• W.Muchov

    Ahoj, jezdím co nejvíc v terénu, snažím se překonávat a vyhledávat co největší špeky a rád bych začal trochu cestovat s bikem a zkusit Singltrek p. Smrkem, Rychleby, Maštale a tak, samozřejmě jízdě po silnici se nevyhnu, ale beru to spíš když se potřebuju rychle někam dostat nebo není jiná možnost, jezdím i závody, tady u nás na Vysočině, kolem 7 ročně, spíš maratony jsem více na vytrvalost. Nicméně závody beru spíš jako takovou výzvu a nějak moc to nehrotím jezdím prostě pro to abych se překonával a bavil. Co se týče kola jednou bych si chtěl koupit 29výho fulla, ale ohledně vzdvihu, každej výrobce má buď 100mm vzdvihu a je to xc raketa a 120mm a je to už trail(Zaskar 100×Sensor, AnthemxTrance, EpicxStumpjumper FSR). A tak mě zajímá jak moc velkej rozdíl dělaj ty 2cm vzdvihu(pokud nějakej) a rozdíly v geometrii. A jakej handicap může představovat trailbike na závodech a nebo naopak nějaká xc raketa někne na trailech a v ostřejším terénu. Berte to jako takovou obecnou diskusi, nesnažím se vybrat si kolo a případně by to mohlo pomoct někomu kdo by tápal jako já. Pěknej den přeju všem a moc tu neflejměte prosím.

    0 0
    • madcat  

      Tak si kup Nerva 29", budeš se zdvihem přesně mezi a bude po dilema :)

      http://www.canyon.com/…e-al-29.html

      0 0
    • Seky  

      Ty 2cm aspoň pro mě pocitově moc rozdíl nejsou, ale zásadní vidím rozdíl v geometriích, tam je to celkem hódně znát. A pak taky váha. Nicméně pokud si chceš užívat terén a závody nemáš ambice jezdit na bednu, bral bych trailbike.

      0 0
      • ememem1  

        co zasadneho v geometrii vidis medzi 100 a 120mm fulom?

        0 0
        • mr.antik  

          kterými?

          0 0
          • ememem1  

            pisal ze tie 2 cm je v geometrii poznat tak sapytam ze v com konkretne. imho to poznat nejde preve medzi 100–120 fulle vobec

            0 0
            • mr.antik  

              No ale těch 2 cm není na stejném rámu, jedno je označované jako XC, druhé jako trail, o tom je právě ta otázka.

              0 0
              • ememem1  

                to ale ma zo zdvihom ako takym spolocne malo. ked zoberies dve xc biky jeden 100 a druhy 120 tak moc velky rozdiel to nebude. ked ovsem ten 120 bude zameranim skor na trail tak to je samozrejme ine.

                0 0
            • JSt  

              100 a 120 uz je jina kategorie kola, cili jina gejometryje. vyzkousej, treba to poznas. ;-)

              0 0
              • kolojan  

                Tak třeba Epic a Camber (toho mám), když jsem měl půjčeného Epica, tak se jednalo o úplně jiné kolo. Mezi XC fullem a Trailbikem je docela velký rozdíl, ale samořejmě záleží na značcce. U Specializedu je to znát na první šlápnutí.

                0 0
            • McBlacky  

              Epic a SJ fsr to je uplně jiný kolo

              0 0
        • Seky  

          Porovnávám tedy jen to co mám naježděný. Takže Superfly 100 a Rumblefish. Rozdíl ve zdvihu 1 cm, ale v geometriích celkem velkej. Rumble je o 2 cm kratší, jesli se nepletu tak má víc položenou vidli. Takže posed víc vzpřímenej a kolo s kratším rozvorem je hravější.

          Je to hodně o pocitech. Ale jinak chápu někdo na to není citlivej a ty rozdíly vůbec nezaznamená.

          0 0
          • ememem1  

            tak ok, ked je rozna geometria tak to je ine, to ale nutne nemusi mat zo zdvihom spolocne nic.

            0 0
    • LRRTM1  

      na geometrii to zas tak moc znát není. Na pohodlí jo. Ale enduro z toho neuděláš. Třeba na SpS stačí i těch 100, na RS je lepší full, ale mě to bavilo i na HT.

      Podle mě spíš záleží na celkový geometrii kola, na pláštích, šířce řidítek. Chrtí HT na 2.1 pneu s 580mm řidítkama 120mm vidle nespasí.

      Naopak, třeba Avalanche X s 2,3 pneu, 720mm rodla a 130mm sector je, IMHO, docela zábavnej HT.

      0 0
    • Lister  

      Berte to jako takovou obecnou diskusi, nesnažím se vybrat si kolo a případně by to mohlo pomoct někomu kdo by tápal jako já.

      Bez toho, aby ses snažil porovnávat jasně dané konkurenty, to bude k ničemu a nepomůže to tobě ani nikomu dalšímu :-(

      0 0
      • W.Muchov  

        no tak doufám že tu někdo prostě uvede svoje zkušenosti s konkrétníma modelama ale chtěl sem se vyvarovat toho že tu budou lítat odkazy s kolama s tím že si ho mám koupit a to myslím není v rozporu v tom co sem napsal

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • jecnak  

      Ted jsem jel o vikendu na http://www.norco.com/…ht-killer-b/ a na to jaky mam odpor k velkym zdvihum na traily a velkym kolum to nebylo zas tak spatny. Rovne pres koreny kolo jelo skvele, do kopce to kupodivu taky slo vyborne. Co mi vadilo, byla znacna neobratnost, coz u trail kola je pomerne zasadni, vyssi vaha (osazeno jinak nez ve specifikacich), chybejici mala placka, i kdyz teda jsem vyjel vse co ostatni, ale ja zas nejsem tak uplne modelovy uzivatel tohohle kola. Jeste mi teda vadil hodne vysoky posed a absence bezdusi. Takze jako kolo na rozbity polnacky plny sutru a korenu nebo rovnejsi rychly traily dobry. Do sjezdu super.

      Bohuzel se mi pak z bikovani vytraci takovy to hrani s terenem a popravde receno jsem se bud nudil a nebo bal. Nudil se pres koreny a sutry a bal ve sjezdech, kde jsem byl schopen jet vyrazne rychleji.

      0 0
      • W.Muchov  

        tak s tím osazením se dá pohrát a bezduše taky vyřešit, byla to testovačka doufám ? mě se velký kola líbí, cítím se na nich takovej jistejší, hlavně ve výjezdech, pravda je že do nějakej utaženějších zatáček apod. se musí prostě najíždět víc zeširoka když to de

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.