• jezevec2

    Servus. Dnes mi došlo, že jsem nebyl nějaký ten rok očkován na klíšt. encefalitidu. Šel jsem k doktorce, ale tam byla fronta jak za Husáka na lanka k přesmyku. A taky die Krankenschwester byla neschopná podat informace.

    Prosím tedy o info:

    1/ kolik stojí očkování. Na netu je rozsah od 0,– Kč po 900,– Kč. Jsem u VZP.

    2/ stihnu ještě komplet 3 dávky než vylezou ty potvory? Pol. dubna??

    3/ dá se během očkovacího období 3 dávek fyzicky namáhat? Dík.

    0 0
    • ProtoolsTDM  

      Vygoogluj si očkovací schema pro příslušnou vakcínu. Jsou dva výrobci. Třeba tady

      Fyzicky se dá namáhat normálně už den po vakcinaci. Jestli ti dostaneš jednu nebo tři dávky, nebo to ještě nechají ti řekne doktor. Záleží, kdys byl očkován naposledy. Funguje to až po druhý dávce. Mezi první a druhou dávkou se nemá chytit infikovaný klíště.

      Jaro se blíží, tak že ti asi doporučí zrychlený schema. Do toho bych nešel, zanmená to nechat se přeočkovat za rok (?) zase. Nechal bych to až na zimu.

      Cena cca 900,– u (SZÚ) až 1.200,– vč. aplikace a momentální ceny vakcíny. Co ti dá VZP si najdi sám. Asi skoro Ho..o :-)

      Aplikaci, což jsou cca 200,– si platíš každopádně u každý pojišťovny.

      Jestli jseš z většího města, nech se očkovat u SZÚ. Specializujou se na očkování a ví o tom víc, než normální doktoři.

      Jinak je toho plnej NET :-)

      0 0
      • jezevec2  

        díky za info, ale čekat do zimy se mi nechce. Chci to stihnout ted. Budu často v lese.

        0 0
        • Bjerndi  

          na borelku to stejně neplatí :-/ takže ať tak či tak doporučuju trochu opatrnosti

          0 0
          • jezevec2  

            Ano vím. Borelka se dá ± léčit a snad není smrtelná. Repelent dávám od kolen dolů ± furt, když jdu do lesa.

            Chci to očkování v pátek řešit. Jen me zajímala i cena.

            0 0
            • Lister  

              Encefalitida je pro mladého člověka většinou docela „neškodná“ záležitost – často probíhá jen pod obrazem lehkého infektu a spousta lidí pak nemá páru, že ji prodělali.

              Borrelioza dokáže zničit celý život a jestli je úspěšně léčitelná nebo si s tím tělo poradí (nebo taky neporadí samo) se vedou docela dost obsáhlé diskuse.

              0 0
              • Bjerndi  

                to je těžký. Spousta lidí to prodělá naprosto bez problémů…pak někteří s určitejma obtížema a už se toho bojí a pak jsou samozřejmě stavy, kdy to je úplně v háji.

                Prevence je základ, není o co stát

                0 0
              • CyklistkaVeru  

                Je to právě naopak. Borelióza se totiž dá úspěšně léčit antibiotiky a celý život ti nezničí, na rozdíl od klíšťové encefalitidy. Klíšťovka nijak léčit nejde, jedině prevencí, nechat se očkovat. Jak byla dlouhá zima, vzpomněla jsem si na očkování proti klíšťovce až v květnu a dneska jdu na druhou dávku. Budu chráněná i tak, po 14 dnech od druhé dávky prý už vakcína chrání.

                0 0
    • Lister  

      Kdy máš poslední očkování?

      Teoreticky se dá přeočkovat jednou dávkou (boostrem) až po 5 letech, oficiálně se většinou doporučuje po třech letech.

      Plná ochrana nastupuje už po druhé dávce, takže do sezony to bez potíží stihneš, třetí dávka 6–12 měsíců po té druhé – vždycky jsem očkoval až po těch 12 měsících – proč si zbytečně zkracovat účinnost vakcíny?

      0 0
      • jezevec2  

        Min. 8 let tomu nazad. Spíš 9, 10.

        Plná ochrana nastupuje už po druhé dávce, takže do sezony to bez potíží stihneš Tak tahle veta me potesila. OK

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.