Přehazovačka 105, RD-R7000, 11s + kazeta 11-36

25 nepřečtených
  • Máca

    Čau, zkoušel to někdo? GS má určitě pobrat 34. S 50×34 by to snad mohlo jít. S 52×39 asi těžko.

    Díky

    0 0
    • Singlespeed  

      S 52/39 to půjde naopak lépe než s 50/34, neboť je menší rozdíl mezi převodníky a tím i menší nároky na rozsah napínání přehazovačky.

      0 0
    • gersa  

      Mladej má na kole tuhle hazku s dlouhým raminkem a s kazetou Sunrace to chodí

      Žena mám Ultegrovou hazku s krátkým raminkem a ta chodí s kazetou 11–34, když jsme byli loni ve Francii, tak jsem ji tam dal zmíněnou kazetu Sunrace a taky to chodilo

      0 0
    • ghostik  

      Bude záležet i na rámu. Na Tribanu 520, který má celkem dlouhou patku mi R7000 GS chodi slusne i s SLX 11–40z :)

      0 0
      • Máca  

        Tak to je hustý, řeším, co to probere – musím něco koupit, doma mám akorát novou 11–42 na bika. To máš 1×11? Já potřebuju 2×11. Starý kliky 52×39, s 32 to bylo v horách dost na krev.

        0 0
        • Vilém  

          Tak proc tam nedas neco co takovy rozsah zvlada, kdyz budes kupovat?

          0 0
        • ghostik  

          Mám 2×11. Ve předu 50/34 vzadu 11–40. Ale takovýhle extrém to podle mě zvládá jen díky tvaru a délce patky rámu.

          0 0
          • Tomcat  

            Delka patky ovlivňuje maximální použitelnou velikost pastorku. Nikoliv rozsah , ten je ovlivněn tím co zvládne vodítko napnout.

            0 0
    • Máca  

      Chci to pořešit kazetou – nejlevnější. V nouzi ještě kliky. Nechci kupovat celý grx 8…

      0 0
      • Vilém  

        Mozna jsem spatne pochopil tvuj post, ale myslel jsem proc nekoupit treba GRX saltr s kterym by to chodilo, nez se pomoci B sroubu, pripadne nejakych prodlouzeni patky, snazit zvysit rozsah a rozdrbat si tim razeni na mensich pastorcich.

        0 0
        • Máca  

          Grx asi jo, v režimu 1×11 určitě, ale chci zachovat 2×11 a to píšou, že 11–34, takže to samý jako ta má 105( sice bez brzdy ale nemusím ji kupovat). Kdyby to chodilo s XT nebo SLX přehazovačkama, je po starostech, ale… . Spíš možná ty grx kliky ..

          0 0
    • Jaaaan  

      Oživím téma. Má někdo zkušenost s přehazkou 105 RD-R7000 a nehorázně hlučnou horní kladkou, která nemá dírkování, ale je plná a při jízdě vydává takové lupkavé zvuky, tak jak když ji člověk zkusí zmáčknout, tak je to duté…asi je to z plastu nebo nevím z čeho…na staré klasice 5800 to nedělalo…asi zkusím vyměnit za kladky co jsou do přehazky RD-R8000…

      Případně kolik mm od největšího pastorku máte tu tuto přehazku s dlouhým ramínkem a ozkoušané, že je to nejtišší?? mám tam kazetu 11–30

      0 0
      • Vilém  

        Lupkave zvuky? Duta kladka? Ja ti nevim, ale chybu bych hledal jinde.

        Retez mas protazeny dobre?

        0 0
      • Jaaaan  

        Jak se ten řetěz rozkmitá, tak tady ta kladka má takový zvuk…nejsou tam kuličkové ložiska jak na ultegře, ale je tam takový váleček s plíškem a ten plíšek tam není úplně napevno a v té kleci se to dost hýbe…

        0 0
        • jecnak  

          105ka má kluzná ložiska. Pokud nejsou namazaná, tak mohou pískat nebo vydávat různé zvuky. Buď je namazej, nebo si kup kladky Ultegra nebo Dura.

          1 0
      • Jaaaan  

        Jenom takový postřeh. Když sem zkusil dát do ramínka 105 kladky z ultegry co sem doma našel, tak ramínko vibrovalo. Když sem tam vrátil ty původní kladky, tak to bylo ok. Takže na té 105 jsou asi záměrně takové kladky.

        Příjde mně že, co sem měl ultegry, tak všechny byly hlučné a vibrovali. Ač by to být neměl, tak uživatelsky přívětivější jsou levnjěší 105.

        0 0
    • Jaaaan  

      jo na nejměnších pastorcích nebo při točení klikama zpátky to trochu píská jak kdyby to vrzalo…takže normálně stříknout wdéčko nebo to rozebrat a teprve pak??

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.