POMOC! AuthorCosmic 2009-červené?!

20 nepřečtených
  • 4xMM

    Ahoj, nevíte náhodou někdo, zda resp. kde se dá ještě sehnat dětské kolo Author Cosmic 20", model 2009, v tom červeném provedení http://www.author.cz/…4&pid=610052 – barevná varianta 2 = červená)?

    Chceme toto kolo koupit našemu staršímu synkovi, líbila by se mu nejvíc právě ta červená-„hasičská“ ;-) barva, ale jinde mi bylo řečeno, že kolo v tomto provedení snad už není k dostání nikde…(?) Tak se ještě ptám Vás tady jako poslední naděje… ;-), třeba někdo bude vědět o nějakém tom posledním kuse někde v zastrčeném obchůdku nebo tak…(?)

    Viděla jsem, že už přicházejí do obchodů modely 2010 a koukala jsem na ně na webu, ale konkrétně ten Cosmic 2010 se mi/nám vůbec nelíbí, co se barevného provedení týče – jsou to takové „vyblité“ (pardon ;-)) barvy, nevím co je to za divnou módu… Asi bychom tedy zvolili ten stříbrný Cosmic 2009, pokud červená už není (?).

    Moooc Vám předem děkuji za případný tip a přeji ještě hezký dnešní svátek :-)!

    Zdraví M.

    0 0
    • scalar  

      O Authorovi nevím, ale mohu doporučit za stejnou cenu kvalitnější Pells (máme ho doma 2 roky) v červené barvě, např tady:

      http://www.cyklord.cz/…-model-2008/

      0 0
      • 4xMM  

        Dík za tip, ale jaká je hmotnost? Vybrali jsme toho Authora Cosmic 2009 pro nízkou hmotnost cca. 9 kg (předchozí modely byly ale težší!), všechna ostatní kola ve výběru byly těžší… Dík za upřesnění!

        0 0
        • scalar  

          Hmotnost je 9,2 kg, výhodou hlavové složení typu aheadset, u Authora je závitové jako ze začátku 90. let…(proto jsem tehdy Authora nekoupil).

          0 0
          • scalar  

            Kolečko jsme trochu zdokonalili, tady jsou fotky:

            http://bike-forum.cz/…il-7411.html

            0 0
            • 4xMM  

              Hmmm, hezký :-)!

              Teď jsem nakoukl i synek a povídá „Jééé, takové bych chtěl, správně hasičské…!“ ;-)

              Můžeš mi prosím ještě prozradit, od jakého věku resp. velikosti/výšky vaše dítě na tomto kole jezdí/jezdilo? Má podobnou geometrii jako ten Author Cosmic, není třeba nataženější?

              (Ten mám totiž trochu „ve voku“ – dokážu si to představit; teď má synek Author Vital a gemoetrie Cosmica je podobná, tak v podstatě víme že mu bude…)

              Synkovi bude v zimě 6 let, měří asi necelých 120 cm…

              A k těm „zlepšovákům“ co jste na kole dělali – to bylo proto, že původní stav nebyl uspokojivý…? Nebo jste prostě chtěli něco navíc, ale kolo je/bylo i v původním stavu OK?

              Co brzdové páčky, jak se obsluhují? Nejsou moc daleko od řídítek…? Vím samozřejmě že se dají štelovat, ale třeba o Meridě Dakar a jiných dtěksých kolech to i přesto dost lidí uvádí jako minus…

              A co řazení – ten Author má grisphifty tuším Shimano RevoShift, v čem je tohle jiné…?

              Díky za všechny informace :-)!

              0 0
              • scalar  

                Kluk jezdí na kole od 5 let (už nevím jestli měl tehdy 110 nebo 115 cm), teď má 7 s půl (130 cm) a pomalu vybíráme na příští rok 24" kolo. Jinak řazení je Shimano RevoShift ve verzi na 7 rychlostí. Zkoušeli jsme Sram MRX, ale měl těžší chod, takže jsme se vrátili k Shimanu. Proti původnímu stavu jsem předělával kolo z 5 rychlostí ma 7, ale kluk dva nejtěžší převody stejně nepoužívá…

                Původní brzdové páky Tektro šly v pohodě seřídit i na dítě, ale měl jsem doma navíc jedny lepší (DiaCompe).

