• Lister

    Tenhle týden mám extra smůlu, nejen, že jsem to položil na každé vyjížďce, ale dneska jsem asi po 4 letech píchnul. Byl to extra povedený haďák, aj jsem slyšel jak ten šutr cinkl o ráfek. Pak během 5 sekund kolo uplně prázdný. V pohodě jsem si vytáhl náhradní duši, jen jsem zapoměl na jednu drobnost – letos jsem kupoval nový kola a tam mám véčkový ráfky. Rezerva samozřejmě s krátkým ventilkem. Tak jsem se snažil asi 30 minut tam tu pumpičku narvat, jako že přece nepůjdu domů pěšky, ale bohužel to nešlo. Sundal jsem i kovovou krytku, že to zkusím jen přes tu těsnící gumičku co je pod tím. Tu gumičku se mi samozřejmě podařilo ztratit – v tom okamžiku bylo jasný, že se vyráží směr domov pěšobusem :o). Tak jsem nesl kolo asi 3 km hezky po šutřících a navíc tma jak v pytli. Naštěstí jsem měl aspoň světýlka. Mám totálně odrovnané rameno a pravou ruku. A jak jsem si říkal, že ve tmě v lese přece nemůžu nikoho potkat, tak jak na potvoru uprostřed lesa chlápek co si to mašíruje domů z práce přes kopec – moc se bavil. Před barákem na mě pro změnu čekal soused – takže trapas podruhé :o). A aby toho nebylo málo, tak jsem na jedné louce prošel nějakou močůvkou :o). Takže jsem si po dvou letech konečně vyčistil boty – tak aspoň jedno pozitivum. Hned zítra běžím koupit nové duše. Mohlo to dopadnout i hůř – třeba 20 kiláků od domu – takže bych měl být spíš štastný :o)

    Můžete se přidat i ostatní. Název přízpěvku poměrně univerzální a pobere toho hodně – prasklým řetězem počínaje a vybuleným ráfkem konče :o)

    0 0
    • Luke  

      no jo, kdyz se sere tak se sere :-) ja jsem jezdil asi rok bez defektu a jednou to prijit muselo. problem byl v pumpicce. mam ji na drzaku na ramu, kde se na ni nachyta spousta bordelu. to jsem neresil, maximalne jsem to trochu oklepal. no a kdyz jsem dal druhou dusi a chtel pumpovat tak jsem se divil, ze to nejak nejde. stravil jsem tam snad hodku nez jsem dal pumpicku v polnich podminkach dohromady. ted uz pravidelne servisuju :-)

      0 0
      • Luke  

        jo a jak idiot jsem teda netlacil :-)

        0 0
    • lenochod  

      No žádný tlačení nebude, ale kámoš chytá haďáka tak ob jednu vyjížďku a nezřídka na obě kola :o( Měnit za deště když jsou kola od bahna je taky legrace.

      O víkendu zas, vyměnil zadní a dal se foukati. Jeho pumpa (SCOTT se zátkama proti nečistotám) ze stejných důvodů jaký popisuješ ale nefungovala. Půjčil sem mu svojí. Po chvíli foukání jsme duši vyndali, nešlo to nafouknout. Po prohlídce jsme zjistili že duše (nová) byla od výroby diravá. Vyndal jsem svojí náhradní duši. Povedlo se. Kolo nafouknutý a hurá zase do sedla. Na tom by ještě nebylo ale nic moc zajímavý. Při úklidu všeho vyndanýho z batohů PRÁSK !!! Rána jako z pistole a ze zadního kola odešel obláček. Nu vyndali jsme i tuto duši.Byla roztržená – 15cm trhlina. Obě duše byly od stejnýho výrobce :o(

      0 0
      • fousek  

        Podle me je to naka vada Scottu celoper, protoze to samy potkava me:-). No jinak ja sem nedavno pretrh dusi a jinou sem nemel, ona ani potreba nebyla, rafek to taky odnes, ale nez abych to tlacil tak sem dojel po rafku

        0 0
      • vlk  

        od kterýho výrobce.

        0 0
        • fousek  

          Nevim jestly to muzu rict, takze to byla R.B..A

          0 0
          • Marry  

            a nebyla to .U.EN. ???

            0 0
            • fousek  

              jo to byla ona

              0 0
              • lenochod  

                netušil jsem že si tak fotogenickej :o)

                0 0
                • fousek  

                  To je reakce na moji fotku v profilu? No uz sem o tom uvazoval ze bych delal nakyho modela, nebo strasil maly deti:-)

                  0 0
                  • lenochod  

                    myslim že by to odradilo i ..... no nic tak hroznýho mě ani nenapadá :o(

                    0 0
          • lenochod  

            Ano ano, pan fousek se účastnil aktivně přezouvání.

            0 0
    • Fidoo  

      Jednou sem píchnul třikrát za vyjížďku čímž sem vyčerpal duší banku a taky sem mašíroval. Navíc sem neměl telefon ani peníze abych někam zavolal. Napadlo mě třeba zlomit si nohu a přemluvit sani?áky aby mi kolo hodili domů, ale pak sem si řikal že to nemá cenu – eště by mi ho vodřeli…

      0 0
    • Krutor  

      Jo, něco podobnýho se mně stalo asi tak před 4 lety. Frčím si to domů z vyjížďky, krásný počasí, navečer, blížím se k oblíbené zahrádce a těším se na jedno orosené… najednou známej zvuk. No nic, žádnej problém, měl sem nejen náhradní duši, ale i klasický lepení. Domů vpodstatě z kopce, ale pěšky tak min. hoďku. Vyměnil sem duši, kolo nasadil, bajk opřel o strom a dofouknul. Bajk se ale svezl na zem tak šikovně, že se urval ventilek. Takže znova, máš přece lepení… To by ale v tubě muselo bejt ještě lepidlo a ne vzduchová bublina :-(. Nasranej sem došel asi 2 km pěšky k civilizaci a hospodě, potupně zavolal manželce o taxi a čekání si zkrátil 2 Gambáčky. Zkušenost: od tý doby vozím sebou výhradně samolepící záplaty – 6 ks za 3 pětky a je to v pohodě.

      0 0
      • fousek  

        Jo tak to se mi stat nemuze, me lepidlo nikdy nevyschlo, proste za tak krakou dobu proste ani vyschnout nemuze, ja kupuju lepidlo Red Sun za 10 Kc a zaplaty po 1 Kc, lepidlo vydrzi tak na 10–15 zaplat a rocne spotrebuju 2 lepidla:-)

        0 0
      • Lister  

        Samolepícíma jsem lepil jen jednou a nedrželo to. Normální defekt se změnil na pomalý defekt, ale domů se na tom s občasným dofouknutím dojed dalo.

        0 0
        • Krutor  

          Jaký´s měl? Já používám (teda tak 2–3× sem použil) autorácký a – i když k věcem od autora mám od jistý doby odstup po dvou negativních zkušenostech – fungujou. Jasný, že nejsou na trvalo, ale na dojetí úplně v poho. Dokonce sem poprvé zapomněl záplatu vyměnit a zjistil sem to až asi po půl roce, kdy už to ta záplata nevydržela. Ale min. na dojetí úplně OK a rychlovka.

          0 0
          • Lister  

            Author. Lepil jsem s něma ale jen jednou a nemusel jsem to přesně trefit. Pro jistotu vozím dál. Je to rychlý a na dojetí v pohodě stačí. Naštestí moc nepíchám. Jiank se skvěle hodí na to když potřebuje člověk podložit některé místa na kole – já tím mám podložený bovdeny na hlavovce.

            0 0
            • civetta  

              Opacna zkusenost. Prijdou mi moc tlusty a proto spatne prilnou. Jednou jsem lepil 6× za zavod (posunuta paska v rafku + jeden hadak), tak to musim vedet 8-))) Na dojeti mozna, ale Parktool tam klidne muzes nechat a jezdit dal…

              0 0
              • wroum  

                jj Parktool samolepici zaplaty mi prijdou lepsi i nez vetsina klasickych lepeni. Na ikscecku mam zadni zalepenou Parktůlem uz asi rok a pul a neni problem.

                0 0
          • lidumil  

            Já mám asi taky Author, použil jsem zatím 2×, ale musím hned dát duši do kola a napumpovat. Jsou nějaký mechový, takže krásně držej a nikdy nebyl problém. Jen je vždycky pak na konci sezony nebo dovolené vyměním za klasickou.

            0 0
        • vt  

          ppouzivam samolepici od parktool, jsou super, nikdy zadny problem

          0 0
          • Fidoo  

            přesně – já mám duši zalepenou 5ti parktoolama a drží. Fakt je že za cenu těch záplat by byla nová duše ale ..... ale. Jenom je blbý když píchneš eště jednou přímo do záplaty. Když se na parktool nakape klasický lepidlo tak se zkroutí a odfoukne. .-)

            0 0
      • orca  

        Tak podobnej zážitek mám z letošního března , První pořádná projížďka bez sněhu a tak jsem vyjel směr Rokycany a bez nářadí bez mobilu – inu jen tak na 1,5 hod – natěšenej . A najdnou rána a zadní kolo prázdný – hebík 10cm skrz pláš?. Tak jsem dotlačil do Rokycan ke kámošovi (1,5km) a zavolal si mamině pro „taxíka“ Ještě dlouho se mi děti smáli a ptali se jestli mám opravdu fšechno sebou :-))

        0 0
    • crom  

      minulej tyden,jedu si uz po tme od zbraslavskyho mostu dodel vody na modranskou cylostezku a najednou RANA jak hrom,me bouchlo zadni kolo.tak tlacim k prvnimu svetlu.sundam plast a koukam ja ho nekde trhnul z boku a duse udelala bouli ktera pak praskla,tlacit se mi nechtelo tak jsem vymenil dusi a nahustil jen trochu a zbytek cesty na karlak jsem jel vestoje nalepenej na riditkach a jedouci jak posranej pres kazdou dirku.HRUUUza

      0 0
      • Lister  

        právě si mi připomněl, že mi ve výbavičce chybí kus tvrdšího papíru pro podobné případy :o)

        0 0
      • Krutor  

        Jo, něco odobnýho se mně stalo vloni na Slapech. Vyjel sem směr Brdy ale na dohled Mníšku mně praskl ráfek – cca. 20 km od „domova“.Tak sem vyřadil zadní brzdu a zvolil opatrně nejjednodušší cestu zpátky přes Štěchovice kolem potoka zpátky. I když sem vynechával skoky a snažil se jet co nejhladčeji, tak v půlce návratu se z cca. 1cm dírky na ráfku udělala 3cm lochna, kterou dokonce bylo vidět kousek duše. Nestačila rozpojená brzda,musely dolů i botky, aby se kolo točilo! Měl sem staženou prdel, protože to byl pro mě úplně neznámej terén – tak sem jel jak babka s nůší sena, přesně jak píšeš – vpodstatě jen ze sedla. Dojel sem ! Duše prdla až druhej den při návratu, když bylo zadní kolo úplně volně ložený v kufru v autě !!!

        0 0
        • Krutor  

          Když to po sobě čtu … srovnání s babkou a nůší je trochu zavádějící, i když bylo myšleno co do rychlosti. Představuju si ji – těžko by se jí s tím nákladem spurtovalo :-))))))))))

          0 0
    • goofy  

      Tak to ja sem naposledy tlacil ne kvuli dusi, ale patce prehazovacky… Bylo to dokonce 2× za jednu dovolenku a dva dny po sobe. Poprve sem ji urval, kdyz sem po predchozim padu z me blbosti, nejdrive tu patku ohnul. Srovnal sem ji a rikal si, ze uz je to fklidu. A ejhle, nebyla to tak docela pravda. Asi 5 km pred cilem sem se najednou astavil s prehazkou u zadni brzdy. Domu mne znamy dotahnul na lane… Podruhe to uz bylo ale horshi. Nasledujici den byl v planu vylet do Ceskeho Krumlova, se sjezdovanim na Kleti (neco prez 70 km) a po 30 km mi pri podrazovani najednou zase skoncila prehazka ve vypletu… Duvodem byl rozpojeny jeden clanek retezu a zaseknuty ve voditku… Nasledovalo predelani kola na singel speed, presun asi 5 km na nejakou vlakovou zastavku kousek pod Kleti, hodina cekani spojena s konzumaci Budejovickeho piva, presun vlakem do budejovic, a pak eshte asi 12km na kole na pokoj… Pouceni: uz vzdycky mam u sebe nahradni patku…

      0 0
    • chemik  

      Já teda netlačil, ale moc nescházelo. Má příhoda – jel jsem si v pohodě kliďánko do kopečka, najednou řacha a zadní kolo prázdný na ráfku. Po bližším ohledání terénu jsem rekonstruoval minulý děj asi takto: přejel jsem kámen, který se rozlomil a ostrá hrana způsobila čistý řez v délce cca 4 cm v plášti, což znervóznělo duši natolik, že radši vypustila duši. Domu jsem to měl dobrých 20 kiláků, pročež jsem se jal opravovat. Přehodil jsem neporušený pláš? z předního kola na zadní, část zničené duše jsem vlepil pod díru v plášti, vložil náhradní duši, lehce nahustil zhruba na úroveň těžkého podhuštění a s obavami se vydal rychlostí znaveného šneka směrem k nejbližší silnici a domu. K mému překvapení jsem dojel.

      0 0
    • lidumil  

      Já měl asi před 3 roky smůlu na přehazku. Koupil jsem XT trochu jetou a v lese hned asi po 10 km ji urval i s patkou o nějakou větev, vytrhl jsem čepy a ulomil šroub. Byli jsme od „domu“ asi 8 km, tak pěkně pěškobusem :-( koupil jsem novou zase XT a za 2 týdny ve výjezdu v lese zase o klacek, naštěstí tentokrát „jen“ patka. Takže singlespeed, přehazka do brašny a šněčí rychlostí domů. Od té doby taky vozím náhradní patku s sebou.

      0 0
    • Milan  

      Letošní léto s pláštěm Michelin X-comp light se svetle modrym prouzkem. Prvni problem se projevil na vyjizdce s kamosem. Dojedeme do nejvzdalenejsiho mista nasi standartni vyjizdky. Dame pivko a prirazi banda znamejch. Pokec se rozjel na plny obratky.Jenze oni na bajkach neprijeli, tak je netrapilo kdy se to zabali.Padla tma. Baterky narychtovany a odjezd. Po par kilakach polnacky, na kterou svitil mesic, vlitnem do hustyho lesa u Jirery. Rana jak z dela,pssst a duse prazdna za tri vteriny, az sem se lek ze mi bouchla vidlice, cemu sem se hned zasmal, pac ma olej :o).Mel sem blbec sebou nahradni dusi, ale nestih jsem ji od minula zalepit.Lepime po tme. Rozviceni baterky u Jizery je moc romanticky, ale nebezpecny. Miliony komaru ucitilo svoji korist.Lepil jsem opravdu rychle :o) Po pul hodce totalne otekly nasazujem tempo rychlejsi nez komari a mizime. Rikam si, mam vybrano na rok dopredu. Po daslich deseti kilakach rana jak z dela. Ten samej problem.Trn to neni, to sem sakra konroloval.Bylo to zase sutr. Opet lepim, zase hledam diru jen po sluchu, no prima. Kamos je prilezitostnej bajker, ja propadlej.Obdivoval myho bajka a ze do neceho takovyho musi jit taky, az ho to poradne chyti. No ted uz neobdivoval.To sou samy odlehceny materialy…no dal mi to sezrat.Rozeslal vsem sms jakej ze sem chudak a ze sedime v pangejtu a jeste nejsme doma. V pul jedny rano sme dorazili dom. Tejden na to vyrazim sam na svih. Letim lesem po kamenama vysypany ceste. Zase rana jak z dela.Diru sem nasel hned. 4 cm v plasti.Uz sem myslel ze budu tlacit, a to mi nedalo.Ze zachranny krabicky sem vyndal leukoplast s polstarkama na bebicko, vylepil sem zevnitr diru natrikrat, nasel nejblizsi silnici a hura na zakladnu.Potreti a naposledy jsem ten plast omluvil. Je pohozenej v rohu garaze a hazim na nej zly pohledy.Litr v hajzlu, ani neni sjetej. Ale tuhle prihodu maji kamosi radi :o)

      0 0
    • Meesha  

      Jedu z karlstejna, zaprsi a udela se nejmazlavejsi bahno… Ve sjezdiku do Solopysk sem slapnul, jakoby to slo natuho, tak sem otocil klikama zpatky, slapnul znovu a lup… Prehazka se houpala na retezu. No, tak sem tapal nehorazne zasranej do vesnice, volal tatovi at prijede. Nakonec sem dotlacil – sjel az do Cernosic. Tata byl moc nadsenej, kdyz sem rval bika do auta a nebylo poznat co je to za barvu :-D Pak honem do Programcyclu, kde meli do 8 pro novou prehazku. Tam ze me byly na koberecku taky nadseny, ale druhej den bylo kolecko nablejskany a funkcni :-)

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce