• Splinter

    Achjo, pokousanej vod klíštěte? Ani tak nevadí. Sedět doma 14 dní, žrat prášky a nesmět se namáhat, tak to mě pěkně ser…

    0 0
    • blue  

      jen 14 dni? dva z mejch znamejch to maj trochu na delsi dobu

      0 0
      • wroum  

        jj. pritelka mela loni trje antibiotika po sobe.

        0 0
      • Splinter  

        Jeste na nic nedosli… Zatim jenom preventivne:(

        0 0
        • Vrci  

          Já myslel, že si od toho klíštěne chytil anginu. Pokud to skončí dvěma týdny, tak je to dobrý.

          0 0
    • Troll  

      Ja jich mel letos uz asi 5 (3–4 kousnuty, dalsi jsem zlikvidoval vcas). Boreliozu uz jsem take mel, nastesti se na to prislo vcas a antibiotika to vyresila. Ale to uz je par let…

      0 0
      • Splinter  

        Jak dlouho po kousnuti poznas ze mas boreliozu? Zadne flek na sobe nemam…

        0 0
        • elgar  

          Ani ho mít nemusíš. Já jsem ho měl a doktorka mě poslala na testy asi po 14 dnech. Flek byla naštěstí jen lokální reakce. A boreliózu v horším případě můžeš poznat až po letech, do té doby se to může projevovat jako obyčejná chřipka+únava.

          0 0
          • Splinter  

            No ja ted tech 14 dni mam bejt v klidu… Pak prej pudu na krev…

            0 0
            • mastihuba  

              hele jak to vubec proběhlo? Kouslo tě klíště, tys utíkal k doktorce a ona ti jen tak dala antibiotika? Nebo máš nějaký příznaky.

              0 0
              • Splinter  

                No praveze su celej takovej preslej… Pak pudu na borelie,ale tedka je prej brzo,tak me dala jakysi prasky na bolest hlavy a nevim co jeste.. A do te doby nez pudu na ten odber tak se nemam namahat a to me pekne ser.. I kdyz pocasi stoji za prd… Rac jet v destu nez nejet vubec…

                0 0
        • Peslezedirou  

          Teď mám zrovna boreliozu, byl jsem prostě strašně unavenej a trochu mě bolely klouby a vazy. Na kole mi to moc nešlo, byl jsem jakoby bez síly :o(

          Žádný flek jako reakci jsem neměl, byla to docela náhoda, že na to doktorka přišla…

          0 0
    • terák  

      To na mě včera někde skočila blecha (asi v tramvaji). Docela blbej pocit…lidi se dívali, jak ji po sobě honím.

      0 0
    • Dumbo  

      no ty vole… ja si ich z tela vytahujem kazdy tyzden… snad neumrem :) trat je vedena hustým „maliničom“ tak tam maju ráj, svine…

      0 0
    • Belial  

      Testy se dělají až po 14 dnech, protože se zjiš?uje množství protilátek. Pokud ti nic není, zbytečně nestresuj. To že tě kousne klíště, ještě neznamená, že ti něco bude.

      0 0
      • Splinter  

        No ja tedkom cekam. Tech 14 dni mam bejt v klidu. Ale predevcirem sem na kole totalne zmokl. Ted me boli hlava a nevim jestli je to ze su nachlazenej nebo neco od klistaka:) Uvidime…

        0 0
    • Marry  

      taky se me chytlo pred tejdnem kliste…proste jsem ho vyndal…a jezdim dal. Na prevenci kaslu…musim trenovat na Beskyd Tour…abych to aspon dojel :)

      0 0
      • Belial  

        Po klíš?ákovi doporučuju prolét hrdlem tak 0,5l slivovice a v klidu pokračovat v běžném životě.

        0 0
        • Troll  

          Tak tak.:-) Ja po par dnech (tyden?) mel zarudly flek, typicka borelka. Sel jsem k doktorce (studentsky dum Praha, pokud znad je nekdo z CVUT) a ta odbornice mi dala masticku!!! Tak jsem jel k memu normalnimu praktickemu lekari a ten me zjebal, ze chodim k sarlatanum a ze jak on si k tomu prijde, ze to pak ma dolecovat.:-) Okamzite antibiotika, po doleceni na testy a za pul roku pro jistotu znova. Jinak zanedbana borelioza je svine a zadna legrace! Kdyz ma clovek priznaky, ihned antibiotika, jinak na to kaslu a klistata mi vyndava pritulkyne. Uz je v tom celkem mistr – ale nepujcim.:-)

          0 0
    • croscountry  

      No nehnevajte sa na mňa, ale s klieš?om hneď beža? k lekárovi. . . To zaváňa hypochondrizmom

      0 0
    • michal  

      vyndané klíště můžeš poslat na rozbor a do tří dnů víš na čem seš a včas zahájit léčbu,tak jsem to udělal u svého 3 letého syna

      0 0
      • Troll  

        Poslat, ale kam? Kolik to stoji? Jak jsi to kliste zmrtvil, aby nezdrhlo z postovni obalky a nenakazilo jeste zamestnance posty?:-)

        0 0
        • xhibit  

          To ja uz si taky uzil,pred par lety.Klistat jsem mel zakousnutych pres leto moc,flek nikde tak ze jsem nic nepoznal.. Na podzim me zacalo byt porad blbe,a desne me bolela hlava.Nikdo nevedel proc,byl jsem na vsemoznych vysetrenich,ren­tgenech,odberech krve a az pak nekoho napadlo zkusit boreliozu.Tak ze mesic antibiotika a melo to byt ok.Ale nebylo,snad jeste rok jsem se daval dohromady.. Dneska uz jsem vcelku ok.Tenkrat jsem za prvni mesic te boreliozy shodil 10kg !

          0 0
        • michal  

          musí se dát do malé skleničky s kusem trávy nebo listem aby nevyschlo.Já ho osobně odvezl do státního zdravot.ústavu vedle Vinohradské nemocnice v Praze.Rozbor je zdarma.Potom to ještě dělaj ve Valticích u Brna má tam sídlo akademie věd to stojí 120 Kč.

          0 0
    • jihra  

      Mne už teda kouslo dost klíš?at a u doktora jsem s tím nikdy nebyl. Po vyjížďce je ale nutné se vždy celý prohlídnout, jestli člověk nějaké klíště nechyt a klíště hned odstranit. Pak je třeba sledovatm jestli se nedělá červený flek, který se pomalu rozšiřuje – pak k doktorovi. Nebo pokud jsou nějaké jiné příznaky. Neléčená borelióza je svinstvo, to pak je s kolem a jakýmkoliv sportem většinou utrum.

      0 0
      • dodydody  

        take jsem mnel kliste mnel sem tam zarudlej flek tak 3tydny ale zatim zadne problemy tak nevim

        0 0
        • xhibit  

          Tak to honem mazej k doktorovi,at ti vezme krev a udela rozbor,kdyz to podchytis hned ze zacatku mas vyhrano.. ja prave zadny flek nemel a jak jsem dopadl :(

          0 0
    • universal  

      loni v lete jsem jich mel pricuclych 10 najednou, ale ze bych kvuli tomu sedel doma, tomu nerozumim, to jako preventivne ? zdravi http://universal.vmoste.cz

      0 0
      • lubos  

        10 ? To vypada, ze mas neco dobryho v krvi :)

        0 0
        • universal  

          kdepak, jenom jsem si romanticky s pritulkyni na chvilku lehli do travy mezi brizky…ps:vcera jsem byl na houbach a mimo obrovskych kremenacu jsme nasli i tri nepricucla klistata na nasich koncetinach.

          0 0
      • Splinter  

        Mam byt doma do te doby, nez budou moct udelat ten test na protilatky… Nevim, nejsu dochtor… Ale vim ze na to kaslu:) Jezdim stejne:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.