vidlice Fox nebo existuje nejaka lepsi?

49 nepřečtených
  • tradic

    Mam zalusk na F100 RLT nebo si jeste priplatit za Terra Logic? Vcem je lepsi? A jestli je najaka lepsi a levnejsi tak doporucte. Zatim to kolo stavet nebudu, zatim si delam predbezne naklady.

    0 0
    • icewind  

      co treba PACE RC 39 Lock Out

      0 0
    • Quake 9.0  

      Záleží jaké bude určení kola.

      0 0
    • kandik psi zub  

      mno, o terralogicu " se rika " ze je pak ta vidle malo citloiva kdyz ma terralogikovat, a kdyz je citliva tak zase nezamyka. Je tezsi nez FRLT. ja mam 80frlt, krasne tuha, prustrelnej lock, chod peknej, na zacatku jsem cekal jeste vetsi citlivost, mozna se jeste zajede. Hmotnost v pomeru k robustnosti a tuhosti spickova – lepsi bude snad jen lefty. Na druhou stranu pokud si odpustis trochu gramu a trosicku tuhosti tak muzes mit vidli zapolovic, ze takze to je dilema jak prase

      0 0
      • icewind  

        mam znamyho co ma Vanillu R, to je krasa, chodi jako maslo…

        0 0
        • enjoy  

          a? jo ty si chtel rict ze chodi jako maslo protoze nema terralogic,tak to pak jo:-) vanilla=nejlevnejsi a nejlepsi vidlice FOXu ze jo:-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            2005 mozna jo. Ale mel bych jeste dva kandidaty 36 a 40 :) Jenze na tech jsem zatim ani nesedel :( Zkusim letos napravit.

            0 0
            • icewind  

              mooooc penez, ale 36 to bych si dal rict…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Me odrazuje krome ceny ten vzduch.

                0 0
                • icewind  

                  jo taky jsem na to myslel, ale vyzkouset bych to chtel…Fox by to mohl mit lepsi nez macocha

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jenze o to mi nejde. Kdyby sis vybiral mezi Float a Vanillou co by sis vybral? Spis takhle bych to videl. Ja v tom mam jasno :)

                    0 0
                    • icewind  

                      mezi tema mam taky jasno…kdybych si vybiral mezi 36 a 40, tak beru 36 i kdyz je to vzduch…

                      0 0
            • blue  

              zrovna o obou dvou pisou v novym MBA :-) celkem nadsene :-)

              0 0
          • icewind  

            chtel jsem jenom rict, ze chod vanilly se mi libi, jinou jsem od FOXe jeste nezkousel…

            0 0
      • RomanH  

        Nechci rejpat, ale nedoporucoval jsi mi prave FRLT, kdyz jsem hledal citlivou alternativu k pruzinove Z3 ?

        0 0
    • tutite  

      to tradic. Níže /výše/ doporučovaná PACE RC39 LOCK OUT je super vidle, mazání má konečně olej. lázní, žádné maznice /jako starší RC38 – pozn. pro všeználka Pádlistu/, hmotnost kiločryřicet, zdvih 10 cm. Další volbou je pak model RC41XCAM, což je vzduchovka s 13 cm zdvihu, hmotností kilošedesát, černými vnitř. nohami, supertuhá, měl jsem pružinovou verzi RC40, nemá chybu. A na ten vyšší zdvih si zvykneš, je to paráda.. zdar.

      0 0
    • banditos  

      Pokud tomu dobře rozumím, tak chceš vidlici, která bude pohodlná, ale ještě bude na švih.

      Máš před sebou dvě rozhodnutí:

      1. budu jezdit i nějaký techničtější pasáže, pak doporučuji zdvih 120 – 140mm
      2. budu jezdit více švih a pak méně častěji nějaký ty kameny, pak doporučuji zdvih 100mm, níž bych 100% nešel.

      Já jezdím na Cannondale s leftynou 130mm a to je nářez, ale pro Tebe doporučuji vidlice se 100mm, naprosto Tě uspokojí. Co jsem jezdil: RockShox Judy – olej, pružina 100mm – super mam raději pohodlnější vidle. Marzzochi nějakou comp – dobrá, ale byla malinko tvrdší. Rock Shox Duke 80mm – tvrdý jako kámen, alespoň pro mě FOX Float 100 – a to byla opravdu nádhera měla 100mm, jezdil jsem ji víkend a hodně jsem si čvachtal, zvih pro rok 2005 je zdvih 130mm

      K Terra Logic jedná se o nové tzv.chytré pružení, kde by se mělo minimalizovat pohupování při šlapání. Fox tvrdí, že je při šlapání jako pevná, ale já ji nejezdil, tak nevím.

      Osobně bych si koupil FOX Float je levnější a já nepotřebuji vidlici pevnou při šlapání, ostatní se dle FOXe srovnávají. PACE je asi taky dobrá volba, ale jak to je u něj se servisem apod. nevím, nemám zkušenost.

      Pokud budeš kupovat FOX doporučuju www.mtbshop.cz – cenu nmají na netu dannou, ale určitě se snima domluvíš, jsou v pohodě. Nechci vypadat jako agitátor. Takže to můžeš zkusit, ale nemusíš.

      Čus, bus, kaktus a dobře pořiď.

      0 0
    • senožrout  

      Hm a co říkáte F100 RL. Je to nekatalogová vidlice která se dodává nově v rámových setech Race Bike. viz. úryvek z jejich stránek: CRX / CR1300 Rám CRX/CR 1300 Vidlice FOX FRL Na rozdíl od RLT by tam neměla jít nastavit mez odtržení. Jsem Marzocchista s Foxkou nemám zkušenosti. Tak mne zajímá co jí říkáte. Měl jsem jí v ruce. Je lehoučká. Ale jak chodí za kolik peněz by mělo smysl jí event poshánět neumím odhadnout.

      0 0
      • MartinS  

        F100 RT má lockout a nastavení tlumení F100 RTL ma lockout, mastavení tlumení, a nastavení tuhosti lockoutu(nebo zdvihu při uzavřené vidlici). RLC znamená lockout, tlumení, komprese, citlivost lockoutu. Jinak Fox můžu jenom doporučit, jezdil jsem Float 100 RLC, nyní Talas RLC a v porovnání s MX Pro Eta jsou lepší

        0 0
        • MMX  

          No vybral si si velmi dobre, FOX a Pace su podla mna najlepsie firmy na vyrobu vidlic (a asi jedine vacsie firmy co nerobia na Taiwane). Este by som pouvazoval nad Pace RC-39 (mozno s LO); lahsie su uz len 80mm SIDy. A dalsia zaujimava moznost je jednonoha USE AntiDrive fork; 100mm, pruzina+vzduch / olej, 1472g.

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Imho: USE Antidive podle principu na kterem pracuje (ale o tom zrejme nemas potuchy ;) Antidrive jsou mozna vidlice Suntour :))

          0 0
        • enjoy  

          ono to nastaveni lockoutu neni az tak slavny.. rozhodne to nefunguje tak ze si vesele nastavis lock treba na 40mm a pak ti to krasne chodi a tlumi jenom tech 40mm.chod vidle pri tomhle nastaveni je dost suntourovitej.moje zkusenost z vanilly RLC.

          0 0
    • BH  

      chystam se letos jezdit FOX FRLT, az vyzkousim tak dam vedet ve znamost sve dojmy a srovanani napr.se RS SID, kterou jsem jezdil loni.Na fox jsem slysel hodne dobreho, ja osobne u techto vidlic vidim jedno velke negativum. Aby byla uznana zaruka ve dvoulete lhute je nutne,a by vidlice 1× za rok prosla tzv,garancnim servisem,jenze cena tohoto servisu je tusim 3 tis. Kc. Tento servis ale dela pouze dovozce.takze k nakladum na nakup je nutno pricist i tyto naklady, minimalne po dobu 2 let.

      0 0
      • hanz  

        no a náš dovozce je zloděj k pohledání…mam na svý foxce jeden problémek a zjištoval jsem náhradní díl u SLOVKOLEXU(do­vozce sk) a ten je o 10% levnější a to ještě v sk korunách …takže ve finále dostaneš ND na foxe na slovensku o cca 30% levněji na pultě(a když to seženeš ještě nějak lépe přes nějaké známé tak jseš skoro na 50%)…a vzhledem k tomu že to mam ze zlína do slovkolexu asi 60–70km je rozhodnuto.

        0 0
      • Alesh  

        3 litry za garancku widle? To je teda sila!!! :-(((

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.