Rychlostní průměr nějakého kopce v okolí Brna

83 nepřečtených
  • malko

    Tak jsem se inspiroval podobným threadem o Lysé hoře. Zkuste sem hodit nějaký časy s popisem konkrétního výjezdu v okolí brna. Zajímalo by mě, jak jsem na tom byl/jsem s fyzičkou. pokud mám mluvit za sebe tak: Je to výjezd po docela prudké asfaltové cestičce, na kterou se dostanete když jedete od Ranče u Jelena pořád rovně, pak přes lávku přes říčku a vyjedete těsně před Ochozí. Stopoval jsem si to od branky posledního baráčku k boudičce na zimní posip úplně nahoře (aspoň myslím že je to na posip). Svýho času jsem to dal za 4min 30s ale teďka hovno najezdím takže to je kolem 6min. Je to sice krátký ale výživný výjezd :-)

    0 0
    • gadzo  

      Myslím, že je to spíš na posyp, ale na tom nesejde. O trochu delší výjezdy jsou v okolí brna třeba z po asfaltce z vítovic na kalečník, nebo z adamova po žluté na máchův památník, ale za kolik jsem je dal to nevím, neb se o to nezajímám, alébrž vím, že jsem stejně lemra.

      0 0
    • Santus  

      Jo ten vyjezd mam taky rad,ale na cas jsem to radsi nikdy nezkousel:-)OK zitra tam budu nekde brouzdat, tak to stopnu.

      0 0
      • Santus  

        5min 6s..uf uf to byl napad,omlouva me 2mesice pustu (zlomenina) a 5kg nadvahy.

        0 0
      • Paja  

        Tak jsem ho taky vcera zkusil – od toho skautskyho statku k boudicce na posyp cca 50m od silnice 4:15 uz dlouho jsem nebyl po 4min tak hotovej, no co aspon jsem si proveril maximalni tep:o)

        0 0
        • mastihuba  

          neměřils jak je to dlouhý?

          0 0
        • Splinter  

          Tak jsem to dneska skoušel. Vydupal sem to za 3.48 ale to jsem už myslel že tam nechám duši(tu svou). Never more,rozdejchával sem to až do Ochoza…

          0 0
    • chobot  

      pokud to budes povazovat jeste za okoli,tak zkus Hlínu

      0 0
      • RomanH  

        Na niku ci na silnici ? A odkud kam ?

        0 0
        • RomanH  

          oprava : na biku

          0 0
          • chobot  

            no jezdival jsem tam s kamosem,co jezdil zavodne na silnicce,ja na starym bajkovi.je to tak 12 let zpatky…ted koukam do mapy a melo by to byt z Moravskych Branic na Hlinu.opacne to jezdi Muzik na kolobezce…

            0 0
            • RomanH  

              A jo, ja myslel na biku vzit to od Ivancic (tusim po zelene) kolem hrbitova, pak po polnacce rovne a dolu do prava a kolem vinoradu nahoru, dolu, a opet nahoru do Hliny.

              0 0
      • Siddha  

        HLINU je nej jezdit od spodu v Dolnich Kounicich, z te dlazby nahoru se to da zajet dost pod 15minut ale nikdy sem tam nejak nezavodil, ale jako kratka casa do vrchu by to bylo super! lamu tam 39/26 a je to i tak dost…

        0 0
    • tjuren  

      Na silnici od konečné 5-ky v černých polích do útěchova k ceduli za 21 minut.

      0 0
      • XCIO  

        tak to ses dobrej za 21min su akorát na tom kopci nad soběšicama ,ale beru to od sodovkárny přes les

        0 0
    • tjuren  

      Zajímavej krpál je taky z Adamova od dřevárny za tunýlkem nahoru po lesní rozbité asfaltce k silnici mezi útěchovem a vranovem. Nevím čas , ale vím, že bojuju na biku s rychloměrem těsně nad a na 10 km/h.

      0 0
      • rock  

        … a v tunýlku bývá čas od času brůdek – příjemný kopec, když jsem tam byl naposled (na jaře), kolísala rychlost na 12–13 km/h. Ale čas netuším …

        0 0
        • Vladimír  

          letos jsem to jel asi ctyrikrat, hodne dobry kopec, cas netusim, zkusim to zmerit

          0 0
          • Vladimír  

            dnes jsem to zkusil zmerit, 18 minut

            0 0
            • Karaya  

              Tak jsem to taky našel a změřil, pěknej kopec to je.. 14:37 – od závory po závoru…Zkusím to někdy i na silničce…

              0 0
      • Karaya  

        Myslis to co je regulerni silnicni spojka mezi Adamovem a Utechovem – pres Ptaciny? jezdim to docela casto, zkusim to nekdy stopnout, myslim, že se pohybuju kolem 15–20minut..

        0 0
        • Vladimír  

          ne, pres Ptacinu ne, myslen je kopec ktery vede o vlakove zastavky na Brno, pod trati je tunylek, projedes tunylkem a po silnici porad nahoru a vyjedes na silnici mezi Utechovem a Vranovem

          0 0
        • Siddha  

          husty je, kdyz z Adamova jedes po te modre turisticke, tzn skoro navrchu te spojky, ne silnice, ale te lesacke, odbocis z te „asfaltky“ doleva. to uz skoro fajt nejde, jeste ty koreny, nevim co sem tam za prevod, ale tusim, ze po tom co jsem to tam projel jsem prohlasil, ze dvojplacka o ktere jsem premyslel je blbost ;o) vlastne cela ta modra ze Krtin s prujezdem dvema jeskynema do Adamova Utechova az do Mokre Hory je krasna.

          0 0
    • Jester  

      No krpaly to zrovna nejsou, ale co mam trochu zmereny: Od krizovatky stare dalnice ke Kohoutovicke hajence 4:30. Od silnice (krizovatka s cestou k prasatum) sterkovou cestou lesem do Kohoutovic – Pavlovska (cedule zakazu vjezdu) 7:05. Od silnice (prehrada) Kocicim zlebem k Risove studance cca lehce pod 10 minut.

      0 0
    • RomanH  

      Asi nejdelsi silnicni kopec v okoli Brna me napada z Veverske Bitysky do Lazanek ci z Blanska ke Kojalu. Jinak jeste docela prudkej a vyzivnej kopec je kousek za Zeleznym smerem od Tisnova prudce doprava. Zprvu asfalt a pak polnacka (az k nejake silnici). Ted bez mapy si nevzpomenu presne na okolni vesnice, ale sklon je hodne podobnej tomu stoupani ze Krtin po znacce smerem k Bukovince.

      0 0
      • Paja  

        Jeste za Tisnovem pred Dolnima Louckama na Kaly -docela dlouhy kopec v nejprudsim useku 17%.

        0 0
        • malko  

          jj, To je sice trochu z ruky ale nekdy si ho určitě vyjedu.

          0 0
      • vili  

        je to smerem na hajanky a pak nahoru na stanoviska,jinak dlouhej kopec(6 km )je z tisnova az nahoru nad deblin,ale poradne prudky je to az na konci

        0 0
        • PT  

          To je muj nejoblibenejsi a jeden z nejhezcich kopcu,neni prudky a da se jet dost svihove.Jake tam jsou casy,hmmm?Ja bych to u sebe tipoval tak 17–20minut,priblizne.

          0 0
          • tjuren  

            Jezdívám ho cestou do Velkýho Meziříčí. Jednou jsem se přilepil za nějakýho vyšvihance, jel pořád 25 až 30, vůbec si nedával a musel sem ho v půlce pustit, jinak bych pošel a do velmecu nikdy nedojel.

            0 0
            • PT  

              Ja se jednou prilepil za vysvihanym nakladakem a jel porad 30 az tak 37,vydrzel jsem to tak do dvou tretin kopce,pak jsem si zachranil zivot:)

              0 0
              • Paja  

                To neni dvakrat rozumny jet nadoraz do kopce za nakladakem a dychat ty sracky…

                0 0
      • Krutor  

        Myslíš z Blanska na Hořice, že jo :-) ?

        0 0
    • rock  

      Kterákoliv cesta na jižní straně Ždánského lesa, například ze Ždánic na hřeben … ale to už bude pro Brňáky asi dost z ruky …

      0 0
    • Motyll  

      No kdo si chcete trochu zmerit silu v kopci, tak v nedelu je start „MTB casovky“ v 9.00 POD HADKEM (za Ochozi smer Hostenice) a trasa vede pres Nove Dvory, Lhotky na dvur hospody v Bukovince. Je to nejakejch 7 km a cca 250 m prevyseni. Co vim, tak zatim nej cas je 17:40. Akci porada CHC, mela by byt open pro vsechny a v cene je diplom, pivo gulas. Startovne je 100,–

      0 0
      • malko  

        Jo díky za tip. To je můj rajón kde většinou jezdím. Radši se účastnit nebudu, ale takhle po závodě při měsíčku aby mě nikdo neviděl když budu tlačit si to sjedu :-)

        0 0
        • Motyll  

          No vzhledem k tomu, ze budu po Drtici, tak si myslim, ze budu taky tlacit :) (Kdyz ne kolo, tak aspon beera do hlavy)

          0 0
          • Splinter  

            Odjizdim na Sumavu :( Petr von Slapanice:)

            0 0
          • mastihuba  

            Trochu pozdě, ale aby to ostatní věděli tak gratuluju k druhýmu místu. :) Dodnes nemužu překousnout že jsem byl takovej srab a zůstal doma. Jinak dnes na značkách? :)

            0 0
      • Santus  

        jo dik, asi se tam podivam, mozna bych to i jel,do 17:40 bych to mohl dojet kdyz to startuje dopoledne.:-) Ja taky pridam jednu casovku dovrchu Telnice-Mohyla miru http://www.tbstelnice.cz/…a/index.html
        jede se to udajne 12.9.,ty casy sou kruty.

        0 0
    • paww  

      někde jsem zaslechl, že je dost prestižní výjezd z Bílovic od hospody nahoru kolem studánky a památníku do Líšně. Je to zhruba čtyřkilometrovej šotolinoasfaltový výjezd. Jezdí se to od závory dole k závoře nahoře. časy nevím, ale zjistím. Kromě normálního ježdění jsem tak jednou hrdinsky sjel s pětilitrovým kanystrem pro vodu a než jsem vyjel nahoru, tak jsem ho skoro vypil a cestou ho chtěl asi desetkrát vyhodit. :)))

      0 0
      • malko  

        Tak to je dobrej tréninkovej vyjezd, ten znam docela dobre. Na čas jsem ho ještě nejel, ale můžu to zkusit. Jinak je to není nijak prudký stoupání, ale za to se tam dá dobře držet tempo a každej si může jet podle svýho.

        0 0
        • paww  

          ..a já si myslel že do každýho kopce si člověk může jet podle svýho. :))) strmý to asi úplně není, ale ta horní polovina v té šotolině a drti pěkně ubírá sílu a rychlost. A délka mi připadá optimální na kondiční test. :)) jak to budeš mít sjetý, tak dej vědět, já to zkusím možná v neděli.

          0 0
          • malko  

            Ok. Jinak s tím tempem jsem to myslel tak, že když vyjíždím mírnější stoupání, tak si tak nějak řeknu, jestli pojedu zvostra, nebo se nebudu unavovat atp. Kdežto např. u toho kopce co jsem popisoval na začátku, mám pocit, že a? jedu jak chcu, tak jsem pořád stejně vychcípanej…že prostě žádným loudáním síly neušetřím. I když je to asi o pocitu…

            0 0
            • paww  

              toho Jelena jsem jel několikrát, ale nikdy ne na čas. je pravda že se pěkně utahuje, ale je krátkej, takže odpočívání by nebylo fér. :))

              0 0
              • madcat  

                jj, tohle je pěknej kopec, ne moc náročnej, ale vždycky si ho dáváme až na závěr našich výletů do krasu (necháváme auto u klajdovky) a je to pro nás takovej ten poslední hřebík do rakve :)

                0 0
    • Siddha  

      takovej blbej dotaz: proc nejedes nejakou casovku? tam je to jasnej a jednoznacnej test…

      0 0
    • pepek  

      Dobrej hank je taky od nádraží Babice do Babic a dále přes Babice. Potom Chlébské je taky výživné a nejlepší byly Zadní Hamry ve Vranove n.Dyjí. Bohužel již nejsou :-(

      0 0
      • Bobo  

        Nedvědice-Chlébské je nelidský stoupání. Ale je tam nádherně, za celej den tamtudy projede tak jedna motorka. Jen škoda, že dál směr Kunštát je ta silnice hrozně rozmlácená, to je tak na fulla a ne na silničku. Kvůli tomu už tam moc nejezdím. Já zas rád Č.Horu-Žernovník, ale za kolik to dávám si fakt nevzpomenu :-).

        0 0
        • Karaya  

          A co takhle neco v Brne – z Malomeric od lavky ke Klajdovce – po silnici.. Davam to zhruba za 12minut

          0 0
          • paww  

            ten je taky dobrej, ale je tam čas odfrknout mezi závorama pod Hádama. Odkud to měříš …od lávky po napojení na silnici pod Klajdou??

            0 0
          • rock  

            Aha, to jsem několikrát jel, ale protáhl jsem se vždycky po stezkách vlevo od silnice … čtyřpruh mne nezlákal :-) …

            0 0
            • rock  

              … mám samozřejmě na mysli od lávky po Jarní ul. a pak přímo vzhůru …

              0 0
        • Jester  

          Jo Chlébské jsou parádní. Když jsem tam jel poprvé (za Chlebským směrem na chatu Hodůnku) tak jsem tam viděl pořád na silnici nápisy HP x00m. Zblblej z práce jsem si pořád říkal, co tady dělá v lese zastoupení Hewlett-Packard. Až nahoře mi došlo, že to nebyl HP jako Hewlett-Packard, ale HP jako „horská prémie“.

          0 0
          • Paja  

            Jo Chlebske:) v opacnym smeru tam mam max.rychlost jetou v CR – 82,3kmh, na to, ze sem to jel jednou a nevedel kde bude jaka zatacka, takze zadny rozslapavani, aerodynamicky zalehnuti,…tam by slo pres 90kmh urcite. Jinak ze Svrateckyho udoli je tech peknych dokopcu hodne (ikdyz to uz neni moc kolem Brna)

            • treba vyjezd pres Brtovi je krasnej a pravidelne, kopec do Vrterize, brutalni krpal je pres Bolesin do Rovecina.
            0 0
      • Karaya  

        Jak to, že už nejsou?? Vždycky jsem si říkal, který auto to vyjede :-)

        0 0
    • Jester  

      Jinak na adrese www.cinancup.cz/soubory/ind.htm pár kopců v okolí Brna i s časy několika nadšenců.

      0 0
    • tjuren  

      Nechtěl jsem zahajovat novej thread a tak to píšu sem. Zajímalo by mě kdo je schopen z BF vyjet po červené z Lelekovic pod Babí lom. Včera jsem tam byl a dvakrát sesedl po prokluzu, ale věřím, že se to vyjet dá, ale je to maturita. Tak se pochlubte!

      0 0
      • pepek  

        Dá se to až k těm skalám, pak doleva a objedeš tu rozhlednu na druhou stranu do Podlesí. Je dobrý mít širší pláš? a ne moc nahuštěný (RR 2,6 atm), pak to neklouže do boku na tom šikmým výjezdu. A pak holt vyvažovat příčně a podélně :-) Naklonit se ztrochu doleva a hlídat, aby se nezvedlo př. kolo. Prostředek jedu trochu pomalu, aby mě „zbylo“ ne ten závěr (mám špatný motor).

        0 0
        • Siddha  

          az misto toho do roviny sjetyho Twistera vzadu nasadim Nanoraptora tak to prubnu. po cervene z Lelekovic, no zahulime uvidime…

          0 0
          • pepek  

            No hlavně nic nehul, když to pojedeš dolů, je to tam na tom písku docela zrádný (hlavně ten schod uprostřed-když to moc rozjedeš, tak to na tom pískovci včas nezabrzdíš a na tom kameni poletíš (teda pokud to nedokážeš skočit do zatáčky :-)

            0 0
      • RomanH  

        Presne jak Pepek. Plaste Maxxis Meduza, vyjedu to az po ty skaly tesne pod rozhlednou.

        0 0
    • Karaya  

      A vyjedete po žluté z Mariánského údolí nahoru k rozcestí na Hornek na hřebenu? Já to teda dám, ale na konci té nejprudší části (jak to jede proti spádnici) mám tep přes 180 a musím zastavit…

      0 0
      • tjuren  

        Jezdím to dolů, nenapadlo mě že je to možný vyjet. Obvykle co taktak sjedu tak nevyjedu.

        0 0
        • Karaya  

          Jde to, protože je tam takovej správnej povrch, že to neklouže.. A to mám RR. Jen člověk musí dávat bacha na těch kořenech.

          0 0
          • pepek  

            Jseš si jistej, že je to ten kopec se skokem dole ? Není to spíš ta druhá žlutá, která končí u hřbitova ? Rozmysli si to dobře, protože jestli jezdíš nahoru tu s tím skokánkem, tak mám zkažený celý den :-(

            0 0
            • Karaya  

              Jsem si jistej, sorry .-).. Zkus to, není to tak strašný, jak to vypadá – jedu to na kašpárka na špičce sedla.A vyjedu to až na konci léta, na jaře se dostanu sotva do třetiny :-)

              0 0
              • pepek  

                Nezkusím, pak bych mohl mít zkažený celý týden :-) Jedeš to přes ty kořeny, nebo vlevo vedle po tom hladkým ?

                0 0
                • Karaya  

                  jedu to těsně vedle té vyšlapané části, je tam málo kořenů a je to hladký.. Zatím vždycky skončím na začátku toho žlebu nahoře. Tam se musím vydejchat.. Můj cíl je dojet až k rozcestí na Hornek bez zastávky..

                  0 0
                  • Pivomil  

                    Kde to presne zacina ?

                    0 0
                    • Karaya  

                      Jedeš po žluté, směrem na Líšeň, Hornek, přes mostek přes Říčku, nahoru dolů, vlevo výhled na zrušenej veeelkej skok, žlebem mírně stoupáš až dojedeš před takový mírný skok z klád no a za ním značka uhýbá doleva přímo proti svahu nahoru. Tak tam to začíná .-)

                      0 0
      • Santus  

        Jak je tam ten skokanek? Tak to urcite nevyjedu, to nemusim ani zkouset. Mam to rad opacne, zvlast v zime ve snehu.
        Taky mam rad trialek na Hornek po tom kameni , nebo tech. sjezdik od kaplicky v Hostenicich Pod Hadek po cervene bez hrabnuti, taky jsem to chvilu musel cvicil.:-)

        0 0
        • netuch  

          WWW.CINANCUP.CZ zkuste se s tim porvat:) ale myslim ze to tu uz bylo…:)

          0 0
          • Santus  

            Mam z doslechu, ze to jsou spis uzavrenejsi akce a ze moc lidi nabirat nechcou, tak nevim. Pristi rok bych to ale rad pro srandu vyzkousel.

            0 0
            • DyEm  

              ??? sem minulej rok přijel kouknout se, a už číňana jezdím (pokud je teda čas a chu?) a nekoliduje to zrovna jak letos se všema dovolenejma ap. :)

              0 0
              • Santus  

                tak to je prima, nevis nahodou po jakych cestach se jezdi, chtel bych ukecat kamosa protoze je moc dobrej v kopcich, ale jezdi jenom silnicku.

                0 0
        • Karaya  

          Taky je dobrej sjezd do Mariánskýho po té značce co vede od Líšne – hřbitova, zvláš? když se u cedule naučný stezky uhne doleva a vezme se to přímo přes ty kamenný plotny.. Mám tam pěkně nahnáno a vždycky si říkam proč tam vlastně lezu…

          0 0
        • Karaya  

          Trialek na Hornek mám taky rád, ale zpátky to nedám, moc šutrů…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.