                0 0
                • 4xMM  

                  A co třeba tohle´(teď jsem objevila že ho mají v červené, „hasičské“ variantě)

                  http://www.rockroad.cz/…10/dcervena/

                  Sice se mi moc nelíbí ta prohnutá trubka, ale pro ty děti to může být praktické, když je tím vlastně rám trochu nižší, aspoň tak snadno nenarazí…

                  Lehké by být mělo, co tak vím, i jinak snad kvalitní… Jak byste ho posoudili ve srovnání s tím Pellsem (viz výše)?

                  Děkuji za názory!

                  0 0
                  •  

                    tohle jsem nedávno řešil, vyhrál Superior, kratší geometrie,líbivější vzhled a měli ho v klučičí a holčičí variantě, mám dvojčata kluka a holku a tak vzhled je velmi důležitej, přece holka nebude jezdit na klučičím kole a naopak.

                    0 0
                    • 4xMM  

                      Jéé, děkuji za reakci :-)! A jste s kolem (kolama ;-)) spokojení? Řazení, brzdy… – jde to dětem dobře ovládat?

                      0 0
                    • 4xMM  

                      Jo a jaké máte tedy ty barvy – červenou (klučičí„) a bílou (“holčičí")?

                      Mně /nám by se nejvíc líbila tahle červená varianta – viz foto.

                      Ale narazila jsem i na variantu, kde u té červené bylo víc bílé, na trubkách i sedle (viz druhé foto), mám trochu zmatek která verze je k dostání – prodejci to mají občas i špatně na svých webech, jak jsem zjistila… :-/

                      0 0
                      •  

                        mám variantu 2010, na stránkách www.superior.cz si to najdeš (i jaké jsou/byly barevný varisnty pro rok 09,08 viz archiv na jejich stránkách), jak jsem psal, mám obě barevné variaty a po předchozí kladné zkušenosti s jejich koly ve vel. 16 věřím,že i s těmahle budou děti spokojeni, jinak ještě na nich nejezdili, pouze zkoušení na předváděčce, dostanou je od ježíška

                        0 0
                        • 4xMM  

                          Ahoj, tak dík :-)! Asi do něho půjdem taky… M.

                          0 0
                        • 4xMM  

                          Jo ještě pro úplnost – teď mi bylo doporučeno kolo Acstar Spider 20", právě je také v červeném porovedení, třeba tady:

                          http://www.biketunel.cz/…-20–629.html

                          Ale to vůbec neznám, nic mi to neříká…

                          Koukala jsem různě na webu, nějaké info našla, špatné asi není(?), ale stejně nějak nevím – nevíte tady o něm něco víc, máte nějaké zkušenosti…?

                          Ale myslím že asi půjdeme do toho Supa nejspíš… Dnes uděláme poradu a snad i rozhodnutí :-).

                          Díky za pomoc!

                          0 0
                          •  

                            je ošklivý

                            0 0
                • 4xMM  

                  Teď mě napadlo – nebudete to Vaše kolo v dohledné době prodávat (když píšeš že už hledáte nové)…?

                  V té červené variantě ho už nemůžu nikde sehnat, mají jen modely 2009 (bílomodré) nebo už 2010 (bíločervený, ale podle mě vzhledově nic moc)… :-/

                  Ještě uvažujeme o tom Supovi, odkaz viz níže. Máš o něm nějaké info?

                  0 0
                  • scalar  

                    Kolo prodávat nebudeme, přebírá ho mladší syn… Superior se mi taky zamlouval, ale byl tam nevhodný přední převodník (tuším 40 z.), tedy zbytečně těžké převody. Pells má 36 zubů a je ideální.

                    0 0
                    • 4xMM  

                      Tak to jo, tak to máte jako my – taky dva kluky :-)!

                      0 0
                      • scalar  

                        tady uvádějí, že mají kolo skladem:

                        http://www.shop-sport.cz/…-id1415.html

                        0 0
                        • 4xMM  

                          Hmm, mám dojem že to je ten obchod kde mi odepsali že ho mají už jen bílo-modrém provedení… Ale ověřím si to radší znovu, mám už guláš kam jsem psala… ;-)

                          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce