• Brosses

    Pujdete volit prezidenta?

    Koho budete volit?

    Co o danem kandidatovi vite?

    Co vite o ostatnich kandidatech?

    • jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejichdemisi, odvolává vládu a přijímá její demisi,
    • svolává zasedání Poslanecké sněmovny,
    • rozpouští Poslaneckou sněmovnu,
    • pověřuje vládu, jejíž demisi přijal nebo kterou odvolal,vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenovánínové vlá­dy,
    • jmenuje soudce Ústavního soudu, jeho předsedu a místopředsedy,
    • jmenuje ze soudců předsedu a místopředsedy Nejvyššího soudu,
    • odpouští a zmírňuje tresty uložené soudem, nařizuje, aby se trestnířízení nezahajovalo, a bylo-li zahájeno, aby se v něm nepokračovalo, azahlazuje odsouzení,
    • má právo vrátit Parlamentu přijatý zákon s výjimkou zákonaústavního,
    • podepisuje zákony,
    • jmenuje prezidenta a viceprezidenta Nejvyššíhokon­trolního úřadu,
    • jmenuje členy Bankovní rady České národní banky.
    • zastupuje stát navenek,
    • sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy; sjednávání mezinárodníchsmluv může přenést na vládu nebo s jejím souhlasem na jejíjednotlivé čle­ny,
    • je vrchním velitelem ozbrojených sil,
    • přijímá vedoucí zastupitelských misí,
    • pověřuje a odvolává vedoucí zastupitelských misí,
    • vyhlašuje volby do Poslanecké sněmovny a do Senátu,
    • jmenuje a povyšuje generály,
    • propůjčuje a uděluje státní vyznamenání, nezmocní-li k tomujiný orgán,
    • jmenuje soudce,
    • má právo udělovat amnestii.
    • Prezidentovi republiky přísluší vykonávat i pravomoci, které nejsouvýslovně v ústavním zákoně uvedeny, stanoví-li tak zákon.

    kandidati

    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • MirosPikos  

      Není koho volit, opravdu nevím… pravicový kandidát tam žádný není. Skoro to vypadá jako první volby, kdy nepůjdu k volbám, protože to nemá smysl. Ale alespoň druhé kolo bych chtěl volit proti Fisherovi.

      Je to tam samej komouš, vlastizrádce, zelenej nebo populistka Bobošíková. A to ještě nezačala ta „správná“ mediální masáž a prosazování oblíbenců.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Kubiczech  

        Tohle jsou jediné volby, kde se fakt nic nestane, když se volit nepůjde. Jako test přímé volby je to ale fajn, za čtyři roky bude sukces pro Gotta (jestli se dožije) a pak se směle můžeme vrátit k nepřímé volbě. (:

        0 0
    • soc  

      Sejde se Čech, Žid, Rakušan, Japonec, Avatar a parta komunistů… Takhle nezačíná vtip, takhle začínají naše prezidentské volby…

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Pavel  

        Ještě ti tam chybí Američan a pár jezinek… ;-)

        0 0
    • Brosses  

      Zalozil sem to vlakno, protoze jsem prisel polozit otazku: Zna nekdo zakulisi Okamurovy matky? V kterem roce studovala a chtela se doucit anglictinu dopisovanim se zahranicim?

      Clanky uvadeji, ze se seznamila s japonskym otcem Tomia Okamury pri dopisovani se zamerem naucit se anglicky. Podle data narozeni Tomia Okamury (prostredniho syna ze tri) to vychazi s nejvetsi pravdepodobnosti do dob komunismu. V te dobe si jen tak do zahranici nekdo z pleziru a bez zaznamu urcite nepsal. Ale podle data narozeni by to mohlo vyjit na sedesaty osmy do dob liberalizace do prazskeho jara, ale neni to nikde potvrzene. Tusi nekdo?

      Rad bych si takhle u nej vyloucil nejblizsi rodinne vazby na tehdejsi struktury.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Fran-tic  

        zas tak bych to neřešil…btw Mám známou, která dělala Okamurovi účetnictví a po roce od něj odcházela, že s tím nechce mít nic společného. Tohle mi v mém rozhodování přišlo jako dostatečné.

        0 0
        • Brosses  

          Tohle je ale na delsi odpoved. Pri vsi snaze to zkratit z toho vyjde: Pokud by se z nej nakonec vyklubala prospecharska krysa, tak zrovna jeho dosavadni cinnosti jsou v symbioze s casti pravomoci a povinnosti. Takze i pokud by se zvrhnul a zacal krysarit, tak by to bylo dokonce pro cast pravomoci a povinnosti pro nas vyhodne.

          0 0
        • Rychlej turista  

          Ono úplně stačí se podívat, jakými lidmi se veřejně obklopuje, třeba při uvádění svých knížek.

          0 0
          • Brosses  

            Aha, tak dekuji. Takze jsem uspesne vyskrtnul vsechny a zustaly jen kandidati, ktere mam v kolonce „ufo“ :-D

            0 0
          • ememem1  

            Tebe vadia bolsevici?som myslel ze len nwo vrahovia z wall streetu a zidovsky neocons.

            0 0
      • pepino  

        Já si třeba pravidelně dopisoval v 80.letech s kámošem, co emigroval, nejdřív Rakousko, pak USA a žádnej problém.

        0 0
      • Alibaba  

        Je vidět, že si asi později narozený. V tý době bylo běžný, že si lidi dopisovali s jinýma ze zahraničí (internet neexistoval, cizinci u nás byli téměř nedostupní (krom poláků, kubánců a vietnamců ;). Existovaly na to speciální rubriky v periodikách, dělali to především kvůli snaze zdokonalit AJ, NJ, RJ. Má máti si dopisovala s Angličankou, Japonkou, Švédkou, Ruskou a Bulharkou. Jako poseldní záchvěv v revolučních časech navázala kontakt s Američankou… S některými si dodnes píše. Obyčejná ženská bez politických ambicí – jen s touhou naučit se AJ. Rusku a Bulharku přibrala z obavy před stíháním kvůli příliš „jednoznačně lokalizovaným“ adresátkám.

        Tak si můžeš vybrat.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • kubad  

      smysl prime volby kasparka nechapu, zbytecne vyhozene penize. nebo zamereni pozornosti naroda nekam jinam :-(

      0 0
      • black.horse  

        spíše zaměření někam jinam doplněné o prostor pro výdělek organizátorů kampaní…

        0 0
    • George.999  

      To je zase téma. Ani hovno!

      0 0
    • robb  

      Půjdu. Volit budu Dienstbiera.

      0 0
      • Brosses  

        To je takove ufo. Cim vic nachazim, tim vetsi UFO.

        V rodine charta 77. Takze opet soucasny orchestrion a nabozensko-divadelni klika.

        Otcovo univerzitni vzdelani v dobe rudovlady a trafika v kladenske nemocnici.

        Kandidat sam pak prestoze narozen v zahranici a s expozici pragmatickemu zebricku hodnot s durazem na osobni zodpovdnost vypada pak jako dalsi pragmaticka krysa pravnik.

        Pracovni karieru zacina ve sluzbach kancelare, kde pusobi i JUDr. Marián Čalfa. Za normalizace člen a funkcionář KSČ. Po sametové revoluci československý premiér. Zástupcem vedoucího Úřadu předsednictva vlády a v dubnu 1988 byl Lubomírem Štrougalem jmenován ministrem pro legislativu a předsedou Legislativní rady vlády ČSSR. Se stal 1. místopředsedou rekonstruované Adamcovy vlády a členem týmu, který za KSČ jednal se zástupci Občanského fóra.

        A kandidatovo vzdelani ac na wikipedii prezentovana prumka jako upirani vysokoskolskeho zvdelani rezimem to spis vypada spis na to, jak udelat karieru ve strane jako delnik z lidu – prerusene ovsem divadelni revoluci.

        0 0
      • karliner  

        Zajímalo by mne, jestli jsi svéprávný a pokud ano, jak je to možné?

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Rubi  

      no tak jsem vyskrtnul okamuru a uz tam nikdo nezbyl…

      nejvic me ale pobavilo, jak sbirali podpisy v dejvicich v praze pro franze, kde ke me rychle pribehla nejaka holka ze pry jestli nechci podporit pana franze podpisem, no zeptal jsem se ji, at mi rekne nejake duvody proc zrovna on by mel byt prezidentem, po 30s tichu mi dala letacek a dostala ze sebe jen vycet jeho vzdelani, docela jsem se pobavil :D pak ze to jsou nadseni dobrovolnici :D

      0 0
    • jIrI___  

      Pro nerozhodné http://volebnikalkulacka.cz/.

      Ale Avatar No.1!

      0 0
      • hony007  

        Akorát tam (ještě?) nejsou všichni.

        0 0
        • Brosses  

          Jo je to nastroj nedozirne manipulace. Politici jsou v prve rade slibotechny.

          Dulezitejsi nez recicky je pro me hodnoceni jejich cesty k uspechu. Pokud nekoho zajima, tak vysledky. U dost otazek slo presne o to spravne polozeni a odpoved byla nejednoznacna, protoze otazka samotna byla nejednoznacna. Presne jak pise turista v 11.11.2012 15:05:09

          Me vyslo (nikdo dalsi tam zrejme neni zahrnut):

          48 % Fischer

          48 % Dienst…

          33 % Zeman

          24 % Roithová

          12 % Schwar…

          12 % Sobotka

          To teda dekuji pekne, ale to radsi methylalkohol nez takova volba.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • tonik666  

            Nazorova podobnost je docela důležitá, a tady se nejedná o sliby, a o směřování. tj. že nebudou dělat pravý opak. U mě Sobotka 55%, Zeman –11% :)

            0 0
            • RomanH  

              No a prijde Ti, ze zrovna Necas dela to, proc jsi ho volil ? Ja jsem teda zklaman, a to jsem mel po volbach 2010 docela radost.

              0 0
              • karliner  

                Bylo vás málo, protože spousta lidí se nechala zblbnout marketingem a volila projekty typu VV nebo TOP 09, takže Nečas dělá to, co může v rámci možností…

                0 0
          • cabbage  

            Dlouhý 33%

            Sobotka 29%

            Fišer –4%

            Žaponec –8%

            Dynzbír –33%

            :-D

            0 0
      • MirosPikos  

        Shoda 7%? To je trochu málo na to jít k volbám a to raději neříkám, kdo mi vyšel. Ta kalkulačka je jen další manipulační nástroj.

        0 0
        • vasek80  

          Já 33% u Fischera, Zemana a Sobotky. Nahoru mi to vyhodilo Fischera.

          0 0
        • Rychlej turista  

          Samo, že je to určeno k manipulaci. Nejde jen o to, jaká je otázka, ale zejména o to, jak je položena. To je velmi důležité (zejména u referenda), kdy se „správně“ položenou otázkou dá výsledek úplně zvrátit. Jako příklad této manipulace může sloužit otázka na spolupráci s nedemokratickými zeměmi. Které země to jsou? A myslí se všechny nebo jen ty vybrané, které se zrovna hodí? A je nedemokratická ta, kterou za nedemokratickou někdo označí nebo je to ta, která má tyto znaky – např. spěje k fašismu, třebaže má stále ještě demokratickou ústavu alespoň formálně, i když z velké části už neplatnou?

          Jinak mi vyšel Zeman s 29%, Dientsbier s 18% a Fischer s 14%, což jsou naprosté kraviny, protože ani jednoho bych nikdy nevolil. Franz se mi vůbec nezobrazil a pokud volit vůbec půjdu, tak právě jeho. Ať tam sedí někdo aspoň výrazný :-)

          0 0
      • siafu  

        hmm tak podle toho mi vyšel Dienstbier (37 %), Zeman (26 %), Fischer (24 %) a nejméně Sobotka (-17 %) a Schwarzenberg (-30 %)

        0 0
      • pekoss  

        Nejvic Zemam – 31% :)

        0 0
      • mirabike  

        mně vyšel 33% Sobotka, což se shoduje s mým politickým názorem, 2. místo Fišer – na něj mám osobní názorový blok (komunista, kam vítr tam plášť, nenápadně, ale výrazně korupční a velmi šikovně populistický – můj názor) a třetí Zeman – pro mě vzhledem k pravomocem prezidenta přijatelný… ostatní totálně „out“

        0 0
        • mirabike  

          a vzhledem k tomu, že Sobotka asi nemá šanci, budu s největší pravděpodobností volit Zemana, abych udělal maximum proti zvolení toho židobolševika…

          0 0
          • pelhrimov  

            Ta volba bude nejspíše dvoukolová, to nejsou parlamentní volby, tak si nelámej hlavu s tím, kdo se dostane do druhého kola o kdo ne, můžeš přeci v druhém kole volit někoho jiného. Tak nemusíš v prvním kole z tohoto důvodu nějakého kandidáta odepisovat.

            0 0
      • Martin  

        no toto…

        Zeman 20, Sobotka 15, Fišer 7…

        Avatara tam nemám…

        ale jo, v dalším kole, pokud by mi Avatar neprošel, bych asi toho Zemana volil :)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • soc  

        uaaaa Dienstbier 42%.. tož tudy ne…

        0 0
      • Gronholm  

        Ou, přes 70% Přemysl Sobotka :D :D :D

        0 0
      • smith22  

        Mě vyšlo:

        Zeman +17%

        Fisher –2%

        Dienstbier –12%

        Sobotka –14%

        Schwarzenberg –17%

        Roithová –29%

        Je to divný, protože Zemana volit fakt nebudu.

        Ale stejně když se na testu nepodíleli všichni kandidátí tak je celej test úplně k hovnu.

        0 0
    • hony007  

      Technická: prezident se volí na 5 let, takže tragikomedie až do roku 2018, pokud to teda neskončí už letos 20. prosince.

      0 0
      • Brosses  

        mesic sem, mesic tam… pokud nevypukne valka v lednu 2018, tak je to skoro jedno.

        0 0
    • Martin  

      je to bída a utrpení. nejvolitelnější je pro mě asi Franz. jinak nevím, koho do té urny hodit.

      0 0
      • Flegmatik  

        Počkej Doome, a to jako proč? Franz kdyby nebyl pokérovaný, tak o něj ani noha nezavadí a nikdy nikoho nenapadne ho dělat prezidentem… A lidi jsou jak figurky, a jen klasicky česky švejkovsky ho chtějí volit (tedy aspoň ti „internetoví“ lidi :-) pro srandu králíkům. Za rok by toho sakra litovali.

        0 0
        • jIrI___  

          +1, umělci nikdy nic dobrého nevymysleli

          0 0
          • pepek  

            Reagan byl taky komediant a jako prezident nebyl špatný.

            0 0
        • RomanH  

          Kdyz pominu moznost nejit k volbam, tak z tech kandidatu mi opravu prijde nejvolitelnej­si Franz.

          1. Neni napojen na zadne mocenske a prospecharske skupiny
          2. Nemel nic spolecneho s komunisty
          3. Prijde mi jako slusny clovek

          Ve volebni kalkulacce mi vysel nejlepe Sobotka, ale ten jednak nema sanci, a druhak, po tom, co predvadi Peta Necasu, budu docela rad, kdyz bude na Hrade alespon nejaka brzda, byt ji stejne nakonec vetsinou prehlasuji.

          Takze prvni kolo Franz, ve druhem se uvidi, hlavne proti Fiserovi a nebo nedej Boze knizeti.

          0 0
          • RomanH  

            …a u Bohouse se nekdo nestranej bude hodit taky.

            0 0
          • Brosses  

            Mam duvod si myslet, ze bod 1 neni skutecny stav veci, ale ze jde o experimentalni neprovereny polotovar.

            0 0
        • Martin  

          protože kandiduje :)

          v tom cirkuse, co se uchází o naše hlasy, podle mého nikdo lepší není. mezi slepými jedooký králem. nebýt tam Franz, asi bych volil Zemana, ale se skřípěním zubů.

          0 0
          • Rychlej turista  

            Bať. A vzhledem k tomu, že se od něj nic moc nečeká, tak může jen příjemně překvapit. A taky, vzhledem k té ukrutné tetováži, to musí být dost odolný svéráz, který může být vůči standardním přesvědčovacím postupům šmejdů zcela imunní. A právě to, vzhledem k víceméně symbolickým pravomocem prezidenta, by mohlo mít význam. Právě ten symbolický – že naděje stále existuje.

            0 0
            • Martin  

              svéráz svéráz. já se přiznám, že když jsem poprvé slyšel „franz prezidentem“, tak mě napadlo „ten hudebník?“ :)

              mi se celkem líbí jeho názory. samozřejmě vycházím z předpokladu, že věci, co jsou zveřejněné na webu, jsou jenom pozlátko, protože v politice všichni lžou, ale prostě mi přijde jako schůdná alternativa.

              0 0
            • Flegmatik  

              To si až tak nemyslím, že by byl zcela imunní. Je to nováček, nemá páru jak to chodí a může skočit na kde co. Pak se po chvíli otrká a bude jako všichni. Hlavně prezident je spíše taková reprezentativní figurka, tak když, tak aspoň ať nějak vypadá (aspoň jako Čech) a umí mluvit :-)

              0 0
            • ememem1  

              A hlavne ten jeho vzhlad dokazuje ze to ma v hlave zrovnane a niekto ho len tak neojebe,proste evidentene symbol nadeje a este k tomu taky reprezentacny typ. Aj ked zas trebauznat ze k marxistickym curakom ako barosso a spol. by aj docela pasoval.U na na cinskom blsau hrava taky bzzuby cigan s polamanym hrebenomna gitare,mohol bh mu robit kancelara. Uz by boli symboly nadeje hned dva.

              0 0
              • Manas  

                ROFL za koment: U na na cinskom blsau hrava taky bzzuby cigan s polamanym hrebenomna gitare,mohol bh mu robit kancelara. Uz by boli symboly nadeje hned dva.

                0 0
          • Peslezedirou  

            Hlavně ne Zemana, podle mě je spoluodpovědný za všechny srajdy, které dnes jsou a které se začali péct v 90 letech.

            Zatím mám dva kandidáty, Táňu Fisherovou a Franze o tom ostatním smetí jsem ani nepřemýšlel.

            0 0
            • Martin  

              Fišerová taky nevypadá jako blbá volba, ale vadí mi na ní podpora strany zelených

              0 0
              • Peslezedirou  

                Mně tyhle dva přijdou jako relativně čestný lidi…nikoho z ex politiků volit nebudu.

                Třeba Fisher a Dlouhý, mi přijdou naprosto mimo, hlavně v otázce komunistů, oba dva jsou strašný bojovníci, ale oba byli ve straně, mordie :-)

                0 0
            • karliner  

              Do smetí zařaď i Fischerovou, nebo na tohle jsi zatím nenarazil?

              0 0
        • Kubiczech  

          Čeho by litovali? On by snad za každý využitý mm své kůže dostal nějakou pravomoc navíc?

          0 0
        • nooski  

          Krásně napsáno.

          0 0
      • se-se  

        Nepochybně zajímavá vizáž – kdysi to bývalo k vidění v televizi jen v televizních novinách, když vyfárali horníci co udělali rekord.

        0 0
        • Martin  

          klasika, čeští bůčci vidí jenom ten vzhled :)

          0 0
          • se-se  

            a ty budeš tedy asi Tatar žejo „bůčku“.

            0 0
            • Martin  

              vidím si dál než na špičku nosu a lidi neřeším jenom podle vzhledu ;)

              0 0
              • se-se  

                jsi opravdu tak moc hloupý? Nesoudím podle vzhledu ale usuzuju podle vzhledu na pohnutky toho člověka, které jej vedly k tomu, že si takovýto vzhled zvolil. Moc dobře věděl, že je trvalý, silně kontroverzní a neslučitelný řadou společenských konvencí. Mě se prostě tento přístup neslučuje s funkcí o kterou se uchází. A nehraj si na pana Tolerantního, protože na to nemáš.

                0 0
                • jIrI___  

                  Naprostý souhlas.

                  0 0
                • MaroH  

                  Naprosty nesouhlas, myslim ze doba vyspela dostatecne na to, abychom byli schopni hodnotit lidi podle toho jaci jsou a ne podle toho jak jsou barevni

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Je rozdíl v tom, jestli jsi barevný od přírody nebo ses barevným dobrovolně udělal.

                    0 0
                  • se-se  

                    POZOR – 3× POZOR – on není BAREVNEJ – on je VYBARVENEJ a to je ten klíčovej rozdíl

                    0 0
                  • pelhrimov  

                    Jenže to jaký ten člověk je se mimo jiné pozná i podle toho jak je barevný, protože to spolu souvisí. A za druhé, myslím si, že jsem daleko vyspělejší než nějací válečníci z pře 10tis let.

                    0 0
                • Martin  

                  ty se chceš hádat, to já poznám ;)

                  pročti si moje příspěvky výš. tam najdeš moje stanovisko. howgh.

                  0 0
                  • se-se  

                    já ti neberu tvý stanovisko – s tím jsem schopný polemizovat a v něčem s tebou budu souhlasit a v něčem zas ne. Co je pro mě ale totálně nepřijatelný je to co sis dovolil – ty jsi Moravák a necítíš se být Čech. Budiž – je to tvé právo, ale já jsem Čech a tak mě laskavě tady neurážej tím ,že Čechy nazýváš posměšně „bůčky“. Já bych na tvé moravství měl taky lecjakou urážlivou repliku, ale fakt by mě nenapadlo ti touto mincí oplácet. Takže neurážej naší českou národnost a v klidu diskutuj. Nám nebude vadit, že se cítíš být něčím víc než my, pokud nám to nebudeš strkat pod nos.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Klíííd, já jsem podle dooma taky bůček a čech stejně jako on nejsem :)

                      0 0
                    • Martin  

                      srry, dívat se na VF skrz prsty kvůli tetování mi přijde dost maloměšťácké, proto používám ironický termín „bůček“.

                      opravdu, když se podívám na to uslintané neštěstí jménem havel, VF mi nepřijde jako nic horšího.

                      0 0
                      • se-se  

                        já, kdybych ho jenom slyšel, tak mě připadá O.K ale zkus jen chvíli přemýšlet – nebo lépe – najdi si třeba na Novinkách všechny články z Klausových cest a prostě si tam jen v mysli dosaď toho Franze. Prostě to není proveditelný. A když si představím, že ten člověk se domnívá, že by si to klidně střihnul, tak to mě teprv jeho myšlení připadá nebezpečný. Takže v tomto případě má to, tebou odsuzované, posuzování podle vzhledu ale totálně jiný obsah, než mu zcela mylně přikládáš ty.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Dneska je všechno založený na marketingu a teda aby se o tobě vědělo. Což on splňuje výborně… Nemyslím, že by naší zemi jeho vzhled nějak výrazně uškodil, pokud by to nepodpořil nevhodnými názory, pak by ty dopady byly o to horší…

                          0 0
                          • se-se  

                            To je právě to – já jsem naprosto přesvědčený, že ba jeho vzhled naší zemi ne poškodil, ale totálně degradoval. Je to prostě tak, že zjednodušené vzory fungují a fungovat budou. Kdyby byl v Austrálii presidentem rodilý Maor a byl naprosto stejně potetovaný, tak by jim celý svět tleskal že skoncovali s rasismem. U nás to tetování nemá žádnou kulturní tradici (no tedy má ale jako vzpomínka na kriminál) a není nijak zdůvodnitelné a obhajitelné. Je to pouze snaha se odlišit a demonstrovat nějaký protest. S tímto protestem ovšem nemůže na jakýkoli post – to je zase za to ta daň.

                            0 0
                            • Martin  

                              technická, Maoři žijí jinde…

                              jinak, znova opakuju, víc škody než šašek havel VF udělat nemůže. takže na tvůj názor se dá odpovědět leda obrázkem

                              0 0
                              • Frostty  

                                Mno, Venca je velkým oblíbencem nemalé části národa, tak bacha až půjdeš po ulici. Takhle falešně a hanlivě se o něm vyjadřovat..:D

                                0 0
                                • Martin  

                                  ale to jsou jenom zlá, zlá a falešná slovíčka :)

                                  porušuju zákon o tom, jak se šášula zasloužil o tu demogracii :)

                                  jenže například jeho humanitární bombardování nebo omluva němcům jsou prostě strašné přešlapy.

                                  0 0
                                  • se-se  

                                    máme další primát Čapek vynalezl termín robot, Havel humanitární bombardování. No tehdy po revoluci byl pro nás modla. Pak jsme jen nestačili čumět jak nás prodal A většině lidí trvalo dlouho, než tomu uvěřili

                                    0 0
                              • JakeF  

                                Národ potřeboval svýho hrdinu, tak ho dostal… Já bych ho neviděl zas tak negativně.

                                0 0
                              • se-se  

                                jo máš pravdu – to jsou austrálci,ale prostě nikdo by ho nevzal a na to dám krk. Za slušnosti a z povinnosti by se k němu jako k presidentovi chovali, ale mysleli by si o nás že jsme cvoci.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Podívej na volební preference komunistů a ČSSD, kteří se k nim už zcela otevřeně hlásí… Já si naopak myslím, že myslet si, že jsme národ cvoků, je zcela na místě.

                                  0 0
                                  • se-se  

                                    ono už není koho volit a to je příšerný, protože to opravdu může vést k tomu že se komunisti chopí moci. Já osobně mám názor, že je čas zvažovat další revoluci.

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Když vidím stav společnosti, tak je to smutný, ale lidi ty komunisty asi chtějí, tak proč dělat revoluci proti názoru většiny? Anglicky umím, hranice zatím otevřený jsou a ještě jsem mladej, takže nejradši vyrazit někam „na zkušenou“ a uvidím, jak to uvidím pak…

                                      0 0
                                      • se-se  

                                        Jo hochu, jen jestli vono je kam utéct. Na zkušenou to snad jo, jen si myslím, že je to všude podobná mizérie – buď ekonomicky, nebo na nás koukaj jak na opičáky. Já taky dělal v Německu ale žít bych tam nechtěl.

                                        0 0
                                      •  
                                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                        0 0
                            • JakeF  

                              Třeba by to lidi alespoň trochu naučilo toleranci… Taky ho nepovažuju za ideálního adepta na prezidenta, ale zase na druhou stranu si nemyslím, že by to byla čistě negativní situace.

                              0 0
                              • Martin  

                                češi a tolerance? neblbni. tak daleko zatím nejsme.

                                0 0
                              • se-se  

                                v tý kandidátský skladbě žádná ideální situace nastat nemůže – jen zlo a řekl, bych že dost vyrovnaný. Jako president by se mě líbil Zeman – jen bych si ale přál, aby byl vycpanej

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Je to smutný, že Zeman bude asi nakonec to „menší zlo“. Osobně z toho, co vím, mi nepřijde až tak špatnej Sobotka (ODS), hlavně co píše o postojích k EU, ale i v otázkách energetiky a postoji k dluhům. Ale když to tak vidím, jak to v ODS funguje, tak nevím, nakolik tomu věřit…

                                  0 0
                                  • se-se  

                                    No pravda je, že jako president nezaškodí jako ministr financí. Já mu nezapomenu, jak bral u držky malinký živnostníky a ty nejmenší firmičky. Jen líbivě naháněl hlasy na „rodinách s dětmi“ a podobně – je to populista.

                                    0 0
                        • Martin  

                          no jo, generační rozdíl…

                          0 0
                          • se-se  

                            jsem rád, že se nevolí od 10ti – kandidoval by Mikimaus

                            0 0
                        • MaroH  

                          a ja si myslim e to proveditelne je jenom ty proste nedokazes zkousnout, ze je nekdo jiny nez ty a to ti neni po chuti a vnitrne si nedokazes prirustit, ze takovy clovek ktereho odsuzujes te muze prevysovat schopnostma i intelektem, skoro bych to nazval projevem malosti tve osoby

                          0 0
                          • se-se  

                            no tedy odkud tebe vytáhli? Ty snad nečteš co píšu ne? Píšu že by mě jinak nevadil ale že je prostě nemožný ho s jeho vizáží brát jako presidenta vážně. No o mém intelektu zbytečně spekuluješ a o tom jak hodnotím France sis zas někde výš asi zapoměl přečíst. Že by tedy z tvé osoby nějak čišel velikán, o tom nemůže být řeči.

                            0 0
                            • MaroH  

                              najdi si třeba na Novinkách všechny články z Klausových cest a prostě si tam jen v mysli dosaď toho Franze. Prostě to není proveditelný.

                              // S tímto protestem ovšem nemůže na jakýkoli post – to je zase za to ta daň.//

                              Za slušnosti a z povinnosti by se k němu jako k presidentovi chovali, ale mysleli by si o nás že jsme cvoci.

                              Já osobně mám názor, že je čas zvažovat další revoluci.

                              jsem rád, že se nevolí od 10ti – kandidoval by Mikimaus

                              jenom vycuc nechce se mi to znova cele procitat, je to tvuj nazor a holt z neho cisi zapsklost nebo nevim jak to nazvat… ve Svedsku ma tetovani kazdy 1,5ty a nemyslim si, ze by vsichni makali nekde na stavbe, kam podle tebe asi takovi lidi patri, kdyz s tetovanim nemuzes na jakykoli post. Nehodlam se s tebou hadat jenom to malo co jsem tady vytah podle me svedci o mizivem nadhledu nad svetem a neuveritelne uzkem zornem poli a neschopnosti si pripustit, ze svet se za tu dobu co jsem mel oci zavrene uz davno posunul nekam jinam

                              0 0
                              • se-se  

                                a sakra – že zrovna ve svém věku má o nějakém posunu vůbec ponětí. Máš pravdu, diskuse je zbytečná, protože kdo není dost extravaganttí na to aby měl celý modrý xicht, tak je pro chlapce jako ty zpátečník. Až tu bude mít hubu potetovanou každý 1,5tý, tak mě bude připadat normální pokérovaný president. Zatím mě tvý argumenty připadají jak z poutače v zoologický.

                                0 0
                • karliner  

                  Je zajímavý, že když tady ostatní hodnotili podle vzhledu tvého velocipédu, jaký jsi asi „cyklista“, tak jsi tady vyskakoval jako papírový čertík :-)))

                  0 0
                  • alinceb  

                    :D

                    0 0
                  • se-se  

                    až se budu cpát do český cyklistický federace, tak teprv něco namítej. Já podle tvých projevů mám taky na tebe názor, ale ctím že je to víceméně tvá věc.

                    0 0
              • JSt  

                tohle je nesmysl. at chces nebo neches, podle vizaze si kazdeho hned nekam zaradis. kor kdyz valnou vetsinu lidi nemas moznost hodnotit podle niceho jineho. ;-)

                0 0
          • JSt  

            clovek tve vizaze by nemel operovat se slovem bucek v hanlivem smysluslova. :-P

            0 0
            • Martin  

              vizáže? zas nemám pocit, že bych byl nějak extra bůček

              ty chceš rýpat, to já poznám :)

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • maajkee  

                Na tý druhý fotce zatahuješ břicho, to já poznám :)

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • soc  

                  jak zatahuje? Se podivej, jak ma ten bucek pritazeny popruhem od batohu :D

                  jj, davat fotky na BF se fakt vyplati :D

                  0 0
    • mr.antik  

      Taky nevim. Kdyby Šláfenberg nebyl tak starej a bylo mu rozumět… takhle bude dělat ve světě ostudu.

      Myslim že to dopadne volbou typu „nejmenší zlo“ někoho neutrálního a nevýrazného.

      0 0
      • pelhrimov  

        Tak na toto musím reagovat, protože on je dobře jazykově vybavený kandidát. V zahraničí ocení, když bude mluvit JEJICH jazykem :)

        0 0
        • smith22  

          mluvit může, ale co je to platný když mu nepůjde rozumět? :-)

          0 0
        • mr.antik  

          Tak asi víme, jak jsem to myslel. Já mu nerozumím ani česky.

          Zas měl by být trošku autoritou a ne pro srandu :-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • MirosPikos  

      Malá příručka :)

      http://i45.tinypic.com/jt2iig.png

      Sice to není aktualizované, ale pro představu to myslím stačí.

      0 0
      • mr.antik  

        ono je to sice hezké ale jmenováním Jekla to Svobodní trošku podělali…

        0 0
        • Dubys  

          Zemana … a hlavne jak nekdo psal, v druhym kole proti Fiserovi …

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • tonik666  

        Až tady bude vládnout Jakl a Hájek, bude čas emigrovat někam, kde mi nebudou tvrdit, že nejsem z opice.

        A ta příručka je silně. ale silně irelevantní.

        0 0
        • karliner  

          Proč dáváš dohromady zloděje přetransformovaného do kašpárka s Jáklem?

          0 0
          • tonik666  

            Oba jsou prezidentovi poradci a z obou tu a tam padají solidní perly.

            0 0
            • karliner  

              OK. Můžeš mi třeba připomenout nějakou Jáklovu perlu?

              0 0
              • tonik666  

                Třeba tady, na můj světonázor trochu extrém.

                0 0
                • MaroH  

                  ale jo v nakem asi zvracenem slova smyslu s nim souhlasim. Precejenom mame svobodu slova a nejsme jako oni extremismus uz z vyrazu extrem vyjadruje nejakou malou vyhranenou skupinu a nejak vnitrne jsem proti zakazu jak DSSS tak i komunistu. Za to co provadi by je meli rezat, na druhou stranu jim podle me nelze upirat pravo se vyjadrit a pravo kandidovat mame prece demokracii a svoboda kazdeho by mela koncit tam, kde zacina svoboda nekoho jineho, tudiz podle me ano – nelze cenzurovat texty, a zakazovat kapely, byt neonacisticke, ale je treba poradne rezat ty, kteri prekroci svobodu druhych (napriklad vypali cikanske gheto)

                  0 0
                • karliner  

                  Takže tvůj světonázor je, že vše, co nesouhlasí s tvým světonázorem bys zakázal? No to neděláš dobře Jaromíre, protože se lehce může objevit nějakej maník, který bude mít jiný světonázor než ty a v poklidu tě v rámci tvých mantinelů vydeletuje..

                  0 0
                  • tonik666  

                    Nic takovýho jsem neřek, jen souhlasím s tím, aby různý buzerantobijci měli zakázaný vykřikovat, koho všeho by vyhladili, a to i za cenu omezení svobody slova.

                    0 0
                    • karliner  

                      Tak to ZÁSADNĚ nesouhlasím. Hranici co lze a co nelze stanoví jedině zákon a ne něčí „vkus“. To už jsem zažil a děkuju, stačilo…

                      0 0
                    • AsiJura  

                      A já bych byl naopak proto, aby veřejně hajlovali, nosili odznáčky a zpívali, aspoň člověk má hned jasno s kým má tu čest a nemusí to složitě luštit kdo ví z čeho.

                      0 0
                    • cabbage  

                      Ale řekl, nejdřív jsou to buzerntobijci (ale POUZE verbální!) které zavřeme do vězení poněkud neverbálně a pak tam pošleme i někoho jiného… Např. odsuzovatele buzerantobijců, kteří chtějí zavírat buzerantobijce.;o)

                      Svoboda slova už z principu nihoko zabít nemůže, takže není jediný důvod ji omezovat.

                      0 0
    • enjoy  

      Vybírám mezi Zemanem a Schwarzenbergem..

      Zeman je v pohodě,ale opilec.. a Schwarzenberg je taky v pohodě,ale zase vypadá jako retard,když promluví.

      Je to těžký.

      0 0
      • karliner  

        To, že Schwarzenberg ukradl Becherovku ti nevadí?

        0 0
        • soc  

          Knize ukradl, Zeman vypil… si nevyberes…

          0 0
          • Frostty  

            Vypít není zločin!

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
          • karliner  

            To je pravda, já jen doplňoval k tomu, že podle ejoye je to v pohodě.

            0 0
        • enjoy  

          To by mělo vadit spíš Zemanovi ne?Ten jí má mnohem radši než já.

          0 0
    • maajkee  

      Já asi Zemana, má kladnej vztah k alkoholu a přírodě a je to pohodář :) Navíc jako jeden z mála nebyl komunistickým posluhovačem.

      Bezpáteřního žida rozhodně ne.

      0 0
      • Vilém  

        Zato se tema komunistickejma prisluhovacema obklopoval a dodnes obklopuje.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Stingray  

        a Šlouf je co??? Mě z Vás jebne a ještě se nechá sponzoravat Lukoilem..

        0 0
    • Marcele  

      jasnej avatar, jako jedinej nema na sobe zadnou spinu. na ostatni uz kdekdo neco nasel, jedinej jeho problem je vzhled, ale to pro me neni argument

      0 0
      • jIrI___  

        Vzhled je u prezidenta, který má především reprezentovat, z mého pohledu celkem podstatný argument.

        0 0
        • Marcele  

          pokud budem volit podle vzhledu, dam svuj hlas mile jovovich

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • smith22  

        Ten výběr to je tedy Elita – jen co je pravda.Tam prostě nejde vybrat – jediným možným když zavřu oči a zapřu svuj patriotismus je ten kluk s šikmýma očima.

        Jeden dědek z Vysočiny v politické výslužbě, druhej notorickej spáč, kterýmu ty jeho bláboly ani nejdou rozumnět, třetí maximálně nesympatická a nepřirozená asexuální kráva, atd. Hnus velebnosti.

        0 0
      • martinnecas  

        S tím Franzem nevím. Jednak mně moc nepřesvědčil svým mluveným projevem, nedokáže jasně formulovat myšlenky, tak plácá. Ale budiž.

        Trochu mám pochybnosti o jeho minulosti. Na konci 80. let a začátku 90. se kamarádil s Landou a spol (Orlík). Z dobových svědectví (dá se dohledat na netu) vyplývá, že názorově si byli (s Orlíky) aspoň po nějakou dobu blízko. A to už Franz byl JUDr., takže žádná mladická nerozvážnost…

        0 0
        • JakeF  

          On ten Orlík je v něčem taky pořád aktuální… Rozhodně to nechci nějak obhajovat, ale je to 20 let zpátky a ty problémy se pořád nevyřešily…

          0 0
        • JakeF  

          A když už jsme u toho Orlíku, tak ještě jednu

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • cabbage  

          A že jsi slabší, tak na to ser. Předměty různý (7,62) do ruky ber..

          Že bych vzal pivního Maora na milost?

          0 0
    • smith22  

      Ten výběr to je tedy Elita – jen co je pravda.Tam prostě nejde vybrat – jediným možným když zavřu oči a zapřu svuj patriotismus je ten kluk s šikmýma očima.

      Jeden dědek z Vysočiny v politické výslužbě, druhej notorickej spáč, kterýmu ty jeho bláboly ani nejdou rozumnět, třetí maximálně nesympatická a nepřirozená asexuální kráva, atd. Hnus velebnosti.

      0 0
    • HarryTP  

      Vidím to na Schwarziho ten bude furt spát a mnoho škoda nenadělá.Jinak co si budem povídat co tam dělaj Klaus ty roky pořád si ho vybavuju jako hosta na ruznejch sportovních akcích pak na lyžích nebo jak krade propisky.Ten pokérovanej at je jakej je to by nebyla dobrá vizitky Čr a ten japonec byl dobrej v tom pořadu na Čt ale jako prezident?!To se mezi 10M lidí nenajde nakej schopnej čech?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • swinx  

      Bože, to jsou zase vyblitky… některé příspěvky fakt „stojí“ za to číst =oD

      0 0
      • Martin  

        avotomtoje

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Baba-Ji  

      Franz

      ..vetsinovy proti-argument, ze je pokerovany vubec neresim, paac v 21. stoleti tohle resit mne prijde uplne mimo. Jesli se kery nekomu nelibi, no co, je to normal, ze se mne neco vizualne nelibi. Mne se nelibi 70% lidi ktere denne potkam a rozhodne podle toho nestavim sva rozhodnuti. Ja resim co ma kdo v hlave, ne na hlave.

      0 0
      • Kubiczech  

        Četl jsem s ním rozhovor v Maximu a větší snůšku bohapustých banalit nejobecnějšího typu jsem už dlouho nečetl. Nic proti němu, ale tohle za mě fakt ne.

        0 0
        • martinnecas  

          Tak nějak. Franz na mě působí jako člověk bez vize co omílá mainstreamové frá­ze.

          Tím, že je potetovanej a umělec budí dojem, že bude trochu liberární, volnomyšlenářskej, ale spíš bych řekl, že je dost konzervativní a neinspirativní.

          Proti jeho práci nic, za to ho respektuju, ale na prezidentování fakt mentálně nemá:-)

          0 0
        • jIrI___  

          Tak rozhovor v Maximu hovoří sám za sebe, že jo.

          0 0
          • JakeF  

            Proč? Když mu nabídli rozhovor, měl ho odmítnout, protože to je magazín pro lidi, který se nestyděj za to, že se občas rádi kouknou na pěkný prsa nebo zadek? (a to jsem ho sám čet naposledy před pár lety na horách, když ho kupoval kámoš, já radši vnímám tyhle věci hmatem :D)

            0 0
            • se-se  

              Myslím že ses netrefil – Jiří asi podobné sklony neodsuzuje: Že mám pravdu? :-))))))

              0 0
            • jIrI___  

              Maxim rozhodně nepovažuju za plátek, ve kterým by měl vystupovat potenciální prezident.

              0 0
              • JakeF  

                Tak to se neshodnem… Osobně mi to v první řadě vůbec nevadí, když mu někdo položí otázky, proč by neodpověděl. Ten časopis není porno, co by se mohlo prodávat od 18, ale normální volně distribuovanej magazín. Zadruhý, myslím, že oproti klasickejm médiím typu MF Dnes, HN, Respekt, Blesk apod., je daleko míň politicky vyhraněnej, takže může teoreticky nabídnout věceméně neutrální pohled.

                0 0
                • jIrI___  

                  Vyargumentoval jsi mě.

                  0 0
                  • JakeF  

                    To nebyl účel, jen uvádím důvody, proč se v tomhle neshodneme…

                    EDIT: a koukám tam mám překlep, mělo to být samozřejmě „víceméně“

                    0 0
      • se-se  

        byl by ovšem pech mít za presidenta bubáka, jehož obraz by nám ve třídách rozbrečel prvňáčky

        0 0
    • maajkee  

      100

      0 0
      • Martin  

        toho neznám

        0 0
        • Flegmatik  

          Ale já ho budu volit.

          0 0
          • Martin  

            jaký má program?

            0 0
            • hony007  

              Pěkný.

              0 0
              • Brosses  

                Zhruba po litru nebo nepatrne pozdeji je idea to tu zamknout a sesumirovat profily kandidatu co jsme se tu dozvedeli do jednoho kompaktnejsiho uvodniho komentare. Snad na to bude cas a snad se tu urodi i nejaka fakta co pomuzou rozhodnout. Jestli to zasklim a pokusi se o to nekdo dalsi, tak prosim domenky a nazory az v druhem a dalsim komentari. Prvni nechte fakt jen na jmena a fakta/odkazy.

                0 0
    • maajkee  

      Každopádně pohoršit si už nemůžeme :)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • jIrI___  

        Přesně. Havel v tomhle trendu začal, Klaus pokračuje a nic horšího snad už ani nejde.

        0 0
      • JakeF  

        A já ti nevím… Co se týče vystupování mi sice často dost vadí, ale na druhou stranu už se často ukázalo, že co předvídal se splnilo a je to jeden z mála lidí ve vrcholný politice, co neskákaj, jak EU píská…

        0 0
        • jeffino  

          nevím jestli sis všiml, že EU nějakej malej čecháček, kterej dělá tlaky vůbec nezajímá a skoro vůbec ho nikdo nezná:-), autorita je krásná věc, ale nedá se vynutit

          0 0
          • JakeF  

            Kdyby nebyl v naší politice jedinej, tak si od EU nemusíme nechat ***** na hlavy… Že od nich dostáváme víc peněz, než odvádíme (zatím), mě moc nezajímá, vzhledem k tomu, že z toho vidím hlavně účelový dotace na rozhledny, kašny a cyklostezky, kde stejně polovina nákladů je rozkradená a druhá použitá na úplatky.

            0 0
            • jeffino  

              že je v týhle zemi každej druhej zvyklej na všimný, je asi trošku náš problém ne EU:-), já prostě ten pseudonacionalismus od toho dědka, co se nejdřív tvářil jako liberální ekonom moc nechápu..

              0 0
              • JakeF  

                Moment, že je liberální ekonom mi právě přijde dobrej důvod bejt proti EU… Ta co tady rozjíždí začíná připomínát SSSR, jen ještě v trochu větším rozměru…

                0 0
                • jeffino  

                  přece základní mantra liberální ekonomie je, že trh to všecko vyřeší, tak proč ne EU:-), navíc ten člověk je skutečně nikdo, klasickej pozér, ho zkrátka jenom sere, že mu v bruselu nestaví slavobrány, ostatní mu je ukradený.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Protože EU dělá přesně ty zásahy do trhu, který mu brání v tý samoregulační schopnosti… EU se už snaží jen zachovat současnej socialistickej systém co nejdýl, aby nedošlo k občanský válce. Ale nevěřím, že to je dlouhodobě udržitelný, lidi si tu holt budou muset zvyknout na nižší životní úroveň, když už Evropa přestává být centrem světovýho bohatství. A buď to půjde pomalu a poklidně anebo cestou postupnýho krachu evropských zemí.

                    0 0
                    • jeffino  

                      nějak jsem si nevšiml, že by německá ekonomika krachovala, ta je pro nás nedůležitější, bez ní jsme hovna, dokonce jim letos rostly platy tuším o 8%, my pro ně děláme, ale nám platy nějak nerostou:-).

                      Bohužel soudruzi v USA jsou v prdeli, divný tam nikdo socialismus nebudoval:-)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Německo má svůj sen vybudovat celoevropskou říši a zatím to sponzorujou… Ale i tam se jim proti tomu už lidi bouří a oni sami celou Evropu utáhnout nemůžou, pokud si bude celá jižní Evropa za jejich peníze popíjet při práci víno a chodit do důchodu v 55.

                        Co se týče USA, tak tam přesně nemáš pravdu. Nechce se mi to teď hledat, byla pěkná tabulka před pár dny v HN a ten dluh v součtu za pravicových prezidentů klesal a za levicových rostl. Takže ta situace je tam podobná…

                        0 0
                        • JakeF  

                          Tak sorry, s tím USA to byla lehká dezinformace… V poslední době to zadlužovali úplně všichni, teda hlavně pravičáci. Ale středově-levicovej Obama trhul rekord :D. Jinak těm levičákům hodně stáhnul průměr zadlužování Truman (po WW2), takže v tom celkovým průměru paradoxně vychází líp.

                          0 0
                          • hony007  

                            A zpoždění dopadů vůči rozhodnutí?

                            0 0
                            • JakeF  

                              To si fakt netroufám odhadovat… Stejně tak bychom se mohli bavit o tom, v jaký fázi bylo hospodářství za kterýho prezidenta, u Obamy je to zadlužování logický i vzhledem k ekonomický krizi, i když v USA jí celkem zvládaj na to, jaký tam maj problémy… Až tak tu jejich politickou situaci nesleduju, ale nepřijde mi, že by se Obama snažil nějak drasticky šetřit…

                              0 0
                              • hony007  

                                Toto je docela zajímavý graf, člověk by čekal, že to bude spíš naopak (pokud přijmeme tezi, že demokrati jsou levice a republikáni pravice, protože vůči kontinentálními modelu jsou oba pořád hodně pravice).

                                http://byznys.ihned.cz/…jednom-grafu

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Díky. Tohle mi uniklo, to mi přijde jako správnej posun, kterej by byl i v Evropě potřeba, ale spíš to jde přesně opačně. Teď to sice vypadá, že by se stavy mohly snížit díky úsporám, ale počítám, že se to do dvou let v tichosti nabere zpátky, protože se krátí jen výdaje, ne pravomoce…

                                  Co se týče tý pravicovosti USA, tak se přiznám, že to mi dělá docela zmatek v orientaci v jejich politickejch stranách, protože jejich středově levicová strana se chová víc pravicově, než naše pseudo středově pravicová. Alespoň mi to tak přijde…

                                  0 0
                                  • hony007  

                                    No u nás propustili 10 %, ale objem výdajů na platy zůstal (říkal Kalousek, ale někde to bude dohledatelné), což je krok správným směrem, protože by se teoreticky mohla zvýšit kvalita úředníků, když tam půjdou kvalitnější lidi, ale je to klasická humphryovská situace, stane se to až za x let, až se to prohází. Tohle je totiž ten klasický případ zpomaleného důsledku učiněného rozhodnutí. Takže ovoce těch dnešních kroků budou sklízet až socani s komančama.

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Výdaje na platy zůstaly nebo vzrostly podle inflace? Tak snad to vyjde, i když osobně se obávám, že si tam v tichosti za pár měsíců natahaj zpátky kamarády a rodinný příslušníky, ať už bude zrovna u vlády kterákoliv strana…

                                      0 0
                        • jeffino  

                          tak ameriku dostal na buben hlavně asi jirka křoví junior bojůvkama v iráku a afgoši, některý firmy holt asi potřebovaly nový zakázky:-) ona je amerika strašně svobodná a liberální, ale moc si tam hlavně přes republikány držej korporace (skoro jak v EU).

                          Jinak ty jsi asi nebyl ve státech u doktora:) a shánět peníze na studium na vš je taky docela prdel:)

                          0 0
                          • JakeF  

                            S těma válkama bych až tak neoperoval, to ve výsledku hospodářství může naopak pomoct… Co se týče zdravotnictví a školství, tak to je pravda, zvlášť to školství je celkem drsný. V zásadě bych v tom problém takovej neviděl, ale za současný situace to problém je… Ale obojí to je spojený s tím, že se přesouvá centrum bohatvství pryč z Evropy, USA a Japonska do jihovýchodní Asie a Číny. To snížení relativní životní úrovně holt nastat musí a s jistou nestabilitou nejspíš spojený bude. Evropsko-americká ekonomika je postavená na trvalým růstu HDP, kterej teď hrozí zastavením. A když se holt nafukuje bublina, tak jednou praskne… A čím větší byla, tím větší z toho zůstane bordel.

                            0 0
                            • jeffino  

                              ty války trvaj celkem dlouho a goverment utratil výrazně dost přes čáru, aby se mu to rentovalo, vydělávají pouze korporace, jsou to státy ve státě, kterým je občan ukradenej.

                              Je to pouze o nadutosti psychopatů, kteří drží ve státech moc a nevidí si ani na špičku nosu, stejný EU.

                              Ekonomickej model s plánováním a dotacema může fungovat viz. finsko nebo švýcarsko, je to prostě pořád o lidech.

                              0 0
                  • mr.antik  

                    eu rozhodně není symbol liberální ekonomie

                    0 0
                    • jeffino  

                      to není, ale proč bych se jako liberál proti ní vymezoval, když trh to vyřeší za mě a JakeF ti to vysvětlí:)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Trh nic nevyřeší, protože mu v tom EU vytrvale brání…

                        0 0
              • Rychlej turista  

                Co se týče peněz, tak náš problém členství v EU je v tom, že tam od nás putují živé peníze a vracejí se mrtvé.

                Pohádka o živých a mrtvých penězích :-)

                0 0
                • JakeF  

                  Milton Friedman: Well first of all tell me, is there some society you know that doesn't run on greed? You think Russia doesn't run on greed? You think China doesn't run on greed? What is greed? Of course none of us are greedy. It's only the other fella that's greedy. The world runs on individuals pursuing their separate interests. The greatest achievements of civilization have not come from government bureaus. Einstein didn't construct his theory under order from a bureaucrat. Henry Ford didn't revolutionize the automobile industry that way.

                  (omlouvám se anglicky nemluvícím, překládat to nebudu)

                  0 0
                  • jeffino  

                    no vidíš a např. ve finsku vláda před lety investovala do vzdělání a výzkumu a dneska se jí to těžce vyplácí, jenomže to jsou trošku jiný dotace, tam se kontroluje každej špendlík a vše je konkrétně cílené, evaluace těch projektů je zkrátka někde jinde.

                    0 0
                • se-se  

                  Zajímavá terminologie, takhle jsem o tom ještě neuvažoval. Fakt o dotacích je, že EU vlastně sprostě ukradne peníze a pak je přiděluje procesem, který nelze nazvat jinak než zvůle na účely, které by jinak byly ekonomicky neobhajitelné. V průmyslu je to až tak, že dotaci dostane vlastně jen ten, kdo jí nepotřebuje a nebo ten co jí v podstatě rozkrade. Já bych to nazval, že ÉU ty peníze aktivně usmrcuje. A dělaj to vše z naprosto primitivisticky nízkých pohnutek – jednoduše proto, že v celým tom procesu maj tisíte úředníků perfektní koryta.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Tak hlavně to podporuje morální hazard, protože úředníci investují peníze, který považujou za „cizí“, protože pochází z EU. Kdyby investovali peníze z „vlastního“ rozpočtu, tak budou v průměru investovat rozumněji.

