• vlk

    Tak jsem sebou v sobotu pěkně slít na tvrdý podklad.Udělala se mi pěkná boule na levém boku asi 18×14cm.V tu chvíli jsem skoro nemoh chodit.Nakonec se to rozchodilo.Barva té modřiny byla bílá s červenými skvrnami.Doma pak po nějaké době ty červená zmizla.Docela bylo to místo horké.Dnes mi boule trošičku splaskla, barva je už taky normální ale vytvořilo se jakoby pod kůží něco tvrdého.

    Je to normální?-že ta boule pěkně ztvrdla.Nechce se mi s každou blbostí chodit k doktorce.

    Jo a když už jsme u toho, používáte někdo na kole kolenní bandáž?Dá se s tím jezdit?Prý se používá, když pobolívají šlachy.

    0 0
    • Radek Broz  

      To prejde. Ja jsem pomlacenej furt;-)

      0 0
    • Tomcat  

      Klíd, ja sem měl podlitinu na boku 6měsíců byl to dokonalej otisk klíčů k Fiatu , to je tak pokud někdo jezdí závody s klíčema v kapse

      0 0
      • vlk  

        já právě když padám tak většinou po povrchu kloužu, nebo jdu do kotrmelců-rekord mám asi 14 kotrmelců při jednom pádu, nebo padám vlese kde je to docela na měko.Tak jsem nikdy takovou modřinu ještě neměl a znepokojilo mě to že to ztvrdlo.Tak jo ,když je to normální.Tak dík.

        0 0
      • PietroUL  

        Jsem jednou v zimě vez v kapse od tepláků papírovej kornout s vrutama. Památku na skluz po ledě mám ještě teď po 5 letech.

        0 0
        • Franta  

          bezne beru na fr vyjizdky a blbnuti imbus 2,3,4,5, 2×6 a 8 do kapsy, plus dva stranove klice :-)) Fakt nekecam. Ale je pravda ze dost lidi me upozornovalo ze to neni gut. Asi se na to fakt vyseru. Jeste mam v kapse svazek klicu a uz jsem se taky po nem vezl…hnus.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja myslel, ze ty nepadas.

            0 0
          • Radek Broz  

            Sice nerad taham batoh, ale je to fakt lepsi nez kapsy – ci jsem spadl na multiklic v kapse, tak uz ho tam rozhodne nevozim. Kamosovi se podarilo spadnout na klice na krku (a to mel krunyr) a tohle ho bolelo dyl nez tech 7 zlomenin, co u toho utrpel.

            0 0
        • Canadian_biker  

          Ja zas jednou spadnul na bok na modransky bikrosce, v kapse sem mel mobil, moc to nebolelo ale dalsi den sem mel na noze hezkou modrinu ve tvaru obdelniku:)

          0 0
    • ivovi  

      No ja bych ti naopak doporucil pokud to nebude mit rekneme do 14 dnu tendenci splaskavat skocit na polikliniku na chirurgii. Ja jsem jednou hodil masku v lese, polozil sem to v zatacce mezi stromy, sice tupy naraz o zem, ale celou vahou na lytko, udelala se tvrda boule kousek od kosti, asi 5 cm prumer, taky jsem myslel ze to splaskne, jezdil sem na biku dal, chladil to obcas striknutim vody z bidonu, zacinalo leto, jezdeni to moc nevadilo, v zaberu to nebolelo, pri sjezdech to bolelo jak se to otrasalo… Kdyz to po asi mesici bylo furt stejny, sel jsem na chirurgii, doktor rozrizl, vymackl neco kecupu :-) srazene krve, nacpal dren – kus gumovy rukavice, obvaz, jeste asi 4× na vymackavani a prevaz, bolelo to vic nez kdyz sem s tim nic nedelal, az po tom asi mesici chozeni na chirurgii to bylo ok, ted mam mensi jizvu, ale zadnou bouli. Rikal ze srazenina muze obrust, zapouzdrit se a zustat tak, takze je lepsi prijit co nejdriv, cim pozdeji tim dyl se to pak musi vymackavat… Tot ma zkusenost.

      0 0
      • vlk  

        A jejda, doufám že to teda zmizne.Jinak nevíte jestli na takové věci nejsou nějaké gely nebo masti aby to dřív splasklo nebo tak něco?

        0 0
        • MartinXC  

          Homeopatika na regeneraci tkání – Arnica Montana 9CH, 4–5kuliček cumlat 5–6× denně tak 2–3 dny po sobě. A nechat pár dní v klidu.

          0 0
          • Pekáček  

            Homeopatika jsou dobrý i na zvýšení formy :o))) Sory, ale já jim nevěřím. Znáš teorii ředění?

            0 0
            • MartinXC  

              Víra – nevíra – tvůj problém. Osvědčené věci nezavrhnu jen proto, že někdo říká opak.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                A dobre delas. Placebo prece taky funguje :))

                0 0
                • MartinXC  

                  Metod může být spusta, ale důležitý je výsledek. Ten osvědčuje metodu. Jestli placebo efekt – proč ne? Škodný je přece ten, u koho nefunguje ;-)

                  0 0
              • vlk  

                ono voda nebo kostkový cukr jsou ale levnější než homeopatické léky :o))

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Musis s tim prodavat i iluzi. Ty by sis vazil Kleina za 2990,–? :)) Ten za 299000,– urcite jede rychleji :)

                  0 0
                  • vlk  

                    Já měl Kleina rám od kamoše starší za 5 tis. a taky jsem si ho vážil.Buď mu smetiště milé.

                    0 0
                  • MartinXC  

                    Ani Mona Lisa za 3,50 by nebudila tolik pozornosti …

                    0 0
        • kámen úrazu1  

          Je toho víc. Já používám Fastum Gel. Snižuje bolest, působí protizánětlivě (teda i zmenšuje otok nebo aspoň částečně brání dalšímu otýkání). Je dobrej nejen při zánětech, ale i po úrazech kloubů, šlach, vazů…

          0 0
    • Beeda  

      Hele jaka blbost? Bez s tim k doktorovi, jaka pak diskuze na B-F!? Kamos jel na bezkach spadl na zmrzlem snehu a modrina jako… Za tyden se mu zacala kuze „oddelovat od masa“ vznikala tam voda. Dostaval injekce, antibiotika, odsavani vody a trvalo to asi 3 mesice nez se to vylecilo. B.

      0 0
    • Baracuda  

      Citim s tebou. Na to, ze sobota trhala teplotni rekordy, sem se vymlel na naledi… Bouli mam taky – ale na pravem boku – plus takovou seredne palici odreninu tak 7×6cm Nejak sem si pri tom dojebal i slachy na ruce,tak sem sel k doktorovi a ten mi mimo tetanovky a obvazu na ruku dal i radu, ze pokud to do tydne nezacne mizet, tak ze mi z toho tu srazeninu vysajou. No uvidis…

      0 0
    • Chaingang  

      říka se tomu kalcinomalní hematom.Před měsícem jsem lehnul na dráze a narval jsem se o něčí řídítka,tak se mi udělala ta tvrdá blbost mezi žebrama a pánví,šel jsem k doktorovi,napsal mi nějakej Lioton Gel,kterym si to 3* denně mažu a docela se to zmenšuje.

      0 0
      • jano  

        ja som take podobne asi tiež mal na lytku a asi za 3 tyzdne to zmizlo samo a bolo to velke asi ako dlan.Keby som vedel čo to bolo tak by som bol z toho dobre vy… :-)

        0 0
    • MartinS  

      Můžu Ti poradit akorát několik dní klid, lokálně Lioton gel nebo Hiluroid gel. Jsou dvě možnosti dalšího průběhu: buď to po čase zmizí nebo se v místě hematomu vytvoří ohraničené ložisko vyplněné tekutinou, které je potřeba odsát(někdy i opakovaně)Nej­horší možnosti je infekce s vytvořením hnisavého ložiska.V každém případě je lepší nechat se vyšetřit na chirurgické ambulanci.

      0 0
    • vlk  

      takže -našl jsem atletbrcko.wz­.cz/lek.php článek

      Jinak beru prášky reparil dražé(docela drahé prášky-kamoš lékař mi je ovšem doporučil, že je prý používají i v profi týmech) a ta tvrdá část co se mi vytvořila v tkáni pomalu mizí.Boles už vůbec žádnou necítím.Myslím, že tak do 2 dnů budu zase 100% v pořádku.

      Díky všem za rady.

      0 0
      • norman  

        Vsadim se, že bez Reparilu budou mizet stejně rychle, ale levněji.

        0 0
      • MartinS  

        Aescin polské výroby má min. doplatek, účinky podobné Reparilu

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A uz jste slyseli tu pohadku, ze na vsechno se da predepsat lek bez doplatku… nebo jak to zacinalo? :))

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce