1x12 - rozdíl FC-M7120-1 versus FC-M7100

244 nepřečtených
  • metliska

    Ahoj, na novej rám chci dát 32T a pro jistotu přemýšlím o FC-M7120–1 – má řetězovou linku 55 a Q-faktor 178 (FC-M7100 má 52 a 172). Bude to něčemu vadit mimo toho, že to bud dál od rámu? Nemám možnost si to nějak vyzkoušet… díky.

    0 0
    • novas752  

      Málokomu to vadí. Občas se ale najde na úzkej Q-factor (obvykle ze silnice) zvyklej jedinec a s širší mu nesedne.

      0 0
    • BLACK1E  

      Dnes jsem na neboostovej rám nasadil 7100, tedy 52mm řetězovou linku a když přeřadim na největší pastorek tak to vypadá hrozně. Nevim , co to shimano zas vymyslelo. Hodim sem foto.

      0 0
      • metliska  

        Mám boost 148, asi bude 10–51… jak to bude vypadat s FC-M7120–1, 55 linka?

        0 0
        • BLACK1E  

          Uplně stejně jako to moje. Nevim, shimano tvrdí, že v pohodě. Udělali v tom zas bordel a to mě ještě včera vytočila ta jejich úžasná jednorázová spojka, do který nejdou strčit normální kleště na řetěz.

          0 0
          • novas752  

            Mě teda jdou v pohodě.

            Bordel v tom neni žádnej, 142 = Mx100 kliky, 148=Mx120 a fatbiky Mx130. Jednoduchý, stejně jako offsety převodníků na sramu.

            0 0
            • filous  

              U sramu je to pro mě z nepochopitelných důvodu jinak. Řetězová linka je jinde pro boost/nonboost shimano/sram.

              0 0
              • mirorek2  

                Tuto informaci jsi vzal kde?

                0 0
                • filous  

                  m7100 – chainline 52mm dle shimano Non-boost

                  m7120 – chainline 55mm dle shimano Boost

                  m7130 – chainline 56,5mm dle shimano super boost

                  SRAM viz nize tabulka. Ale mas asi pravdu. Pro BSA je 3mm offset(boost) linka taky 55.

                  Aspon uz v tom mam jasno.

                  0 0
                  • mirorek2  

                    Shimano si dělá z lidí prdel, anebo je to chyba, jak může být ku**a non boost řetězová linka 52????

                    Narazil jsem na to, když jsem chtěl dát prý non boost 7100 kliky na non boost rám s origo chainguide. Ani prd samozřejmě.

                    Sram má toto vždy na 100%, vyměníš převodník a je to!

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                    • orm  

                      V okamziku, kdy i shimano ma directmount prevodniky, neexistuje nejaky vyrobce, ktery by delal prevodniky s ruznym ofsetem?

                      1 0
                      • Kouba_2005  

                        Garbaruk?

                        0 0
                        • orm  

                          Mozna myslis neco jineho, ale na jejich strankach vidim jen, ze maji prevodniky, ktery se s rostouci velikosti vzdaluji od stredu, ale to neni to co jsem myslel. Ja myslel to, ze pro jedny kliky budes mit prevodnik pro klasiku, boost, superboost, misto ruznych klik, jak to ma shimano. Treba ted tu mam mt900, ty maji defaultni chainline 52mm a ja bych to chtel pouzit na klasice, tak bych si koupil prevodnik, ktery to posune o 3mm na chainline 49mm nebo naopak do predu na chainline 55mm.

                          0 0
                          • Kouba_2005  

                            Garbaruk má pro DM Shimano kliky převodníky s offsetem 3 a 6 mm, ale to je to, cos našel. Ten udávanej offset bude asi maximální, co při určitém počtu zubů bude.

                            0 0
                            • libisenuj  

                              Ja napr.mam Garbaruk 32z. na klikach 7120 a na boost ramu. Pri montazi me trosku matlo, jak ho otocit, ale dal sem ho napisem Garbaruk ven z ramu, coz by melo byt tech 3mm offset a linka sedi jak prdel v gatich. Presnej stred kazety.

                              0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
          • pumpy  

            A proč strkas kleště do spojky?

            0 0
        • novas752  

          Stejně. 148mm je širší o 3mm do obou stran = kazeta je o 3mm ven, převodník má o 3mm větší řetězovou linku = vůči kazetě je postavený stejně.

          0 0
    • libisenuj  

      Nebudu zakladat nove vlakno. Chci vymenit kliky Shimano M610 r.linka 52 na Focusu Raven za Slx 7120 a dat prevodnik Garbaruk. Na klikach jsou 2 podlozky, ty tam musi byt nebo kdyz je sirsi stred, tak se nedavaji.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • chrastyn  

      Pred rokem jsem koupil za dobrou cenu https://superiorbikes.eu/…e-silver-red

      a po case jsem chtel prohodit kazetu za Shimano M6100 10–51 a do predu mensi prevodnik. Ale pak jsem zjistil ze zadni naboj nema micro spline, nejsem v tom moc zbehlej. Tak jsem prikoupil kazetu Shimano CS-M6100 , zadni naboj FH-MT410-B 12×148mm a kliky FC-M7120 . Kde jsem to nakupoval, tak mi doporucily kliky FC-M7120 misto FC-M7100. Tak vaham jestli je nevymenit za ty FC-M7100 ? Ale jestli to nicemu vylozene nevadi tak si necham ty FC-M7120.

      0 0
    • Boby83  

      Může mi někdo prosím vysvětlit, proč se zde často vyskytuje doporučení: 142 – X100, 148 – X120, 157 – X130?

      Osobně to chápu tak, že řada X100 (7100/8100) je použitelná na 142 i 148, řada X120 (7120/8120) pouze pro 148 a X130 (7130/8130) pouze pro 157.

      Bordel v X100 případně dělá pouze případný převodník, ale o tom zde není řeč.

      Viz. screen

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • mirorek2  

        Nic jako 142/148 u jedněch a těch samých klik neexistuje! Jsou to boost kliky a tečka.

        Sram to má řešeno převodníky s offsetem, Shimano „zatím“ ne. Kliky na 12 sp non boost Shimano nedělá, jen ti říká, že si máš posunout levou kliku ven podložkou :-))) což je inženýring jak sviňa

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • LisourJr  

      Rozuzlení :-)

      2 0
      • wlk  

        Koukal jsem na to,řeším přechod z sramu sx 1×12 na shimano slx 1×12 a jsem z to mírně řečeno ganz tumpach

        0 0
        • wlk  

          Mám na Treku boost 141, chlapík na videu říká, že kliky 7100 jsou ok na nonboost 142, tak teď jak to vlastně je, snažím se toho dopídit sám pomocí netu a už na to nemám…neví někdo? řetězovou linku mám 52, což mi sedí i na kole, jen mi není jasný, proč na videu říká nonboost 142 a já mám na náboji boost 141…

          0 0
          • mirorek2  

            ty máš atyp bez pevné osy, boost s pevnou osou je 148 a s upínákem 141

            budou ti sedět kliky 7100

            1 0
            • wlk  

              Perfekt, díky moc!

              0 0
            • wlk  

              Apropo, namontováno a celý upgrade na SLX dokonán, vše šlape jak hodinky :-)

              0 0
    • fastrider  

      Ahoj, Niner uvádí u rámu RIP 9 Q-faktor 168 mm a řetězovou linku 52 mm, i když je zadní náboj boost.

      Tuší někdo, co na ten rám patří za kliky?

      Např. Shimano má aktuální kliky snad jen s Q-faktorem 172 mm (ř. l. 52 mm) a 175 mm (ř. l. 55 mm). Díky.

      0 0
      • mirorek2  

        třeba xtr mají menší Q

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • dadonbike  

        No hlavně se nenech zviklat těmi radami tady.

        Výrobce rámu Ti jasně říká linka 52 a min.Q-faktor 168. Shimano tedy X100. Rozhodně ne X120.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • fastrider  

        Panstvo, díky za konzultaci, stálo Vás to asi dost energie.

        Osadím tedy kliky s CL 52 mm, jelikož často využívám největší pastorek.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Markony  

      Jen pro jistotu kliky FC-M7120–1 jsou tam dvě 3 mm podložky rám trek supercaliber 9.6 GEN 2 podložky se dávají s obou stran

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.