Profi silnice- Jarní klasiky 2018

1224 nepřečtených
  • robb

    Klasiky se blíží.

    https://twitter.com/…671908102144

    První – Omloop Het Nieuwsblad už v sobotu

    Přenosy, soupisky, výsledky atd. na http://www.steephill.tv

    0 0
    • šimlos  

      Jo, už se těším, můj oblíbený závod. Přenos bude na Eurosportu.

      0 0
      • robb  

        Už je i online

        https://www.vrt.be/…kanalen/een/

        0 0
      • Polka  

        Borci teda ten konec celkem prosrali a Styby uz toho mel fest plny zuby.

        0 0
        • Sc4mp  

          Ten konec dopadl teda pěkně blbě, koukali tam jeden po druhým, Valgrenovi to víceméně darovali a nakonec je ještě smetl balík … škoda, ten finish mohl být daleko zajímavější.

          0 0
          • milan.v  

            Přesně, koukal jsem na posledních 30km, Štybar hodně aktivní, ale pak mu asi v závěru došlo, takže už to jen dojel.

            Když jsem viděl, jak nastoupil Valgren, říkám, co dělají, vždyť ho už pak asi ani nedají, jestli nezaberou a nepůjdou po něm do vteřiny, dvou a oni po sobě koukali možná dalších osm, deset vteřin, finito …

            0 0
    • tromboonen  

      Štybar je nějakej naštvanej :(

      0 0
    • robb  

      Už zítra se pokračuje na Kuurne-Brusel-Kuurne

      http://www.steephill.tv/…sels-kuurne/

      0 0
      • standoslav  

        Už to jede ?

        0 0
      • plzakj  

        Jede ten Sagan nebo ne? Vsude vidim reklamy na 70. Vyroci zavodu a sagana na koni, ale v tv zaberech ho nevidim.

        0 0
        • MavasH  

          Nejede, prý se připravuje na jiné „akce“.

          0 0
        • Namtos  

          Prej začne až druhý týden klasik na Strade Bianche

          Jinak na stránce pro video co sem dal robb máš informace o závodě a také komplet startovní listinu…

          0 0
          • plzakj  

            No, startovni listinu jsem videl, ale taky jsem videl Sagana na koni v munduru Napoleona k 70. vyroci toho zavodu. Tak jsem z toho byl zmaten a musel jsem se zeptat vsevedouciho bikefora.

            0 0
    • jkcz  

      Nevíte někdo, proč na Le Sanymu Zdeněk vzdal? Snad bude ok na Strade Bianche.

      0 0
      • vik  

        Protože byla zima a protože to byl závod okolo hnoje :-)

        0 0
        • Honzas  

          No nedojelo 81 lidi ze 144 na startu, takze bych z toho nevyvozoval zadne zavery.

          0 0
        • milan.v  

          3.kategorie, co bychom za takových závodů v ČR dali…

          0 0
    • robb  

      Zítra Strade Bianche

      Sníh by se měl rozpustit, ale je hlášen déšť.

      https://www.instagram.com/p/BfvUrT0FsKp/?…

      https://twitter.com/…842398068741

      0 0
    • jarouš2  

      Neznáte nějaké funkční stránky na online přenos?

      0 0
    • Delkim  

      :)

      0 0
    • Delkim  

      :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Sc4mp  

      Strade Bianche musím říct, že mě baví opravdu hodně. Nádhernej závod v nádherné krajině. Letos počasí moc nepřálo, muselo to být hodně na moral … Benoot neskutecnej výkon, hodně jsem prekvapenej z Bardeta, typickej chrtí vrchar si dojel v blátivé jarní klasice pro druhej flek, slušný.

      0 0
      • cubista  

        Štyby 7. místo, snad bude forma dál stoupat směrem k PR. I tak o místo před Sagičem:-)

        0 0
      • gregorus  

        Akorat ten přenos a komentář tentokrat nic moc.

        0 0
      • robb  

        Benoot měl prostě svůj den. Bylo vidět jak mu to neskutečně jede a jaký má tah, s tím nemohli nic udělat. Bardet super, Van Aert první pódium na větší klasice.

        0 0
        • makimaki  

          Výsledek Štybyho je pro mě trochu zklamání – samozřejmě jinak je 7. místo hezký, ale z pohledu jeho výsledků na tomto závodě, to chtělo víc, na pódiu stáli odvážnější – Van Aert paradoxně spadnul na vršku posledního stoupání, jinak super výkon. V ženách jela i Nikola Nosková, chtěl jsem vědět jak dopadne po léčení kolen, ale vzdala.

          0 0
          • milan.v  

            Ano, odvážnější to včera dotáhli, to je výstižné…

            Štybar jel kvalitní závod, chyběl tomu jen ten top, který by ho dostal na bednu.

            0 0
          • Tina  

            Na pódiu stáli odvážnejší, ale hlavne tí ktorý neboli sledovaní. Taký Sagan by si určite nemohol bez nejakej odpovede z pelotónu „odskočiť“ do úniku. No a v tom úniku by zase s ním už potom nikto moc nespolupracoval.

            0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Benoot neskutecny tah. Na Stybarovi bylo videt na 30to go jak mu to nechutna kdyz se lamal chleba a bylo treba zavodit, plandal na konci skupinky, pak se sebral mimo zaber a doskocil 3 skupinu, ale stalo ho to moc. VanAert super, hrabmul si, v poslednim vyjezdu dokonce zastavil a spadnul z kola

          Muj oblibeny zavod, a fakt nechapu, zkusil si tam 100km po trase za krasneho pocasi a mel toho az az. Dvakrat. Stojka strida stojku, a Mte st. Marie je silena vrazda.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • milan.v  

            Super napsáno o tom Štybym… Někdo sem dával odkaz na SK server, kde se vyjadřoval k závodu, prý v týdnu vůbec netušil, jestli Strade Bianche pojede.

            0 0
      • robb  

        Reakce závodníku po včerejšku

        http://www.sportnewscycling.sk/…rade-bianche

        0 0
      • robb  

        Několik krásných fotek ze soboty

        https://cyclingtips.com/…ade-bianche/

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • koko0925  

      Jak je to s těma kotoučovkama? Viděl jsem, že je občas někdo má.

      0 0
    • Delkim  

      Dnešní 3. etapa Tirreno Adr., skokan Roglic luxusní závěr! Šikovnej chlapec!

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Stybymu se mi zda to moc nejezdi, anebo to bere jako trening. Mi to prislo ze by to moh byt dojezd pro nej, ale mozna to bylo dlouhy. Dojeli konverzacne s Gilbertem za Sagim.

        0 0
      • šimlos  

        Parádní. I když jsem se před cílem děsil, že ho dojedou, ale dal to..

        0 0
    • Sodoma  

      Hezky Landa dneska. To se mu to jelo, když nemusel čekat na Frooma :-)

      0 0
      • šimlos  

        Když von je tak nesympatickej…Ale přesně tohle jim chtěl ukázat. Kašlu na vás, pojedu si sám na vítězství.

        0 0
    • tromboonen  

      Klokanům to pěkně jede, Simon o 4s druhej v Nice, Adam vyškolil všechny na Tirrenu, prcek z Kolumbie 10. místo v časovce…

      0 0
      • MavasH  

        Gorka nejspíš Jonovi jako malýmu něco provedl, že se mu Jon dneska tak „šikovně“ smotal pod kola při sjezdu do Nice. Nejen že ztratili na Solera, ale ještě si ssebou Simona dotáhli do cíle :)

        0 0
      • cubista  

        Včerejšek asi moc nepotěšil QST. Gaviria pád a nucená pauza a Kittel vítězství. A Lefevre to tak trochu Kittela kvůli preferenci Gavirii popíchl k odchodu.

        0 0
      • cubista  

        Paris-Nice až do konce tradičně pěkná podívaná. Zajímavější než Tirreno-Adriatico, ač tam je víc hvězdných jmen. V neděli mi trochu zklamalo, že nenechali aspoň o kousek vyhrát ve Fillotranu Cataldiho. Byla by to pěkná poklona Scarponimu.

        0 0
        • robb  

          Poslední etapa na P-N byla paráda, bohužel už záznam z youtube asi smazali.

          Škoda že včera na T-A nebyl ten závěr do kopce, QS mohl jet na Štybara, takhle to zkusil rozjet ale Kittel je prostě jinde.

          0 0
    • Polka  

      Bratři :-)

      0 0
      • Paja  

        Tenhle „marginal gain“ ve Sky ponekud nezvladli ;)

        0 0
    • Honzas  

      F. Sisr o vikendu vyhral 1. HC jednorazovku Ronde van Drenthe.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • robb  

      Danilith Nokere Koerse přímý přenos

      https://www.vrt.be/…kanalen/een/

      0 0
    • treatt  

      San Remo je tu! Předlouhé čekání a sledování, kdo jede chytře, nevětrá se a bude mít šanci být mezi hráči, co budou ovlivňovat dění od paty Cipressy, pak se začnou přidávat smyčce, orchestr nabere hluboké tóny a ono pozvolné nabírání dramatičnosti se bude stupňovat výš a nabírat na síle. Jedinečný závod jako první hlavní chod jarní hostiny pro naše lačné oči :)

      Kdo tedy bude klíčový hráč letos? SKY je tradiční armada, nikoho by asi nepřekvapilo, kdyby na Poggio najel z první vlak šesti lidí. Kwiatek bude ostře sledovaný, co kdyby tedy namísto klasického build-upu zkusili pro změnu poslat žolíka Wisniowského dopředu, aby vycukali ostatní? Zlobit tam může navíc Moscon a Kwiato si pečlivě hlídat zadní kolo Sagiče..uvidíme

      Když už je řeč o Peterovi, přál bych mu, aby tam tentokrát měl Ossiho a vlastně bych asi byl na vrcholu blaha, kdyby Dan využil toho, že všichni betonujou Sagiče a na těch posledních 2 km placky odjel sólově :)

      V Cofidisu zaúřadoval Ced Vasseur, přestal Nacerovi platit cesty jeho táty na závody a i když se prý Bouhanni dal zdravotně do kupy, na MSR ho nepostaví.. Bahraini by to letos mohli zkoušet zajímavě takticky, Nibs útočně, zatímco Haussler bude pilotovat Colbrelliho. GVÁčko letos zatím moc nevidím, ale třeba mi bude chtít vytřít zrak. Jsem zvědavý, jak se podělí o role pocket rocket Caleb s Trentinem u Scottu, hodně by jim tam mohl pomoci v rozhodující fázi Impey a možná i Kluge, na MS na dráze jezdil keirin s prstem v zadku, to bylo impozantní. Bling je po zranění, na Marcela jsou ty brdky moc, Andé taky nevypadá, že by měl vydržet až do finále v první grupě. Tak jo, spekulovat o velkejch klucích nemá šťávu, takže si zafantazíruju a po letech bude haluz win úniku, který urve Cummings s Mohoričem a Vermotem :) A co takhle vzpoura dědků v čele s Bennatim, Hausslerem a Pippem Pozzatem? :-))) A speciálně pro dnešního oslavence, jeden ultra outsider pro sprint – Jakub Mareczko ;)

      Ovšem na koho vsadit pořád nevím..snad Trentin na bednu 8 a Colbrelli 7–1, ale na to, že to jsou dost wild shoty to je nízký kurz :( Bohužel není na bednu vypsána spousta oustiderů, co by při určité konstelaci mohli, jako třeba Swifty (na win 101–1 :)

      0 0
      • robb  

        Moscon super závodník. Až na ty lumpárny, snad bude v klidu. Kwiatkovi minule pomohl Sagan tím útokem, určitě si ho budou všichni hlídat. Uvidíme jestli někdo nepřekvapí jako tehdy Ciolek, třeba Eddy the boss. Možná to bude Nibali nebo L.L. Sanchez a nebo to může být dalších 10–20 lidí…

        Pippo by byl dobrá haluz, ale na závěr kariéry proč ne.

        0 0
        • tromboonen  

          Že by se Nibs zas něčeho v pravou chvíli chytnul?

          0 0
        • treatt  

          Pozzata jsem zmínil jako vtip pochopitelně ;) Nedovedu si představit scénář, kdy by mohl Nibs vyhrát, sám to nedoveze a když pojede ve skupince třech lidí, dojede třetí :)

          Já bych přeci jen nezapominal, ze Čolek vyhrál zkrácený ročník, aniž bych mu to upíral, ta délka zavodu je na Remu fakt zásadní.. LL proč ne, kdyby odskočil treba s Cummingsem..ale reálně to vidim na dojezd 25 lidí a ve Sprintu Kristoff se Sagim těsně jak na ms třeba :) jestli někdo odjede, tak mala skupinka hodně silných lidí

          0 0
          • bagr84  

            Myslíš, že ta délka hraje nějakou roli? Loni tu myslím Polka dával power file někoho z pelotonu a vypadalo to jako x hodin flákáni ve vytrvalosti (samozřejmě až na ty klíčový brdky), který by s trochou nadsázky dal schovanej v balíku kazdej druhej bike forista :).

            I Sagan snad prohlásil loni něco ve stylu, že je to nejlehčí závod co je nejtěžší vyhrát.

            0 0
            • JFtryall  

              Jojo nejakych 250km to je vylozene vylet. Jelo se v baliku kolem 190W, takze kompenzace. Pak se ale rozpouta totalni peklo. :-)

              0 0
              • treatt  

                No právě. A ona i ta kompenzace se pak prostě sečte, sedm hodin v sedle je sedm hodin v sedle, nohy jsou prostě trochu jiný i u hodně silných jezdců..

                0 0
            • Polka  

              Já určitě ne, ale někde jsem ty watty taky viděl.

              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
          • treatt  

            " Nedovedu si představit scénář, kdy by mohl Nibs vyhrát, sám to nedoveze a když pojede ve skupince třech lidí, dojede třetí :)"

            Mno, tak mě utřel jak zpocený zrcadlo :-D To jsem fakt nečekal, že se to tentokrát takhle zataktizuje na Poggiu a Nibs ukázal, jak velký je šampion. A já si jdu uříznout šli a šoupat nohama :)

            0 0
      • tromboonen  

        Ty seš takovej Wagner cyklistický žurnalistiky, když jsme u těch koncertů… je to dlouhý, ale dává to smysl když to člověk zkousne celý :)

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Johny.Merida  

      Koukáte už někdo někde na San Remo?

      0 0
    • milan.v  

      Ten Nibali co tam dnes předvádí, to je na přesdržku …

      0 0
      • robb  

        Greipel se drží pěkně. Zdá se mi to nebo je sedřený na levém boku a lýtku?

        0 0
    • Delkim  

      Cav out :(((

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • plzakj  

      Cav :-Ooo

      0 0
    • MD1972  

      NIBA .. pojď..

      0 0
    • šimlos  

      Jupíí! Ten si to zasloužil.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • mastihuba  

      jak to tak funguje že si se sprinterama vrchař vytře? …

      0 0
      • tromboonen  

        že zamaká do kopce a z kopce? Sagič a Skyčka se na to vyloženě vysrali, ne?

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • robb  

          Z kopce dohnat Nibaliho je i pro Sagana a spol. těžký a na rovině tam po sobě začali koukat.

          0 0
          • tromboonen  

            Já myslel na tý rovině, všichni se narovnali a bylo po ptákách…

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • JFtryall  

            Stejne ale respekt Nibalimu. Zacalo fakt hodne foukat do proti a tohle udrzet pred balikem. No klobouk dolu.

            0 0
        • makimaki  

          Závěr famózní, přeju mu to – odvaha, zkušenost a chytrost – ne jako Kvítko s jeho vychytralostí, Sagan je obětí svých výsledků, ale na sprintery by asi dnes stejně neměl, chudák Cav – ten je víc ve vzduchu než na kole, asi to bude delší odpočinek …

          0 0
          • IndyCZ  

            Chtěl být v mládí pilotem a stále ho to k létání táhne…

            0 0
            • MavasH  

              Cav by měl popřemýšlet, jestli ještě letos na to kolo lozit, nebo počkat, až mu karma odpustí.

              0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • robb  

        Z youtube kanálu týmu Michelton

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • bassano  

      Holt opravdu nádhera,

      tak infarktový závěr a takovy solo utok se poslední dobou jen tak nevidí a jsem rád že to vyšlo :)

      lepší než Kwiatkowski který se jenom vezl za Saganem

      0 0
      • milan.v  

        Přesně tak, i když v průběhu závodu Nibali rozdával kolem sebe, jako by byl hodně nervózní, cpal se do děr v pelotonu hodně riskantními manévry pomalu mezi diváky, asi byl hodně namotivovaný či naspeedovaný (a kdo ví, co ještě) …

        0 0
        • Johny.Merida  

          Prostě měl hlad po vítězství…ten jsem např u Sagyho neviděl… nechápu proč to ani nezkusil a pak po sobě jen čuměli a jakoby taktizoval na spurt…zbytečnej spur­t.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • Goratrix  

            Sagan to vysvetlil v rozhovoroch… ze nechcel zase dotiahnut niekoho, tak si povedal ze bude bojovat v skupinovom sprinte, ktory bol najpravdepodov­nejsou variantou. Statisticky to bolo spravne rozhodnutie, pretoze historicky taketo uniky na Poggiu boli prakticky vzdy dostihnute, aj ked mali 10 sekund. Dalsi dovod mohlo byt aj to, ze Sagan ma velmi silny citovy vztah k Taliansku a vie co toto vitazstvo znamena, mozno keby bol v uniku niekto iny, tak by sa snazili viac.

            0 0
            • Delkim  

              Škoda Gorily, tam ty šance tentokrát rozhodně byly! Je z toho zlomená klíční kost a Cav má zlomené stejné žebro co už měl plus podezření na vazy v kotníku :(

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • tromboonen  

              Vztah k Taliansku určitě má, ale rozhodně kvůli tomu nesvěsí, to ne, že nechtěl dělat rozjížděče někomu jinýmu je jasný, měl tam mít ještě někoho…

              0 0
              • orm  

                Prislo mne, ze tam tentokrat lidi z bory mel az do konce. Jake prekvapeni oproti predchozim rokum :-).

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
            • McBlacky  

              Sagan tím hlavně vyslal signál, že v koncovkách už nebude zbytku tahat. Což se před Flandrama může hodit. Chvíli to vydrží, než mu zase nikdo neotočí špic :)

              0 0
              • Paja  

                Ja myslim, ze on by i potahl, kdyby jel nekdo s nim a ne jen za nim jak loni.

                0 0
                • McBlacky  

                  Zrovna na MSR teda toho potahání v koncovce vždycky bylo :)

                  Maximálně tak Cance, protože si spočítal, že být 2–3 je lepší než se nechat sežrat balíkem a být 10+

                  0 0
                  • Paja  

                    Ono mu to asi loni s Kwiatkem a Alaphilippem stacilo ;)

                    0 0
                • ememem1  

                  ale nesiel, bolo to dost jasne vidiet. inak aj tu je to https://video.eurosport.com/…/video.shtml

                  0 0
                  • Paja  

                    Podle me Sagic udelal chybu, ze cca 3,5 km do cile nedocvakl Trentina mel tam jednu chvili i malou diru za sebou na Kwiatka s Matthewsem, kdyz nic aspon by je donutil jet…a Nibsovi by to ve finale nejspis nevyslo.

                    Kdyz to vzdal, tak se na nej nalepili a Trentina nechali jet vsichni, takze vlastne jo, mel s kym jet (mozna, pokud by s nim chtel jet Trentin :)

                    0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • Delkim  

                No ani se mu nedivím, už mu to konečně došlo :)

                0 0
      • milan.v  

        Pěkný článek na dané téma :o)

        http://www.roadcycling.cz/…e3-harelbeke

        Snad to Štybymu půjde jako ve 2015…

        0 0
      • robb  

        Přímý přenos

        https://www.vrt.be/…kanalen/een/

        0 0
        • Delkim  

          Takové klasické belgické skoro bezvětří :)))

          0 0
          • robb  

            Asi 100 km od cíle bourali a od té doby je to roztrhané. Na Taaienbergu to QS rozsekal na sr*čky ..prostě masakr

            https://pbs.twimg.com/…Mm.jpg:large

            https://twitter.com/…127228301312

            0 0
            • McBlacky  

              čtu jen text updates a asi mazec. Snad to bude na YT zítra.

              0 0
            • Delkim  

              Eurosport už běží, ale první vstup zatím ještě nestačil komentátorovi na zjištění situace :)))

              0 0
              • robb  

                Já na to koukám už 40 minut taky vůbec netuším co se tam děje :-D Počkám si až na nějaký článek co že jsem to vůbec sledoval.

                0 0
                • Delkim  

                  Terpstra a Lampaert na čele skoro 40 vteřin náskok, slušně si nakládají, pěkně! Štyby v další skupině pronásledovatelů.

                  0 0
                  • Delkim  

                    GVA se snaží dojet čelo

                    Edit Gilbert ho nenechá, trhá se to, moc pěkný závod!!!

                    0 0
                    • bagr84  

                      Sem zvedavej jestli tohle QS zvládne ještě prokaučovat :)

                      0 0
                      • robb  

                        Nebylo by to poprvé

                        0 0
                        • Delkim  

                          :)

                          0 0
                          • treatt  

                            Vanmarke, Langeveld, Naesen a spol jsou zpět na gruppo Štyby

                            0 0
                            • Delkim  

                              To nebude easy tohle stáhnout… rozhodně napínavý dneska!

                              0 0
                              • treatt  

                                To teda, parádní závod..a jsem rád, že konečně vidíme velká jména v akci..

                                Co udělá Oude?

                                0 0
                                • treatt  

                                  No a je to, velká G3 gruppe se roztrhla, Sagi se nechal chytit a je v G4, Štyby je v G3 s Naesenem, Trentinem, Stuyvenem, Durbem.., v G2 jede PhilGil dost těžký převod na kostkách, z toho bolí nohy jen na to koukat… v čele závodu Terpstra demonstruje jak mu to jede lehce do kopce, Yvesovi pěkně natahuje držku

                                  0 0
                                  • Delkim  

                                    Terpstra je mi jako časovkář blízký, držím mu palce! Jede výborně!

                                    0 0
                                  • treatt  

                                    Ne, tak Durbo tam není, dva lidi z BMC, asi Moscon za SKY, Sep a Naesen s Trentinem to táhnou, Moscon je rádm že je rád, BMC a Štyby free ride

                                    0 0
                                    • treatt  

                                      BMC je Boowalter a Rosskopf, Moscon se točí a jsou skoro na zádech G2..vepředu se Yves děsně trápí, jakmile se to zvedne, visí za oči

                                      0 0
                                      • treatt  

                                        A PhilGIl jede!!!

                                        0 0
                                        • Delkim  

                                          Tohle smrdí teamovou časovkou :)))))

                                          0 0
                                          • treatt  

                                            Tak možná ne, Gilbert se teď ohlíží, odstup není tak velký, aby vepředu čekali…

                                            0 0
                                        • treatt  

                                          Niki trpělivě čeká na Lampaerta, PhilGil ogriloval mrtvolky Benoota s GVA, už dlouho ho viditelně svrběly nohy, 30km ho skoro vezli, teď TT, aby si dojel dopředu, kde pojede QS pro komplet bednu…hmmmmmmm

                                          0 0
                            • treatt  

                              Niki na Paaterbergu právě ukázal Yvesovi, že nezná bratra ve stejném dresu :) 42 to go to má na long solo shot..

