• architekt

    Mate nekdo zkusenosti s transportem kola s ceskymi drahami? Pry se plati 20Kc za kazde nalozeni/prelozeni, takze cena imho hodne dobra. Ale abych pravdu rekl, trosku bych se o to kolo bal. Mate s tim nekdo zkusenosti? Asi budu o prazdninach putovat na trase Cesky Tesin-Brno :-)

    0 0
    • Meesha  

      Koukni do historie – uz se to tu resilo. Co si pamatuju, tak to byly zkusenoti dost negativni…

      0 0
      • architekt  

        no co znam ČD, tak se ani nedivim :-( do historie se kouknu jeste jednou, asi jsem to prehlidnul…

        0 0
        • Meesha  

          ale zase co by si chtel za 20Kč… :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Me to teda neprijde vubec levny. Kdyz na sedmdesati kilometrech musim jet trema vlakama (uz to opravdu nedelam:), tak zaplatim za kolo vic nez za sebe a kdyz hodim kolo do karky, tak na benzinu zaplatim daleko min. O pohodli a trojnasobne dobe prepravy vubec nemluvim.

            0 0
            • MartinX  

              Existuje kombinovaný doklad na kolo na 2 dny za 60,–, 3dny za 120,– týden za 200,– a to zase tak strašné není. Jenom kdyby někdo z té modré armády dokázal poradit jak ušetřit! :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Prece ti nebudou radit, ze mas jet na tom kole :)

                0 0
                • MartinX  

                  Už se mě to párkrát stalo – nechávám se totiž vyvést z masaryčky do Počernic a když náhodou narazím na průvodčího – tak se většinou diví proč nejedu ten kousek po vlastní ose! :-)

                  0 0
              • slayer  

                Takže místo abys platil 3 × 20 tak si koupíš rovnou kombinovaný doklad za 60. A to se vyplatí. :)

                0 0
                • fousac  

                  misto abych platil 4×20,– , tak si koupim za 60,– a je to.. plati 2 dny na libovolny pocet vlaku…

                  0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
    • blue  

      nenech se zbytecne strasit, zas takova tragedie to neni, ja zadnou vylozene spatnou zkusenost nemam a nacestoval sem se s kolem dost, jak pantakama, tak obcas normalnim vlakem s uschovnou nebo s kolem na plosine

      kdyz narazis na nejakyho pitomce, tak to trochu opruz je, ale to plati obecne, nejen ve vlaku

      0 0
    • Andrzej  

      je u nas zvykem kritizovat ceske drahy, takze spousta lidi je nasranych este pred prichodem na nadrazi, pak to maji ti pruvodci a spol. tezke..... ja kolo vozim dost casto, ale na kratsi vzdalenosti (beru ho do vagonu s sebou za tech 20,– v kazdem vlaku a je to uplne v pohode), pokud jedu dal, tak pouzivam tasku na kolo, ktera jde hodit normalne v kupe na nosic zavazadel. Na celou cestu jim radsi kolo nesverim, snad jeste „uschova behem prepravy“- pokud si ho sam nalozim, domluvim se s vlakvedoucim(nebo pruvodcim) na slusnem zachazeni a vidim, ze maji dost mista, casu a snahy se o to kolo behem cesty postarat, tak to pak je celkem v klidu. Hlavne to chce byt od zacatku mily, ochotny, privetivy, a tvarit se, ze mas pro ne pochopeni.....

      0 0
      • architekt  

        Jo zvyk kritizovat ceske drahy u nas mozna je, ale musis uznat, ze casto je kritika opravnena. Ja to mam prave prepravu v rychliku, takze kolo jim budu muset asi sverit na celou cestu… poho se prave trochu bojim. BTW: odkud jsi? (to tvoje polske jmeno…)

        0 0
        • Andrzej  

          okud sem viz. profil(polske jmeno se u mne pouziva jenom jako prezdivka)… do toho rychliku si porid nejaky ten bagl, je to asi nejlepsi reseni, sveho casu jsem jezdil s kolem mezi prahou a petrovicema dost casto, a bylo to uplne v pohode. do toho mojeho staci vyndat kola, nekdy ani netreba spoustet sedlo a sbaleni je otazka par minut. me se to vyplatilo skladat i na cestu od nadrazi domu (cca 2km)

          0 0
      • ota  

        to andrzej:souhla­sím.napsal jsi to za mně.jenže já u té firmy dělám ,jen nějak ne na nádraží.takže asi nejsem objektivní.u těch průvodčích to je těžké.nejvíc nadávají na ČD "intelektuálo­vé"studenti,je­jichž největším koníčkem je vymyslet,jak průvodčího přech*at na jízdném(padělky průkazů,jiná trasa atd).slyším ty story dost často.i když,školy orazí vše-byl i případ průkazky trasa Ostrava -Ukrajina :-)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Santus  

      Neni se ceho bat, vybiram vlaky s zjednodusenou prepravou, takze mam celou dobu kolo u sebe. Absolvuju tak 10–20jizd rocne , mam zkusenosti dobry, cena se mi zda prijatelna.
      Kolo do nakladniho vagonu bych daval nerad.

      0 0
      • bazi.marko  

        pokud musis dat kolo do nakladniho vagonu, tak doporucuji obalit ramove trubky, ochranis je tak pred poskrabanim, nikdo z ajzlbonaku se s tvym kolem mazlit nebude

        0 0
        • enjoy  

          a s tim se ma clovek jako smirit a brat to jak to je jo?nejsem ufon abych si kolo cimkoliv obaloval.

          0 0
    • zirecek  

      Neni problem, u vagonu zacalujes listek za 20,– a jedes i s kolem. Me nechali si kolo povesit si sam na haky a pak i sundat; lepe jsem si to ani nedkazal predstavit; fakt pohoda, .o))). To jsem jel cca 200km… .

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Si snad delate prdel. To byly Ceske drahy? Takovy ty vlacky co jezdi vsude kolem? Vzdyt to je děs běs i pesky natoz s kolem… Ovsem clovek s pevnou vidlici ma asi jine naroky nez normalni clovek :)

        0 0
    • dalli  

      Pokud planujete vic prestupu nez 2 za 2 dny, vyplati se kombinovany doklad. Na 2 dny stoji 60Kc a muzete kolo prekladat mezi kolika vlaky je libo:-) Myslim ze jeste v loni byl k mani kombinovany doklad na 1 den za 30Kc, ktery bohuzel zrusili:-(

      0 0
    • jecnak  

      Na delsi trate bez prestupu a pokud vas jede vic, tak je to nejlevnejsi zpusob dobravy. Nas nedavno vysla preprava z Prahy do Rozmitalu pod Tremsinem na 44Kc + 20Kc za bika. Jak mi asi potvrdi i ostatni, tak nebyl za celou dobu zadny problem.

      Bika jsem prepravoval vlakem vicekrate a nikdy problem nebyl. Zalezi na pristupu obou stran. Kdyz narazis na blbce, tak je to horsi, ale to je vsude. Ja se naopak vzdy setkal se vstricnosti a snahou mi udelat jizdenku co nejlevnejsi.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Pokud vas jede vic, tak se uz kort vyplati vzit auto.

        0 0
        • Gung-Ho  

          No my už bysme pořebovali spíš mikrobus, bylo nás 10

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Vzdyt rikam auto… cos myslel, malucha? :) Imho v deseti lidech uz je dost naivni pocitat se zjednodusenou prepravou. S tou ma nekdy problem i jeden clovek, natoz deset.

            0 0
            • blue  

              kolem prahy ma docela dost vlaku (dokonce i rychliky) uz pojizdnou uschovnu, takze to zas tak problem neni

              0 0
            • jecnak  

              A co je tak spatny na pojizdny uschovne. Biky si tam clovek sam nalozi a pak si sedne nekam do kupe, takze je to lepsi, nez ho celou dobu drzet nekde ve stoje na plosine.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To je to misto naprosto nevybaveny pro prepravu kol, jak je tam muzes maximalne nahazet na hromadu?

                0 0
                • jecnak  

                  Ono je treba nejake specialni vybaveni na prepravu kol vlakem? Vlak neni auto, tak kdyz tam clovek kola rozumne opre, tak neodcestujou na druhy konec vagonu.

                  0 0
                • blue  

                  co jsem mela zatim tu cest, tak v takovym vagonu vzdycky byly haky na poveseni kol

                  0 0
                  • Santus  

                    Mam zkusenosti, ze se jim to nechce na ty haky zvedat, tak jen oprou kola na sebe.
                    V kazde zastavce je dobry kontolovat, jestli kolo nahodou nemeni majitele.

                    0 0
                    • blue  

                      ja nikdy nemel zatim problem do toho vagonu vlezt a kolo tam zaparkovat sam, pruvodci byl rad, ze to nemusi delat on

                      0 0
                    • PietroUL  

                      Taky mám tuhle zkušenost, tak je vždycky o pověšení poprosim. A na zastávkách to taky kontroluju z okna :)

                      0 0
                • PietroUL  

                  Většinou tam jsou háky. V pojízdný úschově převážim kolo 1 až 2× tejdně a zatim žádnej problém.

                  0 0
        • jecnak  

          No jo, ale co bysme s nim pak delali. Chteli jsme navrat po vlastni ose.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak na dobrodruzstvi jsou CD to pravy :) Jen by to chtelo Tescobike.

            0 0
            • Martin  

              Pádlisto, tentokrát strašně kacáš a je vidět, že vlkem s kolem nejezdíš. Takže: jezdit s kolem ve vlku obzvláš? okolo Prahy není opravdu ŽÁDNÝ problém. (Pokud tedy nepovažuješ za neřešitelné si to kolo sám naložit a vyložit)

              0 0
              • fousac  

                tady v praze mozna.. ale u nich na dalnem severu to je zrejme jinak.. http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

                doporucuju sirennin prispevek…

                0 0
              • Pá-dlista1  

                To mas teda pravdu. Ode dne, kdy jsem dostal ridicak se snazim vlaku s kolem vyhnout jak to jen jde. Bohuzel jsem nekolikrat tu cest mel a rad si necham v hospode vypravet strasidelne pribehy o cestovani mych znamych. Adrenalin mam rad, ale co je moc to je moc.

                0 0
                • blue  

                  v sobotu rychlikem ve 12 lidech naprosto bez problemu… praha-zdice za pul hodiny, 44,50 Kc na cloveka vcetne kola

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No vidis a s normalni dodavkou jste tam za 10Kc :) Ale jako mas muj obdiv. I kdyz zrovna tahle trasa neni zrovna extrem. Zkus si cestovat Brno-Kaplice-Brno jako Keli s Ueee-em tenhle vikend. Vlastne ani nevim jestli uz dorazili domu :)

                    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  

      no mi sme jeli autem do jiznich cech, byly sme ctyri a na aute uz nebylo misto (stan) tak sme je poslali vlakem, a uz nikdy vic, kola cely odreny, uplne poskrabany jak tam s tim hazeli nebo ja nevim co, no proste des, uz to je par let, tak ze ted se to treba zmenilo, ale asi by sme to uz neudelali, jinak do osobaku si kolo klidne vezmu, mam to zadarmo( rezista) a pod dohledem,nikomu cizimu bych ho nesveril,

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.