Co rikate na toho potapece (Uvolnete se prosim) ??

19 nepřečtených
  • miche

    Ten silenec ve sto metrech na nadech ma 8 tepu za minutu !!!!!!!!! To nejsem schopen pochopit …Asi taky zacnu s jogou a dechovym cvicenim :-))))) A to ze ovlada eustachovy trubice, to uz je taky sila ......

    0 0
    • McBlacky  

      8 tepů za minutu je IMHO blbost. Navíc ten tlak ti zvyšuje zátěž těla což by mělo vést ke zvýšení tf. Ale uznávám že jsem lama a o potápění toho vím fakt málo :)

      0 0
      • Pavlis  

        V tom pripade jak si myslis, ze vydrzi pod vodou na jeden nadech i nekolik minut? Taky toho o potapeni moc nevim, ale videl jsem dokument…:)

        0 0
      • orca  

        jenom prostá logika -
        pokud chci snížit na minimum spotřebování kyslíku v plicích tak jedině tak že minimalizuji pohyb a tím i výdej energie a s tím se zároveň zpomalim tlukot srdce a tím se i méně okysličuje krev a TF je i menší… či se pletu ?

        0 0
      • Tesi  

        Já jsem o něm četl už dřív vnějakejch potápěčskejch časopisech, prej to je původem Trutnovák. Protože jsem se o to kdysi zajímal tak vím že to co říkal nejsou kecy, ale ty jeho čísla jsou fakt šílený, nedej bože že by měl něco s dutinama (nosníma)

        0 0
      • MARIN  

        Zas takova blbost to neni – zkus si o tom zjistit vic

        0 0
    • kandik psi zub  

      jo ale kraus pusti dve hlasky a jak letel z akvarka ven smichy :-)

      0 0
    • doktor z hor  

      pokud vas nekoho zajima vic o fyzilogii freedivingu tak tad to je www.freediving.cz/fyziologie.php piste svoje reakce – sem zvedavej :-)

      0 0
    • J.A.V.  

      Martina Štěpánka sleduju už dlouho. Je to dost zajímavý do jakých extrémů se dá tělo a hlava vytrénovat. Když si vezmeš že vydržel pod vodou 8 minut – normální člověk je za tu dobu 4× mrtvej. Je to jen další důkaz toho jak málo toho vlastně víme o lidském těle. Jinak jeho stránky jsou tady a je to místy hodně zajímavý čtení : http://www.avex.cz/…/cz/news.htm

      0 0
      • Thorn  

        „Množství tělesného tuku – méně než 1%“ ????

        Ved aj Lance Armstrong ma snad 3–5%… nizsia uroven je podla mne dostupnych zdrojov o zivot

        0 0
        • J.A.V.  

          Jo to asi bude blbost. Možná tam chybí 0. 1% to nemají ani kulturisti ve vrcholové rýsovací fázi. Nemluvě o tom, že je podstatnej rozdíl mezi podkožním tukem a celkovým obsahem tuku v těle.

          0 0
        • scret  

          To je podle me taky blbost. To by mu v ty vode byla pekna klada,ikdyby mel 3 neopreny:)) Navic na skole nam rikali ze tusim pod 3% je to uz zivot ohrozujici…Tuk je pro cloveka potrebnej.

          0 0
        • 2-czech  

          kolik si myslis ze ma treba Paul Tergat???podle mych zdroju ma mene nez 1% tuku…ale ptal jsem se na to sport. doktora a rika, ze pry tak nizke mnozstvi neni mozne…takze nevim.

          0 0
      • lubos  

        Kolik myslis, ze vydrzeli grecti potapeci co lovili perlorodky ?

        0 0
        • J.A.V.  

          Já vím že stejně, taky už ani nemá světovej rekord – ten je skoro 9 minut teď. Abys to nechápal špatně, netvrdím že je to unikátní co dokáže – dokáže to určitě víc lidí na světě, nicméně pořád to nebude ani 1% populace. Stejně jako jen málo lidí by udrželo v kopcích krok třeba s Rasmussenem a nebo předspurtovalo Supermaria.

          0 0
      • Meesha  

        „kapacita plic 194% prumeru…“ Hmm, taky dobry! Ten muze kourit jak chce a nebo muze delat ventilator v nemocnici! :-D

        0 0
        • wbiker  

          Spíš si musí dávat pozor, když by dával někomu umělý dýchání – aby ho nepřefouk…-)

          0 0
    • Lada1  

      pokud jste se nekdo nekdy potapel – pristrojove. Tak i ve 20m jde dychani pod 10/min a tep ca ±40/min

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.