                              Jinak Paater teda všichni v klidu vedle kostek

                              0 0
                              • treatt  

                                Niki přeci jen počkal, jsem si říkal :)

                                0 0
                                • treatt  

                                  To už by asi Peeters v autě překousl volant :) Mají zatím 48 sekund, tp bude zajímavé. Dvojice Benoot a GVA – PhilGil tam má armchair ride, zatím pomalu ztrácí na velkou G3

                                  0 0
                                  • tromboonen  

                                    Lampaertovi malinko docházej baterky, Terpstra houkne do vysílačky „potřebuju dalšího“ a PhilGill „hold my beer“! Jestli to dneska projedou tak to bude na protažení pod kýlem…

                                    0 0
                                    • treatt  

                                      Mno..tak vše je jinak, Gilbert zpět v G2 a špice má jen 40 sec..tak to bude o tom, jak se to poskládá…ale zatím to nevypadá

                                      0 0
                                    • treatt  

                                      Lampaert konec, Niki jen 36 sec, BMC útok, suše sbírá Štyby na kostkách, k tomu si dojede Moscon

                                      0 0
                                      • treatt  

                                        Tiejs vtipnej, nejdřív nástup v kopci, že musí Trentin sklepnout brejle do škarúy, protože si sudnaval šátek a když se to sjede tak jako co jééé, jedem a střídačka ne? :) Niki prokazuje svoje fenomenální tempařské schopnosti, pořád 35 sec na 13 to go

                                        0 0
                                        • tromboonen  

                                          Štyby si tam pěkně rovná ponožky a zevluje na druhym/třetim místě v terezínu aby jim to moc nejelo, už tam na něj hrozí…

                                          0 0
                                        • treatt  

                                          padá to Nikimu dolů, to bude těžký..občas to skřípe, ale Trentin, GVA, Benoot a Stuyven chtějí jet..teď si odstupvoal dřív Sep a aby neudělal díru, poslal GVA dopředu ve stylu keirinu, zajímavý :)

                                          0 0
                                          • Delkim  

                                            Tam se pálí sirky jak na čarodějnice :))))

                                            To Niki dá!!!!!!

                                            0 0
                                            • tromboonen  

                                              Gil pěkně, škoda že hned za ním nebyl Štyby

                                              0 0
                                              • Delkim  

                                                Rozhovor v cíli: last 2 hours complete full gas :)

                                                To musela být strašná čočka jak si to dával…

                                                0 0
                                                • tromboonen  

                                                  No taky si v cíli musel vzít zpátky kolo a trochu poboxovat pořadatele aby se nesložil…

                                                  0 0
                                                  •  
                                                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                                    0 0
      • milan.v  

        Je mi smutno, jak se Štybar raduje z týmového úspěchu, protože mu není umožněno, aby se pokusil o ten vlastní… Ten kluk už snad ani nebude umět nic vyhrát…

        Ano, mohl jít jinam do týmu, který nebude prošpikovaný klasiky, ale v jeho případě mi přijde, že už mu nedají šanci ve více než možná v jednom, dvou závodech za sezónu…

        0 0
        • tromboonen  

          Tak ale dneska makali podlaháři všichni, v každý skupince měli nejmíň jednoho, občas si přejeli z jedný do druhý, evidentně se jelo na Terpstru a to bylo dobře, kdyby nebylo jasný, na koho jet, dopadne to jako posledně se Stanardem, takhle to kontrolovali, makali jak barevní, chudák Lampaert dojel s jazykem na vestě a hned jej Holanďani vzali do studia a tam se musel vykecávat snad hodinu, Phil Gil druhej i když si taky mák, Štyby se v závěru dost vozil kdyby bylo potřeba, ale pěkně to tam zdržoval a rozkládal… nemyslím, že by dal takovou časovku jako Terpstra a ve skupince by taky asi nebyl nejlepší sprinter. Takže dnes bych jim nevyčítal, že makal na jinýho, makali všichni a je hezký když to dělaj i takový hvězdy a ne jen jeden.

          Však na něj dojde až budou někde nějaký zmatky a on se najde… deštivý P-R a je to :)

          0 0
          • milan.v  

            To je pravda, notičky měl celý tým slušné a vyšlo jim to, jak chtěli. Štybar úplně přestal v jednu chvíli jet…

            0 0
            • tromboonen  

              Tak kdyby nepřestal tak je tam Terpstrovi dotáh, že jo… štěstí bylo, že jim to s Philem rozložili a že se nikomu nepovedlo to rozjet, protože jinak by jej chytli…

              0 0
              • milan.v  

                Jasně, prostě nemohl a to je to, co mě na tom vlastně štve… V jednu chvíli jsem si říkal, že ho dostanou a tak bude prostor v koncovce i pro Štybara… Asi spíše zbožné přání…

                0 0
          • gerrard  

            Tak mohl vyhrat kdokoliv z tech 3 Terpstra, Gilbert, Stybar, ale vyslo to na Terpstru a ja sem jeste na 10km pred koncem myslel, ze nema sanci a musi ho sjet. Terpstra moc pekne a celkove reklama na silnicni cyklistiku, takova ta „absolutni“ cyklistika. :) Sem si to dal vcera 2×, ale ted portuhe jen poslednich 20km.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • robb  

          Zrovna je s ním rozhovor v novém čísle 53×11 kde o tom mluví, že oni jezdí vždycky na více lídru a nikdo není přímo určený. Většinou je dáno několik lídrů, ale problém je že jak je ten tým silný, tak pokud se to roztrhá tak jako včera, tak v každé skupině je někdo od QS a navzájem se nemůžou sjíždět…výjimka potvrzuje pravidlo :-D Lefevre do toho prý nemluví vůbec, akorát Steels a Peeters. Prý by měl letos startovat na Giru.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • Polka  

      Tak jsem se po svihu najedl, zapil to vinem a ze si pustim Harelbeke. Celou dobu si rikam, kua to nejak nesedi s tim co psal Treatt, kde je vlacek QS? Terpstra? Mno celou dobu jsem cumel na E3 2017 :-D Tak vlastne ani nevadi, ze jsem u toho vetsinu prospal. Zitra snad uz 2018.

      0 0
    • Šakul  

      Je někde celý záznam? Děkuji předem

      0 0
    • robb  

      Už zítra Gent – Wevelgem

      http://www.sportnewscycling.sk/…nu-klasikari

      0 0
      • milan.v  

        Krásně a trefně popsaná situace v týmu QS a letošními klasikami…

        „Tím Quick-Step nám po rokoch konečne predviedol ako by to malo vyzerať, keď máte v zostave také veľké mená. Všetci lídri belgického tímu majú veľkú formu a keď predvedú podobný výkon ako na E3 Harelbeke, bude ich extrémne náročné zdolať. Niki Terpstra už vyhral dve klasiky, pričom Philippe Gilbert bol vždy druhý. Okrem nich ukázal skvelé nohy aj tímový žolík Yves Lampaert a Zdeněk Štybar je taktiež pripravený. Tím Quick-Step si je však vedomý, že na Gent-Wevelgem je to z Kemmelbergu ešte takmer 40 kilometrov do cieľa a preto má v zálohe aj Eliu Vivianiho na prípadný hromadný dojazd. “

        0 0
      • Canyon325  

        zajtra vyhrá Sagan

        0 0
        • milan.v  

          Kéž by, letos je v koncovkách (nejen spurtech) nějaký slabší…

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Canyon325  

          no nehovoril som :D štybar tiež pekne

          0 0
        • duke  

          k tomu pridam jeste Eurosport 1

          0 0
          • tromboonen  

            Frantíci dávaj biatlon, Eurosport nic, ani Španěláci, začínám se pomalu učit holandsky…

            0 0
            • plzakj  

              Frantici od 15:30. Maji vzdycky dole pod videem casovy rozpis tv programu.

              0 0
            • treatt  

              Pro mě je top FR, ale dneska jedu chrochtálštinu, na vrt.be to jede v parádní kvalitě…

              0 0
              • tromboonen  

                Chrochtálština se dá, když se člověk soustředí… akorát pak zapomínám sledovat co se děje.

                0 0
      • treatt  

        Auuu, Mitch Docker teď hodně tvrdá podlaha v půlce balíku :(

        Já se na dnešek moc těšil, Kammel by to měl rozvěsit a opět už potom jen velký kluci proti sobě..

        Co jsem viděl, tak FDJ poctivě pracují na Demara na špici a pro Johana Le Bona to bude hodně dlouhý den (nebo naopak rychle skončí v broom busu), na rovinách visel za oči za posledními, ten Coquardovi dnes moc platný nebude..

        0 0
        • Johny.Merida  

          Mě to na telefonu nějak nechce běžet :-(

          0 0
        • tromboonen  

          A jedéém CX!

          0 0
        • robb  

          FDJ si to tam jistí dobře. Uvidíme jestli to dokáží kontrolovat i po Kemmelbergu. Tipoval, že GVA a QS tam za to vezmou od podlahy, taky kde jinde že. Minule to Štybar zkoušel na těch šotolinových úsecích.

          0 0
        • treatt  

          Tak první Kemmel a Štyby si to pěkně hlídá, tempo by PhilGil, s ním Elia, vpředu Martin, , Sep, Wout, Dylan, Demare,, naopak kus vzadu Naesen, na to, že ho mám vsazeného do top 3… :-/

          0 0
    • tromboonen  

      Jeden z těch oranžovejch na čele má ty gravelový rodla, akorát extra úzký, to vypadá šíleně…

      0 0
      • ememem1  

        k comu by to ako teoreticky malo byt dobre?

        0 0
      • MavasH  

        Jj, tohle mě praštilo do očí hned. Vypadá to fakt hrozně, ať už ten úzkej vršek, nebo ty šikmý páky. Kdyby to bylo užší ještě o kousek, vypadal by na tom, jako kdyby měl ródla z festky :D

        0 0
    • plzakj  

      Peto je tam :-)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • robb  

      Zítra Dwars door Vlaanderen

      http://www.sportnewscycling.sk/…kolo-flamska

      Docela zajímavá jména ve startovní listině

      Bardet, Valverde, Quintana, …

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • cubista  

        Dík za upozornění, tak jsem se už těšil na nedělní Flandry, že bych byl úplně zapomněl. Že by Štyby dostal prostor?

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Delkim  

      Ten Lampaert je tedy pěkně vykouřil :))) Moc pěkný!

      0 0
      • tromboonen  

        Copak, zas podlaháři něco „prokaučovali“, jak říkaj odborníci na bf? :)

        0 0
        • Delkim  

          Naopak, podlaháři dneska skórovali :)

          0 0
          • tromboonen  

            Já vím, psal jsi, já si dělal srandu z místních kometátorů, nevidíš smajla?

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
      • cubista  

        A Štyby zase nic. Škoda. Míst do desítky má hodně, vítězství jen jednou Strade Bianche před 3 lety. Myslím jarní klasiky. Nebo mi nějaké jeho vítězství uniklo?

        0 0
        • Kalic  

          vůbec toho poslední dobou moc nevyhrál, když nepočítám loňskej mistrák. Naposled etapa na Tirrenu 2016.

