• jack

    Mužete mi někdo říct jaký je rozdíl v těchto osách – chci si nechat zaplést kola a mám na rámu 142×12+ a dost výrobců dělá,ale pouze 142*12 a nevím jestli mi to tam sedne-ptal jse s e i ve spešlu a ani tam nevěděli což mě fakt nasralo.díky za odpovědi.

    0 0
    • Tina  

      Možno keby si vzal svoj rám a zašiel do najbližšieho kameňáku vyskúšať koleso s nábou 142×12mm tak by si to zistil aj bez toho aby si musel zakladať nové vlákno.

      0 0
    • jonti  

      Sedi to, jediny rozdil je o 2mm dovnitr posunuta kazeta. Nevyhoda je nutnost po vymene kol stelovat razeni a dorazy, jinak ok. Opacne by to sedet nemuselo – ram 142 a kolo 142+.

      0 0
    • Vilém  

      Rozdily zde.

      0 0
      • Tina  

        Takže na väčšine rámov 142mm compatible mu s nábou 142+ bude chytať reťaz na najmenšom pastorok o trubky reťazovej vzpery. Dík za nákres.

        0 0
    • kesu  

      Ať už jde Specialized do Pr***e s těmadle kravinama. Už jen kvůli tomu bych to nechtěl ani zadarmo

      0 0
      • Tomáš  

        +1

        0 0
        • jack  

          takže když koupím 142*12mm a dám to na rám 142*12+ tak by to mohlo sedět když dám za kazetu nějakou vložku a tím jí posunu.

          0 0
          • kubad  

            když si pořádně prohlédneš odkaz co ti dal Vilem tak tam najdeš vše co potřebuješ vědět.

            ale OK shrnu ti to:

            pro 142×12 platí: ?

            Hub fits all 142 frames, including Specialized frames with 142+ spacing

            Česky: rámy Specialized jsou kompatibilní jak s 142×12 tak s 142×12P+

            a rozdíl mezi 142×12 a 142×12+ je v to že to plusko má posunutou kazetu o 2mm blíž k rámu (nemusí to sednout do všech rámů)

            a ty nemusíš žádné podložkování kazety řešit, jen pošteluješ dorazy na přehazce a dotáneš trochu lánko

            (teoreticky tam můžeš nějakou podložku dát 1mm pokud pude bez problémů kazeta dotáhnout víc to asi neveme)

            0 0
      • scret  

        to by se melo do kamene tesat!:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.