Shimano M666/675 free-stroke- dodělání

22 nepřečtených
  • ghostik

    Ahoj, našel jsem na internetu zajímavý návod na dodělání free-stroke do brzd MTBR.com Pokud jsem to správně pochopil tak stačí vyndat ten šroub s divnou hlavou a našroubovat normální? Já osobně to nemám zatím v plánu dělat, ale třeba se to někomu bude hodit :)

    0 0
    • Azmir  

      Jak někdo může takhle zprasit brzdu?

      0 0
      • ghostik  

        Myslíš dizajn? Tohle není až tak špatné

        0 0
        • Azmir  

          To už je sice lepší, ale i tak bych to nikdy neudělal.

          0 0
      • jIrI___  

        Pravda, ta čouhající hlavička šroubku je zprasení jako kráva! :D B-F nikdy nepřestane bavit.

        0 0
        • ghostik  

          +1 S tím černým šroubkem je to dle mě ok

          0 0
        • Azmir  

          Jestli ti tohle přijde vkusné a klidně by sis to na kolo dal, tak proti gustu, za mě je to hnus a prasárna.

          0 0
          • jIrI___  

            Tak nemá smysl se o něčem bavit s bike módní policií, o tom žádná. Svůj účel to splní i s tím půl metru čouhajícím šroubem. Navíc jak psal Vilém, nacpat tam o něco méně nápadného červíka taky není problém.

            0 0
            • Azmir  

              Ale hovno modní policie, nechápu prostě proč si cpát nějaký debilní hnusný šroub na brzdu, abych s ním jednou otočil a nechal to tak stejně po zbytek životnosti brzdy nebo ty by sis s tím točil pětkrát za vyjíždku?

              0 0
              • jIrI___  

                Jak u blbých… Prostě když člověk z nějakého důvodu chce prodloužit krok, tak je to podstatně levnější řešení, které splní účel stejně jako nové brzdy s touto fičurou už z výroby.

                0 0
                • Azmir  

                  Tak snad nasadíš brzdy, otočíš jak ti vyhovuje a pak sundáš ne? To je jakobych vozil nechaný imbus v sedlové objímce, kdybych náhodou potřeboval snížit sedlovku.

                  0 0
                  • ghostik  

                    Nevím jak je to tam udělané, ale nevratí se to bez toho šroubu do polohy v jaké to bylo?

                    0 0
              • ghostik  

                Tak pokud by mi nevyhovoval standartní krok, tak bych tam ten šroub klidně vozil i kvůli tomu jednomu otočení…

                0 0
    • mr.antik  

      Já jsem s freestrokem točil na všechny strany u svých xtr pák a nějak jsem nepocítil žádný rozdíl. Co to má dělat?

      0 0
      • ghostik  

        Nevím jaké máš XTR ale fungovat to má aš u té poslední generace. U té co měla expanzku kolmo k řidítkum to prý bylo k ničemu. A má to umět prodloužit chod páky =začne zabírat později

        0 0
        • Lister  

          Mám tuhle páku a úplně stejné zkušenosti jako antik.

          0 0
          • ghostik  

            Možné to je :) . Možná funguje aspon to homemade řešení :D . Na druhou stranu si nemyslím, že by moc lidí chtělo prodlužovat chod páky…

            0 0
            • Lister  

              Na druhou stranu si nemyslím, že by moc lidí chtělo prodlužovat chod páky…

              Přesně, už v základu je dlouhej :-)

              Možná jsem to zkoušel na zavzdušněné brzdě, proto to nefungovalo, kdo ví, v každém případě jsme si s tím už pak nikdy nehrál, mám to přitažené na fest a kdyby byla možnost, tak to přitáhnu ještě víc.

              0 0
              • mr.antik  

                Ono to jde dost ztuha, tak jsem se vždycky bál, abych něco nestrhnul… Páku mám danou blíž, takže chod opravdu prodlužovat nepotřebuju :-)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.