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • robb  

        Dwars door Vlaanderen

        BEL 1 LAMPAERT, Yves (QUICK – STEP FLOORS) 4:09:40

        NED 2 TEUNISSEN, Mike (SUNWEB) + 50:22

        BEL 3 VANMARCKE, Sep (EF EDUCATION FIRST – DRAPAC p/b CANNONDALE)

        NOR 4 BOASSON HAGEN, Edvald (DIMENSION DATA)

        DEN 5 PEDERSEN, Mads (TREK – SEGAFREDO)

        CZE 6 ŠTYBAR, Zdenek (QUICK – STEP FLOORS) + 50:49

        BEL 7 BENOOT, Tiesj (LOTTO SOUDAL) + 50:50

        BEL 8 VAN AVERMAET, Greg (BMC RACING) + 51:19

        NED 9 TERPSTRA, Niki (QUICK – STEP FLOORS)

        BEL 10 STUYVEN, Jasper (TREK – SEGAFREDO)

        ESP 11 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)

        ITA 12 MOSCON, Gianni (SKY)

        NED 13 ROOSEN, Timo (LOTTO NL – JUMBO)

        DEN 14 NIELSEN, Magnus Cort (ASTANA) + 53:02

        GER 15 DEGENKOLB, John (TREK – SEGAFREDO)

        FRA 16 LAPORTE, Christophe (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)

        NED 17 VAN POPPEL, Danny (LOTTO NL – JUMBO)

        BEL 18 DE BUYST, Jasper (LOTTO SOUDAL)

        LUX 19 DRUCKER, Jean-Pierre (BMC RACING)

        BEL 20 NOPPE, Christophe (SPORT VLAANDEREN – BALOISE)

        GER 21 PFINGSTEN, Christoph (BORA – HANSGROHE)

        GBR 22 ROWE, Luke (SKY)

        AUS 23 HAUSSLER, Heinrich (BAHRAIN – MERIDA)

        BEL 24 THEUNS, Edward (SUNWEB)

        SUI 25 SCHÄR, Michael (BMC RACING)

        BEL 26 ALLEGAERT, Piet (SPORT VLAANDEREN – BALOISE)

        BEL 27 ROELANDTS, Jurgen (BMC RACING)

        BEL 28 VAN LERBERGHE, Bert (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)

        CAN 29 HOULE, Hugo (ASTANA)

        NOR 30 JANSEN, Amund Grøndahl (LOTTO NL – JUMBO)

        AUS 31 DURBRIDGE, Luke (MITCHELTON – SCOTT)

        NOR 32 BYSTRØM, Sven Erik (UAE TEAM EMIRATES)

        BEL 33 RICKAERT, Jonas (SPORT VLAANDEREN – BALOISE)

        ITA 34 MODOLO, Sacha (EF EDUCATION FIRST – DRAPAC p/b CANNONDALE)

        GER 35 MARTIN, Tony (KATUSHA ALPECIN)

        ARG 36 RICHEZE, Maximiliano Ariel (QUICK – STEP FLOORS)

        NZL 37 SCULLY, Tom (EF EDUCATION FIRST – DRAPAC p/b CANNONDALE)

        DEN 38 KRAGH ANDERSEN, Søren (SUNWEB) + 54:21

        FRA 39 JULES, Justin (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 57:07

        NED 40 CURVERS, Roy (SUNWEB)

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Tvl co to bylo???? To byli tak prosity nebo co ze ho normalne nechali odjet?

        Styby ve sve obvykle funkci lovce uniku a hlidani zadnich vratek? Videl jsem jen poslednich 2,5 km.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • robb  

      Mezitím na Roubaix

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • robb  

      Detailní pohled na některé kopce Flander

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • coplos  

      můžete někdo hodit link na přímý přenos Flander…

      0 0
    • coplos  

      dík go štyby go

      0 0
    • Pessinger  

      Co Tom Dumulin ten na klasikách nezávodi, nebo je zraněný?

      0 0
    • coplos  

      tak ty odkazy nějak nejedou.....

      0 0
    • coplos  

      aha…jsem to pomotal..to bude z tý horečky

      0 0
    • DALIS  

      Valda dobře odpočíval! Dnes vyhrál velkou cenu Induraina!!!

      0 0
    • Delkim  

      https://youtu.be/HiMCbsXyU_w

      Výborné video s popisem 5 TOP brdků Flander.

      0 0
      • MavasH  

        O kousek výš už to dával robb :) Jinak zítřejší Ronde by měl na českým Eurosportu spolukomentovat i Petr Vakoč.

        0 0
        • Delkim  

          Ahaaa, tak to se omlouvám. Nicméně tohle video si jim fakt povedlo! Na zítřek se těším.

          0 0
    • duke  

      Tony Martin na kostkách

      zadny odpruzeni netreba :D

      0 0
      • plzakj  

        Holt kdyz na tom letis 50kou, tak uz to nedrnca :-)

        0 0
      • robb  

        No takový Michael Schar nebo Pippo takhle vypadají i na kostkách v Roubaix :-D

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • coplos  

      https://www.youtube.com/watch?…

      tohle jede

      0 0
    • Johny.Merida  

      Dikes.

      0 0
    • tromboonen  

      Kua Štyby co se tam větráš pro GVA…

      0 0
    • Delkim  

      Hotovo, Terpstru už nechytí.

      0 0
    • madik  

      Hotovo Terpsta vyhrál 15km pred koncem :)

      0 0
    • arny71  

      Tak, hotovo. Štybar má formu, ale NT je letos prostě lepší.

      0 0
      • tromboonen  

        Třeba se namlsal, na RB udělá nějakou chybku a konečně se pojede na Stybyho…

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • milan.v  

      Rozebíráme tu samozřejmě hodně Štybara, teď i Peťu, pro mě je ale obrovským překvapením Wout van Aert.

      Nejsem až takový odborník na silniční cyklistiku jako jiní tady, dříve než silniční cyklistiku posledních let jsem sledoval cyklokros, ale tenhle kluk je pro mě neskutečný talent, má čich na to, kde být a pohybovat se v pelotonu, něco jako právě výše zmíněný Peťo …

      On už sice ukázal pár kvalitních silničních výsledků dříve, Flandry dokončil jedno místo před Štybym, ale zase zvládl být na kvalitním umístění v tom velkém současném klubku žraloků …

      0 0
      • treatt  

        Píšeš to zcela přesně, na Wouta je radost pohledět, neuvěřitelné, jak je vyzrálý s tím minimem zkušeností. By mě zajímalo, jak se na to kouká v bedně Adrimu :)

        0 0
    • gerrard  

      Moc pekne shrnuti toho jak vnimam Sagana uz dlouho http://www.roadcycling.cz/…agan-v-pasti . Fantasticky zavodnik s fantastickym talentem, ktery kdyby misto kecani a vztekani se vic soustredil na zavody, tak uz toho vyhral daleko vic a snezenych medvidku a nasazenych bryli mohlo byt vetsi hromada.

      0 0
      • vitan  

        pěkný článek – motivace je hold sviňa:)

        Dle mého v budoucnu přejde na bajky.

        0 0
      • obda  

        No já ti nevím. To věčné srovnávání s Cancellarou a Boonenem – jezdil někdo z nich v týmu jako má současná Bora proti klasikářskému týmu s takovou silou, jako mají dneska podlaháři? Vždyť tam mají čtyři lidi, z nichž každý ten závod může vyhrát. Kdyby chytal úniky každého z nich, tak je za chvíli mrtvej. A když nastoupí sám, a vezme si je s sebou v háku, tak si taky moc nepomůže. Já ti nevím, upřímně mi není moc jasné, jak by Sagan měl jezdit, aby měl větší šanci.

        0 0
      • McBlacky  

        letos na to nemá formu, nevymlouval bych se na to, že jedou všichni proti němu. Na Flandrách zkusil velký nástup a bylo vidět, že na to nemá jet někam dál sám. Už předtím mu s klidem v sedle lepil nástupy třeba Zdeněk.

        Osobně si myslím, že není klasikář ve smyslu, že je schopen jet desítky km solo, nebo doskakovat skupinky v závěru, kde to je na 10–30sec rozestupu a je potřeba jet vysoký tempo víc než pár minut.

        0 0
        • gemini  

          Jakože letos, nebo obecně?

          0 0
          • McBlacky  

            obecně, ale letos zvlášť

            0 0
            • gemini  

              No, jestli si dobře vybavuju jeho vítězství na Flandrech, tak si dovolím nesouhlasit…

              0 0
              • McBlacky  

                solo jel až sjezd z Patterbergu a rovinku do cíle, což je cca 10km. Ten rok měl výrazně lepší formu než letos.

                0 0
        • obda  

          Jasně, sice je to zvíře, ale časovkář jako Spartacus opravdu ne. Tím horší šance má proti síle QS.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • arny71  

      Sagan by chtěl, aby pro něj ostatní honili zajíce. Možná kdyby si sebou do Bory nenatáhnul svoje jezdce, kteří teda krom Jury moc vidět nejsou, mohl by se spolehnout na svůj tým, místo aby toho, aby pro něj chytali nástupy borci z jiných týmů.

      0 0
      • tromboonen  

        To o tom Saganovi je pěkná blbost IMHO, to není, že by všichni hlídali Sagiče a PROTO jim ujeli QS, to je proto, že QS je tak silnej, že i když je hlídaj, tak neuhlídaj, protože je tam pak z každýho teamu jeden max dva a už jsou prošití už jen od toho, jak se tam držej a co museli zalepit aby se tam dostali… v QS je v tu chvíli vždycky ještě jeden až dva odpočinutý na správnym místě a mají s sebou další co můžou udělat falešný nástupy nebo naopak brzdit pronásledovatele… jestli se to Sagičovi nelíbí, měl jít za míň peněz a za menší hvězdu do QS :)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • Delkim  

        O tom jeho bráchovi Vakoč mluvil, moc zajímavé. Z „protekčního“ fracka během pár let na opravdu platného člena týmu!

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • robb  

      Pár zajímavých čísel z Flander od O. Naesena

      https://www.facebook.com/…60834916306/

      0 0
      • plzakj  

        Tohle nechapu. To to fakt ty profici jezdi aerobne skoro celej zavod nebo jen ty limity ve strave neodpovidaj skutecnosti?

        0 0
        • Pavel  

          Sis fakt myslel, že jedou 6+ hodin totální kaši s řízkem? :)

          0 0
          • plzakj  

            To zas asi nejde, ale z tech 6h bych hodinu v z4 a tak pul hodky z5 cekal :-)

            Nj, holt to neni jak ja v z4–5 celej zavod :-D

            0 0
        • JFtryall  

          Tak kdo vi jak to je taky nastavene, ale cisla domestiku vypadaji vetsinou o dost jinak, nez lidru, kteri se prave snazi maximalne odpocivat a pripravovat na ty nejdulezitejsi mista a utoky. Bezne se v pelotonu jede vytrvalost/kom­penzace. Na spici se ale toci par lidi a tam se jede vetsinou od sweetspotu dal- a hodne dlouho. :-)

          0 0
          • plzakj  

            Jo, to bych chapal. Takhle to vypada, ze tam rozhodne nenechal vsechno :-)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
    • Tina  

      Lance Armstrong rekapituluje Tour of Flanders https://www.facebook.com/…74014289778/

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • arny71  

        Do basy s ním, ne za mikrofon.

        0 0
        • cubista  

          To by museli nějaké budovy speciálně pro cyklisty přistavit, aby se tam všichni vešli:-))) Házet to na jednoho je nesmysl.

          0 0
          • arny71  

            Tak někým by se začít mohlo. A proč ne tím největším vejlupkem?

            0 0
            • cubista  

              A co třeba Rijs, který se chytře přiznal až po 7-letém promlčení a je dál veden mezi vítězi Tour? Ale to je jen příklad, v té době sypali všichni. Tak jako ale nelze uplatnit kolektivní vinu, tak to ani nemůže být naopak. Obojí je špatně.

              0 0
              • Mamut  

                Keby islo len o sypanie, tak mas pravdu – nema zmysel zavriet len jedneho z nich. Ale tento jeden je s naskokom najhorsi kvoli vydieraniu a zastrasovaniu sudmi ostatnych. A taktiez tlacenie do dopingu cyklistov, ktori dovtedy nesypali.

