Záměna představců Syntace F139 za F99, je to vhodné ?

25 nepřečtených
  • ropman

    Mám na novým kole představec Syntace F139 120mm a je moc dlouhý. Mám možnost ho vyměnit za F99 90mm starší model nevím z kterýho roku – v příloze, (ak­tuální model ZDE), kterej je ale přes inzerát, takže neznámý původ, použit prý jen XC a maratony taky s karbonovýma řidítkama. Na stránkách výrobce je u novýho F99 uvedeno že je do šířky řidítek 610mm, já mám 660mm. Na druhou stranu jej i přes hmotnost 98g vychvaluje že je tuhej a pevnej jak jiný představce s hmotností 160g (jasně, reklama), ale nevím jestli se to může vztahovat i na ten starej model z bůhví jakýho roku.

    Cena toho F139 nového je kolem 1450 Kč, 146g, rád bych tam dal nějaký odpovídající model a nešel funkčně, váhově a pevnostně zpět. Nevím jaký šance by měl jeho prodej za slušnou cenu. Mám kolem 65kg a jsem užovka, žádnej Rambo.

    Btw. neměl by dočasně a jen na vyzkoušení někdo z Brna představec délky 90–100mm abych si ověřil že ta délka je fakt ok ?

    0 0
    • kubad  

      myslím že 105mm F139 doma mám – mrknu a ozvu se ti na ICQ

      F99 se na tvoje kolo nehodí  – je extremě odlehčený

       
      0 0
    • MlokCZ  

      Tak když už se tu řeší záměny Syntace představců. Teď mi dorazí kolo s F139 (25,4mm), kde nevim jak bude dlouhej, ale předpokládám, že to 90mm nebude a bude delší (na Cubu Reaction 18tce) a já vím předem, že potřebuju 90mm, takže bude skoro určitě výměna.

      Ale pochybuju, že někdo bude mít 90mm a bude chtít delší, ale kdyby přeci jen náhodou… Kromě F139 bych bral i Superforce, ale určitě nechci F99.

       
      0 0
      • ropman  

        proč ne F99 ? Už málo pevnej ?

        0 0
        • MlokCZ  

          Gramařský věci na kolo neberu, preferuju tuhost (a to i po delší době). I když v tomhle případě by to asi stačilo s pevností, když to nebude na fulla, ale na „silničku“ :-)

          0 0
    • dada  

      no a já bych zas potřeboval udat 120mm F99…asi problém co?

      jinak pořídil sem 100mm USE…zatím jich tu asi moc není…nevypadá zle

      0 0
      • kubad  

        máš e-mail

         
        0 0
      • siafu  

        no ja mam USE 110 mm na 25.4 mm a potrebuju jeste vyzkouset 100 mm. Vzhledem k cene a dostupnosti v Brne mam koupenej North Lite stem s ocel srouby za 1255 kc, vaha myslim 107 g… s Ti srouby – vpredu 4 Use a 2 Ritchey WCS ma vahu 101 g:)

        0 0
      • scret  

        USE? tak to ti chvalim,aspon neco hezkyho si na to kolo das… kdyz uz tam cpes blatniky:))

        0 0
    • vojta  

      Kdyz uz se to tu trochu zvrhlo na bazar, taky se pridam – vali se mi doma F119 110mm, kteryzto jsem byl nucen na AMku zahy vymenit za kratsi. Nechaval jsem ho v supliku, nebot jsem si rikal, ze se k nemu mozna vratim, ale ted zacinam spis premyslet o 90.

      0 0
    • capo  

      Trochu to oživím svou možná hloupou otázkou. F99 je nějaká odlehčená gramařská verze F139?

      Koupil jsem starší silničku, kde byl původně F139, ale předchozí majitel ho vyměnil za delší Syntace (nevím model). Mě ale ta současná délka nevyhovuje a potřebuji kratší. F99 se dá sehnat nový za 600Kč v délce 105 a to by se mi hodilo. Bude to dobrá volba?

      0 0
      • kubad  

        jo bude, ale F99 je jen na klasický průměr řídítek MTB 25,4 a Road 26,0mm.

        0 0
        • capo  

          Vow, díky za příspěvek! Vůbec jsem netušil, že road řidítka nemaj 25,4. Na kole jsou Syntace Racelite 2014, které mají dle http://www.syntace.com/index.cfm… clamp 26mm. (nejsou OS). Tzn musím hledat představce s 26mm, protože 25,4mm tam asi nepůjde, že?

          0 0
          • kubad  

            na Alu řídítka by to asi šlo, ale nebude to ideál, určitě je lepší dát 26,0

            0 0
            • capo  

              Fakt díky moc. Ještě že jsem se před objednáním zeptal :)

              0 0
              • t29  

                Někde se tu probíralo, že Syntace F99 na Kupkolu jsou pro průměr 26 mm, i když Kupkolo inzeruje 25,4. Ale radši si to ověř.

                0 0
                • kubad  

                  oni sou u F99 oba průměry 25,4 i 26,0mm

                  0 0
                • Vilém  

                  ten z kupkola je 26mm:( upozornoval jsem ho na to, rek ze jiny nemaji a at jej kdyztak vratim. Pry je to ale funkcne Ok. Tak uvidim. Kazdopadne me takovyto pristup sere, kdyby si aspon opravili ten popis.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    To jsem docela zvědav jestli to bude fungovat. Záleží jak je konstruovaný. Mám tu jeden silniční 26mm (nějaký levný noname) a ten na 25,4mm řídítka nedje. Stáhneš to maximálně k sobě co to jde a stejně se řídítka protáčí.

                    Na silniční řídítka ale byl ok.

                    0 0
                    • michals1  

                      K představci 26,0mm se dá snadno vyrobit redukce, aby šel použít i na řidítka 25,4mm.

                      Dlouho jsem to tak vozil se silničními řidítky ITM 25,4mm a drželo to. Použil jsem 2 plíšky z plechovky.

                      0 0
    • 1970  

      Chtěl bych si dát F99 na MTB, je to dobrá volba (mám jen 58 kg)? A když už tu měníte, nemá někdo 105mm na prodej?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.