• sraldo lattrinny

    http://cestovani.idnes.cz/ig_kolo.asp?…

    Více komentáře to nepotřebuje.

    0 0
    • quidos  

      souhlas. Souhlas i s jedním diskutujícím – kdo přilbu nevozí, a? si připlatí léčení při úrazu hlavy.

      0 0
      • tjuren  

        Ano, a kdo chodí po setmění ven tak nemá nárok na ochranu policie, kdo se dívá na televizi nebo na monitor si zaplatí dioptrický brýle a kdo šukal s kurvou tak si připlatí na penicilín. Taks to myslel že? Máme demokracii na to jste zapoměli. Já když jedu do lesa tak si přilbu vezu, když jedu na silnici tak jak kdy, když jedu k mamince pro buchtu tak nikdy. Takže bych nebyl tak přísnej.

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja myslim, ze to je uplne jasny. V roce 2004 nezraneno pri nehodach 695 cyklistu bez prilby zatimco s prilbou jen 156 a letos se tento trend opakuje :)

      0 0
      • BH  

        statisticky je tedy dolozeno, ze pokud nenosis prilbu, tak mas vetsi sanci byt nezranen, ze?

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • caprihardcorn  

          Co? Myslim, ze to, kolik procent lidi vozi prilbu, vi asi jenom sef BIS. Navic pomery nezranenych proti l/t zranenych a usmrcenych jsou jasny. Myslim, ze v ramci predvolebni kampane by mohli socani v kooperaci s VZP zdarma rozdavat bile helmy s napisem Team nezranenych – VZP, myslime to uprimne…,–) Kazdopadne beru jako grunt to, ze mas prej s helmou 8× mensi pravdepodobnost vazneho poraneni hlavy…

          0 0
          • orca  

            18.9. michelin bude rozdávat dětem od 5–11 let přilby na náměstí při nějaké akci… na kolo

            0 0
            • caprihardcorn  

              Kdyz si koupi tatinek kompletni zimni obuti na svyho medoura co? ,–) Nicmene VZP se socanama by se meli zamerit asi spis na „dojizdece do prace starsi 40ti let“,–). Precejenom rozdavat helmy tem, co maj noseni povinny, to uz je tak trochu vlezlost – pokud to ale neni ke koupenym pneumatikam na auto, noobr ke koupenymu kolu/plastum, tak je to tak trochu normalni promotion akce. Jestli to ovsem „mysli uplne uprimne“ a davaj to uplne zadarmo, na obcanku rodice, tak nezbyva nez smeknout helmu.

              0 0
              • orca  

                Ne nemá to vztah na gumy pro tatíka , je to v rámci akce týden bez aut ve městech . A ikdyž ti to připadá jako vlezlost každá vlaštovka je fajn… škoda každého dětského života nebo? co se děti naučí v mládí to si přinesou do života… Těžko chtít po synkovi nosit přilbu když rodiče ji nenosí …

                0 0
                • caprihardcorn  

                  S tema gumama pro tatinka sem to nemyslel vazne, to znamena, ze s tou vlezlosti taky ne (ikdyz, „kup si gumy a dostanes helmu“ by bylo maso). Pokud vim, tak jsem psal, ze smekam, ale to je jedno. Podle me je to rozhodne rozumna akce (ted, kdyz vim, o co jde)

                  0 0
    • kovar  

      zajímavé statistiky. Jde z nich vyčíst, že pravděpodobnost smrti nebo těžkého úrazu při nahlášené cyklistiko-silniční nehodě je s přilbou 12% v obou obdobích a bez přilby 15% v roce 2004 a 13% v části roku 2005 . Což není zas takový rozdíl. TAkže taková statistika je neskutečně blbý argument pro přilbu:-)

      0 0
    • Mamut  

      pre rok 2005: kazdy 66 pad s prilbou skoncil smrtou kazdy 52 bez skoncil smrtou

      co im nebrani tvrdit:„Přilba slouží jako výrazná prevence poranění mozku…“ alebo „Pokud mají cyklisté kvalitní přilbu, hrozí jim až osmkrát menší nebezpečí, že utrpí vážné poranění mozku…“

      Asi vacsina nosi nekvalitne prilby.

      0 0
      • kolombo  

        Řekl bych, že v té statistice schází to, když se cyklista zvedne, prohlédne si prasklou přilbu, otřepe se, zkontroluje končetiny a dojede domů. Pak Ti samozřejmě vyjde v % počet s přilbou a bez zhruba stejný. Na absolutní čísla to vychází trochu jinak, ne?

        0 0
        • Mamut  

          Bud uzname, ze nie vsetky pripady su v tej tabulke zahrnute, a potom sa nie je o com bavit.

          V opacnom pripade je to, na co narazas ty v kategorii „S přilbou – Nezraněno“

          0 0
          • kolombo  

            Samozřejmě, že ta statistika není přesná, nikde není stanovena povinnost cyklisty hlásit, že se vyválel a nic se mu nestalo, jen rozbil přilbu. Čísla patrně to vychází z údajů Horské služby a dalších, kteří se účastní ošetřování … Takže pokud se snažíš vypočítat, že padat s přilbou je stejné jako bez ní, schází Ti tam nejspíš nezanedbatelné množství lidí, kteří by propočet ovlivnili ve prospěch přilby. Navíc si myslím, že policie u nehod přilby nesleduje …

            0 0
      • pelt  

        Cast umrti prece muze byt zpusobena i jinymi pricinami nez poraneni mozku. Potom se nevylucuje, ze rozdil mezi smrtelnymi nehodami neni osminasobny – ale zaroven je osminasobny pomer mezi zranenimi mozku.

        0 0
    • lenochod  

      … no a když spočítáme dopisy které nám píšete že se vám pořad nelíbí oproti kladným dopisům které vůvec nepřijdou, tak je to jednoznačný výsledek :o)))

      0 0
    • enjoy  

      musim na to rict jedno,jestli teda muzu:-).jeste nikde v zadny zajmovy skupine lidi jsem nevidel aby tolika lidem zalezelo na blahu cizich lidi,vazne me to stale hodne udivuje:-). snad mozna nejake sdruzeni zachranaru je na tom lip..:-)

      0 0
      • wbiker  

        Vidíš jak jsme na tebe hodní, važ si toho.:-)))

        0 0
        • Gatier  

          No ja som si dnes vsimol…pli sme u kamarata vinko a ja s prilbou na hlave. Snazim sa zvyknut si. Snad sa skusim aj vyspat, teda spat :-)

          0 0
    • evilzone  

      Rád bych prezentoval svuj osobní názor, ale nikomu ho nechci vnucovat. Helmu nemám a myslim si, že velká část lidí, co helmu má, ví, že jí potřebuje protože jim s největší pravděpodobností hrozí nějakej pád nejspíš protože jezděj na hraně. A protože jezděj na hraně, tak se opravdu rozsekaj, a protože jezděj tak, že potřebujou helmu, maji většinou těžší zranění a tim pádem taky větší úmrtnost… Když je člověk výletník a jede vklidu po polní cestě 20km/h myslim si že helmu nepotřebuje a když spadne, těžko se zraní nějak vážně a proto tu helmu ani z principu nepotřebuje. Samozřejmě by se mohl cejtit bezpečně když jí bude mít, ale stejně tak se mu bude hřát a měknout z ní mozek. A když jednou za rok spadne tak si možná řekne sakra měl sem si koupit helmu, i když si narazí zadek…

      To? vše..

      0 0
      • Gatier  

        Ani na motorkach nejazdia vsetci na hrane…

        0 0
        • evilzone  

          A videl si nekdy motorku? Vis, vona jezdi trochu rychlejc nez kolo… A mam ten pocit, ze se tady jedna o thread o CYKLISTICKÝCH helmách, ne o pravidlech silničního provozu…

          BTW: Jo a věděl si, že motorky musej mít zy jízdy stále rozsvícený světla? Neměli by to třeba za dne cyklisti dělat taky?…

          Vzpamatuj se

          0 0
          • Gatier  

            Tak si ju teda nedavaj… Prepac, ze som sa ozval.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            To s tema svetlama neni spatnej napad. Btw. i ty umres po padu na kole uz v rychlosti 11km/h. Vem si nekdy tachometr a doufam, ze si na to vzpomenes pokazde, kdyz tu hranici prekrocis. Jo a bacha na veverky.

            0 0
      • Vladimír  

        take byl jeden obycejny cyklista, mozna take jezdil jen tech 20 km/h, pak si dal pivo, jel z kopce a ja ho nasel v lese, z hlavy mu lezl mozek, neprezil, helmu nemel.

        0 0
        • enjoy  

          sel clovek pres ulici,nerozhlidnul se a sejmulo ho auto,vsichni to videli.. „a nasli“ ho.

          0 0
          • evilzone  

            Vcera sel u nas po prechodu pan a tlacil kolo = evidentne cyklista. Pak ho sejmulo auto. Kdyby mel helmu…

            0 0
            • Meesha  

              helmu by asi meli nosti i chodci! :-) Videl sem jak takhle sestrelilo auto chlapka na kole co jel po prechodu. Kdyby mel helmu, tak nemel kusy hlavy v tom skle.

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Vcera sel u nas po prechodu pan a tlacil kolo = to je chodec milej zlatej. Ale uz chapu proc nemusis mit helmu… kde nic neni…

              0 0
      • BH  

        priteli,mam takovy pocit ze tu suplujes oblibeneho Jarina se vsim vsudy,pokud nejsi Jarin sam. Tve prispevky typu jak cistit retez, jak se starat o spice, jak poznat znacku kola z vyrobniho cislo(to jen to co jsem nejak zachytil) jsou skutecne podnetne. Timto svym vyjadrenim vsak tomu davas skutecne korunu.Jen pro Tvou informaci nejvice urazu na hlave maji prave takovy vyletnici a nejhorsi pady s nejvetsimi nasledky jsou v relativne male rychlosti. A jinak je to take o tom, jak moc si vazis sveho zdravi, tedy o sve vlastni zodpovednosti vuci sve osobe

        0 0
        • evilzone  

          Nevim proc Jarin? To ze napisu prizpevek jak cistim retez mezi dalsich 50, protoze se tam o tom hovori je normalni – je to forum. Vzhledem k tomu, ze se mi na vyplet dostala sul a udelalo mi to divny fleky na výpletu a rad bych vedel jestli se to da nejak napravit je dalsi normalni vec. A do tretice nechtel sem poznat znacku kola, to sis to asi trosicku neprecet, myslim ze nejsem zas takovej dement, jak bys potreboval abych byl abych toho Jarina moh opravdu suplovat nebo delat – chtel sem vedet, jestli u ramu (bez dalsich komponent a bez jakejchkoli nalepek a napisu) de nejak zjistit vyrobce popripade typ kdyz znam vyrobni cislo, kterezto je jedinym ,,napisem" na ramu. (Ram je ram, nevim jak bych ti to priblizil, neni to sestaveny kolo..vis?)

          A k tem nehodam. Rikam ze je to muj nazor. Ja sem zatim bouracku na kole nemel takze nemuzu posoudit, ale helma me nezachrani od zlomeny ruky a proto ja osobne ji nechci. Ale kdybych mel za ty roky co jezdim na kole nosit pokazdy helmu, jenom kvuli pripadny bouracce do budoucna, tak by mi z toho ten mozek urcite zmeknul a byl by ze me ten Jarin.. Az se neco prihodi, mozna vude pozde si ji koupit..Jenze nevim. Mozek mi sice zvenku ochrani 8×, ale krk uz ne.Zkratka mi to pripada neadekvatni stupen ochrany vudci jeji obtiznosti na hlavne.Tot ma slova

          0 0
          • BH  

            hele necerti se. K problemu prilby ti mohu rici jen jedine a sice, mas hrozne hloupy nazor na pouzivani prilby, rekl bych az neuveritelne hloupy. To nerikam to proto, ze mam ja patent na rozum, ale proto, ze existuje milion argumentu a to padnych proc prilbu nosit, staci navstivit urazovku v miste Tveho bydliste a poptat se zde slouzicich doktoru. Pro nazornost by bylo dobre ukazat ti fotografie nasledku urazu s titulu absence prilby, ev. videt takovy nasledek na vlastni oci. Muze se totiz i stat (a ne ze bych Ti to pral), ze po nejakem padu na kole uz zadne priste proste nebude.A jeste dovetek, prave k vuli takovym lidem jako jsi ty, souhlasim s nazorem, ze ten kdo nedba o sve zdravi a vystavuje se riziku vazneho urazu , tim , ze napr. nepouziva prilbu, mel by ev. naklady na leceni urazu z titulu vyse uvedenho hradit v plne vysi.

            0 0
            • enjoy  

              no vidis,ja bych zrovna rekl ze jeho vysvetleni proc prilbu ne bylo az neuveritelne chytry.ja sam bych se k tomu ani nepriblizil:-). jinak jsme teda zase dokola:-),tak ja budu pokracovat a zeptam se.mel si nekdy v ustech cigaretu?pijes tvrdej?ridils nekdy auto bez pasu?nebo dokonce s airbagem(no to uz by si musel bejt ale vazne hodne zaparenej:-))?mam pokracovat? jestli ses doposud tohohle vseho vyvaroval,tak muzu byt rad ze nejsi ministr zdravotnictvi:-)

              0 0
              • BH  

                aha a mame tu moznost rozvinou dane tema ababsurdum.V ko­necne fazi bychom se nakonec shodli na to tom, ze pil a umrel a nepil a umrel taky.To vsak neni vecna argumentace, zcala jiste tu nikdo neni nafurt, ovsem ti kdo jsou nezopovedni ke svemu zdravi by to meli asi nejak pocitit, napr. vyssi nemocenskou a pod. a nebo nest urcite dusledky.Myslim si , ze je to logicke.

                0 0
                • enjoy  

                  jsou veci ktere jsou dokazane,to snad vyvracet nebudes chtit ze ne.(malinko jsem to vycitil:-)). ja odpovim takhle.jezdil a neumrel.(a prave to co se mi nelibi je,ze ty a ostatni tvrdite ze bez helmy utrpim smrtelny uraz hlavy,to mi uprime vadi,je to nesmysl). ps:vubec si mi neodpovedel,pokud tak poucujes a zavadel bys takovy veci,jestli jsi tedy tak dobry sam.. nechci te stvat,ale bylo by to fer vedet. pps:dej vedet,jak si nekomu rekl,po zavedeni protikurackyho…,na tramvajovy zastavce ze by mel platit vic a ze porusuje zakon.uvudime jestli jeste z mych dani nepujde tvoje osetreni:-). ale dost uz,to bylo osklivy:-)

                  0 0
                • evilzone  

                  jojo, souhlasim s enyoj… Ty sice tvrdíš, že kdo nemá helmu je nezodpovědný a měl by si léčení platit sám. Jenže mě připadá, že někdo kdo sice má helmu, ale valí to z kopce dolu pro trochu adrenalinu někde v horách a rozštípe se, je k tomu životu daleko míň zodpovědnej. A vzhledem k tomu, že je většina takovejch lidí v nemocnici s nějakym úrazem (i když lehčim typu zlomenina něčeho) velice často, tak podle mě oni sou ta skupina, která dobrovolně jede rychle a měli by si to platit sami.

                  Absurditu vyššího stupně zatim necháme stranou, ta přijde až na konec.

                  0 0
                  • fousac  

                    takze mam prestat jezdit z kopce?? nebo jenom jezdit z kopce pomalu?? co je to pomalu??

                    btw: zrovna enjoy je fakt mimo s jeho nazorama na nenoseni prilby.. jeho hlavni argument „ja prece nepadam“ je znamka neprilis vysoke schopnosti rozumne a logicky uvazovat.. a klidne ti i reknu, ze zrovna on jezdi rychle a jako prase a ma vic stesti nez rozumu..

                    ja kokosku vozim, jezdim i z kopce, kdyz to jde tak i rychle.. snazim se nepadat, coz se mi docela dari.. ale kdyz uz se neco prihodi, sem rad ze neco na ty hlave mam… uz sem zazil situaci kdy clovek jenom nevine prelitne pres riditka i v maly rychlosti.. sem rad, ze ty dve diry byly v helme a ne v hlave.. ja v tom mam jasno..

                    muj nazor je spis ten, ze helma na hlave je urcitou znamkou „profesionality“, vozi ji lidi co uz maj neco za sebou, jak co do vyjezdenosti, tak i pripadnych padu, a vi, ze nema cenu to zbytecne pokouset..

                    0 0
                    • evilzone  

                      Ja neřikám přestaň jezdit. Vubec ne. Možná sem se nevyjádřil u tohodle mýho předchozího přízpěvku jasně k jeho účelu. Bylo tim jenom myšleno, aby si RH uvědomil, že mektat něco o tom, že kdo nejezdí s helmou protože je to víc nebezpečný by si měl platit léčení sám je naprosto zcestný. Skoro každá činnost může být nebezpečná – v poslední době třeba přecházení po přechodu. Chodci by si teda měli léčení úrazů sami? (Teda ne že bych nějak měl rád chodce, když jedu v autě. Použil jsem je jenom jako nutný příklad. Taky mě sere když mi tam skočí trouba skoro před autem, přičemž na kraji chodníku stál už 20 sekund než sem k němu pomalu dojel…)

                      PS: přilba známkou profesionality? Tim teda řikáš že ty si ten lepší a já ten horší. Ok v tomdle případě to bude asi pravda doopravdy nýbrž opravdu nejsem žádnej profík (a ty asi teda jo), ale pamatuj, že helmy nosej i děti… :-)

                      PSS: jezdim i z kopce, kdyz to jde tak i rychle..snazim se nepadat – to se presne shoduje s tim co sem napsal – proto chápu že kvůli tomu potřebuješ helmu. A vubec tě nechci přesvědčovat o tom, že by ti stejně k ničemu nebyla. To zas ne. Jenom já když jedu z kopce tak po silnici a tam je velice malá pravděpodobnost, že bych spadnul a proto zkrátka JÁ helmu nechci. Ostatní a? se rozhodnou sami.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        PS. i ty deti maji vic rozumu nez ty. PSS. je daleko vetsi pravdepodobnost, ze te pri te ceste po silnici srazi auto a tu helmu budes opravdu potrebovat.

                        0 0
                      • Spajky  

                        Na silnicis kopce, jo to si pamatuju pri tour de france, hlava prorazena patnikem, ale jinak se tam nema opravdu co stat

                        0 0
                        • evilzone  

                          Hmm, to jo a stava se to kazdou etapu 10× vid?

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Tak to je teda odpověď. Takže protože se případy, kdy helma zachrání život nestávají každému na každé vyjížďce, ale jen v malém množství případů, tak to z toho usoudíme, že přilba je zbytečná a těch pár lidí mělo raději umřít.

                            0 0
                            • evilzone  

                              Máš v autě boční airbag? To je podle mě analogie s helmou na kole… přeber si to

                              0 0
                      • BH  

                        Evilzone ty jsi vazne divnej.Tvoje argumantace je na urovni zaka pate obecne, absolutne ti unika podstata problemu, tedy ze zodpovedny a prumerne inteligentni clovek by si mel ve vlastnim zajmu chranit sve zdravi pri cinnosti, kde je zvysene nebezpeceni , v tomto pripade urazu hlavy pri padu z kola. Noseni prilby tak neni jen znamkou urcite profesionality, ale i zivotniho postoje. A tady je asi jadro problemu, zatim co enjoy je nezodpovedny provokater, ktery si mysli, ze mu se prece nemuze nic stat, nebot je borec,, ktery kazdou situaci zvladne, ty na me pusobis jako clovek,ktery si to nebezpeci vubec neuvedomuje a mysli si, ze jeho problem (uraz na kole) nakonec stejne musi nekdo nejak vyresit, od toho nakonec tady ten stat je, ne?Takto koneckoncu uvazuje vetsina tech kuraku,pivnich skautu, poziracu bucku a pod.

                        0 0
                        • evilzone  

                          I kdyby byla moje argumentace na te urovni co si rekl, tak ta tvoje je na urovni kolovratku. Ja aspon nejak reaguju. Naopak ty meles porad to same dokola : cituji tě ,,.....ano to co si napsal je stupidita. S helmou se nikomu nic nestane. Kdo jí mastné jídlo by si měl léčení platit sám". Hele nechtěl si extrém, ale sám si to přitáh. Myslíš, že podle tvýho tvrzení by tady v republice zustal někdo, kdo by měl právo na to, aby mu pojiš?ovna jeho léčení zaplatila? Někdo se občas napije, někdo si občas zapálí. Nemyslim tim alkoholiky a kuřáky (40 cigaret denne). I ten chodec je riziková osoba. Řidič v autě taky, tak se probuď a nech těch nesmyslů o nějakym státu. Řek bych totiž, že máš uplně jinej problém. Ty málo vyděláváš a tak tě serou i ty malý daně co státu dáváš, a tudíž lidi který tu nemocenskou čerpaj (potažmo tvoje peníze). A vzhledem k tomu, že si zrovna na bikerskym fóru, píšeš, že tě serou bikeři (a navíc jenom ty co nemaj helmu, proto že kdyby ji měli tak je zázračně ochrání)..

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            S tou patou to evidentne prehnal. Neplytval bych vysokymi cisly.

                            0 0
                          • BH  

                            skoda casu , tocime se v kruhu, z tebe jiz nevypadne nic, k cemu by melo smysl se vyjadrovat zadny argument te nepresvedci o tom, ze uvazujes blbe a laskave vynech ze svych uvah moje problemy o kterych vis totalni prd. Pouze me serou (pokud mam pouzit Tvuj kultivovany slovnik) takovy magori jako jsi Ty osobne, toz tak je to.

                            0 0
                            • evilzone  

                              Ok, takze osobni nenavist? Ja sem se neprisel nechat presvedcovat. Vim ze si koleduju kdyz jezdim bez helmy, ale zkratka ji nechci. Jenom sem se s tebou hadal, ze placat tady ze by si nekdo kdo nedba o svuj zivot, mel platit vsechny leceni sam.. Kde je ta hranice u kazdy cinnosti mezi tim kdy bys mu este dovolil aby mu to platil stat a kde uz ne? Konkretne chozeni pesky, jezdeni autem. Apropo v lese na tebe muze treba spadnout strom, nebo alergika stipnout vosa a von umre…

                              0 0
                          • RomanH  

                            Puvodne jsem do teto debaty vubec nechtel zasahovat, ale ted jsi me donutil. Ja treba vzdelavam docela slusne, ale prave proto me sere, ze cim dal vice dotuji vse ostatni. Plne bych byl pro to, aby si ten, kdo pojede bez helmy, zraneni platil. A takovych veci je spousta – helmou pocinaje, pres koureni, cely zvrhly soc. system atd. Proste kdyz se chovas nezodpovedne, tak plat.

                            Enjoy by si mel hlavne uvedomit, ze muze kamaradum pekne zneprijemit vyjizdku (samozrejme, ze se na nej nevykaslou). Nemuzu si pomoci, ale prijde mi, ze to dela z trucu. Asi pred rokem sliboval, ze si ji koupi a kdyz si ji ani po tydnu nekoupil a opet jen sliboval, Pa-dlista do nej rejpnul ve smyslu, ze i fetak slibuje. A byl ohen na strese. Nechce se mi verit, ze by to delal z jineho duvodu, nez ze sve pochybneho postoje.

                            0 0
                            • evilzone  

                              Fajn, takze to je cely o tom ze nekoho sere davat prachy nekomu jinymu. Jenze ty je davas statu a statu bys je daval vzdycky. A kdyz ty penize nepudou nakymu rozbitymu bikerovi tak si je vodveze Kozenej na Bahamy a nebo ted ten typek z Cernosic na Seisely (nevim jak se to spravne pise). Ty penize dou taky treba ma udrzbu policie a to mi nerikej, ze za to jak sou placeny a kolik jim de penez sou to takovy curaci. To me teda nerikej, ze te vic stve nemit helmu nez fizl co dela naschvaly?

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Jenze by z tech penez mohli misto tvyho zbytecnyho leceni platit policajta co by dohlizel na noseni prileb!

                                0 0
                                • enjoy  

                                  anebo by z toho mohli treba zaplatit policajta co by dohlizel na predpisovou vybavu na kolech.treba na tom tvym.

                                  0 0
                                • evilzone  

                                  no hele, helmy nejsou povinný, takže platit fízla za kontrolu malejch dětí jestli jí maji a dávání jim pokut:-) je trochu vyhazov peněz za toho chlupáče. A kdyby měl kontrolovat výbavu na kole, tak by asi každej biker nosil kolo až do lesa na zádech a tam by byl další placenej policajt a hlídal by aby do toho lesa nikdo nejezdil. pak by nehod ubylo a penez pribylo..

                                  0 0
                                  • Pebe  

                                    Jako tohle je už úplná blbost, promiň, ale možná by sis měl přečíst Vyhlášku č.341/2002 SB, přílohu č.13 – Technické požadavky na jízdní kola.

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      Taky jsem to chtel napsat, ale moje kolo nesplnuje asi 7 bodu :)

                                      0 0
                                    • evilzone  

                                      A co tam najdu? Doma vážně nevedu nějaký sbírky zákonů abych si to moh přečíst.

                                      0 0
                                    • enjoy  

                                      ja taky trosku nevim v cem je to uplna blbost..

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        si podejte ruce

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          no nevidel bych v tom problem..

                                          0 0
                                        • evilzone  

                                          Ja taky nevidim problem, ale az po tom, co mi nekdo priblizi co je napsano v tom odstavci nebo kde v zakoniku.

                                          0 0
                                          • pos3k  

                                            co google? znas?

                                            0 0
                                            • evilzone  

                                              Ne neznam. Vazne, co je to Google? Je to nejakej zakon?

                                              0 0
                                              • pos3k  

                                                tak jukni odkaz od fousace v jinem prispevku :-) kdyz argumentujes ze nemas zakoniky doma a ze vis co se tam pise tak neni problem vyvinout trochu mozkove aktivity :-)) no kdyz ti stejne napsali co tam je tak asi nema cenu davat odkaz www.kpo.cz/…a_vybava.htm treba i ten Google najde :-)) zdar bajk

                                                0 0
                                      • Pebe  

                                        Je tam popsaná povinná výbava kola pro provoz v silniční dopravě. Píšu to proto, že evilzone psal, že by každej biker nosil kolo až do lesa. Je to blbost, povinnou výbavou může být vybaven i sjezdový speciál :-) Zvonek, blatníky, stojánek apod. netřeba, podle vyhlášky je důležité mít 2 brzdy, zaslepená řidítka, odrazku NEBO odrazový materiál(i na oděvu či obuvi) zepředu, zezadu a zboku. To je asi to nejpodstatnější.

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          tak v tom pripade nevim jak padlistovo kolo vypada(teda vim,podle fotky.ale to nemuze byt ono:-)) kdyz nesplnuje 7 podminek.

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            Precti si to. Moje nesplnuje napr. minimalni polomer zaobleni brzdovych pak atd.

                                            0 0
                                          • Pebe  

                                            Ono je těch bodů 14, včetně " Je-li jízdní kolo vybaveno pomocným sedadlem pro dopravu dítěte, musí být toto sedadlo pevně připevněno a opatřeno pevnými podpěrami pro nohy dítěte" :-)) Jenom 4 body jsou o odrazkách(o­dr.materiálech), 4 body o osvětlení, 1× dětská sedačka, 1× deformace kola a pláště, 1× brzdy, 1× řidítka, 1× náboje a 1× oblé hrany řidítek, pák brzd a řazení.

                                            0 0
                                      • Pebe  

                                        Ještě jsem zapoměl osvětlení za snížené viditelnosti.

                                        0 0
                                        • evilzone  

                                          No hele, a kdo teda podle tebe má na MTB zvonek a tydle vyhláškový srčky? Eště bysme tam mohli mít povinně dětskou sedačku – co kdyby si chtěl vzít mimčo na DH, ne?

                                          0 0
                                    • libi  

                                      heh, to toho moc nesplnuju, ale vozim helmu÷)

                                      0 0
                                    • fousac  

                                      tyyyjoooo.. nesplnuju jenom dve veci.. ;o) nemam zaslepeny konce riditek a zadni odrazku mam vys nez 900mm na zemi..

                                      0 0
                                    • libi  

                                      koukam na ten zakon dukladne a splnuju jenom 1b a 5 pokud jim nejak extra nevadi ze mi rafek trochu haze heh÷)

                                      0 0
                              • orca  

                                Děti na onkologii by třeba měli na transplantační jednotku a nemuseli by jen čekat až někdo vydraží nějakej dres či si zakoupí přívěšek krtka .

                                Jo zdravotniství až moc benevolentně léčí „sebevrahy“ a na opravdu nemocné už nezbude…

                                0 0
                              • BH  

                                jezis musim te opet vyvest z omylu, penize , ktere se odvadi na zdravotni pojisteni jdou pouze do zdravotnictvi( to ze to nestaci je jiny problem) a nekryji se z nich jine casti statniho rozpoctu. To by te na VS co snad studujes, meli naucit, kdyz ti chybi zakladni prehled. tak tu nemichej jabka s hruskama.

                                0 0
                                • evilzone  

                                  Tak to pojištení prestaň platit a uvidíš co se stane. Tim se pojistíš, že se ty peníze nedostanou do nepovolanejch rukou. A nebo spíš nikomu. A myslim, ze by ses porad nemel hrabat do toho na jaky urovni sou moje argumenty, kde studuju a jaky mam rozhledy.

                                  0 0
                                  • Char  

                                    jen tak pro poradek, zdravotni platit musis, jinak muzes jit i sedet…

                                    0 0
                                    • evilzone  

                                      Já to vim a proto sem mu napsal a? to zkusí neplatit a uvidí, víš?…

                                      0 0
                                      • BH  

                                        psal jsem tu nekde, ze nebudu platit pojisteni protoze osoba jmenem Evilzone nechce nosit prilbu? Nepsal, tak co to sem pletes !A vis kulove, jak jsem se tu vuckrat presvedcili

                                        0 0
                                        • evilzone  

                                          Neřekl si to přímo, ale napsal si, že tě sere dávat svoje peníze někomu nezodpovědnému. A já sem ti na to řek že peníze státu prostě dávat musíš a? chceš nebo ne a že je stejně někdo promrhá a? to budu já když se rozbiju bez helmy a budu potřebovat vyléčit, nebo to bude kdokoli jinej kdo si veme 10 milonů a uteče s nima. Vyjde to nastejno – prachy sou fuč. Ale ty je každopádně budeš muset platit dál. A jestli si třeba studoval tak je na tebe platil zase někdo jinej. Tak si teď nestěžuj.

                                          0 0
                                          • Char  

                                            hm ale jak na to koukam tak v tom mas stejne hokej, penize co platis (za tebe spis plati stat)na zdravotnim poj. vubec nejdou pres statni rozpocet, ale jdou primo zdravotnim pojistovnam ktery pak plati doktorum atd. :)

                                            0 0
                                            • evilzone  

                                              Jenom to bylo spatne pochopeno. Jenom se mu snazim rict, ze vzdycky bude povinne odvadet neco z vyplaty a cast tech penez nekdo nejakym zpusobem promrha at ty penize pridou primo statu nebo nekam jinam.Je to uz nejaky vazne zapleteny..

                                              0 0
                                          • BH  

                                            tedy clovece, vazne bych te rad nekdy potkal.., ty se do toho tak zamotavas, ze jiz nestacim ani sledovat Tvoje myslenkove pochody.Ale rad bych uz udelal nejaky zaver teto v podstate jiz neplodne diskuse, nebot uz musim konecne i pracovat. takze zaver je: vetsina lidi zde na BF si mysli, ze je dobre vozit prilbu a jako hlavni argument uvadi, ze je to prevence proti urazu hlavy. Pak je tu par lidicek, kteri prilbu vozit nechteji a ve svych argumentech se dostavaji az na uroven statniho rozpoctu, vytunelovanych penez a ja nevim jeste ceho. Pokud prijmeme princip, ze cetnost argumentu zde na BF pro prilbu je vetsi a a jsou logictejsi nez u odpurci noseni prileb, vychazi me z toho, ze noseni prilby je zadouci a vhodne.Kanec zurnala, jdu si vydelavat na chleb svuj …

                                            0 0
                                            • enjoy  

                                              bych to shrnul tak,ze pokud je na jednoho nekolik(kteri se v tom kolikrat krasne vyzivaji a vubec jim to neprijde osklivy:-)) tak se lehce v necem zamotas.a pokud to bylo zavedeny az do absurdit,tak myslim jenom proto,ze to tam zavedl kdosi jiny nez evilzone.

                                              0 0
                                            • evilzone  

                                              V zásadě s tebou souhlasim. Jenom k těm vytunelovanym penězum sme se dostali pomocí rozvedení tvého tvrzení: ,,nerad dávám peníze z výplaty do zdravotnictví, když je použije nějaký nezodpovědný člověk (cyklista)".. Ale Ok, timdle bych skončil

                                              0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  To by te na VS co snad studujes nemaluj certa na zed. Vzdyt my ho vlastne platime uz ted :/

                                  0 0
                                  • BH  

                                    taky si myslim , ze je to hrozne, ale treba studuje soukromou VS, kterou si plati, snad. Na co vsechno ty moje dane jdou, ach jo.

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      doufam ze jsi ted v praci a diky teto diskusi se tak plne venujes svoji praci..:-).kvuli temhle mame takovy kurz vuci euru:-)

                                      0 0
                                      • BH  

                                        v tom neni problem, co nevydelam, to nemam, ted se me zrovna nechce pracovat a co ty?Kdo ted plati za buseni do klavesnice ?

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          za buseni do klavesnice ted plati mozna moje oci:-),ikdyz snad to LCDcko neni tak hrozny:-).delam nocni.

                                          0 0
                                    • evilzone  

                                      No hele chodim na státní VŠ takže mě platíš studium. Díky. Taky ho platíš dalšim nekolika tisícum studentů, milionum důchodců důchod apod. Navíc si pokud sme eště zustali v týdle diskuzi trochu u zdraví, myslim, kdyby si důchodci tolik nevymejšleli že je něco zabolelo a nezaplavovali chirurgické ambulance, bylo by to daleko větší ulevení doktorum než kdyby přišlo o pár těch nezodpovědných cyklistů za tejden míň.

                                      0 0
                                      • Luka  

                                        To je krasny, duchodcum zrusit lekarskou peci zadarmo, at vychcipaj a vsechno dejte na studenty, jsou mladi, maji perspektivu, narozdil od duchodcu. Ty si povedenej vysokoskolak :) Povez, ze ty budes inzenyr ;))

                                        0 0
                                        • evilzone  

                                          Když to tak řikáš? Zase si to vytrhla z kontextu protože nebyla ani zmínka vo nějakym rušení něčeho důchodcum. Ale když nad tim tak přemejšlim, bylo by třeba stejně logický jako nechat platit cyklistu bez helmy svoje léčení, nechat zaplatit důchodce ten čas co zabral doktorovi když se zjistí, že si jako obvykle vymejšlel a nic mu neni… Pokud by si nevymejšlel, nemám námitek proti bezplatnýmu ošetření… Teď tady budu navíc vypadat jako nějakej necita co nemá rád důchodce. Je to pravda, ale je to způsobený právě takovejma situacema, jako že přijdu na ambulanci do čekárny je tam 30 důchodců já a 2 normální lidi a důchodci se nahlas předhnáněj koho co víc bolí, mě z hlavy teče krev protože jí mám rozseklou(nebojte ne z kola, jen domácí nehoda), a oni se mě zeptaj s čim sem jako přišel, že mi nic neni. Nakonec to je 5 cm tržná rána na 5 stehů. A důchodce včera píchlo jednou někde v noze a bude na mě mít kecy?

                                          0 0
                                          • Luka  

                                            Tyjo, to je debata. Promin. jsem pracujici covek a narozdil od BH nemam chut se s tebou dohadovat. Pobavil si me po ranu, opravdu jsem si myslela o enjoyovi ze je trochu prastenej s tim odmitanim helmy, ale on ma alespon svuj styl. Clovek to uz nejak chape, je to proste Enjoy. Ale ty si perla. Fakt.. nechces jit do parlamentu? Libi se mi tvoje vyjadrovani, nemluve o tom, ze placas paty pres devaty a jednou argumentujes tak podruhy onak. Sam v tom nemas jasno. …Jasne jasne, promin, ty nepadas a tak helmu nepotrebujes. Vidis. Ja patrim mezi tu skupinu dementu (pro tebe) , ktery helmu vozej. A vis proc? Protoze mi uz parkrat zachranila kuzi. A naposledy to nebylo pri DH sjezdu lesem, bylo to na pohodovy turisticky ceste. Nebejt helhy, mam oblicej na kasi. No, ale jasne, nepadas – tak si rikam ze kdyz si nikdy nespadl – to zase nekdo debati o necem co opravdu zna co? ;) Chjo chjo. Lidi lidi, kam to speje nase mladez??????

                                            0 0
                                            • evilzone  

                                              No hele, nemám pocit že bych tady měnil názory. Jenom měnim znění téhož, abych tady neopakoval pořád dokola stejnou větu. Jasno v tom mám. To že spadneš na výletni cestě a málem si rozmašíruješ obličej je tak trochu nešikovnost:-) Dále, trochu bych apeloval na slovo mládež! Já jsem rád mladý to jo, ale jsem dost nerad, když mi to řiká někdo o necelý dva roky starší. A pokud chceš polemizovat o pravopisu (viz tvé reakce dole) – co je prosimtě helha?

                                              0 0
                                              • Luka  

                                                Vis je mlady a mlady… bohuzel, jsem uz nejakym 5tym rokem seznamena s realitou kazdodenniho zivota zamestnance na HPP… takze si napriklad nemyslim to stejne co ty o tom kam jdou penize z dani za socku a zdravotni. Libi se mi tvoje naivita. Drz se ji, unikatni zazitek cist tvoje prispevky.

                                                K pravopisu: vis, preklep je chybka, ale opakovani stejne chyby 12× za sebou je – hm – abych te neurazila reknu to prislovim: „Ani osel nevleze na stejny led dvakrat“

                                                0 0
                                              • Luka  

                                                Jezisi a dekuju za ohodnoceni situace s padem. Fakt si kabrnak. Jaks to poznal, ze to je nesikovnost?

                                                Vis, „evilzone“, to se nekdy stava, nesikovnost bud tvoje, nebo nekoho jinyho, treba kdyz to do tebe napali debil na krizovatce… Uf.. nebavis me, jako spoustu ostatnich. Takze preji ti hodne kilometru bez nehody, protoze bys ji nemusel prezit.

                                                PS: zkus nekdy do toho pole spadnout..jentak, co to udela…

                                                0 0
                                                • evilzone  

                                                  Jojo, když nemáš náladu,tak si neměla přiSpívat. Pokud vim, začala si tady čeřit vodu s inteligencí a pravopisem a neviděl sem souvislost s nošenim helmy. Příště si vše pořádně pročti a? víš co se projednává, než něco přidáš. Ale já vim, pravopis se dá zdrbnout vždycky, na to nemusíš číst takle dlouhou diskusi, vybereš namátkou prstem na obrazovce a hledáš špatně napsaný slovo. Eště jednou díky za tvojí snahu..

                                                  0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Ja souvislost mezi inteligenci a nosenim helmy vidim, ale je mi jasne proc ho nevidis ty :)

                                                    0 0
                                                  • evilzone  

                                                    :-) proč tu souvislost nevidim? a jaká že ta souvislost teda vlastně je?

                                                    0 0
                                                  • default  

                                                    Zda se, ze vsichni cekaji az na to prijdes sam. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    Jako se fakt omlouvám, ale je to takové přísloví „Blbci nikdy nevysvětlíš, že je blbec“ :-)

                                                    0 0
                                                  • evilzone  

                                                    Checht, bezva – přísloví. A co třeba ,,hodnýho nepálí, a sviňák se nedá."? Myslim že se to dá taky použít

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    Nebo taky „tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu(jezdí na kole bez helmy), až se ucho utrhne(hlava prorazí)“ :-)

                                                    0 0
                                                  • default  

                                                    A nebo, v tomto pripade spis: „Tak dlouho se do lesa vola, az se ucho utrhne.“ :-D

                                                    0 0
                                          • fousac  

                                            aspon ze se neradis mezi normalni lidi…

                                            0 0
                                • enjoy  

                                  byl jsem na VS 2 roky a o statnim rozpoctu nebyla nikdy rec.to je asi to bezplatny statni skolstvi:-(

                                  0 0
                            • enjoy  

                              NIKDY,kdybych se pro helmu rozhodnul,by me o opaku nepresvedcilo nejaky trucovani. muj postoj je pochybny pouze v tom ze je opacny nez ten tvuj?fajn,s tim se smirim.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Tak mi vysvetli, proc. Sam uznavas, ze s helmou je to bezpecnejsi, ale jezdit s ni nechces. Argument, ze radeji budes mrtvej, nez nemohouci na posteli, taky neberu – daleko castejsi bude pripad, ze po padu v helme budes v pohode, kdezto bez ni na te posteli mozna skoncis. Jeste bych pochopil argument, ze se v ni treba vice potis. Kdybys v ni ale jezdil delsi dobu, tak by Ti to ani neprislo. Ac s Tebou vetsinou nesouhlasi, tak musim uznat, ze uplne blbej nejsi. Proto nechapu, ze kdyz neco muzes udelat pro svoji bezpecnost, tak na to kasles. Jediny, co mi z toho vyplyva, je poza a truc. Tot vse.

                                0 0
                                • enjoy  

                                  muj jediny duvod ever,pro nenoseni prilby byl kvuli poceni a nepohodli.truc s tim nema co delat,mozna tak vypadaj ty rozbroje tady:-).proto jsem si neco sliboval od casca vautron,ale priznam se ze jsem to odlozil.na to nemam omluvu:-). sam uznavam ale jezdit s ni nechci.. treba v aute s evzdycky pasam a nikdo mi to nemusi rikat.proste tam vidim opravdu realny riziko.na kole ho nevidim,vetsi­nou.jestli se pletu,tak se to asi jednou dozvim.to je cely.

                                  0 0
                        • enjoy  

                          ty se ve me tezce pletes(nejenom ty,ale to mas jedno:-)),to je problem psanyho slova,protoze jste zvykly si spoustu veci mylne domyslet.troufam si rict,ze uz snad roky rikam,ze netvrdim ze se mi nemuze nic stat a s tim vedomim ziju.nevim po kolikate uz to rikam,pripadam si jak mezi bandou trotlu uz.bez urazky:-).a take jsem nikde nerikal ze kazdou situaci zvladnu a ze jsem borec,mrzi me jak to vykladas.pokud jsem rekl,ze dokazu lip zvladnout nejakou situaci nez zmateny vyletnik,tak to myslim jeste nema nic spolecneho s egoismem nebo cimkoliv podobnym.

                          0 0
                        • enjoy  

                          chtel bych jeste rict ze jsem od tebe jeste neslysel odpoved na moji otazku o tve zodpovednosti k zivotu.vidim ze tu vesele poucujes dal..

                          0 0
                          • BH  

                            tak jo priznam se, zeny- vino a zpev to je muj life styl, ovsem tim se nezrikam sve vlastni zodpovednosti za sve ev. problemy, ktere si tim zpusobim

                            0 0
                            • enjoy  

                              no trosku ses z toho vyvliknul:-) ja se taky nikde nezrikam sve zodpovednosti.ale zdravotni platim a je sice vedlejsi ze doktora potrebuju tak jednou za 3 roky,ale to proste tak. nevim jestli vis co si napsal,ale sam byses tedy mel prihlasit o zvyseni zdravotniho.nebo to rikas jenom ted,ze si vsechno vyzeres sam..

                              0 0
                              • BH  

                                myslim si ze platim hóódne vysoke zdravotni pojisteni, az moc.Presne tady jsme v poloze, kdy kdyz dojdou argumenty tak se hnipu v druhotnych problemech.To, ze jsem uvedl, ze by si typci, kteri si koleduji o pobyt na JIP meli platit cast a nebo cele osetreni je az to druhotne, provotni je to, ze nosenim prilby snizuji riziko urazu hlavy pri jizde na kole a tom tady ta diskuse vlastne je (byt ta uvedena statisktika to vlastne nedokazuje). Kdo to nechape, at si tu gebuli rozbije, je to jeho gebule koneckoncu.No a nekteri tady diskutujici by potrebovali po te gebuli poradne dostat aby se jim v hlave rosvitilo,konec­ne.Ja prilbu fozim furt i kdyz jedu jen na vylet.

                                0 0
                                • enjoy  

                                  reknu neco,co asi neprekousnes a neuznas to.kdo nechape,ze nema vychazet z baraku,protoze ho muze prejet auto nebo tramvaj,tak by potreboval poradne dostat aby se mu rozsvitilo.to je nesmysl co?ale uplne stejnej.protoze urazu chodcu bude urcite vic(nebo minimalne srovnatelne) jako cyklistu. ps:ale dole jsem psal ze nosenim prilby snizujes riziko,to vubec nepopiram.

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    // ze nosenim prilby snizuji riziko urazu hlavy pri jizde na kole // a o tom to je. Bylo by spravne, kdyby mel ten chodec nejake ulevy, kdyby se choval stejne. Treba chodil osvetlen nebo alespon reflexe oblecen.

                                    0 0
                    • enjoy  

                      na tebe ma cen reagovat.takze rekl bych ze sice jezdim rychle,ale myslim ze jezdim ciste,ne jako prase. ze nepadam neni zrovna muj hlavni argument a prijde mi ze to jeste porad nikdo nepochopil o co mi jde,ze nechapu,proc je tu tolik emoci kdyz jde o cizi hlavu.. nejaky ten tvuj profesionalismus si nech stranou protoze helmu vozi snad skoro kazdej vyletnik s rodinkou a naopak casto elitni zavodnici helmy nevozi.a ze zrovna ty,ktery na trasach vyhledava co nejvice hospodskych checkpointu bude rikat neco o profesionalis­mu..:-).

                      0 0
                      • dafe  

                        pozor, ujeti k osobnim invektivam vede k tomu ze nebudu mit ani snahu se nad tvymi nazory zamyslet…

                        0 0
                        • enjoy  

                          a ty jsi kdo?:-) koukam dole uz ses trosku rozproudil a odpovidat mi ti nedela potize:-)

                          0 0
                      • sun7dots  

                        Proc je tolik emoci, kdyz jde o cizi hlavu?

                        Jeden z duvodu muze byt treba ten, ze ja muzu byt ten kdo s tou „cizi hlavou“ jede na vylet. A nevim jestli uz jsi byl u nekoho kdo se potlouk bez helmy a hlavu si rozbil, ale rozhodne to neni prijemny zazitek.

                        Takze kdyz uz nic jinyho, tak jako jeden z duvodu bych bral ohleduplnost ke kamaradum…

                        0 0
                        • enjoy  

                          na to ti muzu rict jenom to,ze nikoho nenutim aby se mnou jezdil.ani tebe nenutim:-).a muzu ti rict ze uz jsem jel s lidma co meli helmu a dokonce i slusnej bike,ale bal jsem se o ne a o to abych se nemusel ucastnit nejakyho osetreni.

                          0 0
                    • chupas  

                      pod tohle se podepisu. mam na to uplne stejny nazor.

                      0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To sis teda nabehl. Videls tu statistiku? U nas zemrel naposled nejaky sjezdar pred tremi – ctyrmi lety? A podivej kolik tech co jeli opatrne pro rohliky do kopce po okrsce.

                    0 0
                    • evilzone  

                      To sem si teda ani moc nenaběh. Statistiku sem viděl. Jenže mi nepřipadá až tak moc směrodatná (teda s těma číslama co tam sou). Když daji u úrazů s helmou celkovejch nehod 300 a do úrazů bez helmy 3000 tak je to trochu zkresleny nemyslis? Az u urazu s helmou bude celkove taky 3000 nehod z toho tech 300 u zraneni a 2700 u nezraneni budu o tom premyslet dyl ale stejne ti reknu ze je to picovina, protoze kdyz spadnes z kola, tezko spadnes primo na helmu, zastavis se, otocis se na nohy a jedes nezranen dal. Vzdycky si udelas neco dodatecne…

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Je videt, ze jeste nemas moc zkusenosti. Btw. tak si priste vem tu helmu at muzes zlepsit pomer v te statistice.

                        0 0
                        • enjoy  

                          no jo,zato padlista ma tech padu uz za sebou dost:-).zlaty zkusenosti.no mas se teda rozhodne cim chlubit:-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Mas pravdu. Proto vim, ze tak jeste mozna tygra nebo skorpiona do urcity rychlosti ustojis s hlavou hrde vstycenou, ale treba tucnaka a tisice dalsich padu na kole nemas sanci. Hlava se ti dotkne zeme jeste driv nez si stacis uvedomit, ze bys vubec mohl spadnout.

                            0 0
              • Pá-dlista1  

                Takze evilzone je nejchytrejsi z bezhelmaru? Tusil jsem to.

                0 0
                • evilzone  

                  Díky, vyslali mě jako svýho obhájce.

                  PS: měl bys někdy sundat tu helmu. Asi ti přirostla k hlavě a myslí za tebe

                  0 0
                • enjoy  

                  vubec nevim kde si to vzal:-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Vzhledem k tomu, ze si byl dotedka urcite nejchytrejsi… a tady je doznani… jeho vysvetleni proc prilbu ne bylo az neuveritelne chytry.ja sam bych se k tomu ani nepriblizil

                    0 0
                    • enjoy  

                      vestirna pokracuje..:-) ze jsem byl asi jediny koho to s tebou bavilo neznamena ze jsem nejchytrejsi.teda ted uz vlastne ne:-)

                      0 0
                    • evilzone  

                      Já bych bejt tebou tydle kecy nechal stranou. Jedinej kdo tady pod každej přízpěvek připsal nějakou píčovinu seš ty. A jestli chceš řešit, kdo je tady nejchytřejší, založ si pro to novej thread a neser.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        V nechranene mozkovne dosly argumenty :) Koukam, ze jsi z Nymburka… mesto plny cyklistu… tam kazdou chvilku nejaky zarve.. btw. namatkou muj fyzikar… sice ted chodi jako robokop, ale dostal se z toho… moje cestinarka, no pred maturitou menit kantorku nebylo nic moc, ale dalo se. Zato ty nebudes urcite nikomu chybet ;)

                        0 0
                        • enjoy  

                          argumenty dosly tobe,to je presne ono.argumentujes tatkama a mamkama na kolech kteri na kole jezdi tak akorat do prace nebo na nakup.priznavam se,ted jsem si trosku zavestil ja.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            A i kdyby to tak bylo. Pomohla by jim helma min?

                            0 0
                            • enjoy  

                              nemuzeme vedet.jsou pripady kdy je helma nebezpecna.. jinak obecne,helma ma byt ochranou hlavy ze:-).ovsem ale doufam ze jsi toto vytkl i tem dvoum tobe celkem blizkym lidem a nevypravis to tu jenom me.

                              0 0
                        • evilzone  

                          Hmm jo sem z nymburka, dokonce sem taky driv pa-dloval. A helmu sem pri tom taky nemel:-)

                          0 0
                          • enjoy  

                            a dychaci pristroj si taky nemel?tak nezodpovednyho cloveka jsme nevidel:-)

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Ale do patnacti let mas povinnou vestu, protoze mas jeste mekou lebku ;)

                              0 0
                              • enjoy  

                                takze do patnacti si nosil vestu ale pak uz sis rekl ze prece nejsi takovej debil a uz si ji nenosil ze?to by mi stacilo:-)

                                0 0
                            • evilzone  

                              ne fakt sem ho nemel, bohuzel jsem byl donucen nosit vestu. Je to stejny pripad jako s helmou. ,,Co kdybys spadnul do vody a utopil se? Vesta te zachrani". Do vody sem spad ale kdyz sem vestu nemel a taky sem se neutopil.

                              0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Je to k neuvereni, ale rychlostni kanoistika patri dle meho k jednomu z nejbezpecnejsich sportu, ackoliv u mnoha pojistoven je razena do kategorie s extremnimi sporty.

                            0 0
                            • evilzone  

                              To asi je. Ale co kdyz te na souotoku srazi remorker kdyz ti neda prednost? Kazdopadne vysku pojisteni sem za padlovani nikdy nevidel tak nevim

                              0 0
          • Pá-dlista1  

            Ty nejsi Jarin. Jarin svymi rafinovanymi prispevky rouzpoutaval debatu a k sesmoleni takoveho prispevku je potreba urcita inteligence.

            0 0
        • enjoy  

          tak zrovna ja nejsem vyletnik a snazim se jezdit rychle,cili jsem celkem v klidu.. treba dneska jsem se malem vykacel v relativne maly rychlosti a stylem vyletnik:-),zajimavy,fakt jsem to necekal.jel jsem rovnobezne s obrubnikem a najel az na nej(asi chvilka nepozornosti:-)),no mel jsem na nej vyskocit a ne do nej narazit,zacal jsem se kacet na bok a to pak neudelas nic,mohlo to byt neprijemny:-).ale uraz hlavy z toho nekoukal,to by bylo fakt hodne nestastne provedeny. to jentak neco pro mistni tatinky a maminky:-)

          0 0
          • BH  

            tak nevim ,zda to uvadis jako argument pro a nebo proti k memu tvrzeni o moznosti urazu prave v male rychlosti.Moje zkusenost je takova, ze nevetsi"drzky" jsem udelal prave v male rychlosti, proto ze jsem to necekal a nebyl na to vubec pripraveny a cas na reakci je take nulovy,zatimco pokud to nekde „valim“ z kopce, tak si davam pozor a pocitam s moznosti padu, coz pochopitelne neznamena, ze se nemuzu poradne rosekat a ze nasledky nemohou byt horsi. Chci tim jen zduraznit fakt, ze tvrdit, ze jezdim pomalu a tudiz se me nemuze nic stat je hloupost (napr. kolik pomalu jedoucich strecu z hospody bylo prejeto autem, ze?:)

            0 0
            • enjoy  

              ono to nebylo vzaty dost do dusledku,asi:-).lidi,kteri jizdu na kole ovladaji(slusne.ne slepci posazeny na kolo a poslany z kopce) a jezdi klidne(pomaleji) myslim si,si ublizi min a mene casto nez nejaky napriklad padlista a jini:-). a myslim ze tu az tak uplne nikdo netvrdi ze se mu nemuze nic stat,to snad ne. jak jsem si dneska malem ublizil ja taky mohlo dopadnout jinak,ale troufam si rict ze zrovna dneska jsem zareagovat stacil a nekdo jiny(mene zdatny:-))) by to neustal.tim se nechci chlubit,ale jenom poukazat na nesmyslnost argumentacemi nejakyma vyletnikama,ty at se treba stipaj jak chtej.jindy spis stipou ostatni,viz ten cannon:-).

              0 0
              • kolombo  

                Vím minimálně o dvo těžkých úrazech hlavy, kde by přilba pomohla. Jedna ta paní už chodi a mluvit už se za ty dva roky naučila znovu. Nevím jestli jela pomalu, myslím, že se to stalo v křižovatce, ale tady by asi přilba pomohla. Klidně si jezděte jak chcete, ale když už si tu hlavu rozmlátíte, tak rovnou exněte, a? s Vámi nejsou zbytečné náklady za léčení. Ty prachy jsou potřeba i na jiné věci. A toho měknutí mozku se už asi moc bát nemusíte …

                0 0
                • sraldo lattrinny  

                  Klid, tihle lidi se poučej až v době kdy se stane neco jim samotným, nebo někomu blízkému. Samozřejmě to nikomu nepřeji.

                  0 0
                • kovar  

                  no můj názor je – čím měkčí mozek, tím víc používá smajlíků

                  0 0
                • enjoy  

                  tebe vubec nebudu resit.. stacilo mi,kdyz jsem te jeste moc neznal,pouze tvoje jmeno a videl jsem te v nejakem rozhovoru v televizi(na­hodou),rekl jsem si jenom jedno,podivny clovek.bez urazky.

                  0 0
                  • kolombo  

                    Tohle o Tobě asi prozradilo nejvíc. Pokud jsi schopen posuzovat realitu podle sestříhaného šotu ve zprávách, tak to jsi fakt BOREC a máš ve všem pravdu. Jo, jsem divnej a vždycky jsem byl … Ale normálních tu moc nebude :-) Ale na rozdíl od Tebe s tím nemám žádnej problém :-D

                    0 0
                    • enjoy  

                      uplne v klidu jsem vyjadril svuj nazor na tebe a ty na me takhle?:-) v klidu chlape jo?:-)

                      0 0
              • Pá-dlista1  

                Kdyz uz si beres me jmeno do ust… fakt bych to tu nechtel cist, kdybys na kole umel jezdit alespon z poloviny jako jako ja a choval se na nem tak zodpovedne jako ja. To by B-F smrdelo uz pri prihlaseni.

                0 0
                • enjoy  

                  urcite sis uz me jmeno vzal do ust casteji nez ja to tve:-). vubec netusim jak ti to vlastne na kole jde a vubec nerikam ze to neumis lip!ale prosim te,uz nehadej z logru od kafe a nerikej mi jak zodpovedne se na kole chovam.to nema s helmou nic spolecneho.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To se seredne pletes. Btw. nic jsem nehadal jen jsem dal dve podminky, nerikam, ze se ted chovas mene zodpovedne. A pritom bych mohl, protoze jezdit bez helmy uz je mene zodpovedne.

                    0 0
                    • enjoy  

                      naprosto souhlasim ze jezdit bez helmy je mene zodpovedne a nikdy jsem nerikal opak:-).ale porad musim tvrdit ze na kole JEZDIM zodpovedne:-).

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tak to mi pripomina tu historku co vypravel vcera nejakej policajt v … jo Nikdo neni dokonaly. Jo presne tu o tom vyslechu ******. Mel pravdu. Je to strasny :)

                        0 0
                      • Spajky  

                        s timhle souhlasim, jsem si vedom rizika, ale presto to risknu bez helmy

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          No jo, ale on ted napsal neco trochu jineho.

                          0 0
                          • Spajky  

                            tak jo, souhlasil bych bez toho posledniho, risknu to, myslim si ze to zvladnu, ale bohuzel nic neni neomylne, tak ted lezim na aru :o) Ne, faktem je, ze taky jezdim bez helmy, ale jezdil jsem DH, takze jsem si moc dobre vedom co mi hrozi a taky si to uvedomuju, ale zaroven mi prijde, ze me helma dost omezuje a co je hlavni, jsem liny si ji vzit, nebo spis koupit. Clovek se muze snazit jak chce a stejne na tu hlavu spadne, uz jsem ji mel rozbitou dvakret, kvuli jizde bez helmy…ne, uz zacinam sledovat diskuse o tom jakou helmu koupit :o)

                            0 0
                          • enjoy  

                            uz si zvykam ze kolikrat chapes jinak(nespravne:-)),myslim,ze to delas schvalne:-))

                            0 0
          • Pá-dlista1  

            Co kdyby tam byl treba patnik nebo slozeny stavebni material?

            0 0
          • Spajky  

            Z tohohle jsou prave urazy hlavy, kdyz nevypnes pedal a i kdyz tamstihnes strcit ruky, tak prvni co se stane je, ze mrsknes hlavou o zem.

            0 0
            • Spajky  

              Ono navic vseobecne plati, ze nejtezi urazy jsou prave v nizkych rychlostech

              0 0
      • jecnak  

        Chm, a temhle lidem pak ze svejch dani platim pobyt v nemocnici :-(

        0 0
      • MlokCZ  

        Tak tento tvůj názor je podle mě právě zcela zcestný. Určitě je velké množství lidí, kteří vozí přilbu a jezdí naopak velmi opatrně a vůbec na hraně. Už jsem zažil na hromadných akcí nejméně 5 padů, kde helma zachránila život (nebo minimálně předešla velmi těžkému zranění) u lidí jezdících velmi opatrně. Jen 2 příklady pro ilustraci: Jedeme skupinka (s mírnými rozestupy, nejedem úplně kolo na kolo v závěsu) v mírném sjezdu na velmi dobré rovné silnici skrz vesnici rychlostí ani ne 40. Z boční vedlejší silnice (dokonce tam byla stopka) vyjede auto. Sice zastaví, ale najede tak 1,5m do křižovatky, kde cca o 1m přečnívá do naší dráhy. První cyklista před kterého vjede zázrakem stihne myškou auto objet. Za ním cca 3m jede holka, která už to bohužel nestihne (vyhne se jen trochu), šlapkou škrtá o auto a letí přes řídítka přímo na hlavu. Helma na padr? (což je samozřejmě ok), přesto i s helmou střední otřes mozku a pro jistotu převoz do nemocnice. Jedeme v lese prudší mírně technický sjezd. Všichni jedou opatrně krokem (pod 10). Obtížnost mírně vzroste, 2/3 lidí pomalou rychlostí vklidu sjede. Jeden méně technicky zdatný biker si už myslí, že by ten sjezd nedal a chce zastavit a při tom se zasekne o šutr a letí přes řídítka, rychlost už prakticky 0. Při pádu spadne na ostrý šutr. Helma od šutru rozštíplá. Jemu se nestalo vůbec nic. Jinak to nebyl žádný vyhledávany technický terén, ale cyklostezka dle českého značení, která by měla být určena každému. Neřekl bych, že někdo z těhle dvou lidí z principu helmu nepotřeboval nebo že jezdí nějak moc nahraně (možná druhý případ, ale ten na druhou stranu nebude přeci úplně všechny sjezdy vodit pěšky, když to nebylo nic moc těžkého).

        0 0
        • evilzone  

          Jo jasně, sme pořád u toho samýho dokola. Helma může pomoct pokud spadneš přimo hlavou třeba na kámen, tomu se nebránim. Ale terén, ve kterym musíš jet 10km/h považuju už za trochu větší extrém a ne za cestičku na kterou se dostane každý výletník. Bál bych se padat do kamení a? bych měl na sobě cokoliv, nejsem magor abych se na to těšil, ale nebojim se spadnout bez helmy do pole, naštěstí sem zatim nespad vubec nikam..

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Co kdyz v tom poli bude kamen? I to se muze stat.

            0 0
            • evilzone  

              V poli je hodne kameni. Ale asi myslis jako ze bude zrovna tam co spadnu? No kdyz tam bude, tak to bude pruser… Ale zase, jaka je asi pravdepodobnost ze tam bude a ze na nej spadnu zrovna hlavou? :-) To je porad dokola. Spadnu na nej rukou a helma me nepomuze ani malinko

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To je fajn, ze ses si tak jistej. Nicmene bych zrovna nechtel jet kolem… bych mel asi na krku neposkytnuti pomoci.

                0 0
                • enjoy  

                  zrovna proto bych si dvakrat rozmyslel,jestli bych vubec sel treba na nejakej DH zavod,abych se tam dival na nejakyho pripadnyho vozickare nebo vyjel s daslima nekam do lesu a tam zkousel novy skocky.tohle mi fakt prijde mnohem horsi a vetsi pravdepodobnost nez ze si to vesele pojedu po pesince a najednou potkam supiciho o zivot volajiciho bikera.

                  0 0
                  • dafe  

                    Zase ja bych se vylozene bal jet na vyjizdku s tebou, protoze nemas helmu a jen bych to videl tak bych si predstavoval tu pripadnou prvni pomoc. Lidi co s nima jezdis maj asi dobry nervy.

                    0 0
                    • Otaku  

                      hehe, naposled co jsem potkal enjoye tak byl zcela sam.

                      0 0
                    • enjoy  

                      a vis proc me tenkrat otaku potkal samotnyho?protoze nerad jezdim s takovyma jako jsi ty:-)

                      0 0
            • orca  

              a kámen podle Murphyho zákona tam jistě bude…

              0 0
          • Lišák  

            Neboj, taky spadneš… :-) Já si blembák koupil po druhým pádu na hlavu a těžkým otřesu mozku. Řekl sem si-asi poslední varování :-)

            0 0
      • lenochod  

        Naprostej nesouhlas, mám kámoše (45 let) jel na kole vesnicí prej cca 30 km/hod a vlít mu tam pes. Ten člověk je už dva roky v rekonvalescenci a pomalu se učí mluvit a jíst a chodit sám na záchod. Neměl helmu, jel pomalu ale upadl na nějakej vystouplej kanál.

        Kámoška jezdí záchranku… první den prázdnin jeli pro 12let holku. Jeli dvě děvčata vedle sebe a srazily se. Jedna upadla hlavou na chodník. Dnes je na vozejku.Helmu neměla.

        Je to taky o náhodě a ne jenom o tom jestli jedeš pomalu nebo rychle :o((((

        0 0
      • FAH  

        Pred tydnem se stalo jednomu cloveku cykloturistovy, ze na obycejny sotolinovy ceste pri male rychlosti upadl z kola a nadvakrat si prorazil licni kost. Uy je po operaci a je v poho (akorad chlapi v jeho okoli se zacli zajimat kolik stajej helmy na kolo :-)).Je samozrejme otazka, co by se stalo, kdyby mel helmu, ale jde o to, ze i mistr tesar se nekdy utne a dalsi vec jsou technicke zavady na kole, ktery jsou vetsinou necekany (zlomeny riditka, sedlovky, kliky, atd…)

        0 0
        • evilzone  

          Ja to chapu. A je to presne ono. Taky nemeli helmu a kdyz to videli – zazili na vlastni kuzi, tak je to presvedcilo a koupili si je. Ja tady mluvim presne o tom samym. Az se mi neco stane a uznam ze s helmou by to bylo lepsi, tak si ji asi koupim…

          0 0
          • -b-n-x-  

            Ano, kazdeho nejlepe pouci vlastni zkusenost. Dite si taky uvedomi az potom co se spali, ze na ty rozpalena kamna neni dobre sahat. V tom by se meli dospeli lisit.

