to pochopim …
                0 0
                • Jirik123  

                  vypnul jsem to vcas, takze k poskozeni snad nedoslo. ta zed je bilo oranzova, proto to vypada teplejsi:-)

                  0 0
    • 384  

      Hodne dobry flashlight na CR123 je tahle FMR. Vystup asi 150lm vydrz 45min. Navic ma spinac z boku coz je podle me praktictejsi.

      www.dealextreme.com/….dx/sku.3786

      No a ted se objevilo jeste tohle svetlo s Q5 od kretryho si hodne slibuju. Uz je objednany ale jeste neprislo.

      www.dealextreme.com/…dx/sku.10806

      0 0
      • pepino  

        Tak se modli, páč DX v tom začínají mít pěknej bordel a už mě se.. kakaj, dneska zas necelá objednávka a asi 3 balíky už měsíc nic. Před půl rokem bylo všechno OK.

        0 0
        • Jirik123  

          me dve obalky z listopadu vubec nedorazily. nastesti nic drahyho, jen v tom meli bejt i reklamovany veci.. Jinak od 5.2–10.2 slavej v cine novy rok a nepracuji, takze doporucuju objednat jeste rychle ted, nebo az v druhe polovine unora.

          0 0
          • Jirik123  

            No jak tohle dopadne? Objednany polozky se po zaplaceni vubec neobjevi ve fakture, doufam ze mi neposlou prazdnej balik.. Uz jim radsi pisu support ticket.

            0 0
            • Jirik123  

              pod logem b-f je cena 15,86$

              0 0
            • pepino  

              No dneska mě zas trochu uklidnili, přišel balík i s částí minulý objednávky:) Pravda je, že když nemaj, tak pošlou i část za dolar samotnou, což by zas tak plýtvat nemuseli, bych si holt zanadával a počkal :)

              0 0
        • 384  

          Uz mame za sebou asi 10 objednavek, takze vim co muzu cekat. Rikame tomu DX loterie :)

          0 0
        • pepko  

          ano niektore objednavky trvaju dlho … ale nastastie su korektny a to co maju hned poslu … na rozdiel od takeho koloshopu, ktoremu to trva a kym nema vsetko na sklade, tak to neposle …

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse