vyběr předniho světla do 700kč

49 nepřečtených
  • jaja99

    zdravim, dival jsem se na DX procital forum a dle toho vybral toto svetlo

    nejsem narocny, jen potrebuji videt na cestu, kdyz jezdim vecer 8km z prace. Jde me spise o vydrz, at nemusim kazdy den nabijet, nez o oslnovani protijedoucich aut :) vybral jsem spravne? Nejake jine napady? Diky za rady.

    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • jIrI___  

      Tohle neber, má moc úzký světelný kužel. Solarstorm X2 nebo Uniquefire HD-016 za srovnatelnou cenu jsou na tom podstatně lépe.

      0 0
      • chyna.cz  

        tak tak, má to moc úzký kužel… i když tuningem reflektoru a předního sklíčka se z něj dá dostat víc, tak si připočti dalších cca 4–5 stovek, za což už máš onoho storma, či jiný lépe řešený světlo

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Ricci  

      na cestu na 8km to stacit bude

      0 0
    • drood  

      Má moc úzký kužel. Ovšem pokud do toho dáš Cree MT-G2 nebo XHP50, staneš se králem mezi všemi solarstormy a yindingy:)

      0 0
      • Ricci  

        ale za ine prachy :-)

        0 0
        • drood  

          Ale stojí to za to :). A musíš počítat s tím, že tě budou stavět pomahači a chrániči, protože ti svítí jenom jedno světlo (vlastní zkušenost).

          0 0
          • jaja99  

            pomahace mijim kazdy den, kdyz jedu z odpoledni :) nevim proc jsou v te dedine, kde se absolutne nic nedeje, ale fakt temer kazdy den je potkam a vysvetluj jim ze to neni auto ;)

            0 0
            • drood  

              Oni si zvyknou:). Jednou za mnou jeli až do fabriky, protože nechápali jak je možné, že mi svítí ráfky:D Jednou mi jeden z nich po bouračce řekl:„To víte, světel není nikdy dost.“Tak jsem holt přitvrdil…

              0 0
          • Ricci  

            mna zastavili s dvoma solarstormami,mys­leli ze zastavuju kamion, potom sa omluvili :-)))

            0 0
            • pepek  

              Buď rád, že tě nezastavil nějaký motorista a nedal ti po tlamě. Jinde bys dostal tučnou pokutu a světýlka by ti nejspíš sebrali.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • nooski  

                Takže až mě zase oslní auto (a stává se to každý den), tak řidič může být rád, že mu nedám někde na křižovatce po tlamě a nezavolám na něj hluchavky, které by mu daly tučnou pokutu a sebraly mu třeba auto? Chápu to správně?

                0 0
                • petrun  

                  +1

                  0 0
                • pepek  

                  Řidič tě oslní nedopatřením, ale tady soudruh to oslňování přímo plánuje a ještě z toho má čurinu.

                  Např. v Německu jsou tato světla na silnici zakázaná.

                  0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                  • oddie  

                    A nějaký odkaz na příslušný německý zákon, vyhlášku nebo něco podobného by byl?

                    0 0
                    • pepek  

                      psali to na BF :-)

                      0 0
                    • drood  

                      Je to StVZO .Je daný příkon předního i zadního světla, tvar kužele, dynamo atd. Jinak Germáni můžou za to, že nikdo nevyrábí silnější dynamonáboj, než 6V/3A.A co má StVZO, to si taky nechají dobře zaplatit. Četl jsem knihu Rukopis Karla Velikého od Steva Berryho (v práci na noční, ve sluchátkách, načtenou Linguatecem). A co se člověk nedozví…Cit.:" Poté co Himmler nařídil arizaci dobytého Krymu, dostala Ahnenerbe za úkol vysazovat tam lesy německého typu a kultivovat nové plodiny pro Říši. Zároveň dohlížela na přesídlování etnických Němců do této oblasti a na deportace tisíců Ukrajinců.

                      Jenže jak rostla, potřebovala čím dál víc peněz.

                      Vznikla tedy nadace, aby pro ni shromaždovala finanční příspěvky.

                      Ke stálým dárcům patřily Deutsche Bank, BMW a Daimler-Benz – svědčily o tom opakované oficiální dopisy s poděkováním. Když se Himmler dozvěděl, že si jistý německý mechanik nechal patentovat odrazky na bicykly, zareagoval pohotově jako vždycky: Přiměl ho k založení společného podniku a pak se postaral o přijetí zákona, že odrazky musejí být na všech pedálech. Vydělával tím pro Ahnenerbe desetitisíce říšských marek ročně."

                      0 0
                      • oddie  

                        To ale platilo jen do 2013. Od 2013 nemusí být dynamo, může být aku, předtím tam měli jen dynamo.

                        0 0
                      • nitraq  

                        Sakra, jak souvisí ta propaganda s nákupem světla?!

                        0 0
    • petrun  

      Momentálně testuju toto:

      http://www.aliexpress.com/…1784568.html

      Na cestu do práce a zpět je to naprosto ideální. Na max svítí stejně jako podobná světla s externím akupackem, na low vydrží svítit celý týden. Na zastavení nebezpečně najíždějícího hňupa perfektně funguje strobo. Šroub na objímce jsem preventivně nahradil jiným s torxem a pinem uvnitř, takový bit u sebe nikdo běžně nevozí.

      0 0
      • petrun  

        PS: nabíječka byla před několika dny v nabídce Superdeal za 10 doláčů včetně 4 kvalitních aku. Je potřeba denně sledovat akce, bez slev už nenakupuju ani na Ali :D

        0 0
        • roman 3D  

          nějaké výsledky z testování máš?

          0 0
          • roman 3D  

            ještě mě zarazila váha 270 gr bez baterie, opravdu je tak těžká?

            0 0
            • drood  

              To je dobře, snadno se uchladí. Ta váha odpovídá, je to kus duralu…

              0 0
        • drood  

          Za 10$ 4 ks kvalitních 18650ek nikde nekoupíš, natož s nabíječkou…Natož na superdeal. Třeba tyhle Power XWD-5200 Rechargeable 4.2V „5200mAh“ 18650 Lithium Ion Battery – Green jsou absolutní výsměch…

          0 0
      • roman 3D  

        vypadá zajímavě za ten peníz

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.