            0 0
            • evilzone  

              Ano dospeli by se meli lisit. Ja se lisim. Kdyz pouziju analogii s kamnama – ja vim, ze kdyz na tu plotnu sahnu tak se spalim. Dite to nevi a proto to musi zkusit. Chodim okolo kamen dost dlouho a este sem se nespalil a proto se mi nechce nosit pokazde co kolem nich pudu protipozarni oblek. Az se jednou spalim budu mit strach a asi si tu pozarni ochranu radsi pro jistotu vezmu…

              0 0
              • Lišák  

                :-) Dítěti se říká: „Nesahej na to! Spálíš se a bude Tě to bolet“… Takže se vlastně ani moc nelišíš…

                0 0
          • Char  

            zcela genialni inovativni logicka dedukce…

            0 0
          • libi  

            Ty me fakt dojimas, cely sem to tu precetl a asi si tu kebuli musis rozlousknout abys tu helmu zacal vozit, jenom aby si mel jeste prilezitost se poucit. Az se ti neco stane uz to mozna bude naposled. Ja sam helmu vozim a uz mi parkrat fakt pomohla.

            0 0
    • Mamut  

      No, precital som si celu divoku diskusiu a cele to konci na obvinovani, kto ako na hrane jazdi a kto ma viac padov. Mohli by prosim zucasteni tu uviest (pokial si to nepamataju, tak aspon hruby odhad) kolko mali PADOV a ZRANENI a kolko z toho smerovalo na TEMENNU cast hlavy (teda na pripadnu prilbu) a ci pri tom mali prilbu, za uplynulych 12 mesiacov? Rad by som to pocul od Pa-dlistu, Enjoya, Fousaca, Evilzona, BH a Spajkyho. Skutocne ma to zaujima.

      Za seba: Pady: cca 3, zranenie ziadne, na hlavu neslo nic, prilbu nenosim.

      0 0
      • evilzone  

        Ok, v kazdym druhym prizpevku pisu, ze sem este nespad a helmu nenosim, takze nemuzu posoudit jak hodne je helma bezpecna, ale zatim me to stacilo bez helmy.

        0 0
        • Mamut  

          Takze ani jeden pad od 9.2004? a bez zranenia akehokolvek (odreniny a pod.)?

          0 0
          • evilzone  

            Fakt ne, já si jezdim v klidu. A když už sem jel lesem (teď o prázdninách na vejletě často) tak sem krosil stejně jako ostatní průměrný bikeři na mtb (mám cross) tak sem jim stačil a naštěstí se mi nic nestalo.

            0 0
            • orca  

              Jó štěstí je krásná věc… ale někdy se nedostává…

              0 0
      • enjoy  

        no to je sporny,bohuzel.kdyz ti reknu ze jsem za posledni rok,kdyz si to tak prochazim,vlastne z kola nespadl.vlastne jo,nedavno se zacem jsme jeli lavinu a ja jsem v temer nulovy rychlosti uplne hloupe(vazne se za to stydim) udelal kotrmelec pres riditka.nestalo se mi vubec nic a reknu popularni vetu:-),protoze jsem spadnul dobre. je to sporny,protoze nejakou dobu pred tim rokem se mi podarily 2 celkem velky drzky ve vetsi rychlosti a proletel jsem se docela daleko(nebojim se to rict ikdyz vim ze je to pro vas voda na mlyn,je mi to ale jedno).coz bylo i nastesti,protoze jsem mel cas to sbalit tak ze jsem hlavu netrefil.a tedy jeste nikdy jsem hlavu netrefil.ale to nema byt argument,aby to tak nekdo nechapal.

        0 0
      • MlokCZ  

        Jezdím poměrně často ve skupině lidí, takže je tam logicky i větší množství pádů. Těch pádů na hlavu je podle mojich zkušeností je určitě menšina. Problém je v tom, že když už přijde a helma není, tak i ty semenenápadnější pády v malých rychlostech končí velmi často těžkým zraněním až smrtí. A když to odhadnu na počet (přesný počet lidí si opravdu nepamatuju), tak těch padů kritický na hlavu jsem zažil už nejméně 5 (bude jich možná více, ale těch 5 kokrétních si vybavuju, takže ty jsou jistý) a těch lidí, co jsem s nima jezdil mohlo být tak cca 100 (je to tak za cca 5-ti leté období). A to jsem ještě nepočítal jeden případ, který se stal nedávno velmi dobrému kamárodovi (vyprávění + ukázka stehů z první ruky). Byli v Jeseníkách a jeli nějakou sjezdovku po pěkné nizoučké trávě, ale bylo trochu mokro a v cca 50 to neustál a spadnul na hlavu. Těžký otřes mozku, okamžitý převoz do nemocnice a 12 stehů na hlavě. Přilbu neměl. Poté začal přilbu vozit, bohužel mu to vydrželo pouze asi 3 měsíce a už ji opět nevozí. Tady to už opravdu nechápu, jak může jezdit bez ní po takovéto osobní zkušenosti.

        0 0
        • MlokCZ  

          Omlouvám se za více chyb v příspěvku, příště si to po sobě raději přečtu.

          0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak to ti presne nepovim. Padu mnoho a obcas poznam, ze to bylo na hlavu jen podle stavu helmy a jindy (letos min 2×) vim, ze jsem sel primo na hlavu a dava mi to znat napr. krcni pater. Ze mi helma nejednou zachranila zivot (nebo alespon zdravi, ze bych to prezil nelze vyloucit) o tom vubec nepochybuju. Btw. samozrejme se taky snazim jezdit tak, abych nepadal.

        0 0
      • 7LK  

        Nevím, jestli sem patří připomenutí na Jožo Ráže – písničky má krásné a je škoda, že nových už moc nebude. Klasika, kdy chvilka byla osudná. Je tedy otázkou, zda vyměnit několik „málo“ let v „pohodlí“ bez přilby za X let nějakých následků – za období v uvozovách a proměnnou X nech? si každý dosadí co chce.

        Jinak je úplně zbytečné přemlouvat někoho již rozhodnutého. Já kupoval favorita v 15 (rok 1975) a pak až letos, ale otázku přilby jsem měl rozhodnutou. Z obchodu jsem šel s novým kolem a přilbou. Zatím je to v podstatě svobodné rozhodnutí.

        Někdy je zapotřebí některá rozhodnutí lidem předepsat zákonem. Dovedl bych snést milion argumentů, že kdybych byl v reálu stejně schopný jak Van Dam – že zakazovat zabíjet je nesmysl, protože já se o sebe vždycky postarám.

        Nechci moralizovat, jen se řadím do fronty těch, kteří si myslí, že jezdit v přilbě je správné.

        A můžeme pokračovat v diskuzi na téma chrániče páteře, co na to slovutné fórum? :-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jasne, ze vozim.

          0 0
          • 7LK  

            Já ne, ale doporučil bys mi nějaký aby se hodil na cross? A skoro to nemyslím ani jako prču a určitě ne jako provokaci !!! – co se na crossu naučím to pak na horákovi jako když najdu – včetně výstroje.

            0 0
        • enjoy  

          jezdit v prilbe je spravne.ovsem neni spravne nekomu nadavat a pouzivat na nej nesmyslny argumenty. beru argument typu,jednou se ti muze spis neco stat.. tak uz jsem to shrnul i pro ty nejmin chapavy:-)

          0 0
          • 7LK  

            Souhlasím, ani jsem nijak nekomnetoval přestřelky Tvé nebo jiných. Jak jsi se rozhodnul je do jisté míry jen Tvá věc. Pravdou je, že bych uvítal aby měli doktoři méně „zbytečné“ práce s úrazy, kterým by šlo předejít nebo je zmírnit.

            0 0
            • enjoy  

              to mas jako ze jsem jeste nevidel nikoho kdo by si vytahl nejakyho ridice auta bez pasu a vynadal mu ze kvuli nemu plati vyssi dravotni.. ale kupodivu tady anonimne pres klavesnici je to naprosto bezny.

              0 0
              • 7LK  

                Jenže já Ti nenadávám nebo nmyslíš, že jo?

                0 0
                • enjoy  

                  ne,promin.nebylo to na tebe,jenom jsem to pod tebe zaradil.

                  0 0
        • Lišák  

          No já jako „chránič páteře“ používám ba?ůžek Axon s hliníkovou výztuhou. Asi toho moc neochrání, ale hoidit záda s ním je o dost příjemnější.

          0 0
          • 7LK  

            To není špatné, na cross by to mohlo být přiměřené – díky za tip.

            0 0
        • Mamut  

          JR bol opity a siel na motorke neprimeranou rychlostou, co mi pride ako nezodpovedne spravanie az az. To ze ho sejmul chlapik, ktory mu nedal prednost je ina vec. Ale dost blbo by dopadol aj s prilbou.

          To je ten rozdiel na ktory (tusim) poukazuje Enjoy. Ze ak si obodujes rozne veci nejakymi bodmi zodpovednosti, tak ak poscitas tie, ktore dodrzujes (napr. prilba+triezvy), tak aj bez prilby sa mu toho nazbiera viac ako priemernemu oprilbenemu.

          Napr. tu niekde uvedeny priklad jazdit 50km/h po mokrej trave v zjazde, je dobre riziko aj s prilbou.

          0 0
          • MlokCZ  

            To jsem uváděl já a byl to příklad na to, jak někteří lidé ani po tom co spadnou na hlavu se nenaučí vozit helmu. To, že to bylo přehnané riziko i kdyby měl helmu je jasný a nikdy jsem nepsal opak. Příklady těch co jezdí opatrně a přesto spadli na hlavu jsem psal v jiném příspěvku.

            0 0
      • lenochod  

        Za těch pár let co jezdím sem již dvakrát „brzdil“ hlavou – nedobrovolně. Helmu jsem si jen poničil. Hlava zůstala celá.

        0 0
      • kámen úrazu1  

        asi 4, bez zranění, při jednom pádě (asfalt, zatáčka, náledí, moje blbost) jsem potkala hlavou kámen (jinak kvalitní silnice, nevím, kde se tam vzal). Přilba trošku prohlá, půl dne mně bylo blbě. No, a u koní bylo těch pádů na přilbu víc, i s horším následkem (doktor na interně prohlásil, že mně přilba zachránila život). Můžu porovnávat kolo s jízdou na koni. Šance pádu z koně je mnohem větší, ale pády z kola i z koně jsou často dost podobný. A příčina pádu z koně i z kola je i u dobrýho jezdce často nečekaná. Takže jsem při nákupu kola koupila rovnou i přilbu, bez rozmýšlení se.

        0 0
      • fousac  

        loni na jare sem to poslal na tlamu a v helme sem mel 2 asi dvoucentimetrovy zaseky.. sem rad ze ne v hlave.. a pak bylo nekolik pripadu, ze se do helmy dostane hlina, listi, trava, pribydou odreniny.. skoro bych usuzoval, ze taky doslo ke kontaktu hlavy s terenem… to sou pro me docela jasny argumenty..

        0 0
    • ondra_s1  

      Pokud mi helma pomuze zabranit v poraneni hlavy, pak ji budu vozit. Zrovna tak jezdim s brylemi. Tyto pomucky mi nevadi, zvykl jsem si, naopak se citim na kole jistejsi. Myslim, ze me mnohokrat ochranili a ja je vozit budu, proste mi to za to stoji…

      0 0
      • grizzly  

        Zda vozit helmu ci ne neni tema pro debatu.

        Radeji bych videl diskuzi na tema: „Uz vam nekdy zachranila helma zivot?“

        0 0
        • -b-n-x-  

          Me by zase spise zajimalo, co konkretne vadi na prilbach tem, co je nevozi. Jediny trochu pochopitelny argument pro me je, ze na to mozna nekdo nema penize. Jinak nevim

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak někomu ta přilba prostě na hlavě vadí zvláš? když je fakt vedro. Já přilbu vozím, jsem si dávno zvyknul, ale ze začátku mi taky vadila a když jsem nedávno zkoušel jen tak pro porovnání jet asi 1km bez helmy (když byla ta extrémní vedra), tak to bylo opravdu mnohem příjemnější i když jak helmu normálně vozím pořád, tak mi to pak nepřijde.

            0 0
            • Lišák  

              Já vozím brýle s čirým sklem a kšilt na helmě používám proti slunci. V lese, když se střídá světlo/stín se ve větší rychlosti líp odhadne, co je stín a co výmol, než kdybych měl sluneční brýle.

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • evilzone  

      Povim vám příběh.. Šel John Smith po chodníku a nájednou na něj spadlo piáno a uplně ho rozeračkovalo na cucky. Bylo to vážně nechutný – krev všude…

      Bojíte se teď chodit po chodníku, když ste si to přečetli? Já ne, a proto na mě taky vážně nepůsoběj vyprávění typu: ,,před pěti lety sem viděl jak někoho srazilo na kole auto a on umřel."

      0 0
      • kovar  

        asi umřel smíchy, když viděl na kole auto.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          :)

          0 0
        • evilzone  

          Buď rád že si to auto na kole eště neviděl – umřel bys smíchem taky :-) Každopádně auto na čtyrech kolech už vzbudí respekt..tomu už bych se nesmál

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Zatim to vypada, ze je skadlis holou hlavou ;)

            0 0
            • evilzone  

              Jo, chtel sem si zkusit jake to je byt skinhead tak sem se nechal do hola. Jenze cikani me stale mlatili a tak na to seru a asi si vlasy necham zase narust.

              0 0
    • terák  

      Nechápu Vás všechny, co berete helmovou osvětu jako svoje poslání. To se stejnou vervou přesvědčujete kuřáky, aby nekouřili? Já helmu nosím, zatím jsem ji naštěstí ocenila jen když padaly kroupy…

      0 0
      • Lišák  

        Já občas kuřáky přesvědčuju… :-) Fakt!

        0 0
        • evilzone  

          Tak na přesvědčování kuřáků založíme novej thread ne? Sem po víkendu odpočinutej a můžu se zase zvesela od pondělka začít hádat:-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Stejne jako helma to tu uz bylo. Prisels pozde ;)… zase souvislost mezi nosenim helmy a inteligenci :)

            0 0
      • Pá-dlista1  

        Ja jenom ty na kterych mi zalezi.

        0 0
        • Gatier  

          Dobre rano! Vidim ze niektori zacinaju pracovny tyzden celkom skoro…

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • pucháč  

        Konečně názor pod který se můžu podepsat. Nepochybuji o užitečnosti helmy, ale nechápu ty emoce… Vážně je nutný aby se na mě díval jako na naprostýho cyklistickýho ignoranta někdo, kdo používal postranní pomocná kolečka v době, kdy já jsem sjížděl Grossglockner­hochalpenstras­se (bez helmy…) PS: dnes bych si tu helmu asi vzal…

        0 0
    • chupas  

      jedno video za milion slov. www.hansrey.com/…ns/crash.mpg cca 1MB

      0 0
        • chupas  

          po tomhle videu si prilbu koupila i moje babicka co na kole dava 100km/rok

          0 0
      • default  

        A nebo tak – http://videosz.chlif.cz/Peknej polet.wmv Tady uz se da o ucinnosti ochrany hlavy spekulovat… …ale mazec je to kazdopadne! Jestli to prezil, tak urcite diky helme. Cca 2.6MB.

        0 0
        • default  

          Tak znovu – http://videosz.chlif.cz/Peknejpolet.wmv ;-)

          0 0
          • Gatier  

            Blaaazni. Na to sa neda pozerat :(

            0 0
          • Pavlis  

            Ou Hell, ou shit…you allright?:)))

            0 0
          • tjuren  

            Po shlédnutí těchto videí slibuju že již nebudu padat ze skály, dělat kotouly ze schodů a poskakovat na zadním kole po lavičce. Nevím ale co s tím má společnýho přilba ???

            0 0
        • Pavlis  

          Uz to tu vypada jak na krabickach cigaret. Koureni zabiji-jizda bez helmy zabiji…zachranil si zivot, protoze prestal vcas kourit-jestli to prezil, tak urcite diky helme.....bla bla bla. Me by jen zajimalo jak dlouho ho jeste tocili nez tam pro nej sli.

          0 0
          • Gatier  

            On to urcite dalej natacal, ako tam pre neho sli :)

            0 0
          • default  

            OOO, tak to pardon nejsem „nastesti“ autorem, nekdo mi to poslal mejlem… Letos jsme jeli neco podobneho i kdyz ne tak drsneho. V Cortine d'Ampezzo vede tesne okolo Tofany takovej traverz, kterej navazuje na krasnej prujezd udolim Travenzales (nevim esli to pisu spravne). Uzkej singl kde je chyba s padem potrestana uplne stejne. Letis 100 i vice metru dolu. To si pak clovek dvakrat rozmysli neco projet, prevadis i to, co bys normalne dal. Jinak mas mozna pravdu, ze kdyz se neco opakuje furt dokola je to otrava… ;-) Ale jsou mezi nami i taci, kterym to proste jdnou rict nestaci.

            0 0
            • evilzone  

              A budeš to těm ignorantum opakovat neustále a oni si tu helmu stejně nevezmou a ještě tě pošlou do ******.. :-))))))

              0 0
              • kovar  

                hlupákům se říká ignoranti?

                0 0
              • default  

                Neustale ne, to bych mel hlavu jak patraci balon, jenom cas od casu… ;-) Kdyz ale potom vidim ve zpravach, ze se zas nekdo zrakvil na kole a nemel helmu, vzpomenu si rozhodne na Tebe… …ne ze bych Ti to pral, to ne… ;-)

                0 0
    • Volf  

      Už tady dlouho helmy nebyly. Vycházejme z toho, že není zákonná povinost helmu nosit. Dále není žádným způsobem znevýhoděna léčba úrazů hlavy při cyklistice. Obecně je vypěstovaný odpor k nošení helmy, protože argument je, že jedu pomalu. Stejně se vyvíjela situace v době, kdy se zákonem nařídila povinost helmy i na mopedu. Spousta lidí tvrdila, že než by si vzala na hlavu helmu tak přestane na mopedu jezdit. No a teď co já. Jezdím v helmě a lidi co ji nevozí asi nebudou horší než já. Přemýšlel jsem proč ji vozím, když po několika pádech nemá jedinej škrábanec a tudíž jsem ji asi nepotřeboval. No a nakonec jsem přišel na to, že ji beru jako pojištění. Pokud ho máš větčinou se ti nic nestane. Pro mne je dneska helma naprostou součástí kola a bez ní si připadám nahej. Další důvod proč ji vozím je ten, že se bojím bolesti a pokud by se našla nějaká lehká, prodyšná, účinná a hezká forma ochrany před odřenimami po pádech tak ji budu taky používat. Další dúvod je, že mi v ní nesvítí slunko přímo na hlavu a v zimě ji naopat trochu chrání před zimou. Jinak můžu parafrázovat odpověď jednoho herce na otázku jak se chrání při náhodném sexu. No a on odpověděl já se bráním náhodnému sexu. Takže asi tak prostě se jen bráním ježdění bez přilby, protože co kdyby náhodou.

      0 0
    • Alibaba  

      …to je fakt sranda… Zajímavý je celkový počet nehod, ze statistiky vyplývá, že kdo má přilbu nepadá z kola…není to zajímavé ;))…poněkud ujeté počty. Jinak jsem samozřejmě pro nošení přileb a kdo ji odmítá, může si za případné skalpy či trepanace sám !

      0 0
      • Alibaba  

        …jen pro doplnění …celkový počet nehod (včetně nezraněných) 2004: s přilbou 600 bez přilby 4169 ;)

        0 0
      • default  

        No tak ono to ma tak trochu svou logiku, pac bez prilby vetsinou jezdej (az na bile vrany) jelita.

        0 0
        • evilzone  

          A co třeba rodinka která si jednou za rok vyjede na cyklovýlet? Maji helmy koupený protože jim všude malujou čerta na zeď jak umřou bez helmy. A proto sou to profíci? Che, takže každej kdo má helmu je profík? Tak to si jí du asi hned kvuli tomu koupit…

          0 0
          • enjoy  

            si to nepochpil:-),my jsme ty bily vrany:-))

            0 0
          • default  

            No, specielne pro tu rodinku by to melo platit dvojnasob. Hele je to dost podobne jako v lezeni. Driv na skalach skoro nikdo helmu nemel a kdo jo, tak se na nej koukalo jako ze je nakej moc vopatrnej. Dnes se uz situace meni a lidi se vic divaj na bezpecnost. Pokud tedy takova rodinka vyrazi jednou za rok a maj helmy, je to dobre, protoze se snazi predejit potencionalnimu nebezpeci. každej kdo má helmu je profík – to jsou Tva slova. Si tak rikam, proc Ti to vlastne vysvetluju… …no nic… ;-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Protoze to vysvetlit potrebuje a nikdo jinej tolik trpelivosti nema :)

              0 0
            • evilzone  

              To si to tak nějak maličko utrhnul ne? Já sem napsal otázku: jestli každej kdo má helmu je profík, když podle tebe každej kdo ji nemá je jelito? A nepsal sem že to tak je…

              0 0
              • default  

                Ja napsal: bez prilby vetsinou jezdej (az na bile vrany) jelita Nikoliv: každej kdo ji nemá je jelito Vnimas ten rozdil? Pokud ne, tak s Tebou opravdu neni o cem diskutovat… :-

                0 0
                • evilzone  

                  Dobrý. Já rozdíl chápu a chápal sem ho už předtim.Je na tom něco světobornýho?

                  0 0
    • Lance  

      400?

      0 0
    • Lišák  

      Nechci zakládat novou debatu, ale napsat to prostě musím. Teď sem jel z Lelekovic do Kuříma a jak je sjezd z „dálnice“ od Globusu na kuřimskou okresku, tak sešrotovaný kolo, sanitka, několik aut a myslím, že jsem přejížděl po zbytcích helmy… Ten cyklista jel asi od České na Kuřim a jel zřejmě podle předpisů ve svým pruhu a to byla asi chyba. Já se vždycky snažím co nejdřív nacpat do najížděcího pruhu a držet se na krajnici. Možná bych za svoje manévry na tom místě dostal flastr, ale zatím mě nic nesestřelilo…

      0 0
    • martin L  

      Statistika je pěkná věc, ale je dobré se na to podívat i z hlediska estetického. Z mojí zkušenosti Vám můžu říct, že vůbec nepotěší nosit na čele jizvu na tři štychy, zvláš?ě když patříte mezi ty, co už to čelo maj trochu prořídlý. Jen dodám že přilbu na kole používám, stalo se mi to na lyžích (bez přilby) a to jsem ani nespadl.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.