• jolly007

    Zdravím, přecházím z 26 na 29 a řeším jaký koupit rám. Nechi do něj moc investovat a proto hledám radu jaký? Neměl by přesáhnout 6000kč. Jde vůbec něco né úplně špatného v této cenové relaci sehnat? Mám 176cm a 77kg. Díky za případné rady.

    0 0
    • Milvus888  

      myslím že nemáš moc možností buď toto nebo připlatit a toto

      0 0
    • borda  

      hlidal bych si bazary

      0 0
    • Hnoj  

      Apache Hawk v bílý je pěknej rám.

      0 0
    • rbcrx9  

      Zkus se podívat na MRX Bike.

      0 0
    • ziki007  

      On-One Scandal? Jezdím starší generaci a za ty peníze velká spokojenost…

      0 0
    • jolly007  

      Tak to asi vyhraje ten force minerva.a s timhle ramem nekdo zkusenosti?

      0 0
      • scalar  

        Podle mých zkušeností je Minerva na 26“ kola :-)

        0 0
        • jolly007  

          No jo uz v tom mam chaoz. Cely vecer koukam na net a studuji recenze ramu. Tak mi z toho vypluli dva ramy 29 a to force a o cca 2000kc dražší MRX. Ted nevim ktery.

          0 0
          • zapl  

            připlatil bych a koupil RB.

            0 0
            • kubad  

              moje rec souhlas

              0 0
              • jolly007  

                a nemáte nějaký typ, kde a jaký?

                0 0
                • kubad  

                  U vyrobce?

                  0 0
                  • jolly007  

                    tak jsem koukal na RB a je cca o 2800kč dražší než rám force. to raději investuji do lepší vidlice a koupím rebu.

                    0 0
                    • zapl  

                      ..jak myslíš no,ale rám je základ a u RB je 5let záruka!

                      0 0
                    • scret  

                      vyprdni se na prachy a kup RB! podporis domaciho vyrobce, vyberes si barvu jakou chces, kupujes handmade a hlavne ziskas kvalitni pristup k zakaznikovi… Ani jedno nehovori pro nejakej blbej Force frkanej na miliardy nekde v cine…

                      Ram je zaklad!

                      0 0
                      • Josef Šimon  

                        Tak jsem to řešil a musím se pod ten názor s RB jen podepsat, mám ten rám 14 dní hotovej a už jak jsem ho viděl na prodejně, tak jsem věděl, že jsem udělal zatraceně dobře, navíc mám z toho fakt hodně luxusní pocit, že to je ruční práce a k tomu navíc domácí produkt.

                        0 0
                    • kubad  

                      no když myslíš že zrovna tahle uspora má smysl :D

                      0 0
                    • Seky  

                      Kvalitní vidlice sice přinese lepší jízdní vlastnosti, ale rám ti bude sloužit daleko dýl. Vidlice se velmi rychle vyvýjejí a tím pádem taky rychle zastarávají. 5 let strej rám bude ještě OK (pokud to bylo něco lepšího), ale 5 let stará vydle bude vykopávka. Rám je prostě základ. Osobně bych si připlatil za RB. Ale pokud nechceš do bajku moc investovat, je otázkou jestli vůbec volit cestu skládaný stavby. Jestli máš nějakej pevnej finanční limit, tak možná by bylo účelnější poptat nějaký místní skládače, co by za ty peníze dokázali poskládat. Přeci jen se dostanou k zajímavějším cenám než ty na netu.

                      0 0
                      • jolly007  

                        Ja mam slusnyho 26 bika, takze shanim ram,vidli,zapletena kola,hlavove slozeni,sedlov­ku,riditka,zby­tek pouziji ze stare kola. Limit je kolem 16000kc. Tak ted radte. Diky za kazdou radu. Precital jsem tady forum a dobry staveci tu jsou.

                        0 0
                        • Seky  

                          No pokud bych si to skládal sám taky byc si zvednul limit a postavil si něco pěknýho na RB + Reba a nějaký lehký záplety, ale cenu tipuju tak k 25. Pokud bych chtěl maximálně ušetřit a přitom vzít slušnou kvalitu, zkusil bych se domluvit se Scalárem.

                          0 0
                          • jolly007  

                            jó vám se to řekne zvýšit limit. to, ale moc nejde. za 25000kč bych složil kolo sám, ale ty prachy prostě nemám. proto potřebuji poradit, abych se vlezl kolem 16000kč. a do této cenové relace měl nej. co jde vzít.

                            0 0
                            • Seky  

                              Tak ti radím napiš mail Scalarovi on už něco doma najde. Myslim, že za tyhle prachy by mohl dát dohromady nějakej MRX rám, Rebu a kola na ložiskovejch nábách s Remerx ráfky. A ještě by mohlo něco zbýt. Ale nemohu mluvit za něj. Napiš mu a uvidíš co bude. Případně zkus Hnoje ten staví na rámech Spyder.

                              0 0
                              • jolly007  

                                zkusil jsem Scalara. počkám jestli mi odepíše. jinak ten RB vypadá moc dobře.

                                0 0
                              • scalar  

                                Souhlasím s Tebou :-)

                                0 0
                                • Seky  

                                  Tak osobně bych byl spíš pro to RB, ale ten finanční limit je dost nízko. A když vidím tady ty tvoje stavby, tak jen slintám. Né že by to byl zas tak velkej designovej zázrak, ale za tu cenu to zázrak je. Fakt ti závidím ty zdroje kde nakupuješ. Vědět kde to nakoupit, tak levě tak, stavim kola taky :-)

                                  0 0
                                  • jolly007  

                                    jo, to už je pryč. teď potřebuji poradit od lidí co to uměj. obě kola co mám v profilu prodávám a přecházím na 29. je pravda, že komponenty na Amoebu co mám v profilu jsem sehnal fakt dobře. ale jak píšeš, žádná disegnová bomba. to mi moc nejde…

                                    0 0
                                    • Bafoon  

                                      :-D

                                      0 0
                                    • kubad  

                                      osobně bych vzal RB + Rebu nebo Epicona TT, kola co nejlevnější z bazaru a ty pak až došetříš vyměnil za lepší

                                      0 0
                                    • Seky  

                                      to byla reakce na Scalara ne ta ty tvoje Amoeby :-)

                                      0 0
                                    • pavlik6022  

                                      :-)

                                      0 0
                                    • hony007  

                                      Sem na aukru hledal Rebu a vyskočilo na mě toto :-)

                                      Samozřejmě vím, že ten uživatel nemá žádná hodnocení, nadruhou stranu jen tam uveden pouze osobní odběr.

                                      http://aukro.cz/…8066380.html

                                      0 0
                                    • šlapatko  

                                      Promiň, tohle je stavba za každou cenu.26ku máš docela slušnou.Do 29ky chceš nacpat 16000kč.To je sakra málo, za ty prachy, rám vidlice.Kde máš kola?Za tyhle peníze budou komponenty horší než na 26ce.Do 29ky musíš dát více peněz aby se vyrovnala, nebo byla dokonce lepší než 26ka.Samo že márketink tvrdí něco jiného.Pokud máš kolo odzkoušeno, proč ne.Jen pozor, bude to těžká líná mrcha.

                                      Nech si 26ku a přišetři.

                                      0 0
                                      • Guru 77  
                                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                        0 0
                                      • jolly007  

                                        no nevím, ale asi horší nebude. pokud se podíváš na mé kolo do profilu tak rám Amoeba je těžký jak dubový stůl. budu jezdit na MRX, vidli mám Epicona a budu mít Rebu, kola mám Fulcrumy 5 a budu mít Remerx 7325 s průmyslama. kliky, přesmyk, přehazku, řazení, brzdy, kazeta to vše půjde ze starého kola(není to moc jeté). navíc nejezdím v náročném teréhu, ale většina mé jízdy je po asfaltu a zpevněných cestách. chtěl jsem crosa, ale dostanu se i do hor, tak je to pro mě varianta. koupit náhradní levné kola s plášti na asfalt a zpevněný terén a případně je měnit s koly do terénu.

                                        domluvil jsem něco tady na BF a sehnalo se to.

                                        0 0
                                        • Seky  

                                          Takže Scalar zafungoval :-) pak dej fotku co si vyrobil.

                                          0 0
                                          • jolly007  

                                            jj. jsem rad, ze se najdou lidi co pomuzou a nechcou z toho vytriskat kdovijaky penize. Pokud vse probehne jak ma tak to budu brat konvem ledna. Pak hodim foto

                                            0 0
                                            • rbcrx9  

                                              Tak na to si počkám, udělej hlavně fotky jaký je výsledek.

                                              0 0
                      • šlapatko  

                        5 let stará vidle bude vykopávka? Můžeš prosím napsat v čem? Znám spoustu starších vidlic a jsou super.Dnes se vše jen odlehčuje, funkce no nevím.

                        edit: Pro Sekyho :-)

                        0 0
                      • scret  

                        5let stara vidle vykopavka? ale notaak:)

                        mozna tak, ze precijenom bude po 5letech jezdeni vylitana… ale co se tyka tlumeni, takovy pokrok to zas neudelalo…

                        Hlavne, co chces vymejslet u napr. 100mm vidlic?:)

                        Btw. napr. tlumeni co melo Manitou uz cca pred 8mi rokama, s velkou slavou prezentoval RS teprve pred par lety:)

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Z většího množství Reb, které jsme měli doma, tak jediná, na které se nikdy nic nepos…o, tak je nejstarší 2006 (která měla ještě přes 1800g i když v u-turn verzi). A je zcela v pořádku a funguje dále.

