• SNORLAX

    Dobry den ve spolek,

    Omlouvam se, pokud uz tu podobne tema je.. ale dost dlouho jsem se snazil prochazet ruzna fora a rady na Internetu, avsak bez zadneho uspechu ve veci.

    Mam 173 cm a 135 kg, a chtel bych zacit jezdit na kole.

    Predpokladam, kvuli rozpoctu, kolo klasicke, tedy ne elektro.

    Nemusi byt ani nove, nebot nemam jistotu, ze me to „chytne“ a u jezdeni na kole zustanu.

    K cemu bych kolo chtel?

    Na dojizdeni do prace po silnici (cca 12 km) a projizdky po cyklostezkach.

    Tedy, minimalne prozatim, zadne lesni cesty, koreny, sjezdy, skoky..

    Proste idealni rovinka, prevazne silnice a hladke cesty. Na rozkoukani se.

    Jake kolo byste mi doporucili?

    Nemusi byt nove, klidne i „do zacatku“ nejake bazarove.

    Rozpocet – cim mene, tim samozrejme lepe (bylo by to prvni kolo, „na zkousku“), ale cca do 10 000, je to vubec realne?

    Diky za tipy, idealne na konkretni kolo.

    At se dari!

    0 0
    • Jáchym 1  

      https://www.cyklobazar.cz/…dtail-stavba

      Pro začátek bych zkusil tohle.

      Je tam vzduch.vidlice.

      1 0
    • adam1  

      Ta váha je problém hlavně na výplety kol a ráfky ty dostavají čočku a potřebuješ lepší kola aby jsi pořád nelítal po servisech a vyhazoval peníze .

      Najdi si něco na bazaru ve vel.M a hoď to do placu .

      Jen na odlehčení jsem dneska viděl na instači jak si borec posvařoval rám z roxorů :)))

      To co je postováno vyše ti bude stačit a časem uvidíš ,klidně ho vem :)

      https://www.cyklobazar.cz/…-horska-kola?…

      0 0
      • orm  

        Neni to problem. Mam podobnou hmotnost a nikdy jsem s kolama nemel problem. 32 spic a ani se to nehne.

        1 1
        • Janes  

          A samozřejmost je dvojitý ráfek.

          0 0
          • orm  

            Na zimaku jsem vozil i jeden cas remerx dragon, 36 spic, dvojte kaliskovani, ale nepozoruji rozdil oproti klasickemu rafku s 32 spicema. Na par kolech mam cx-ray, nekde zeslabovane spice s karbon rafky. Uz se to tu na foru nekde resilo. Podle me neni hmotnostni limit na par, ale na jedno kolo, takze u paru je to na jedno kolo mene.

            0 0
      • yorg  

        Řešil jsem podobný problém, kdy mi při rovném metráku pořád praskaly nerezové špice u zadního kola. Podle zdejší rady stačilo vyměnit špice za Sapim Race s mosaznými niply Sapim Polyax a je po problému. Původní hliníkové ráfky drží. Tam problém není.

        0 0
    • SNORLAX  

      Diky moc, vazim si toho, se mi tu fakt radite a neposlete me do pryc se slovy „zhubni a pak se budeme bavit“!

      Jen jsem zapomnel rict, ze jsem z Prahy a bez auta to mam slozitejsi. To kolo vypada fakt pekne, ale Plzen je tak trochu z ruky.

      0 0
      • adam1  

        Ty jsi Pražák a chceš kolo z ostraffského eshopu/prodej­ny?:)))

        0 0
        • SNORLAX  

          Ani nevim, ze je to ostravske forum :-O

          Prislo mi jedine inteligentni, tak jsem to zkusil :-D

          Ale v Ostrave jsem stravil kus zivota – temer 5 let ve F-M, robil jsem v Ostrave. Toz tak :)

          1 0
          • psbiker  

            Hlavní je chuť jezdit, pohodlné sedátko. Něco bych si předem vybral a pak si to nechal odborně zkritizovat.

            1 0
      • tsunami  

        S kolem můžeš vlakem a nestojí to ani nějak moc peněz.

        5 0
      • borda  

        .

        1 0
    • SNORLAX  

      No, uprimne, vzhledem k tomu, ze kolo planuju koupit na seznameni se, na zjisteni jestli ano nebo ne, a neznam prakticky zadne nazvy, parametry, na co se zamerit, cisla.. a ani to, dokud nezjistim, ze touhle cestou chci jit „na vazno“, neplanuju .. apise by mi pomohlo hodit sem nejake konkretni kolo, a „tohle kup, to te uveze“.

      Kdyz me to „chytne“ a budu koukat po necem lepsim a vhodnejsim, rad si veci okolo toho zjistim, nastuduju anebo zajdu nekam, kde mi poradi nebo rovnou kolo z vhodnych soucasti poskladaji.

      Takove ale bude stat 50, proto nejdrive chci neco co nejlevnejsiho, co bude pouzitelne, a casem se uvidi, co dal.

      0 1
    • va-bo  

      https://www.cyklobazar.cz/…dtail-stavba

      Tohle bude pro začátek stačit:-) pokud nebude „M“ malé.

      0 0
      • Lišák  

        Na 173 cm bude „M“ s největší pravděpodobností, akorát. Mám 176, HT i FS mám „M“. Naprosto mně vyhovují.

        To kolo, co jsi postnul je, z hlediska výkon / cena fajn. Stálo by za to pro něj do té Plzně zajet.

        Já jel pro svoje a později i pro dceřino od Brna do Beskyd. Nelituju.

        0 0
      • Jáchym 1  

        Byl jsem 1. :-)

        0 0
      • rasto  

        malé Ti určitě nebude. já měřím 180, všechny rámy v M.

        to kolo máš potvrzené od vícera spolujezdců, ber jej.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.