• kaprák162

    Zdravím, ako hodnotíte Shimano XT m8100prehadzovačku, zaujíma ma hlavne spojka, ktorá sa dá manuálne zapnúť, vypnúť, rozdiel oproti sram gx prehadzovačke. Má tá XT lepšiu spojku ako sram gx ?

    Reťaz lepšie drží a neskáče?

    Ďakujem

    0 2
    • adam1  

      Mi se do xt spojky dostávala voda a celé se to rozpadlo :(, dával jsem deore a ještě jsem na to nesáhl už cca 3 roky a brzda funguje ok

      0 0
    • Singlespeed  

      Sram vypínatelnou třecí spojku nemá, má tvrdší pružinu. To se ukazuje jako dostatečné a spolehlivé řešení, nemá se co pokazit.

      0 0
      • kaprák162  

        Takže určite je lepšia voľba sram ako Shimano XT?

        Áno sram má tú pružinu. Ten Shimano systém potrebuje asi aj pravidelnejši ser­vis

        0 2
    • novas752  

      Sram řadí, Shimano brzdí…

      Mnoo už se mi povedo opotřebovat 2 m8100 přehazky a jednu m7100. Vždycky zhruba 200h ježdění, vakl v čepech a zarezlá osa otáčení ramínka. Na GX Lunar mám odjeto zatím asi 300h a šlape jak nová, na XO Lunar zatím jen asi 150, taky bez problému.

      1 0
      • Azmir  

        Má význam(Ať odpoví kdokoliv) hazka X.0 oproti GX? Je tam v mechanice nějaký rozdíl nebo jde čistě o pár gramů na celku?

        0 0
        • DePaX  

          Když GX začínalo, byl to tady poprask, kazety s ohlýma zubama, krátký čep v hazce (či co to bylo za problém:)

          0 0
        • novas752  

          Já to mám vždycky v kombinaci s páčkou (GX-GX a XO-XO) na Garbaruk kazetách. Jedno na HT, jedno na fullu. GX řadí úplně v pohodě, z XO je už jen takový trochu přesnější pocit – cvaká jako hodinky, ale řadí to vlastně stejně dobře.

          0 0
          • lubosalbi  

            Já vozím kombinaci GX hazka a X0 páčka, v tý páčce je za mě velký rozdíl v přesnosti řazení + má nastavitelný rozestup mezi páčkami jako takovými, ergonomie GX mi nevyhovuje

            0 0
      • Lachtis  

        Ac jsem byl, mozna jsem srdcem Shimanista, tak musim souhlasit. Brzdy Shimano pro mne zatim jasna volba. Razeni axs jednoznacne taky a jedine, co v pohonu stale mohu, tak rikam kliky shimano a jejich nesmrtelne stredy pro 24 mm osu, to je taky pecka. No a ja si nemohu stezovat na xt a slx kazety a retezy. Ovsem xtr to fakt ne. Razeni xtr po 2 letech v haji (pruzinka prdla), 2× reklamace xtr kazety, vakl v xt prehazce po cca 2 letech.

        Cili lanku bych se od shimana asi vyhnul, ale s klidnym srdcem doporucuji jejich kliky a kazety slx/xt vcetne retezu.

        0 0
        • TK75  

          Střed bych taky pochválil…se Shimanem paráda (levný a vydrzi)

          1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.