• vlk

    jak tak pročítám různé příspěvky ohledně převodníků, tak snad všechny převodníky na všech klikách jsou vždy podle nějakého uživatele blato. Napište sem kdo máte zkušenosti s kterými převodníky, že jsou dobré, bezproblémové a není to tzv. „blato“.

    Např. já jsem zatím spokojen s velkou a nejmenším převodníkem u klik shimano lx 2005.Ten prostřední nic moc, už jeví známky opotřebení-docela brzy.

    0 0
    • RomanH  

      Mno, tak ja mam vybornou zkusenost s LX99. Najel jsem na nich cca 23tkm a teprve po te dobe zacal byt prostredni zraly na vymenu. Protoze ale zustaly na starem kole, ze ktereho bude zimak a bahnak, budu jej jezdit tak dlouho, dokavat na nem jeste pujde radit.

      0 0
    • Výběr z produktů
      Přejít do shopu (Komponenty)
    • djano  

      Syncros – dokonca ani 22z prevodnik sa mi nevymackava.

      0 0
    • aku  

      O tom strednim prevodniku na LX05 mi ani nemluv. Nejak se mi nechtelo do vymeny retezu a kdyz jsem to nakonec udelal tak se mi retez na ten prevodnik lepi. Nechce dolu. Zuby jsem zkontroloval a nic vyhleho. Jeste zkusim zapracovat nad zuby s pilnikem ale moc si od toho neslibuju :(

      0 0
      • vlk  

        no právě na drtiči po projetí té bahnité části (mimochodem nejlepší část celé tratě)po sjezdu mi to v následném výšlapu taky chytalo řetěz, zohlého nic nebylo, tak jsem v potoku opláchl prostřední převodník a od té doby to vypadá, že je vše zase OK.

        Ale jak to tak vidím, tak ten prostřední půjde rychle vyměnit, už teď jsem koukal je trochu vidět omačkání zubů a to jsem na tom zatím jezdím teprve druhý řetěz.Byl jsem varován že ten prostřední je u všech shitman špatný.

        0 0
      • kovar  

        jsem se teď pokusil pilníkem přivést k životu střední Al převodník Shimano LX=XT. A povedlo se. Přestal lepit – za sucha. ( co udělá v mokru, zatím nevím a jak dlouho to vydrží, taky nevím.). Žádné otřepy z boku zubů nebyly – stačilo pilníkem strhnout ostrou hranu nahoře na náběžné straně poškozených zubů, (za tu hranu se právě kroužky řetězu zachytávaly). Některé zuby byly O.K. ale většina tu léčbu pilníkem ptřebovala

        0 0
        • vlk  

          Ono se to u těl LX dost projevuje když je to zamatlaný bahnem.Mě se už asi obrousily sami, protože mi to přestalo dělat.

          0 0
        • aku  

          Ok. Zkusim. Mimochodem nejses nahodou vyfoceny v novem velu u reportaze o Beskyd tour? Je tam vyfoceny idealni cykloturista na Meride tak jsem si rikal jestli to nejses ty. (akorat cyklista na fotce ma kotouc na prednim kole tak si tebou nejsem jisty ;))

          0 0
          • kovar  

            hergot, jak jsi mě poznal ? :-) TEď je má identita prozrazena a nenávistný Milan1 mi už žádnou vidlici nespraví:-)

            0 0
    • kovar  

      2XM ocel- téměř nezničitelné suntour ocel – hrůza prostřední hliník u LX a XT a malý hliník u XT – měkota

      0 0
      • vlk  

        2XM -sem netušil, že se ještě vyrábí.Asi pře 6 měsíci mi bylo řečeno, že už se nevyrábějí. Zkusím ten kontakt na výrobce.

        0 0
    • Daf  

      V souvislosti s timto tematem bych se chtel zeptaz na zkusenosti uzivatelu s novymi prevodniky CNC od Gebhardtu. Mel jsem je v ruce jsou ze 4mm plechu a maji nabehove nyty a vypadaji moc pekne. Jinak muzu potvrdit mizernou zivotnost stredniho prevodniku na LX klikach, ale jelikoz na nej jezdim minimalne vydrzi mi pomerne dlouho. Vlastne zhruba stejne jako velka pila.

      0 0
      • vlk  

        nevím jak ty nové ,ale co jsem zkoušel Gebhardtu klasický hliníkový 32zubů před 2–3 lety tak taky odešel dost rychle.

        0 0
        • Daf  

          Jsou tusim z jine slitiny nez ty obycejne. Ze stejne co jsou prevodniky na jejich novejch klikach ktere jsou mimochodem pekne drahe. Ocekavam ze budou dobry na urovni Race Face, nebo FSA ale nevim.

          0 0
          • Mamutt  

            Měl jsem právě ty kliky, dvojku. Řadí to neskutečně, hlavně krásně shazuje na menší i v záběru. Po cca 150km byly na některých zubech znatelné vymáčklé špony – to ale dávám za vinu frézování – myslím, že se jen omačkaly otřepy na hranách, které nebyly tak dokonale zpracované. Oproti starým Gebhardtům určitě velikánský skok, ale celkově životnost posoudit nemohu – prodáno. Každopádně RF to tedy ještě stále zdaleka není :)

            0 0
      • grafik  

        poptej se clovicka Spawncz – vozi ju uz asi rok a co vim tak je vubec nesetri …

        0 0
    • Meesha  

      Gebhardt – loni sem vzal komplet 22–32–44 22 a 32 vydrzely asi 6 tis. Na jare sem kupoval jen 32z a zuby se zohybaly po 150km! Ted je na nem asi 3tis. a vypada dost bidne. U me uz Gebhardt never more! 22 sem dal Viavelo (asi za 100Kč) a zatim po 3tis. v pohode.

      0 0
      • Daf  

        To byly ty CNC prevodniky?

        0 0
        • Meesha  

          Netusim. Bohuzel je ted nemam nikde po ruce. Ale stal me pres 600.

          0 0
          • Daf  

            Tusim ze CNC stoji 900,– jen ten velkej.

            0 0
            • Meesha  

              tohle byla 32z. Tusim, ze to byl normal, protoze rikaly, ze CNC teprve budou.

              0 0
    • frof  

      Mam podobne zkusenosti s LX.

      0 0
    • Volf  

      Na svým kole mám Tracer Maxima. Vůbec netuším co to je, ale jednou jsem je náhodou koupil v nějakým brněnským obchodě, protože se mě líbily. No a stav je takovej, že mám na nich už 17 000 a žádnej problém. Pořád krásně řaděj, nejsou vymačkaný.

      0 0
    • MartinXC  

      FSA

      0 0
    • PePu  

      Deore 2000 (44z a 22z) po asi 14tis. ok (22z uz zacina odchazet, 44z jeste dobra), 32z se drzela prekvapive dlouho (oproti zkusenostem jinych)-asi 13tis. Ted mam kratkou (asi 1200km) zkusenost s 32z Middleburn – zatim jen lehce osoupane zuby, novy ma horsi shazovani (po zajeti ok).

      0 0
    • Pekáček  

      Zatím největší spokojenost s převodníkama Truvativ Stylo (ale ne z klikama). Mám je dýl než rok a pohoda. Největší bláto co jsem vozil byly XT04 a jinak Gebhardty obyč. provedení průměr. Jezdil jsem i SCHIER 44z a Viavelo 30z a zdály se být v pohodě, ale ty Styla líp řadí.

      0 0
      • Vilém  

        Musim potvrdit XT 03,04,05 totalni sracka.Chodim pomahat do cykloservisu a uz nas dokonce jeden clovek napadl,ze jsme mu tam potajmu vymenili prevodniky,ze prece XT nemuze odejit za 2000 km.Bylo to kombinaci jeho siloveho slapani a krizeni retezu.Nakonec jsme mu dali R-F racering celou sadu a zatim je od nej klid:)

        0 0
    • spipi  

      stary STX, to byly drzaky=) tedka mam RF Deus XC a zatim pohoda..ale mam je celkem kratce takze uvidime..

      0 0
      • Aiax  

        STX jsem objevil novy v jednom shopu, objednal je a ted chystam takovy experiment – jestli vydrzi vic nez moje dosavadni LX 2003. Kazeta bude SRAM 5,0 a retezy sram pc58. Dam pak vedet.

        0 0
    • Karaya  

      Já mám prostřední Stronglight a jsem spokojen. na letošním Drásalovi jsem na něj jel v podstatě všechny kopce, protože nenamotává jako Shimano…

      0 0
      • Gatier  

        Zalezi ci ocel alebo hlinik, s akou upravou. A v akych podmienkach sa jazi a aky je biker PRASE :-) Zazil som ze stredny prevodnik XT04 odisiel aj s retazou po vcasnej vymene. O XTR uz ani nehovorim. Tie isli ako po masle :-)

        0 0
        • Loner  

          Konečně jedna věcná odpověď. Radkovi Šíblovi vydržela 22 ka na Ironmanovi 5 hodin – viz bikezone.cz. Podle mě nemá cenu pro nezávoďáka nic než ocel na 22 a 32.

          0 0
      • JIRA  

        Kde a za kolik jsi ten převodník kupoval?

        0 0
        • Karaya  

          V Bikezone, snad za 700,– ? Už si to nepamatuju.. Ale zrovna dneska mně poprvé namotal řetěz, málem jsem urval přesmykač :-( Na druhou stranu mám ho už dva roky a do kopců jezdím na něj, kašpárka použiju výjimečně..

          0 0
    • MARIN  

      Tak ja jsem nadmiru spokojeny s prevodniky na klikach Shimano Exage 300 ktere jsou 12let stare (stredni jen 9let) a porad na zimaku behaji.

      Jinak dobre byli XT tak z 98 – ty jsem vozil cca 6let=20000km a nemenil a nakonec prodal a co vim tak jeste porad jezdi. Pak XTR z 00´ stredni menim cca po 13–15000km a ted po 32000km budu menit maly. Hodne dobre vypada taky prevodnik XM 29z ocelovy.

      Hrozny blato jsou Gebhardt – loni jsem koupil na XTR prevodnik 36z a po 80km byl na odpis (strilela jen jedna polovina zubu ktera byla hrozne vymackana)
      - dalsi 44z nasazeny loni ma najeto cca 5000km a uz bych mel pomalu hledat nahradu

      0 0
    • Lister  

      Tak já jsem spokojeným uživatelem komplet klik-převodníky Shimano Deore r00. Nevím kolik mají najeto – odhad něco mezi 10–12 tis – ale drží v pohodě. V brzké budoucnosti nemám v plánu na nich nic měnit.

      0 0
    • Paja  

      Stary silnicni prevodniky Sh.105 z roku asi 1996 maji cca 16tis.km. bez vyrazneho opotrebeni (coz je uz dnes informace nanic, stejne jako super stx rc z r.98, bo tehdy to asi vyrabeli z jinych materialu:o) Prevodniky 44 a 22 zubu deore 2000 maji uz cca 23500km a porad vypadaji slusne, zato 32z. deore 00 a LX/XT 03 7–8tis, ted 2XM ocel zatim neco pres 9tis. a vypada dobre. Je ale pravda, ze na 32z. najezdim o neco vic nez na 44z. a samozrejme vetsinou dokopce.

      0 0
      • Volf  

        Přesně jak to říkáš. Rok od roku jde kvalita materiálu dolů. Mám na kole LX náby a smyk z roku 2000 a pořád jako nový. Šaltr jsem loni kupoval novej a už chytá vakl.

        0 0
        • Pivomil  

          Mimochodem jakej presmyk byste me doporucili misto misto SH Deore ? Po 9000 chytil strasnej vakl, sice sem odvrtal nyty a prevrtal diry a sesrouboval je srouby s pojistnyma matkama, ale dlouho to nevydrzi, je to nouzovka tak do zimy..

          0 0
    • lubos  

      ocelovej Deore 2002 – blato ted mam hlinikovej Truvativ a vypada v pohode po n-krat vice km.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.