                    0 0
                  • Rychlej turista  

                    Nejhorší na tom je, že lidé se nechají opít propagandou, že z EU k nám jde víc, než od nás k ní. Už se ale neříká, že EU v tomto funguje jen jako dobře naprogramovaná automatická pračka permanentně loupených našich peněz.

                    0 0
                    • se-se  

                      hlavně jsou ty projekdy pro naší ekonomiku v drtivé části naprosto k ničemu. Jsou to převážně totálně účelově vykonstruované projekty na vytažení peněz. Dokonce i ty zdánlivě pouze pozitivní – ty na opravu infrastruktury – jsou naprosto předražené, protože tu vatu je nutné tam tvořit z důvodu, jak je ten dotační princip utvářený. Snad bych připustil jen užitečnost v obnově památek, ale to by se z těch pokradených prostředků zafínancovalo s prstem v nose.

                      0 0
                      • Flegmatik  

                        Jen tak pod čarou, trochu konkrétněji – jaké projekty bys chtěl, aby byly pro naši ekonomiku k něčemu? Uveď nějaké příklady nebo budeš klasický tlučhuba :-) A jaký přínos pro naši ekonomiku má opravená památka?

                        0 0
                        • se-se  

                          O přínosu opravy památek pro ekonomiku tam snad nečteš – to sis vybásnil. Uvádět konkrétní případy mě ani nehne. Ty víš proč to chceš a já vím proč to neudělám. Nemám v úmyslu o tom diskutovat – to jen ty se snažíš si tu diskusi vynutit s jasným cílem. Kdybych příklady uváděl, zas budeš chtít důkazy. Když tomu nevěříš, tvoje věc – nevnucuju ti to.

                          0 0
                          • Flegmatik  

                            Dobře, takže platí druhá věta v mém příspěvku. Ale respektuji to. Žádné důkazy bych však nechtěl, ty by si každé utvořil snad sám.

                            0 0
                            • se-se  

                              zdá se, jako by jsi na tom procesu byl nějak zainteresován. Že bychom za stav tohoto kouta byrokracie byli mimo mnohým jiným vděčni i tobě?

                              0 0
                              • Flegmatik  

                                Já v tom jen hledám bordel. A budeš se divit, ale současné veřejné (infrastrukturní) zakázky jsou díky konkurenci hodně ořezané, že většina stavebních firem na tom sotva něco vydělá. Situace před třemi, čtyřmi lety byla docela jiná. A jak píše níže Rákosník, tak je celkem jedno, jestli se jedná o peníze státní nebo evropské, protože české dotace (od nesmyslného porcování medvěda až po samotné přímé dotace státu či krajů, někdy i samotných měst) jsou daleko benevolentnější a méně kontrolované a kontrolovatelné. Takže můj osobní názor je takový, že kdybychom si tu peníze rozdělovali mezi sebou (v rámci ČR), tak bychom na tom nebyli o nic lépe. Jediná možnost je snad dát veřejnému sektoru (krajům a městům) více prostředků, se kterými by mohli hospodařit zcela podle sebe a priority investic tak řešit z nejnižší úrovně. To je imho jediná cesta, kterou celkem dobře reprezentuje primátor Teplic Kubera.

                                0 0
                                • se-se  

                                  hahaha – tak už fakt nemusím nic dodávat – jen zopakuju, že jsem mě na 100% pravdu

                                  0 0
                  • Rakosnik  

                    Tak tohle je problem se vsemi dotacemi a prerozdelovanim – neni duvod aby prerozdelovani v ramci CR na tom bylo jinak nez v ramci EU. Nebo si snad nekdo mysli, ze nas urednik je svaty a ti spatni jsou jen v EU?

                    Nekdo (bohuzel nemuzu citovat) prirovnal prerozdelovani penez k tomu, kdyz si clovek dava transfuzi z prave ruky do leve a polovinu krve pritom vylije na zem.

                    0 0
            • ememem1  

              1.

              0 0
      • se-se  

        no to tedy můžeme a nepochybně si i pohoršíme. Otázkou je pouze jestli hodně nebo strašně hodně

        0 0
      • Kubiczech  

        +1

        0 0
    • Georrge  

      Avatar? Spíš král feťáků :)

      0 0
    • MaroH  

      Prima volba je hloupost a naprosto souhlasim s nazory politologu viz napriklad zde vseobecne od Tomase Lebedy doporucuji najit a precist nake clanky a komentare, jeho nazory jsou mi velice sympaticke. Ale kdyz uz jsme se do toho uvrtali tak navrhuji abychom jako prostest my vsichni, co s primou volbou nesouhlasime a nechceme jit volit pripadne si nedokazeme vybrat z kandiatu v prvnim kole odevzdali na prostest prazdnou obalku – je to jakysi projev vzdoru a lepsi nez sedet doma, alespon vyjadrime nas nazor

      0 0
      • AsiJura  

        To už tu bylo, a teď nám vládnou komunisti.

        0 0
      • jIrI___  

        Vás s prázdnou obálkou moc nebylo ;) (u nás v okrsku z nějakých 350 hlasů byla jedna prázdná obálka)

        0 0
        • MaroH  

          do kraje jsem samozrejme volil, ale tahle volba je podle me nesmyslna a tohle je myslim jeden ze zpusobu jak to dat rozumne najevo

          0 0
      • Frostty  

        hm

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • jIrI___  

      Takže Okamuru po tomhle prohlášení definitivně škrtám. A myslím, že nejsem jediný.

      0 0
    • John Tequila Lemon  

      ;-) smankote, ze by prosty clovek mohl nejak ovlivnit hrabosivou politiku? Tak mozna defenestraci … Ale tim ze nekoho zvoli? :-D

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • smith22  

      Klaus schválil zákon…

      aspoň něco z něho vzešlo dobrého :-).Je pravda, že na TV moc nekoukám ale když už tak je pravda, že ty hlasité reklamy už mě pěkně sraly.

      0 0
      • smith22  

        heh…se chlapec před odchodem z funkce nějak snaží – brzy se probral se zimního spánku.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • StuntJ  

      jedině Zemana !!!

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Martin  

      lidový humor v akci

      0 0
    • White2146  

      Zvu všechny Bikery i Bikerky (žiletkáře nevyjímaje) do Prahy 17.11.2012 od 13:00h na Václavské náměstí! ***** na zkorumpované volby a plané kecy.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • hony007  

        …lidu vládne…

        Lid budoval socialismus a lidi mu na to srali.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • jIrI___  

        Takže to bude masová demonstrace jako vždy? Stovka levičáckých studentíků a pár důchodců?

        0 0
        • White2146  

          právě proto se musí zapojit všichni. Všichni maji plnou hubu kecu jak kdesi cosi jak sou nespokojeni a jam maji zvednout ****** a jít něco změnit tak najednou ticho po pěšine.

          0 0
          • jIrI___  

            Ještě že jsem spokojený a nemusím se takových akcí účastnit.

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • MaroH  

        vdyt to je zas akce odboru a ty nemaji do politiky co kecat podle me. Pripadne jsem este ochotny zkousnout, kdyz odbory demonstruji proti nejakemu zakonu, ktery poskozuje „pradujici lid“ ale jak si muzou odbory dovolit demonstrovat za svrzeni vlady je mi zahadou (a zaroven mi je z toho na bliti a z Dufka jeste vice)

        0 0
        • Vilém  

          Nj maji min a min ovecek, ktery jsou jim ochotni platit, tak se musi nejak zviditelnovat.

          Tak zaplati autobusy a lidi si udelaji nakupni zajezd do Praglu.

          0 0
          • MaroH  

            nemyslim odbory maji neco pres 800 000 clenu… ale treba si lidi jednou uvedomi, ze odborari jsou jenom banda vyzirek. Dufek bere vic nez vetsina poslancu, na ktere homada lidi tak hrozne nadava, a to dela uplne hovno a este si otvira hubu.. jojo az budu velky chci byt odborar, to ma buoucnost…

            0 0
          • MaroH  

            nemyslim odbory maji neco pres 800 000 clenu… ale treba si lidi jednou uvedomi, ze odborari jsou jenom banda vyzirek. Dufek bere vic nez vetsina poslancu, na ktere homada lidi tak hrozne nadava, a to dela uplne hovno a este si otvira hubu.. jojo az budu velky chci byt odborar, to ma budoucnost…

            0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • ememem1  

      Len taka otazka-neni ten mlady neobolsevik dienstbier nahodou narodeny v usa a tym padom americky statny obcan podliehajuci americkej jurisdikcii napr. Co sa tyka sluzby v armade atd. ?

      0 0
    • weekend warrior  

      za mě FRANC:

      • fotky s obamou a putinem budou vypadat skvěle!!!!
      • ukážeme světu, že nejsme náckové, prudiči a puritáni – byt jef. věřící
      • bude to největší reklamní trhák na čr, tak či onak, věřím, že toVladimír ustojí, budu mu podporou.
      • video čorka pera nejvyššiho kokota Klause bude jen youtube vomáčkas desetinou lajků…
      • je to svobodomyslnej člověk s pevným přesvědčením, nenechal seukecat ani svoji mamou, at se netetuje – a ta to s nim jistemyslela nejlip
      • na statnicka rozhodnuti ma stejne velke predpoklady jako kdokoli jinej, doruky prezidentovi jdou stejne jen svodky
      • je nestranik, absolutni, a tak si na svodky udela vlastni nazor
      • je mu zcela jedno, zda bude prezident
      • jeho hudba, obrazy i nazory mají koule, bez naznaku populismu a je toodbornou verejnosti overeno
      • ve verejne akademickych a mezinarodnich funkcich se jiz pohyboval a doposudto na skodu nebylo

      VOTE V.F.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • karliner  

        Jeho názory prej mají koule. Prosimtě, který?

        0 0
        • weekend warrior  

          pardon, umelecke nazory… ty politicke nema nijak vyprecizovane, to je fakt…ale kdo ma, krome bobosikove, zemana a vandase + hovna blaboliciho okamury…?:)))

          a kokota krause od dob, co se nechal koupit mattonkou neberu jako bernou minci ani při rozhodovaní, kterou rukou bych si měl utřít prdel… pan šlechtenyý a bezkorupční:)))) zm*d jeden…

          0 0
          • Georrge  

            ted se na to divam a franz mluvi jak dement… nerozhodnuty, nevi co by v danych situacich delal, furt opakuje ze neni zainteresovany, zkorumpovany, ze neni ve strane a vsechno by nechal na senatu a furt by se radil se senatem… to je spatne, prezident musi byt rozhodny a senat se ma ridit jim, ne on senatem. A nez se vymackne…

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • cabbage  

        Shrnul jsi 10× minus

        0 0
      • honzour  

        … no kdyby náhodou, tak ještě že obrazy prezidenta ve třídách jsou černobílý.

        0 0
    • Serpico  

      to se sejde, čech, rakušák, žid, američan a avatar a jsou to volby presidenta v ČR ne???

      0 0
    • Blade  

      500

      0 0
    • LáďaH  

      Prezident

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • smith22  

      To je fakt těžká tragikomedie ten náš stát – nějakej parchant z podsvětí zas zaúřadoval.

      http://www.novinky.cz/…-ze-hry.html

      0 0
      • karliner  

        Hm, spíš starej Bobošík a Dlouhýho rodina se 50.000× podepsali stejně a Okamura se podepisoval japonsky. V ostatních volebních štábech byli evidentně chytřejší.

        0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Nevím, jestli někdo opravdu chtěl volit Dlouhého. Okamura je taková kuriozitka, o tom vůbec nemluvím… Bobošíkové by to tam třeba někdo i nasypal, tomu věřím…

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • ememem1  

        tak ale to su snad uplne snadno a exaktne overitelne veci ci nie? s cim sa ako chcu obratit na sud?

        a ked cca 20% podpisov je vymyslena(dupli­citna, neziju atd.) tak su bud podvodnici alebo debili (pripadne su debilny ich volebny manageri co je tiez vizitka) ked si mysleli ze sa na to neprijde.

        0 0
        • Člověk a jeho svět  

          Ještě se taky může stát, že tam napíšeš nějakou haluz schválně, i takové procento lidí se najde. Ale rozhodně to nedá z 50k tolik špatných, jako měl třeba ten demagog a arcipopulista.

          0 0
        • Lada,s  

          taky nechápu v čem je problém. Stačilo by při podepisování oveřit pravost identity např. doložením občanky

          0 0
          • ememem1  

            to sa ako nerobilo? tak to sa potom necudujem ked im to robili kdejaky motaci podla telefonneho zoznamu v style 10kc/kus. nicmenej aj tak je to ich chyba, mali si to osefovat a nemuseli vyzerat jak debili.

            0 0
            • Lada,s  

              Jestli se to oveřovalo netuším, ale pokud ano, tak potom nechápu jak je možné že je jich 20% neplatných

              0 0
              • ememem1  

                asi tym ze to naozaj scitali a nie spriemerovali co by do istej miery vysvetlovalo ale aj tak je vymyslenych cca 10% co je teda dost.

                0 0
              • Rychlej turista  

                Nežádoucí kandidáti se dají tímto způsobem velmi jednoduše vyřadit – kdokoliv úmyslně naseká velké množství nesprávných údajů, které pak při kontrole neprojdou a je to :-)

                0 0
              • Brosses  

                Ajeje, koukam to tu jeste neumrelo. Tak to se omlouvam vsem, co se srazili se zamknutim. Uz je to napraveno a otevreno k diskuzi.

                A jinak teda pokud by zakon chtel overovani podpisu podle obcanky, tak by to dopadlo tak, ze by nebyly volby, protoze by nebyl kandidat. Takhle nam bude vladnout nekdo podle souhlasu s poskytovani udaju nebo podle telefonniho seznamu.

                0 0
            • Rychlej turista  

              Zkoumá se pouze formální správnost uvedených údajů.

              0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • ememem1  

          tak teda ta ich argumentacia je pekne komicka…

          „Zdá se, že v mém případě a nejen v mém případě jsme našli numerickou chybu,“ prohlásil Dlouhý. Škrtnout mu vnitro mělo podle něj mohlo nejvýše 10 319 podpisů. Podle něj to vypadá, že ministerstvo vnitra hlasy, které považuje za chybné spíš sčítalo, než že by dělalo průměr z dvojí kontroly podpisů.

          Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

          niekedy rozmyslam ci je dementnost alebo totalna strata sudnosti spojena s nekonecnou drzostou. dobre jebo vie jak to je naozaj a kluckuje jak male decko. si fakt mysli ze ludia su nacisto debilny ked sa vytasi s takymto „argumentom“ ? co som si prezeral ten zoznam kandidatov tak bych poveddal ze poniektori kandidati naozaj nemaju sundnost ale ze medzi nich bude patrit aj dlouhy (aj ked je to bolsevik) to som si nemyslel.

          no, vidim ze to bude u vas este vacsia sranda jak u nas nicmenej s rovnakym vysledkom, 25 rokov po bude prezident komunista. smutne.

          0 0
          • Ruprt2  

            Prostě ze čtyř kandidátů šel strach a tak tři znich vyškrtnuli.

            0 0
            • JakeF  

              :D Ze kterýho z nich prosímtě?

              0 0
              • Ruprt2  

                Neříkám, že byli favoriti. Nepříjemní byli z mnoha důvodu všichni tři.

                Natáhli by na sebe skupiny voličů, se kterýma se počítá jinde, mají zajímavé názory na zajímavé témata, jsou moderní a mladí, chtějí mluvit o věcech, ke kterým je jiný nechtějí vyjadřovat apod.

                0 0
          • pepek  

            Dlouhý tady všude kolem silnice vyhlašuje že je uznávaný ekonom, tak jak se mu mohla stát taková chybka při prostém sčítání? :-)

            0 0
            • Radek Broz  

              Chybka se nestala Dlouhému, ten na ni přišel. Chybka se stala někomu, kdo asi maturoval ze zeměpisu, pak byl na fakultě sociálních studií a pak měl něco dát do excelu na MV. A to je docela *******:)

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
          • kovar  

            Když smícháš litr 50% rumu s jedním litrem 50% rumu, logicky dostaneš 2 litry 100% rumu, to je přece jasné, že se to sčítá, to ví nejen emenem, ale aj úředníci na ministerstvech

            0 0
      • JakeF  

        No co, Okamura zapomněl, že se účastní voleb v ČR a ne v Japonsku…

        0 0
      • Brosses  

        vzdyt prece neoficialni informace uz sly medii jeste pred oficialnim oznamenim. to aby vsichni na urade vedeli, jak to ma vyjit.

        0 0
    • Georrge  

      tak z toho co se v tomhle state deje je mi uz opravdu na bliti, tohle snad opravdu nemuzou myslet vazne… a takovi lidi tu rozhodujou o miliardach, se pak nedivme ze se ve velkem ztraci…

      0 0
      • jIrI___  

        Máš možnost to změnit.

        0 0
        • Georrge  

          a taky se legalnimi zpusoby snazim, ale asi to stacit nebude, kdyz si na ministerstvu stejne delaji co chcou…

          0 0
          • jIrI___  

            Tou možností jsem myslel to, dostat se v budoucnu na ministerstvo a jeho blízké okolí :)

            0 0
            • Georrge  

              pravda, i to je moznost :)

              0 0
              • gallardo  

                to je jedina moznost jak neco zmenit…snad si nemyslis, ze neco zmenis listkem v urne

                0 0
                • Georrge  

                  no ale prece za tuhle moznost, zmenit neco demokratickyma volbama, bojovali nasi otcove a maminy ne? :) a jestli to tak nefunguje, tak mi z toho vychazi ze se dnesni vlada chovaji jak komunisti, ale neumi to rict na rovinu a hrajou si na neco jineho, tim padem jsou jeste horsi nez komunisti, a tim padem je dobre, ze se komunisti vraci, no ne?:)

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Většina lidi tu komunisty evidentně chce zpátky, tak politici se dle toho už zařídí.

                    0 0
                  • gallardo  

                    no ja mel ted na mysli spis tu konkretni vec – tedy to, ze listkem v urne tezko zmenis, ze na ministerstvu jsou tak debilni lidi co dokazou secist prumery a jeste rikat jak je to spravne

                    0 0
      • Rychlej turista  

        2+2=5

        Je dokázáno, že pokud to budou tvrdit patřičné autority, ve shodě, plošně, často a vytrvale, pak tomu bude bez jakýchkoliv pochybností věřit značná část touto propagandou postižených a další značná část to bude tvrdit taky, ale jen proto, aby nebyli za blbce :-)

        0 0
    • weekend warrior  

      KomousfilOkamura, komousBobopica a regulernikomou­sDlouhy jsou kratci v mereni delky pindiku(ano i Bobo ma pindoura, vona je totiz presita pica) potrebnych pro pripusteni?:)

      Huraaaa, jeste vyradit zbyle komouse, kovane komo karieristy, ty s mega pindourama/egama, ktere jim odkrvuji mozek tak, ze si ani nemohou neuvedomit, ze jsou jen trapnou, ostudnou a „BEZBARVOU“* skvrnou na obraze zahranicni politiky teto zeme.

      *) rudou…

      0 0
      • hony007  

        Já bych ještě nekřičel, důležitý bude výklad NSS.

        0 0
      • Georrge  

        nj, to tam ale nikdo nezustane :)

        0 0
        • weekend warrior  

          to neva, ja se prave tesil na: s VK na věčné časy, vic netřeba.

          ale prej to ustava bohužel neumožnuje…zatim…

          ale oni to tresnickari za dva roky zmeni…tou dobou jeste totiz nebude rozsudek ohledne dlouhehookimu­rabobika…

          0 0
    • Tomcat  

      Pujdete volit prezidenta? -Ano

      Koho budete volit? -to ho koho vyberu podle své vůle.

      Co o danem kandidatovi vite? – dost

      Co vite o ostatnich kandidatech? -taky dost

      Ty body jsou hezky napsané. Jen to tam není možná moc vypíchnutý že sice například jmenuje někoho do nějaké funkce ale není ten kdo ten výběr iniciuje , nebo že není ten kdo vybírá kandidáty.

      Prezident je v mnoha bodech jen nejvýše postavený úředník který se musí také řídit mnoha pravidly.

      A to často v takové haters agitce se neříká protože za všechno může stejně… Betty McDonaldová v knize Vejce a Já popisuje postavu paní Ketlové . Která měla rčení že za všechno můžou ty chlíváci ve vládě. Tedy i za ten bodel co měli na farmě… …to byla první polovina minulého století. Jak je vidět takových paních Katlových po světě je stále dost.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • smith22  

      http://www.novinky.cz/…-odvola.html

      Okamurovo odvolání vypracovala advokátní kancelář Kláry Samkové, která hodlá rovněž kandidovat na prezidentku a způsob nominace zpochybňuje.

      To mluví, za vše.Zas ubohá snaha záměrně někoho zdiskreditovat.Jen by mně zajímalo, kterej pamrd paní Samkové to křesílko v kandidatuře za tuto akci slíbil.

      Dobře udělal Okamura, že se odvolal – ikdyž si nedělám iluze, že to ještě zvrátí tak aspoň jim tu volbu ještě trochu znepříjemní.

      0 0
      • JakeF  

        Moment, není odvolání náhodou čistě jeho věc, u koho si ho nechá vypracovat? Každopádně nechápu, proč by si někdo dával tu práci ho odtamtud dostat, když prakticky neměl reálnou šanci na zvolení… Že si podpisy zaplatil a holt to lidi vedlo k tomu, že tam opisovali telefonní je seznam je už celkem jeho problém :D.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • smith22  

          Neměl bys tak moc koukat na TV Nova.

          0 0
          • JakeF  

            Na TV nekoukám vůbec, natož na Novu… Ale nějak nevím, co to s tím společnýho, ale jsem si jistej, že jeden z nás nechápe, co to znamená, že si nechal někde vypracovat odvolání… Já žil v tom, že pokud si člověk nechá vypracovat odvolání, tak si k tomu může vybrat jakýho právníka ho napadne nebo si ho třeba napsat sám, pokud to zvládne…

            0 0
            • smith22  

              Oni, ti kreténi z novinek ten článek upravili.Před tím to vyznívalo úplně jinak.Hlavně, že tam mají napsáno: Aktualizováno: 14:47 – zdá se, že na poslední aktualizaci jaksi zapoměli aktualizovat i čas.

              0 0
    • killme  

      make me president

      0 0
    • Ondry  

      Celkem pěkná věc. Když nevíte koho.

      http://www.rouming.cz/…LinkShow.php?…

      0 0
    • karliner  

      Volte bikerku :-DDD

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • šimlos  

      K volbám samozřejmně půjdu a koho volit,to je otázka.Kandidáti jsou příkladem jednoho z problémů ČR a tím je nedostatek elit – nacisti a hlavně komunisti na tom dobře zapracovali..Chlá­pek z cestovky co kamarádí s mafiány,semetrika z Kavčích hor,synáček prominentního disidenta,pote­tovaný doktor z AMU – ten je tak z téhle party nejlepší ale jako prezidenta si ho fakt nedokážu představit a šedá nevýrazná myš co vedla úřednickou vládu – jména si dosaďte sami.Za mě to asi bude kníže,je to rozumný inteligentní chlapík,má zkušenosti z politiky a rozhodně nám ostudu neudělá.Jezevec z Vysočiny má taky spoustu zkušeností z vrcholové politiky ale ten by nám ostudu určitě udělal :-).Sobotka a Roithová jsou slušný lidi ale nevýrazný a mimo republiku neznámý.Fakt těžká volba…

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  

      Nejhorší je, že spodní vrstva na který to tady stojí, věří těm kecům o rovnosti a myslí si, že se budou mít líp.

      Na tomto názoru si budují kariéru politici, kteří vytáhnou peníze z nás, dají této vrstvě (i nám) pocit luxusu v podobě levnějších léků, mhd zdarma atd. nahrabou si do kapes, udělají strašný dluhy a jdou si vlastní cestou dřív než to někomu dojde.

      P.S. největší nevýhoda demokracie je, že většina nemusí mít vždycky pravdu.

      0 0
      • bluma  

        :-)

        0 0
        • Turbo  

          +1

          0 0
          • Brosses  

            nedam +1, protoze se mi nelibi zpracovani. konkretne stereotypni predsudkovite vyobrazeni hlasujici vetsiny. misto toho vazne uvazuji, ze to zablokuji. i kdyz obsah textove casti je na plus jednicku.

            0 0
            • JakeF  

              Holt v obrázku 600*300 pixelů se musíš uchýlit k určitým kompromisům v realističnosti zobrazení… Nechci ti to říkat, ale i ten skok do sopky je tam myšlenej jen symbolicky a kdyby opravdu stáli takhle blízko lávě, tak už jsou stejně mrtvý žárem a jedovatejma výparama, nehledě na to, že by se tam ta láva takhle neudržela :D. Jestli ono to nebude právě především o tý textový části ;-).

              0 0
        • JakeF  

          +1 :). Přímo tenhle strip jsem měl na starým notebooku uloženej v oblíbených :D.

          0 0
    • maajkee  

      Hlavně aby ten prezident fandil Spartě!

      0 0
    • lusk  

      Máte raději svíčkovou nebo vepřo-knedlo-zelo?

      Fischer: Poradím se s týmem a ozvu se vám do čtyř pracovních dní.

      Sobotka: Jsou chvíle, kdy mám rád svíčkovou, ale doma dávám přednost vepřo-knedlo-zelo, je-li to ovšem nutné, svíčkovou nepohrdnu, pokud není k mání vepřo-knedlo-zelo.

      Zeman: Pokud byste mě poslouchali, vy duté omezené hlavy, tak byste věděli, že nejraději mám ovar. To vy ovšem ve své nadutosti nejste schopni připustit.

      Franz: Tato otázka je signifikantním problémem moderní doby, kdy jedinec, svázaný okovy společnosti, nevidí mimo vlastní zorné pole, netuší proto, že má na výběr z vícero možností a jeho volba není kontextuálně omezena pouhou svíčkovou nebo vepřem-knedlem-zelem, naopak se zda nachází přepestrá škála kulinářských motivů.

      Bobošíková: Cokoliv, jen ne bratwurst!

      Schwarzenberg: Děkuji, nechci.

      Dienstbier: V naší zemi jsou tisíce lidí, kteří nemají ani na jedno. Změním to. Pokud mám mluvit za sebe, tak svíčkovou.

      Fischerová: Rozhodně jen knedlo-zelo, mrtvá zvířátka nejím.

      Roithová: Ano.

      0 0
      • AsiJura  

        Franz: Budu mít rád to co mi odhlasuje parlament. Pokud se ptáte na můj osobní názor, tak určitě bych se řídil tím co řekne poslanecká sněmovna.

        0 0
        • jIrI___  

          Hned se mi vybavil jeho rozhovor u Krause :)

          0 0
          • bart644  

            Nj :-)

            0 0
          • AsiJura  

            Přesně z toho jsem čerpal, žádné další informace o něm už nepotřebuju. To by byl opravdu vážeený člověk, kdyby se choval jak opička co odkýve co kdo potřebuje. Na názory Klause může mít každý jiný pohled, ale on ty vlastní názory aspoň má a nebojí se je říct, proto si ho jako hlavy státu vážím. Za člověka typu Franz, bych se opravdu styděl.

            0 0
      • gallardo  

        presny :-)

        0 0
    • karliner  

      1000 :-P

      0 0
    • Mr.Dawe  

      Volit půjdu.

      Koho? To je otázka. Nejraději bych tam viděl Schwarze, ale už má nejlepší roky za sebou :( škoda, že tam nebyl teď místo Klaunse. I tak ho, ale asi zvolím, neni žádný jiný akceptovatelný kandidát. Franz je diskutabilní. Zbytek nic moc a nebo hrůza. Okamuru ani náhodou.

      0 0
    • Mr.Dawe  

      Volit půjdu.

      Koho? To je otázka. Nejraději bych tam viděl Schwarze, ale už má nejlepší roky za sebou :( škoda, že tam nebyl teď místo Klaunse. I tak ho, ale asi zvolím, neni žádný jiný akceptovatelný kandidát. Franz je diskutabilní. Zbytek nic moc a nebo hrůza. Okamuru ani náhodou.

      0 0
      • Mr.Dawe  

        :D A nakonec se objeví Zeman. Důchodce z lesa. Mrtvola. To už jste zapomněli jakej to je *****? :D Tak to mě rozsekalo. Pouštim znovu :D

        0 0
    • roman 3D  

      myslíte že pan Středula bude dobrý prezident?

      0 0
      • Lachtis  

        tak určitěěěě, odboráři vždy myslí nejdřív na lidi a pak až na sebe :-D. U politiků mi to tak nějak nevadí, tam každý ví, že je to divadlo a jde jim primárně o svoje zájmy (převážné většině). Ale odboráře přímo nesnáším, páč ty si hrajou na to, že jsou pro lidi ještě víc, než politici…

        Já budu mít asi morální problém, až se do finále dostane:

        – vrchní ožrala a násoska

        – a ten Slovák, kterého zo Slovenska vyhnali sem k nám

        To asi poprvé v životě nepůjdu volit, páč to fakt nejde, abych jednomu či druhému hodil hlas do urny :-(

        0 0
        • roman 3D  

          tak pozitivní vztah k alkoholu je snad národní výhod:-)a, on je Středula nějakej vyhlášenej spiťan?

          0 0
          • Lachtis  

            Středula ne, ale ten co tam teď sedí :-).

            Jestli může a bude kandidovat, tak já očekávám ve finále právě alkoholika (tedy Zemana) a Slováka (tedy Babiše) no a pak jsem v řiti. O odborářovi bych ani neuvažoval a nevěřím, že se tam dostane. Ale stejně to vidím na Babiše, ten když bude kandidovat, jakože bude, tak na 99,9% máme Slováka prezidentem :-(

            0 0
            • AussigBiker  

              Nemuze, nemuzes byt zvolen 2× za sebou. Ted musi 5 let pockat a pak kdyz znova kandidovat :)

              0 0
              • Lachtis  

                Tak pak jsem přesvědčen, že vítěz je jasný… Babiš bude novým prezidentem.

                0 1
            • roman 3D  

              právě že Středula bude horkým favoritem protože Babišovi to nikdo z řad slepence nehodí. Kocába ani soudruha vojáka mezi favority nepočítám, zbytek jsou nešťastníci co se pokouší zviditelnit:-)

              0 0
              • hawrda  

                Odborarska a StBacka pakáž, asi cilovka pro stejný typ voličů.

                Doufám, ze neprojde ani jeden.

                Už by to chtělo někoho normálního boha.

                1 1
    • roman 3D  

      ježkovi voči

      https://www.novinky.cz/…zil-40406074#…

      vidím to tak že vláda díky své neschopnosti a mafiánskou pachutí padne, nový premiér bude Babiš a prezidentem Středula, komouš a voják je smrtelná kombinace

      0 4
      • tigermoth  

        Dneska z toho makového pole fouká asi hodně silný vítr :D

        1 0
      • roman 3D  

        a pan Foldyna ministrem vnitra, aby tady byl konečně pořídek, a pan Okamura bude jako úspěšný podnikatel střežit státní kasu

        1 5
        • esmo  

          Ty seš vážně hotovej dement

          0 0
          • Janes  

            To nemůže myslet vážně, takovej d ebil snad není.

            0 0
            • roman 3D  

              vidíš, já si zase nedokázal představit ve vládě neschopnýho Fialu, podporovatele mafiánů Rakušana, zmatkaře Síkelu s blekotou Válkem:-)

              0 3

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.