• vasek80

    Potřeboval bych pomoci. Potřebuji radu jak udělat číslování až od 3. stránky. Když jsem psal AP tak jsem to dělal v 2003 v 2007 tápu.

    0 0
    • mr.nikdo  

      Vlez do zapati (dvojklik na spodni stranu listu).

      Nahore musis mit vybranou zalozku: Navrh. V navrhu mas v 1. kolonce Zahlavi, Zapati a Cislo strankz. Klikni na cislo stranky a vyber Format… Tam to mas, odkud se ma zacit cislovat.

      0 0
      • vasek80  

        Díky, už to je. Teď mi zase chybí 7. stránka a mám tam hned 8. Budu muset se tím proklikávat pomalu a zkoušet.

        0 0
        • mr.nikdo  

          Nemas tam treba nejaka nastavovane oddily?

          Za zacatku to vypada silene, ale nakonec mi to prijde rychlejsi a prehlednejsi, nez stara verze :-)

          0 0
    • ZuzicK  

      Lepší je si to rozdělit na oddíly (záložka Rozložení stránky-Konce-Další stránka). 1. oddíl bez číslování, 2. oddíl třeba římské číslice (někdo to dělá u souhrnu, abstraktu, seznamu zkratek a přílohy třeba), 3. oodíl s číslováním. Důležitý je vždy odškrtnout (zrušit) PROPOJIT S PŘEDCHOZÍM (při kliknutí do záhlaví/zápatí záložka Návrh).

      Tuším že v Konceptu (v rozložení stránky) pak vidíš konce oddílů, kde jsou.

      A úplně nejlepší je to prej psát v LaTeXu :-)

      0 0
      • kali222  

        krom posledni vety souhlas. u diplomky se potim i v prodysnejsich materialech.

        0 0
        • ZuzicK  

          Tak stylisticky je LaTeX úplně jinde, o tom žádná. Ale taky se mi s ním nechtělo bojovat, teď se snažím alespoň v LyXu.

          0 0
      • siafu  

        v TeXu jednou za čas připravuji časopis s odbornými články – jak se odladí styl, tak to jde – oproti Wordu je výsledný vzhled dokumentu trochu jinde, no a matematické vzorce nemá ani smysl porovnávat :D

        Níže přiložené obrázky např. ukazují rozdíl v sazbě při použití Wordu (obr. 1) a TeXu (obr. 2) – dokument vytvořený v TeXu působí opticky čistěji

        0 0
        • ZuzicK  

          Popravdě tady ten rozdíl moc nevidím, ale v dokumentu o více stránkách je to markantní oproti wordu.

          0 0
    • Hynas  

      No zlatý T602.

      0 0
    • vasek80  

      Přemýšlím marně jak dělat podkapitoly. Pořád mi to počítá k předchozí kapitole viz screen. Poradí někdo? Díky.

      0 0
      • zdenek  

        Kapitola 2 bude mít nějaké zmršené formátování, takže ji nepovažuje za nadpis nejvyšší úrovně.

        Už jsem se s tím taky setkal, ale nejrychlejší oprava byla vytvořit ty nadpisy znovu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.