                          Akorát ještě nemá HS expanzi, což ale při tom zdvihu není žádný problém.

                          0 0
                          • pepek  

                            Toto tvrzení, které tady stále omíláš je diskutabilní. Myslím, že je to problém při jakémkoliv zdvihu-pokud ji nemáš, musíš mít expanzi uplně povolenou + řídký olej, jinak se to v rychlých sjezdech zatluče do zdvihu. A když pak přijedeš k „trialovému“ prudkému sjezdu po kamenech, tak to s tou povolenou expanzí vystřeluje nazpět, takže bych řekl, že HS má smysl u každého zdvihu. (Nechápu, proč to není na cyklo-vidlích od začátku, když to měla i obyčejná Džava snad už před 40 lety.)

                            0 0
                        • Seky  

                          i pro šlapatko. Myslel jsem to hlavně v porovnání s rámem. Je mi jasný, že když si koupíš Foxe, Rebu, nebo Sida tak to bude i za 5 let dobrá vidle. Šlo mi spíš o komentář k tomu jeho konkrétnímu kolu, kde se uvažoval Epicon a podobně. A zrovna v těhlech lacinejch vidlí je skoro každej rok nezkutečně znát. Samozřejmě byla myšlena taky hlavně morální životnost vidle, která je právě u těch levnejch vidlí hodně krátká, vzhledem k vývoji a snižování cen.

                          0 0
                          • scret  

                            tak stejne jako pred par lety byly Chevrolety/Daewoo shitovy auta a dnes uz to myslim vypada rozumne… ale 5let stary bavo nebo audina je porad strci hrave do kapsy:)

                            0 0
                            • Seky  

                              Jo přesně vo tom to je. Mám si koupit A4 za mega, nebo za 150 tis. Thalii. Každej ať se rozmyslí sám. Já už nad autama zlomil hůl, takže beru radši variantu každý 3–4 roky Thalii než A4. Ale každej má jinej hodnotovej systém. U kol mě to zatim ještě nepřešlo :-) no uvidíme časem.

                              0 0
                              • scret  

                                Tak audiny jsou predrazeny, to vi kazdej… ale stejne tak bych si nekupoval radsi kazdy 3 roky jebku… takovy auto muze prinaset majiteli snad jen jedno uspokojeni a to, ze usetril prachy… nic jinyho, zadny emoce, zadnej pozitek z jizdy, nic. Treba takovej megan je uz trochu rozumnejsi, tam bych to chapal… kdyz uz zustaneme u Renaultu…

                                0 0
                                • Seky  

                                  Tak při mím způsobu používání prakticky nemá vůbec smysl kupovat nový auta, protože stejně každý do 3–4 let totálně vodrovnám. Vzhledem k tomu, že se realuzuju na stavbách tak je jedno jestli ty rezavý roxory, lopatu, pytel cementu atd, nahážu do A4, Thálie, nebo jetý felcky v kombíku. Kdyby ty stavby fungovali tak jak maj tak bych si klidně mohl jezdit v tý A4, ale vzhledem k tomu že dělám projekty a pak i dozory, a když mi na stavbu přijdou ráno dělňasové a nemaj matroš a 3 hodiny to musí bejt hotový, protože přivezou beton, tak se člověk tak nějak kousne a nahází ten vercajk a matroš do auta který má zrovna po ruce. A taky s takovou vobouchanou felckou mi nedělá problém kdekoliv zaparkovat, třeba i v příkopu, jediná nevýhoda je, že to není 4 kolka, ale na stavbě se vždycky najde něco co mě večer vytáhne :-)

                                  0 0
    • pendergast  

      Nemám osobné skúsenosti, ale je to alternatíva:

      http://www.cyklostore.cz/…t-29er-7226/

      0 0
    • alinceb  

      Mrkni na Spyder, MRX, Maxbike a Apache. Drazsi pak RB nebo SUP. Kola bych videl Fulcrum Red Power SL a vidli Rebu nebo Epicon x2. Scalar mi loni nabizel set: MRX + Reba + Fulcrum RP SL za solidni cenu. Pak sem ale stavel na jine ramovce – viz. jediny 29er u me v profilu…;)

      0 0
      • jolly007  

        jj. na fulcrumen jsem jsezdil do teď a jsou ro vcelku dobrá kola. jen ten zvuk ořechu je hrozný :)

        0 0
      • rbcrx9  

        Můžeš napsat, co to je solidní cena?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.