• hEVEx

    Zdravím mohl bych poprosit o radu s výběrem kola.

    Měřím 180cm, váha 88kg, jezdím cyklostezky, lesní cesty, sem tam si chci podívat na nějaký lehký trail.

    Třetí kolo nevím, jestli není zbytečné 120mm vidlice, širší pláště, když pojedu třeba po cyklostezce.

    Teď jezdím na starém MTB 26.

    Cena nejlépe do 30 000 kč

    Po těchto koukám.

    Díky

    https://www.sterbabike.cz/…-xp-919-2022

    https://www.mojekolo.cz/…hite-l-19-2/?…

    https://www.mojekolo.cz/…-grey-black/

    0 1
    • Azmir  

      Sup a big nine mají jenom 30 mm vidlice (menší tuhost pro těžší jezdce) a trko je zas ošizené na brzdách, což se dá vyměnit nejlevněji, ale je z nich nejdražší. 120 mm a teleskop je plus, pokud se nehoníš po závodech, kor pokud by ses rád třeba někam posunul. Rychlost je hlavně o pláštích a ty můžeš levně vyměnit dycky za rychlejší.

      0 0
        MTBIKER doporučuje
        GT Zaskar LT 29 Elite kolo, modré Skladem 1 kus

        GT Zaskar LT 29 Elite kolo, modré

        od 28 999 Kč MOC 44 599 Kč

        Cannondale Trail SL 4 29 dámské kolo, fialové Skladem 1 kus

        Akce -25% Cannondale Trail SL 4 29 dámské kolo, fialové

        23 699 Kč -25% MOC 35 799 Kč

      • hEVEx  

        Díky za rady, jde mě o to jestli Sup a big nine, budou o hodně rychlejší kola po cyklostezce, než je to TR v těchto specifikacích. Kazeta je 1×11, u těch dvou 1×12. Nemám v tom přehled teďka mám na kole 3×7 myslím.

        0 0
        • Azmir  

          Vidíš na ten pohon bych zapomněl, další nevýhoda trka – hg ořech. Když je obuješ do stejných plášťů, nepoznáš v rychlosti rozdíl – pojedou stejně.

          0 0
        • puka  

          Raději tu 1×11. Budeš mít maličko menší rozsah, ale spolehlivější a levnější komponenty s lepší vydrží.

          … To však záleží, co ty preferuješ.

          1 3
          • tigermoth  

            Takový názor odvážný tu prezentuješ, to se zas někteří umínusujou. Njn, kdo nemá v nohách, vozí vzadu elpíčko.

            0 0
            • scalar  

              Myslíš ty žabaře že sveťáku? No jo, kam se hrabou na borce z BF.

              0 0
            • puka  

              Co znám většinu hobbíků, raději z kola slezou než aby dupali na kašpárka. A přes 40kmh z kopce taky nesmírně potřebují

              0 0
              • Esi  

                40km/h z kopce na MTB prišlapavam normálně. Šlapat do kopce se snažím dokud to jde, protože na kole se jezdí. Na víkendy v kopcích dávám 32z převodník, jinak mám 34z převodník. Na 34/51 jsem vyjel na Říp, na 34/46 bych šel pěšky, nejprudší část má 26%

                0 0
                • puka  

                  Hold to už musí uvážit podle sebe. Plno lidi se většinou urází, když se jim pokusíš vysvětlit slovo kadence.

                  1 0
                  • Esi  

                    Jo to je takový ten syndrom elektrokolo nejtěžší převod kadence 30 :-), mě vyhovuje kadence v rozmezí 85–90 to mě nejméně bolí nohy, za vyjizdku mám průměrnou kadenci obvykle 80

                    0 1
    • hEVEx  

      Díky moc za názory, sám nevím co teda koupit, musím zajít na prodejnu a kouknout osobně. Tam se snad rozhodnu, mezi big.nine 600,700, TR 600.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.