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ja radeji Cosmo Catalano- How the race was won

        0 0
        • tromboonen  

          +100, jsem myslel, že už to nedělá, co tam předvádí Lance (kecy o všem, cílovka podprůměrný divák americkýho fotbalu), to je asi tak 100× větší číčovina naž co kdy vyplodil Bejk v ČT…

          0 0
        • tromboonen  

          Tam je pěkně vidět, jak Štyby už dával několik „úniků“ dávno před NT (kromě toho, že další sjížděl, ty tady nebyly ukázaný), buď to zkoušel a nechytil se, ale spíš bych řek, že už v tý chvíli to dělal pro team a ne pro sebe, a to neříkám jako kritiku, na to, co dal Terpstra on není, takže radši pomoh, snad se mu to co nejdřív vrátí.

          0 0
          • cubista  

            Souhlas, škoda že musel makat pro NT. I sportovec s výborným výkonem jako je NT může být pako. To se nevylučuje.

            0 0
            • tromboonen  

              Tak zas kdyby vyhrál Phil/dělal to pro Phila, tak nás to stejně nevytrhne, takhle má NT pohlazený ego, alespoň v některých komentářích snad řek, že se těší, až to teamu bude moct vrátit:), tak snad… kdyby nakonec jel Phil, tak bude NT na PR totálně napruženej si to vynahradit, nepočítám s tím, že by teď byl nějak strašně obětavej, ale aspoň jestli se to rozdá nějak tak, že bude v čele Štyby a on ne, tak se možná zastydí a aspoň něco mu oplatí…

              0 0
              • cubista  

                Kéž bys měl pravdu. Já z očí NT cítím tak trochu psychopata:-(

                0 0
                • tromboonen  

                  Hele taktiku maj jasnou, dominovat celému závodu a pak kdo na to z hlavních leaderů má, něco vymyslí… Terpstra to dvakrát nejen vymyslel, ale taky dotáhnul a nebylo to lehký a dost možná, že jinej od nich by to nedal, kdyby byl Štyby v pozici těch mlaďochů, co tam potili krev hned na začátku, tak by to bylo na rozčilování, takhle do toho nevidíme, nezaznamenal jsem, že by byl frustrovanej tím, že na to měl, ale nemoh.

                  Když byl za hlavní hvězdu Boonen a měli jasnej plán jet na něj, kolikrát se jim to totálně složilo jak domeček z karet a dělali jsme si z nich srandu, takhle jim to funguje a není to ani furt jenom NT. Za mě cajk.

                  Snad to bude ostatním na dešti klouzat a Štybymu ne a je vymalováno.

                  0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                No uvidime, ono muze byt vsecko trochu jinak.

                0 0
                • tromboonen  

                  Tak tak, držme palce dešti… Koukám, že máš na Norech Roubaix ještě před Čokoládovicema, tak to má být :)

                  0 0
                  • treatt  

                    Vůbec nejlepší by bylo, kdyby to ještě lízla nějaká studená fronta a trochu nasněžilo ;)

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Jako že by to jeli na běžkách a ve studiu to komentoval „šůšn“ borec? :)

                      0 0
                      • Barak  

                        Proč ne, porce km jezděj už skoro stejný jako na Paříž – Roubaix.:-)

                        0 0
                • Delkim  

                  Že by po letech konečně zapršelo?

                  0 0
                • jkcz  

                  Jsem si včera vzal do ruky knížku o Pekle vydanou 53×11 a při čtení historických výsledků zjistil, že ti co byly někdy na bedně, nakonec po vytrvalém bušení na bránu nakonec přeci jen vyhráli. Tak snad to někdy tomu Zdendovi vyjde.

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Akorát, že Zdeněk není holka, a ne že si to „bylY na bedně“ opravíš a mě budou posílat účty za pohřeb koťátek :)

                    0 0
                    • jkcz  

                      sorry, tak dlouho jsem to preformulovaval, az toho vznikla tato hruza.

                      0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                • Melvin  

                  Ze by jsme ji po epickem Strade videli i epicke PR? No uz se tesim.

                  0 0
        • jkcz  

          Cosmo dobré, až tam jsem si uvědomil co předvedl Pedersen, 90km v úniku.

          0 0
    • tromboonen  

      Už to tu někdo psal, dneska wolfpack v trochu jiné poloze a zas to maj, Styby si dal v závěru peknej interval, to se bude v neděli hodit… https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • milan.v  

      Scheldeprijs = opakovaně radost a objímání v podobě Quick-Stepu…

      0 0
    • jonti  

      Zajimavy clanek ohledne Terpstry na cyclingnews. Ted ma 75 kg a 190cm. Po zhubnuti 2kg. Podobne parametry jako LookAs.

      0 0
      • treatt  

        Jojo, koukal jsem, jaký má vyšvihlý nožky..

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • robb  

      Van Aertovo speciál na Roubaix

      https://cpofficial.com/…ris-roubaix/

      0 0
    • milan.v  

      Marcus Burghardt z Bory dával na Instagram fotku z tréninku na PR, tam člověk snad ani nevidí jedinou kostku, jak je ten sektor zablácený…

      0 0
      • milan.v  

        Bez kostek…

        0 0
      • Delkim  

        Tak ať to vydrží! :)

        0 0
        • jkcz  

          Styby:

          But I also prefer to have a dry Roubaix than a wet Roubaix because then it will be much more nervous. You always have a bigger chance to be in a crash when it's wet then if it is dry."

          0 0
          • Delkim  

            ???

            Vždyť několik let říká, že si přeje Roubaix na vodě.

            0 0
            • Barak  

              Asi se mu to rozleželo.:-)

              Moc nerozumím, proč by si to někdo z jezdců měl přát, protože se z toho pak stává hrozná loterie (hromadné pády, technické problémy atd.)

              0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              No ona predchozi veta byla

              „Normally, it should be,“ he said when asked if a wet Roubaix suited him more.

              http://www.cyclingnews.com/…step-floors/

              0 0
            • arny71  

              Už jsem s ním letos taky četl rozhovor, kde otočil a říkal přesně tohle. Možná to je ale jen taktika, jak zmást protivníky. :D

              0 0
            • McBlacky  

              IMHO v nervozním profi balíku na prestižní jednorázovce nechce jet nikdo na vodě ani hladkej asfalt. Pro diváky super, ale pro ty kluky i suchý Roubaix je naprostej masakr.

              0 0
          • McBlacky  

            ještě ke Stybymu: QS se uplne nehodí kdyby vyhrál, museli by mu výrazně pritlačit na platu. Když to zobne PhilGil nebo Niki tak to je fuk, ti už stojej ranec ted.

            0 0
            • tromboonen  

              Ve favoritech na různejch preview maj Stybyho max někde na konci… chjo, bude muset kluk trochu zasertivnět, nebo bejt jedinej, kdo ty kluzký zatáčky projede bez pádu (takže radši jako první), nebo někde počkat až se ostatní pomlátěj… moc tomu nedávám, ale on to jednou dá když se to sejde… a pak už možná snad bude i u QS za leadera i mezi leadery :)

              0 0
              • robb  

                PR je taky dost o náhodě a štěstí, ale musí se tomu jít naproti. Formu Štybar má, teď už se jen dostat do pozice, kdy přijede s malou skupinkou na ovál nebo ujede kousek před koncem. Jsem zvědavý na Sagana. Na Roubaix se mu moc nedaří.

                0 0
                • Delkim  

                  GCN RACE PREVIEW

                  Tam ho mají v jednom tipu na vítězství :)

                  https://youtu.be/uEIbueQjnPw

                  0 0
                • tromboonen  

                  Hele Hayman to dal s čerstvě polámanou rukou bez tréningu (kromě trenálu v garáži) po 15 letech pokusů bez většího úspěchu, Štyby od začátku machr a všude kde bylo potřeba, vlčí pořadník a jeho obětavost je jedna věc, ale pokud se někde nezrakví nebo nepřijde o formu, tak to tam dřív nebo pozdějc padne…

                  0 0
              • wishpull  

                Já se bojím, že to Štybymu hodně sedne, ale smázne ho ten mladej blátošlap, pokud tedy zaprší.

                0 0
          • tromboonen  

            Je třeba to číst celý a po sobě: "It has been raining a lot in the build-up to the race and some of the standing water may go but the mud will still likely remain. Stybar's bike handling skills should come in handy if it does rain, but he’s among the many praying to the weather gods for a dry day out.

            „A few days ago it was 21 degrees and sunny and now it seems that there will be some showers. I think that it will be a big question,“ said Stybar.

            „Normally, it should be,“ he said when asked if a wet Roubaix suited him more. „But I also prefer to have a dry Roubaix than a wet Roubaix because then it will be much more nervous. You always have a bigger chance to be in a crash when it's wet then if it is dry.“

            z toho plyne, že říká: Jo, teoreticky mám na blátě výhodu, ale taky preferuju sucho, protože na mokru se můžu dostat do problémů ne vlastní vinou..

            Asi by byl hlupák, kdyby řek „když bude pršet, tak to vyhraju“ :)

            0 0
    • siskin  

      Štybyho a Gilbertův stroj na zítra.

      0 0
      • tromboonen  

        Extra páky se vždycky hoděj, jako spávní profíci maj obě ne jen zadní… pod čelistěma teda moc místa není, možná štěstí, že bude zas asi sucho, těch pár milimetrů by se možná dalo slušně ucpat i se (skoro) hladkejma galdama. Tak doufejme, že to klukům pojede, hlavně teda Štybymu, minimálně podle tohohle to vypadá, že je s Phillem na stejný lodi a NTéčko v pozadí? (ne že by to něco znamenalo až dojde na lámání chleba).

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Detailni sector guide pro ocekavani veci pristich behem prenosu

      0 0
    • plzakj  

      Start zive na ct4 online http://www.ceskatelevize.cz/…ariz-roubaix

      0 0
    • duke  

      tak favorit závodu Štybar si musí počkat na týmový auto a nechat odjet celou skupinku, to všechno kvůli občerstvení, to snad není možný

      0 0
    • madik  

      Zavod teda jak remen! Styby bohuzel se nechytl v nastupu Terpstry, tak uz ho dnes asi neuvidime :(

      0 0
      • tromboonen  

        Se vyvětral předtím, těžko říct jestli to byl pokus, nebo jen „one for the team“, bych řek že b) :(

        0 0
      • plzakj  

        Nastesti ta Terpstrovo skupina ma jen 10s. Ale Sagan to ma dobre rozjety. Nejhorsi vykon predvadi Jilek na CT4. Kdyby radsi mlcel, nez matl spatnymi jmeny nekolik minut, nez ho 3× opravi :-/

        0 0
      • mr.ricardo  

        Nerek bych, ze to nechytil, spis byl obetovan, aby delal kotvu. Svuj pokus dostal, tak ted byla rada na jinejch.

        Kdybych byl priznivcem konspiracnich teorii, tak bych rekl, ze ten Saganuv unik byl snad domluvenej. Do ty doby se vsechny pokusy o unik, pomerne briskne likvidovali, ale jak vyjel Sagan, tak neudelal nikdo nic, ani sebemensi zrychleni a reakce, vsichni za Burghardtem vyvesili a konec.

        0 0
      • parischr  

        1.!!!

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • tromboonen  

      Sagan si utahuje představec…:)

      0 0
    • MartinM  

      Gratuluji Saganovi k vitezstvi :)

      0 0
    • madik  

      Peter to zda se ma :)

      0 0
      • plzakj  

        Jedou ty 2 vepredu neskutecne.

        0 0
      • tromboonen  

        Bych řek že v autě AG2R zazvonil telefon a padla nabídka, která se nedá odmítnout :)

        0 0
      • robb  

        Aneb jak všem co ho kritizují zavřít hubu. Už mu zbývají jen tři monumenty.

        0 0
        • bassano  

          to jo ale ty na ktere neni uplne idealne staveny, verim to u že Milano San remo je otazkou času ale taková Lombardie je zatím unreal :)

          0 0
    • tromboonen  

      A sme v aleji… nesliboval tady někdo, že tam bude Štyby s Terpstrou, Nikki Zdeňka poplácá po zádech a pošle jej dopředu???

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • tromboonen  

      Čas nasaditlyžařský brejle a sežrat nějaký medvědy :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • tromboonen  

      Já furt přemýšlím nad tím Štybym… je vůbec možnost, že to byl z jeho strany vážnej pokus? Na mě to působilo jako klasickej taktizující prvek jako před týdnem na Flandrech…

      0 0
      • MD1972  

        jestli to bylo jeho rozhodnutí – nebo slyšel… jeď

        a potom se pořád ohlíží..

        0 0
        • plzakj  

          Tak tam chtělo, aby ho ten Degenkolb dojel a spolu docvakli ty 3 vpředu. Jenže ten na to taky neměl, tak zas štyby zacouval. Ale myslel jsem si, že se udrží na špici. Jenže když se to roztrhalo, tak tam byl NT a ne ZŠ :-(

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Jediny co mi dava smysl je, ze Styby cekal, ze na dalsich kostkach nekdo nastoupi a pojedou spolu, proto se tak dlouho vetral na dostrel a pak se na to vys…

          A zajimalo by me jestli Sagan vedome pocital ze mu kluci z uniku vydrzej, nebo to risknul.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • tvargy  

        tady se k tomu svému pokusu vyjádřil

        0 0
    • arny71  

      Dneska krásnej závod, koukal jsem od 145 km to go a nenudil se ani chvilku, furt se něco dělo. Štyby – cuknul ne na 75, ale někde na 65 km. Jo to moc? Těžko říct. V ten moment, kdy dojeli Gilberta, všichni svěsili nohy a Štyby jel dál. Kdyby se ho Gilbert v ten moment chytnul, mohli dost odskočit, než by se ostatní vzpamatovali. Ve dvou by šance dojet skupinu před nimi vypadala jinak. Jenomže to by Gilbert musel být ochotný se pro Štybyho obětovat, což evidentně není nikdo v celým QS ochotný udělat. Štyby udělal velkou chybu, že v tomhle týmu zůstal, ti na něj nepojedou nikdy. Tam už nic velkého nedokáže.

      Sagan – nahoře jsem četl něco o štěstí. Jaké štěstí? Nechali ho ujet jak blbci 50 km před cílem, jako by zapomněli, že vpředu je hodně silná skupina a ne žádní nazdárci. Pak už to bylo o vůli a nohách a Sagan měl obého vrchovatě, včetně toho, že měl dost chytrosti na to, aby dojetou skupinku vytěžil na maximum ve svůj prospěch. Klobouček dolů.

      0 0
      • arny71  

        Tak se cuknul na 75, ne 65 km. Každopádně, zbytek se nemění. I o Saganově útoku 55 km do cílem si ostatní zjevně mysleli, že to uspěchal. A ejhle. No, zajímavé to dneska bylo.

        0 0
      • robb  

        Goolaerts měl po pádu zástavu srdce…

        http://www.cyclingnews.com/…ris-roubaix/

        0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • cubista  

            Takže ne pád, ale srdíčko selhalo. R.I.P.

            0 0
          • milan.v  

            To je smutné, hodně smutné…

            0 0
          • Pavel  

            Tak to vysvětluje ten pád z ničeho nic.. :-((

            0 0
        • Trainman  

          Strašné. Člověk se diví, že vrcholový sportovec není po zdravotní stránce pod drobnohledem. Tohle přeci nemůže nastat zničeho nic, nebo?

          0 0
          • cubista  

            Ale může, všichni jsme smrtelní a nikdo nevíme dne ani hodiny. To ví jen ten nahoře, my si na něj občas jen neúspěšně hrajeme.

            0 0
            • ruinin  

              Blbá otázka asi, ale může zástava srdce nastat bez varování u amatéra, i když nejede šrot? U šrotu asi tím spíš, když to postihuje profi sportovce. Není to o pulzu a o tom jak dlouho člověk drží pulz blízko svýho maxima?

              0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Přesně, Sagan si pro to jel. Ad štěstí – to je směšná úvaha. Štybyho je mi trochu líto, takový sympaťák a dobrý rider v tak nesympatickém klubu… No jeho volba.

        0 0
        • Delkim  

          Štyby ten únik Sagana okomentoval: Nikdo z lídrů do toho sjíždění ani nechtěl vložit příliš mnoho energie, aby pak za to náhodou nezaplatil.

          A tak je to skoro vždycky, i proto se těm dlouhým únikům poslední roky daří více a více.

          0 0
        • cubista  

          +1

          Možná i volba jeho ženy, která nechce opustit Belgii. Nebo se nechce ani jemu. Ale kdo nebojuje, nevyhrává. A i ten přestup je takový osobní boj versus pohodlí zaběhnutého systému.

          0 0
          • milan.v  

            Belgičanka, vedle má zbytek rodiny, usazení, jasně že to všechno hraje roli…

            0 0
            • Mig_all  

              To se holt celá rodinka budou muset smířit s tím, že Zdenek v Rubaix nikdy nevyhraje…

              0 0
              • jkcz  

                Ale co rodinka, ta je spokojená, že Zdeněk slušně vydělává. Horší je to s námi, fanoušky :)

                Před každým závodem napružení, že už to konečně vyjde…

                0 0
                • cubista  

                  Tak ono by bylo fér, kdyby se k tomu postavil jako Křižák, který se netají, že je superdomestik a basta. Vůči sobě i vůči fanouškům.

                  0 0
                  • Martin_75  

                    Asi takovou pozici úplně vždycky evidentně nemá, na GrandTours naopak v některých etapách evidentně ano.

                    Nevidím v tom že to řekne/neřekne problém, spíš jak bylo řečeno je v týmu jakým je v kontextu klasik.

                    0 0
                  • Mig_all  

                    Presne, Kreuziger má už taky svůj závodnický věk, má zkušenosti které může předávat. Kolo ho teď prý baví jako už dlouho ne. Chce pry jeste dva tri roky pojezdit, vydelat do duchodu nejakou tu zlatku a papá… Tohle prohlášení je fér vůči všem a každý ho taky chápe, je to taky jen práce.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      jasne no, když si muzes vystoupit a posetrit kdy chceš tak to je jinej tlak :)

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                      • dafe  

                        Mno tak dneska na Amstelu pošetřil téméř všechny. Jediný kdo neměl protažený ksicht po Križákově šetření byl Valdgren a to je tím že ho má tak moc kulatý :)

                        0 0
      • Martin_75  

        +1

        opravdu hodně velká paráda. Sagan teda někde trvdil, že nebyl schopen Dilliera setřást. Mě to teda tak nepřipadalo, žádnej pokus o nástup jsem neregistroval, spíš asi vyjádření uznání pro soupeře v úniku. Spíš jsem si říkal, že spolupracuje a na spurt si prostě věří.

        Každopádně jsem mu to přál a musím říct, že jsem rád, že mohu sledovat „Saganovu éru“. 3× Mistr světa, výhra Paříž – Roubaix v dresu mistra světa atd…paráda

        0 0
        • JFtryall  

          Sagic nastoupil po jedne ze zatacek na kostkach. Tahovej nastup cca na minutu. Neagresivne. Nemelo smysl jit do rizika. Ale casovkar uvisel a Peto toho nechal. :-)

          0 0
          • orm  

            Ja obcas mel pocit, ze ho chce nechat se rozbit o ty zabrany, proti tomu, aby nejezdili mimo kostky :-). Obcas uhejbal dost tesne a ten za nim to mel jen tak tak.

            0 0
            • Martin_75  

              no, jak jeli poslední nebo předposlední sektor úplně vpravo mimo kostky a diváci museli uskakovat, tak sem si říkal, zda si zase trošku nezahrává, aby zas nebyl *******. neskutečný..

              0 0
            • Delkim  

              taky mi to tak přišlo :) rozhodně nejel žádnou ideální stopu! dost riskoval, přitom ten konec na velodromu měl víceméně jasný…

              0 0
              • Pebe  

                náhodou Dillier si ho na velodromu docela dlouho mazácky držel u bariéry. Klopení to moc nemá, takže nějaká výhoda zrychlení z vrcholu nehrozí. Ne že bych mu vyloženě fandil, ale líbilo se mi že se Petera vůbec nebál.

                0 0
                • arny71  

                  Dillier byl včera fantastickej, ale nevím nevím, jestli by to dal bez toho, aby se navzájem táhli se Saganem. Co jsem koukal na rychlost ke konci, když tahal Sagan, jelo se 60km/h (je to zvíře!), jak šel na špic Švýcar, padalo to skoro k 50 km/h (tohle jezdím čerstvej leda z kopečka).

                  Každopádně včera byl opravdu vynikající a ukázal, že se toho fakt nebojí.

                  0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Kdyz jsem videl jak Sagan ke konci protrepava nohy, tak jsem si rikal, aha, krece, aby se chlapec na velodromu jeste nedivil. A Dillier na draze pekne mazacky, aby spurtoval z druhy pozice, jen to na Sagiho proste nestacilo.

                0 0
                • treatt  

                  Mno tak Silvan nějakou lehkou zkušenost z dráhy má, několikrát mistr Švajcu v omniu a madisonu mezi mlaďasema, ve třiadvácách mistr Evropy v madisonu a stíhačce, skvělé výsledky z dospělých v šestidenních, dokonce vyhrál v Zurichu s Keissem…takže to zas tak předplacené Peter neměl, jak byli přesvědčeni na ČT.. a zajel to moc pěkně, ale co dělat, když narazil na takové hovado že.. :)

                  0 0
                  • milan.v  

                    Přesně, dráhař, věděl, jak do toho má jít na velodromu, bylo vidět, že se na to fakt cítí… Mezitím o něm Saganovi zjistili detaily a řekli mu, že to zas tak jednoduché nebude, tak ze sebe vydal maximum…

                    0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                  • Sodoma  

                    Dillier o závodu

                    Dole v komentech shrnuto v EN

                    0 0
                  • bagr84  

                    Když už se tu mluvilo o komentarorech a ČT, nedá mi nezmínít Kozubka, ty jeho „předpovedi“, to mi pije krev.

                    0 0
                • plzakj  

                  To se Peťo konečně rozcvičoval.

                  0 0
            • Polka  

              Jednu chvíli jim tam ty zadní kola lítaly zleva doprava, že to vypadalo na smotku skoro :-)

              0 0
              • treatt  

                No takhle..v jednu chvíli..ono to bylo na spoustě míst, ale ten jeden sektor byl teda extrém, jak Silvanovi lítalo zadní kolo, nechápu, jak mohl zůstat v sedle.. zvlášť, když vletěli v levotočivé do ďoury, že to rozhodilo i motorku s kamerou.. jejich handling je prostě neskutečný

                0 0
    • Canyon325  

      okrem Saganovho víťazstva ďalší mega výkon: http://www.steephill.tv/…tos/page-03/#…

      0 0
      • mr.ricardo  

        vypadá odpočatě :)

        0 0
        • Pavel  

          jj, klidně by si to dal ještě jednou.. :-)

          0 0
      • arny71  

        Pěkný fotky. Jak tam Terpstra u pódia ohmatává Saganovi to kolo. :)

        A proč měl Peter na bedně ty lyžařský brejle , to je nějaký jeho sponzor, nebo snad odkaz na Ledeckou? :D

        0 0
        • Canyon325  

          jeho sponzor je značka 100%, kt. predáva veci na motokros, sčasti aj pre cyklistiku… na cyklobrylach nieje tak dobre vidieť ich logo, tak vždy, keď je na bedni nosí na krku motokrosové, kt. si všimne každý :)

          0 0
        • milan.v  

          To jsi byl rok v nějakém vakuu? ;o)

          0 0
        • treatt  

          Aha, jsi byl rychlejší s tím Tersptrou :)

          0 0
      • treatt  

        Mě hodně zaujala tahle fotka, Terpstra si checkuje před ceremoniálem, jaký vozí Peťo tlaky :)

        0 0
        • Pavel  

          Ale houby tlaky, hledá motor! :)

          0 0
          • tromboonen  

            Ale to se plete, Peťo měl motor v představci, asi pulzní… musel si pučit z uta inbus aby jej nahodil :)

            0 0
          • Martin_75  

            Jo, protože vidí, že ten jeho výrobce motoru evidentně zaspal s vývojem :)

            0 0
        • milan.v  

          Tak aby věděl pro příští rok…

          0 0
        • arny71  

          Taky mě tak zaujal ten převod, jestli vidím dobře, velká-velká. Za to by Peter dostal na B-F slušný pojeb. Ještě ze sem nechodí, kluk ušatá. :D

          0 0
          • madik  

            No určitě do cíle nesprintoval velká x velká :) Pak dojel a kolo položil na zem. to musel přeřadit někdo jinej jako Peťo.

            0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Jasně, nějaký zákeřný troll, který tím chtěl demonstrovat, že Sagan neumí řadit :)

              On z toho neslezl hned za cílem, ale dal si nějaké čestné půlkolečko.

              0 0
            • Sodoma  

              Tady je to vidět po dojezdu :-)

              0 0
          • MavasH  

            No co, klasický „španěl“. Klidně bych se vsadil, že ho občas v profi balíku zařadí úplně každý.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • team_daddy  

              Teď koukám na záznam z Valonskýho šípu a celá špice pelotonu jede do stoupání velká-velká. Teda pokud mě nešálí zrak. V hloubi peletonu už to vypadá vpředu na malou.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • treatt  

        Další příběh P-R, Evaldas Siskevicius jel dlouho sám před broom busem a pak chytil defekt. To by znamenalo konec, ale jejich týmové auto mělo poruchu a bylo na autě odtahovky hned za sběrným vozem, Evaldas si tam doběhnul pro zadní kolo, vyměnil a dojel do Roubaix zhruba hodinu po Saganovi, takže mimo časový limit, ale organizátor si ho všimnul a otevřel mu bránu na ovál, kde byl aplaudován osazenstvem VIP stanu, kteří tam ještě byli :)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • milan.v  

      Ještě zpátky k Paris-Roubaix, jeden zajímavý článek

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
    • Martin_75  

      Paris-Roubaix Silvana Dilliera na Strava:

      Morning Ride

      0 0
        • McBlacky  

          pro ty co to nechtějí louskat AVG 287w, NP 351w

          • 10sec 1164w
          • 30sec 832w
          • 1min 676w
          • 2min 547w
          • 5min 450w
          • 10min 391w
          • 20min 367w

          váha 85–86kg

          0 0
          • obda  

            To jsou čísla :-O Jediný, co s ním mám společného, je hmotnost :D

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • JFtryall  

            Phinney ma 85kg? To se mi zda nejak moc.

            0 0
            • duke  

              Taky se mě to zdálo dost, ale když mě google vyhodil, že má 196cm, tak to asi odpovídá. Když to srovnám s borcem 180cm a váhou 72–3kg tak jsme na bmi zhruba 22.4.

              0 0
      • MavasH  

        Zajímavý jsou ty jeho KOMy. Oba jsou až v závěru (jeden je „uvnitř“ toho druhého), kde jeli se Saganem. U většiny segmentů je Dillier a ostatní z čela závodu někde hluboko v poli, ale tady je GVA druhý a NT třetí. A i když se snažili, tak jim Silvan s Peterem o kousek ujeli. Ono to bylo samozřejmě patrný i u samotného přenosu, ale když to může člověk vidět pěkně „namalovaný“… GVA je magenta, NT je cyan (ten měl teda uprostřed segmentu už celkem velký zásek, ale nevím, jestli byl už před skupinou, nebo se propadl za ni)

        0 0
      • bassano  

        Spíše mě zajímá kde na tom rovinatém závodě vzal takové převýšení, je vidět že ta GPS to vůbec npočítá přesně :)

        0 0
        • Melvin  

          Tak tech 1500m na 260km bych rekl, ze je rovina. Ono i kdyz se podivas na rovinate etapy v jinych zavodech tak tam byva i 2000m na mensi vzdalenosti.

          0 0
        • McBlacky  

          si o tom závodě něco nejdřív zjisti, majorita se nastoupá než přijedeš na první sektor.

          0 0
          • bassano  

            to sice jo ale i tak je 2000m naprosty nesmysl, tolik ma jenom par etap na tour

            strava neukazuje vubec realne prevyseni ale hodne ho navysuje to by jsi vedet mohl

            podivej se treba tady:

            http://www.mapmyride.com/…ute-58052610

            necelych 700m cca prevyseni je docela realne na ty km a rozdil mezi nejvyssim a nejnizsim bodem je cca 100m a 20 krat to rozhodne nevyjedou a nesjedou

            0 0
          • arny71  

            bassano má pravdu, že strava si vm přidává jak zjednaná. Ten profil trasy opravdu nevypadá na 2000 v.m., minimálně třetinu, spíš víc, bych určitě ubral. Je zajímavé, že údaj o nastoupaných metrech nejde pro letošní trasu moc dohledat, ani na ofiko webu. Asi na to nehrajou, 55 km kostek je to, oč tu běží. :)

            0 0
            • mastihuba  

              na obdobne trase kde strava ukáže 2000 ukáže fenix 3 asi 1000 to se pak najíždí výškový metry. stejnej nesmysl ukazuje profil na mapach cz. když si naklikam okruh na mapach cz napíše 2500 a v realu je to cca 1200

              0 0
            • jaykay  

              Tak tak, v sobotu jsem dle Garmina na 100km na silnici nastoupal 1750m a Strava po přepočtu ukázala 2000m.

              0 0
              • Tovarik  

                Já měl v neděli také na 100km dle ROXu nastoupáno 1.495m, Strava přepočetla na 1.725m

                0 0
                • Melvin  

                  Strava vetsinou ukazuje nesmysly. Asi je to dane tim, ze vrstevnice nejsou uplne presne, navic GPS signal netrackuje presne na centimetr. Dobre je to videt, kdyz se jede podel nejakeho srazu, kde ikdyz jedu po rovine, tak nastoupam nejake metry, bo ten signal lita z leva do prava a tak to vypada jako bych jezdil nahoru a dolu z toho srazu. Pokud, ale pouzivas GPS, kde je barometricky senzor, tak to ukazuje docela presne. Proto to nenechavam stravu prepocitavat.

                  0 0
                  • bassano  

                    No to ja neumim rict te strave at mi necha to prevyseni co mi ukazalo během jizdy a neprepocita to ale to asi nebude nic složitého, prece jenom s tim zacinam

                    kazdopadne jak rikas, docela mi to ukazovalo ze stoupam slusne metry a jel jsem takovou tu falešnou rovinu kolem 1%

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
    • milan.v  

      Tak Brabantský šíp po dotaženém sólu pro Tima Wellense a jeho tým Lotto Soudal, Benoot urval ještě třetí místo.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • robb  

      Tady by měl běžet Amstel živě

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • arny71  

        +1 díky

        0 0
        • robb  

          Křižák dnes dostal asi volnou ruku.

          0 0
          • johnny_B1  

            Dle jeho slov dnes pouze testuje sám sebe, jak intenzivně zvládne poslední hodinu. Cílí hlavně na Lutych, který se jede příští víkend. Každopádně vypadá moc dobře.

            0 0
          • tromboonen  

            Na stará kolena si to chce zopáknout… ale Valve má ty starý kolena trochu živější…

            0 0
          • tromboonen  

            Teď mu jede pomoct Imps, tak to zas tak mimoděk nebude…

            0 0
    • arny71  

      Silná grupa a Křižák v ní. Paráda.

      0 0
    • milan.v  

      Pro mě je Kreuziger vítěz, dělal závod, nepodělal se, schroupnul všechny zvířata, co, že to o kousek nakonec nedotáhl…

      0 0
      • jonti  

        Zaslouzene prvni a druhe misto, ze je Valverde, Sagan a Alaphillipe nechali jet nechapu.

        0 0
      • Martin_75  

        +1

        RK jel skvěle..

        0 0
      • jkcz  

        +1.

        Roman paradni vykon. Popravde receno jsem myslel, ze ho oskubou v tech kratkych brdcich. Fulgsang to nekolika nastupy vyborne pro Valgrena pripravil.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • milan.v  

      Kreuziger po závodě

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
      • robb  

        Z youtube kanálu týmu Michelton-Scott

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
        • tromboonen  

          Už to není co to bejvalo co odešel Jonesy (autor Backstages) a Roman se srandiček před závodem evidentně neúčastní, ale fajn aspoň komentář po a jak hned do vysílačky dík a sorry kluci až druhej…

          0 0
          • orm  

            Hlavne si pak podal ruku se Saganem a rekl, pokud jsem dobre slysel, „Diky Petko“ nebo tak :-).

            0 0
            • milan.v  

              Tak určitě Sagan ví, že letos si Kreuziger šlape pro novou smlouvu… :o)

              0 0
              • arny71  

                Já nevím, sice jsou přátelé, ale že by až tak, že by mu Sagan brzdil chrty a sám rezignoval na výborně rozjetý závod? Mě spíš přišlo, že Kreuziger často vypálil dopředu, když se tam motal Sagan. Většinou o kus poodskočil a ano, Sagan svěsil nohy a mrknul na ostatní, co s tím jako udělají. Většinou se někdo našel, kdo to zalepil. ale při tom posledním a rozhodujícím nástupu cca 2 km před cílem po sobě všichni koukali a nikomu se za tou dvojkou vpředu nechtělo, aby si přivezl Petera na hrbu a tomu se to lepit taky nechtělo. Takovou situaci jsme ale viděli už mnohokrát, akorát teď byl vpředu navíc RK.

                Včera to byla paráda, upřímně řečeno, nemyslel jsem, že ještě RK uvidím takhle výborně zajet. Moc bych mu v neděli přál, aby skončil o jeden flek líp. :)

                0 0
            • Canyon325  

              obaja bývalí tímoví kolegovia, tak netreba si pokaziť vzťahy :) ale asi fakt už mal toho dosť, keď si nedobehol Gasparotta

              0 0
    • Pebe  

      Tro-Bro León 2018 – posledních 40km, dobrý, pěkný :-)

      0 0
      • robb  

        Na tenhle závod jsem narazil teprve loni. Krásný boj až do konce. Nejlepší poznámka, asi od Briana Smithe, „K čemu má Gaudin na kole přehazovačku?“

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Jo ja to zachytil taky asi predloni. Myslim ze si vybuduje pozornost, zvlast ted kdyz se tlaci gravely, a ze podobny podniky budou castejsi.

          Zavodu asi prospiva, ze tam nejsou velky hvezdy, takze se vic zavodi a min kouka po sobe. Gaudin jak tam plaplolal 20 km za oci, a na konci nasel silu odjet aspon pro 2.misto.

          Fotogalerie na CyclinTips

          0 0
      • milan.v  

        Super závod, teď na to koukám, luxusní krajina, to střídání povrchů…

        0 0
        • oberleutnant Weiss  

          Na E1 to běželo hned po Amstelu a vůbec jsem nelitoval, že jsem to nevypnul hned po Křižákově bedně…

          0 0
    • robb  

      Valoňský Šíp Top 10

      FRA 1 ALAPHILIPPE, Julian (QUICK – STEP FLOORS) 4:53:37

      ESP 2 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR) + 4

      BEL 3 VANENDERT, Jelle (LOTTO SOUDAL) + 6

      CZE 4 KREUZIGER, Roman (MITCHELTON – SCOTT)

      AUS 5 MATTHEWS, Michael (SUNWEB)

      NED 6 MOLLEMA, Bauke (TREK – SEGAFREDO)

      BEL 7 WELLENS, Tim (LOTTO SOUDAL)

      GER 8 SCHACHMANN, Maximilian (QUICK – STEP FLOORS)

      FRA 9 BARDET, Romain (AG2R LA MONDIALE)

      AUT 10 KONRAD, Patrick (BORA – HANSGROHE) + 12

      Křižák má formu jako řemen

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • tromboonen  

        Ňský???

        0 0
      • Martin_75  

        nevěřil jsem mu, dynamicky jezdit takovýhle střechy moc nedává, ale klobouček

        0 0
        • Neťa  

          No když jsem teď ze záznamu viděl, jak to tam lámal mezi těmi tanečníky, tak to umístění už vůbec nechápu, ten chlap ale musí mít ukrutnou sílu :-O

          0 0
      • treatt  

        Opět parádní závod, hodně mě překvapilo, že to nemělo ten klasický scénář posledních let, kdy se prostě jede kompaktně a před posledním Murem balík jede takový kule, že z toho prostě nikdo nemá šanci odjet a pak si všechny vykostí starej pardál Alejandro. Bohužel jsem viděl jen závěr, nevím, jestli najdu čas si pouštět i počáteční fáze, ale jelo se prý velmi ostře a aktivně, Scotti a další chtěli jednoduše utavit Movis, aby tento tradiční scénář nabourali a ono se to povedlo.

        Timing is everything, letos to udělal Julian dokonale, Valve se mu v jednu chvíli dost blížil, ale pak už byl viditelně naprosto kyselej. Pro Alaphilippa zásadní, že měl k dobru v tu chvíli stále těch deset metrů, když se k němu nedocvakl, už se Valve zlomil. Dost mě potěšil Vanendert, že se ještě na starý kolena vrátil, svého času jsem na něj měl párkrát vsazeno, protože teoreticky měl jet na VdBroecka, tak byly solidní kurzy :) Jsem na něj zvědav na Liége, tak by mohli utvořit hodně silný trojblok s Fantastýšem a Timem..

        No a potom pochopitelně Krojc, ten má teda fazónu, že to je neskutečný. Můžeme se jen těšit na neděli, už se v Mitcheltonu mluví o tom, že by měl být main leader, tak snad to dodrží. Haig to viditelně bude chtít zkoušet opět do úniku. A já nevím, jestli mám doufat, že Roman udrží nervy a prostě si nechá power až do finální fáze, aby se nevystřílel moc brzy..nebo věřit, že je tak silný, aby mu vyšlo opět brutální očesání ostatních a pak trochu long range až domů, jako když se mu povedl před lety Amstel? No uvidíme, ale paráda, že máme tak žhavý želízko v ohni!

        Krom toho Bling potvrdil, jak dobře na tom je, pozor na něj na LBL!

        A na závěr nevím, jestli jste to zaznamenali, ale Alaphilippe se po projetí cílem neradoval jednak proto, že byl kyselej, ale hlavně si myslel, že to byl souboj o druhé místo, byl přesvědčen, že Nibali zůstal vepředu a nesjeli ho :)

        0 0
        • Kalic  

          Krojc to hlavně musí dát mentálně, většinou mívá problém, když je hlavní leader a team jede na něj. Spíš mu vyhovuje, když je underdog a není na něj tlak.

          0 0
          • arny71  

            Řekl bych, že s tím lídrováním má (měl?) problém hlavně na GT, ne na klasikách. Na neděli se těším. :)

            0 0
        • robb  

          Tady je vidět Alaphilippova reakce když mu řeknou, že vyhrál

          https://twitter.com/…931390296066?…

          0 0
    • tromboonen  

      Křižák na/po FV https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • robb  

      V neděli poslední jarní klasika

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • dafe  

      Tak, klasiky jsou pryč, dovolím si tedy pár poznámek co mě zaujalo v Tour of Alps a Croatia:

      Viděli jste Michala Schlegela ve sjezdu tuším 4. etapa sjezd k cíli? Ty wole IL FALCO!!! Tušíte někdo má to takhle chlapec normálně nebo byl trochu v ráži :) Každopádně krása největší a díky.

      Honza Hirt na Tour of Alps, hmm jestli mu to vydrží máme se na Giro na co těšit, teda hlavně soupeři až Honza vleze na špic pro Lopeze to bude za ním hezky protaženo. Každopádně se Honza krve nebojí a vyznává pravidlo vítězů „per tam velkou“.

      No a ohledně té velké vpředu, vida Pietra Weeninga na Tour of Croatia na Sv Jure tak mi málem praskly nohy za něj, to už bylo moc co tam tahal za převod. Pak úchvatný dojezd vápencovou krajinou úplně na špičku, kde se skoro ani nevejde stan vítězů…

      0 0
      • ememem1  

        ja som si svojim amaterskym okom vsimol dve veci co ma uputali:

        1. zo vsetkych jarnych pretekov ak sa nemylim skoro 30 vyhrali fesaci z lidla v pocte nieco medzi 10–14 kusov, presne sa mi to uz odhladavat nechce. skoro by sa pytalo dodat (a dufam ze to nebude zle pochopene), ze jediny z lidlakov co aspon cosi nevyhral je bohuzial stybar. skoda, je mi z Cz-Sk profi jazdcov hned po sagim najsympatickejsi a imho bude mat dost problem na slusne angazma na rok kedze vysledky bohuzial nula bodov. uz vlani v nejakom rozhovre priznaval ze jeho cena klesla tak snad to nedopadne blbo.
        2. vyhral vobec dake preteky cisty spurter? ak vobec boli tak imho takmer vsetky boli po dlhych unikoch, pomaly by som povedal ze chlapcom typ cav, greipel, kittel a pod. zostavaju tak dve tri etapy na GT a inak su na vymretie.

        tak, a teraz do mna .

        0 0
        • McBlacky  

          i navzdory tvému expertnímu pohledu stále platí, že čistí sprinteři mají za rok nejvíc vítězství :)

          takže to bude víc než tři etapy na GT.

          0 0
        • oberleutnant Weiss  

          Těch „nula bodov“ je ve skutečnosti 630 ve World Tour 2018. Za celý rok 2017 jich přitom měl 667. Není tam, pravda, žádné vítězství ani bedna, což je velká škoda, ale na druhou stranu konstantní výkony (zatím během jara 8× v první desítce) a výborná týmová práce z něj až tak úplně neprodejné zboží nedělají.

          0 0
          • ememem1  

            som to myslel tak ze bu bol jasny leader na daku jednorazovku.

            0 0
        • obda  

          Tak Gilbert je taky podlahář a velké jméno – a taky letos nic nevyhrál ;)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • milan.v  

      RoadCycling: "Z výsledku byl Roman trochu zklamaný, ale celkově se jednalo o povedené jarní klasiky: ,,Myslím, že můžu udělat žlutou čáru za ardenskými klasikami, které byly jedny z nejpovedenějších, co jsem u profíků. Ve všech třech závodech jsem byl do třetího místa, jednou na pódiu, jednou mi to uteklo a dnes jsem to prostě chtěl hrát do poslední chvíle na Valverdeho a Alaphilippa, a to se úplně nevyplatilo.""

      0 0
      • tromboonen  

        Ve všech do třetího místa a jednou na pódiu? Že by se něco ztratilo v překladu??

        0 0
    • milan.v  

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      "ČEŠI NA KLASIKÁCH 2018

      (kategorie World Tour)

      2. Kreuziger – Amstel Gold Race

      4. Kreuziger – Valonský šíp

      6. Štybar – Dwars Door Vlaanderen

      7. Štybar – Strade Bianchi

      8. Štybar – Gent – Wevelgem

      8. Kreuziger – Lutych – Bastogne – Lutych

      9. Štybar – E3 Harelbeke

      9. Štybar – Paříž – Roubaix

      10. Štybar – Kolem Flander "

      Na to se krásně kouká, i když tam chybí ta 1… ;o)

      QS: „Nemůžeme už zažít lepší jaro,“ holedbá se proto manažer týmu Patrick Lefevere. „Každý z našich jezdců byl schopný obětovat se pro druhého. V tom tkví naše síla. Nikdo nikomu nezávidí. Kdybych viděl v týmu jezdce, který druhému závidí, vyhodím ho.“

      To obětování se vidí asi jen on sám..

      „Právě tato týmová síla se však občas obrací i proti Zdeňkovi Štybarovi. Na trati patřil takřka vždy k nejaktivnějším, jenže mnohdy byl obětován pro týmové úkoly a musel rozvracet snahu soupeřů pronásledujících jiného jezdce Quick-Stepu.“

      0 0
      • treatt  

        …no tak jezdci QS se jeden pro druhého obětovali jednoznačně. Bez toho by toho rozhodně tolik nevyhráli a rozhodně ne s tak širokou paletou různých jezdců. A ta taktika byla vždy velice dobře viditelná, kdykoli odjel někdo z QS, ostatní to ukázkově betonovali, případně se tým dohodl, poskládal a jelo se na koncovku. Že to nehrálo do karet zrovna Zdeňkovi je věc jiná a že třeba Niki z té podpory hlavně těží a už méně do ní investuje, to je jasné, ale celkově letošní jaro poskládali totálně vítězný tým, svědčí o tom i to, že zajeli za jaro historicky nejvíc UCI bodů, stejně tak mají rekordní počet vítězství. Proti Lefeverovi může mít kdo chce co chce, ale tohle se těžko může kritizovat, pokud se člověk oprostí od optiky Štyby..

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • robb  

      Tak jestli to neřekl v nadsázce tak mi to přijde docela hloupé, takhle někoho shodit.

      CT: What do you think of Mathieu Van der Poel’s decision to race mountain bike instead of road through 2020 Tokyo Games?

      PS: Who is that?

      CT: Mathieu Van der Poel. He’s a star of cyclocross.

      PS: Well… everyone can do what they want. That’s it. If he wants to do mountain bike, that’s good for him.

      https://cyclingtips.com/…ng-and-more/

      0 0
      • tromboonen  

        Hele to „who is that“ mi nepřipadá jako shození, to jsem od Sagana ještě neslyšel, není namyšlenej… jediný vysvětlení (Sagi občas trochu huhlá v anglině), je, že mu nerozuměli, nebo on jim a ptal se prostě „Kdo, na koho se ptáte?“… a trochu blbě to přepsali. Ostatně už o otázku níž o něm mluví v pohodě a dělal to i kolikrát předtím.

        0 0
        • plzakj  

          Tipuju ze Peto nerozumel, na koho se pta.

          Edit: aha, tak sorry, rozhovor s nim delala Katka Nash v ceskoslovenstine, takze moznost ztraty v prejladu se snizuje.

          0 0
          • tromboonen  

            No zas to moh bejt nějakej sarkazmík, co se ztratil v tom pozdějším překladu z českoslovenštiny do angliny, nebo něco co spáchal nějakej editor..

            0 0
      • gerrard  

        Tradicni Saganuv pokus o vtip za kazdou cenu. Nic co by bylo potreba resit.

        0 0
      • ememem1  

        a preco by nutne musel vediet kto to je? ja sice nejsom sagan ale tiez to meno pocujem prvy krat kedze ma cyklokros nezaujima.

        jako ze keby sa opytali jagra co hovori na matthew trembletta tak je povinny vediet o kom je rec?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.