• vzduch

    Jaké máte kdo zkušenosti se spinningem, co by doplňkem ježdění na biku, zejména přes zimu skrze nevlídné počasí ?

    0 0
    • vasil  

      jdi do tohočetl jsem si doporučené odkazy na forua musel jsem se smát

      • lidi, co byli jednou nebo vůbec, tě budou odrazovat
      • někdo tvrdí, že je to pro ženský
      • někdo si vymyslí spoustu jiných krávovin

      Takže moje rady :

      • najdi se centrum, kde jezdí spinning a nemají tam instruktory, kteří dělají věci, které se dělat nemají (viz forum-posilování rukou, klikování…)
      • je třeba navštívit více lekcí, a? si osvojíš zvláštnosti jízdy na stac. kole
      • vyber si instr., který ti vyhovuje stylem, hudbou
      • pokud zvládneš základy, můžeš klidně jezdit podle tepáku, to, co je pro tebe vhodné
      • pravda je ta, že obvykle se jezdí vysoké intenzity, ale je to tvůj trénik, který bude rozumný instr. po domluvě respektovat
      • mám vyzkoušené, že mohu absolvovat lekci vedenou na intezitu, tak, jako bych najížděl objemy (do 65%), prostě si dávám menší zátěže, se sedla jezdím jenom kvůli protažení
      • nikdo tě nemůže donutit k tomu, aby si jel úsek stanovený instruktorem celý podle něho (když nemůžeš – ubereš, když máš vysoký tep-ubereš)

      je to na tobě, jezdím jako instruktor a svým klientům toto doporučuji, jezdíme spolu, ale každý trénuje podle svých možností nebo potřeb já i mí kamarádi jezdíme jak biky tak silničky (v rámci času) a můžu ti říct, že se všichni zlepšili kdybys měl nějaké dotazy mailuj :-)

      0 0
      • MlokCZ  

        Ale jak to dělat s délkou. Když půjdu na spinning jezdit objemy, tak je 60 minut hrozně málo. To aby člověk chodil na 2 lekce po sobě. A to už musí být pořádný morál, abych vydržel 2 lekce po sobě.

        0 0
        • Lister  

          tak si kup jeden domů, pokud opravdu vydržíš s morálkou, tak se ti po nějakých 80–100 hodinách začne investice vracet.

          0 0
          • MlokCZ  

            Když už něco domů, tak bych koupil válce k silničce. Ale ani do nich se mi nechce příliš investovat, moc dobře vím, že bych doma nevydržel jezdit. Takže to vidím zase na posilovnu, kde mají slušný kolo. Kámoši půjdou normálně cvičit, takže se mnou můžou chvílema kecat a já budu šlapat. Ale ten spinning někde zkusim, jestli najdu dobrou hodinu, jestli to nebude zábavnější. Už v té posilovně je to nic moc, ale pořád lepší než sám doma.

            0 0
        • Troll  

          Klasicka komercni lekce (60 min vcetne zahrati a stretchingu, cili tak pracovnich 45 min) podle me opravdu nema cenu. Ale delaji se i prodlouzene, kde je lekce 1.5hod a to uz je zajimavejsi. Ale kratke nebrat. Obzvlast pokud to ma nekdo jako ja, ze se zahriva i 20 min.:-(

          0 0
      • Venda  

        Chodil jsem dva roky, na dvouhodinovku týdně, jezdil jsem to, co jsem chtěl já a můj názor je, že spinning není kolo. Měl jsem z toho pocit, že mi to nic nedává. Jen jsem se hezky zpotil a celou dobu se hrozně nudil. Za polovinu času na kole, válcích atd při stejné intenzitě, jsem cítil, že jsem sportoval, tady nic. Takže za mě, ztráta času. Válce domů nebo občas ven nebo jiné sporty, je jich dost.

        0 0
    • vasil  

      zkoušel jsem válce doma a je to na bednu, stejně jsem nevydržel déle než 50–60 min jel jsem na válcích na silničce, koukal na horáka a snil jsem, chce to ale silnou vůli, takže jsem začal se spin. na spin. je to zábavnější, snít můžeš taky co se týče objemu – v centrech mívají prodloužené lekce a nemusím sedět na trenažéru stejně dlouho jako profík :-) maratonci taky netrénuji tak, že běhají maratany

      0 0
      • MARIN  

        no neni moc trefny srovnavat bezce s cyklisty :)

        0 0
      • vrana  

        Maratonci běžně trénují aspoň jednou týdně dlouhý běh 25–35km nižší intenzitou. Tj. 2–3 hodiny v kuse.

        0 0
    • Mamutt  

      No… dá se… ale není to to „pravé ořechové“. Pokud umíš šlapat pěkně do kruhu, na Spinneru tě to rychle přejde :o) Ten setrvačník se chová úplně jinak než kolo na válcích. Spíš než vytrvalost (o technice nemluvě) je to fajn na sílu a silovou vytrvalost. Hodinku kopec přesně jak se ti hodí a jak si „naložíš“ podle tepáku. Mně to přijde hlavně jako bezva sranda, proto jezdím i jako instruktor. Takže i reklamní nabídka pro zájemce o vyzkoušení – http://www.d-spin.cz/ (Nové Butovice) – já jezdím hodiny ve středu a ve čtvrtek od 8 ráno, Nightwish, Stratovarius, Propellerheads… no občas ale i na Šmouly :o) Při troše chuti stačí přijít jen tak z hecu a bez ohlášení, kol je spousta a lidí po ránu málo. Řekněte že jste z bike-fora a v klidu si zjistíte, jestli je spinning z vašeho hlediska použitelný a nebo ne. A cca za 14 dní se začnou jezdit sobotní pětihodinovky, ty už by za pokus stály.

      0 0
      • Troll  

        Streda 20:15 a instruktor Roman – podle me bezkonkurencni zalezitost. Asi jediny clovek, ktery me dokaze vyhecovat, motivovat, ze je to vazne prima stravenych cca 1:30. A ne nudne trapeni se na cas. Jezdim do d-spinu uz asi 2 roky a to to mam pres celou Prahu. Opravdu na instruktorovi HODNE zalezi.

        Btw, sobotnich 5h chci jednou testnout, az budu mit volnou sobotu. Ale to musi byt narez – teda, pokud v tom neni 2hodky pauza na obed a knedlo-vepro-zelo se sedmi a 2 piva.:-)

        0 0
        • Lance  

          je videt,ze nekdo v sobotu nema doma co na praci

          0 0
        • Klára  

          Jestli je to Roman Dočkal, tak ten je opravdu dobrej. Dřív byl u Káji, ale pak si udělal svůj spinning. Párkrát jsem tam ze začátku taky byla, i když to mám taky přes celou Prahu.

          0 0
          • Troll  

            Jo jo, je to on. Ne ze bych tech spinningu vystridal zase az tak moc, ale instruktori jsou ruzni – dobri, spatni, prumerni… A nad tim vsim kategorie sama pro sebe, R.D..:-) Taky tam jezdim pres celou Prahu, ale stoji mi to za to. Prave proto, ze je to spis cyklo trenink nez nejake pochybne posilovani kde ceho na kole.

            0 0
      • Beeda  

        5h ted ?? to by me jeblo :-) B.

        0 0
        • rich  

          videl by som realnych 2,5hod…co pri zaujimavej hodine…nie, je to odrzku :-D

          0 0
        • Klára  

          Ale vydržel, ale musel bys jezdit ty maratony jako já letos. Myslim strávený čas na trati. Jednou jsme jeli s Liborem u Káji P. šestihodinovej maraton dvojic. No Libor si dal jednu výměnu a pak zmizel do suterénu. Já jsem si dala asi 4 hodiny v kuse.

          0 0
          • Mamutt  

            Myslím, že tady je to spíše otázka pohledu na indoor sporty jako takové :o) 6–8 hodin venku je v pohodě, ale vevnitř jsou 2 limitní. Jen velice výjimečně je jetelné něco delšího.

            0 0
        • Mamutt  

          No ale máš tam navíc kino zadara… :o) promítání od Tour po lávky… ale jinak souhlas, v listopadu bych do toho nešel. 5h až tak v lednu :o)

          0 0
    • Lego  

      Ahoj jezdím spinning už rok a to pravidelně okolo 3× týdně a kdo říká, že je to pro holky tak ten to nikdy nezkusil. A jestli je to opravdu pro holky, tak klobouk dolů před jejich fyzičkou. Já taky nejsem žádný antisportovec, celý svůj dosavadní život se sportu věnuji a kdysi i na vrcholové úrovni. Co mi dal Spinning? Na kole rozhodně výbušnost a hezké pokoukání po hezkých holkách. Ahoj a jdi do toho…

      0 0
    • Beeda  
      • obcas zajdu, vetsinou kompenzacni tr. 1h.
      • striktne se nedrzim instruktora, ale TF.
      • na objemy k nicemu, >3h je na kebuli a drahy
      • biker bez zavod amb. at radeji jde do prirody a na pohodu
      • biker ze zav. amb. at radeji jezdi venku/valce/tre­nager/jede na jih:-)
      • co obcas predvadej a rikaj „intruktori“ je na facku
      • je to vic pro baby, proste skupinove cviceni :-)

      B.

      0 0
      • rich  

        parkrat som bol tak 1–2 rady za Tebou a na kompenzacny trening to nevyzeralo…pre mna :-) a nezostaval si aj na dlhsie ako na 60min?

        chodim pravdielne v zime – ak mam cely tyzden a viac len sediet doma po veceroch z dovodu hnusneho pocasia radsej idem na 60min na spinning. Daval som aj dlhsie, ale mentalne o drzku. Prekladam to posilkou a behom vonku. Najma to behanie v prirode mi pride ako vyborny doplnok a psychicka relaxacia. Samozrejme dovodom je aj pracovna doba a po tme cez tyzden ma to nebavi. Nemam preto pocit, ze pre bikera bez zavodnych ambicii je to na nic. Ak bude sledovat svoje TF a plan urcite ho to posunie resp. aspon udrzi nejaky stav dosiahnuty pocas sezony. Naviac co je trenazer pre bikera so zavodnymi ambiciami – nie je to len sukromny „spinning“? Ako dlho vydrzis na valcoch? Prave pre to, ze nemam zavodne ambicie, ani moja motivacia nie je az taka silna a pri spininnigu to ubehne rychlejsie. Uz sme to myslim prave mi dvaja preberali – „chodievat na spinning“ pre mna znamena vyuzit len to zazemie, hudba, sposob vedenia atd. nie je podla mojho gusta.

        0 0
        • Beeda  

          cauky rich, ze jsi se nestavil:-) jo byl jsem dele a to byla nahoda:-). jinak kazdej podle sveho gusta..B

          0 0
          • rich  

            to su tie rozpaky ci sa v „civile“ spozname :-) presne – podla gusta. ak niekomu poradime, ze spinning je zbytocny a on namiesto toho nebude robit nic, potom aj spinning dobry. ako doplnok cez zimu by som to vobec nezatracoval.

            0 0
            • Meedja  

              Podle Beedy bych se neridil. Tam, kde on jede kompenzacne, ja jedu na hranici AP a kde on jede veget, se ja zacinam zadirat. :) Je to nespravedlivy, ale je to tak. :)

              0 0
              • rich  

                ja viem, preto s nim radsej na pivo, tam do nejakeho prahu dokazem dotiahnut :-)

                0 0
            • Meesha  

              taky sem te jednou potkal ve Factory. Sem koncil a ty si nastupoval. :-) Letos muzem dat B-F hodiny :-)

              0 0
    • vasil  

      ještě mně napadla další věc proč ano : příjdu z práce kolem 17–18 pobudu s rodinou a večer si utrhnu hodinu spin. pro sebe z prac. vytížení je jasné, že na kolo nemám přes týden čas (v zimě) i kdyby bylo hezké počasí takže si myslím, že je lepší alespoñ přes zimu 2–3× týdně zajít na spin. než nedělat vůbec nic

      0 0
      • civetta  

        Ja prijdu okolo 19 a mam to vymysleny (a vyzkouseny) uplne stejne. Ortodoxni bikeri ohrnou nos, ale nemam problem slapat behem celyho prenosu Ligy mistru vcetne naslednyho Studia fotbal 8-))) A manzelka vi, ze by se mnou v ty dobe stejne nic nebylo…

        0 0
      • bagr  

        Je jasny ze pres tejden v zime kdy je tma uz ve ctyri to nestiha skoro nikdo.Jenze vono prave v zime to je naopak dobre.Protoze zimni priprava ma nekdy do cca unora byt co nejvsestranej­si.Napr. v tejdnu behani a posilovna a kolo staci o vikendu.

        Vzdycky to de at mi nikdo netvrdi ze to nejde.To jen se nekomu nechce a nema vuli.

        Vim z vlastmi zkusenosti i od jinejch lidi co maj deti ze to de.Kdyz nechci tak si vymluvu vzdycky najdu.

        Beham vecer za poulicniho osvetleni do posilovny chodim taky po praci(v kazdy posilovne maj min do deviti vecer) a kolo davam o vikendu,jo a jeden den v tejdnu mam hodku kompenzaci na valcich.

        0 0
    • bleach  

      zdravim, byl jsem vcera poprve na spinningu. na bajku nemam moc problem, zvladam 100km vylety, ale vcera jsem mel chut po 10 minutach jit domu, protoze jsem porste nemohl, ale kousnul jsem se, abych se neshodil pred divkama s peknyma prdelkama :P, vydrzel a pak se trochu rozjel, po 45 minutach jsem pak dostal krec nejdriv do jednoho, pak druheho lytka.

      Nemohl jsem se srovnat s tou setrvacnosti, nemohl jsem jet ve stoje, protoze to je proste nejaky divny. Jsem z toho nejaky rozpacity, ale jsem masochista, bolest mi dela dobre :-D tak tomu dam jeste sanci. Co delam spatne? Co delat jinak.

      Jsem normalne spis silovejsi, kopce radsi vydru na vetsi zatez, nez tocit kasparka-to se hned unavim a nohy se mi zakyselej. Jak na spiningu bojovat s timhle?

      diky za reakce

      0 0
      • Excel  

        Poprvý jsem tam taky došel jako mistr světa a po deseti minutách byl na ručník. Po prvním runningu skoro infarkt a nohy v hajzlu. 2 – 3 lekce a najdeš si optimální zátěže, jen pokud nejsi zvyklej jezdit na bajku ze sedla tak to bude trošku utrpení než si nohy zvyknou, obvzlášť v těch runningech, tam jsem trpěl nejdýl.

        0 0
      • Mr.Duck  

        Sem stejnej případ,poprvý sem si to napálil,jako že přece jezdim tak to dám,a ono ne. Tak sem podruhý radši točil nejdřív tak zlehka a postupně víc přidával,hned to šlo :) Ale beztak to neni kolo :'(

        0 0
      • nox159  

        ses dojebal už při rozehrati jo? asi slusny oddil :D

        0 0
        • bleach  

          jestli spravny zahrati probiha tak, ze po tech 10 minutach mam pod sebou louzi a nevidim pres sul v ocich, tak jsem se dojebal pri zahrati

          0 0
          • nox159  

            rikas po 10min…

            tak pokud uz jsi pod sebou mel louzi tak si pos*al i to rozehřívání :D

            0 0
      • Joseph de Sax  

        zkus vždycky vypotit za těch 45min 3 litry a do jara se těm holkám můžeš již trochu přiblížit mentálně…

        0 0
    • Mig_all  

      Napisu co uz jsem napsal v jinem vlakne: Mě na tom celem neskutečně sere ta tma! Ve vsech spinningovych studiích co jsem byl, byla vzdycky tma jak v prdeli (je to depresivní a uspavá to než nabuzuje k výkonu) proste zadne prirodni svetlo ale umele zatemnění obcas nejaky ten neon nebo bodovka to je vsechno. Potom ten smrad z potu a nebo z nečištěné klimatizace, to je na blití (zadne okna, zadny prirodni vzdousek), zrcadla, ty jsou snad vsude, já nevím ale rad se dívám bud na venkovni krajinu nebo na nejaky monitor kde mi neco poběží a ne sam na sebe, nebo ostatni poticí se lidi ze vsech ruznych moznych a nemoznych uhlu. A potom ten hluk! To co pousti neni hudba to je změt hluků! Vetsinou zbytecne nahlas, nejsem prece na koncerte… A verte ze si svoji tvrdsi muziku doma poustim HODNE nahlas. V neposledni rade instruktoři kteří ječí pisklavými hlásky povetsinou do mikroportů jako podsvinčata aby jsi sel ze sedla atd. :-D NO ZLATE VÁLCE DOMA A ZADARMO.

      0 0
      • gargamel  

        Odkud je máš zadarmo?

        0 0
        • Mig_all  

          Jizda na nich je vpodstate zadarmo, na spinningu musis calovat… Kdybych tam chtel chodit celou zimu a natocit nejakych dejme tomu sto hodin a vemu prumernou cenu jedne hodiny 75 kc (a to jsem jeste z levneho kraje) tak vyplaznu sedm a pul tacu a to se vyplatí :-D

          0 0
          • PítrsPraha  

            Otázka zněla, kde jsi dostal zadarmo válce na doma, ne kolik stojí spining.

            0 0
            • Tomahomo  

              Válce zadarmo nemá(zřejmě), ale ježdění na nich zadarmo(relativně) je, tudíž „NO ZLATE VÁLCE DOMA A ZADARMO“. Ostatně jak píše, pokud na nich jen trochu jezdíš, tak se ti za jednu zimu bohatě zaplatí.

              0 0
              • PítrsPraha  

                Podle mne to, za co člověk zaplatí, není zadarmo, proto jsem se (autora příspěvku!) ptal.

                0 0
                • gargamel  

                  Ano, taky jsem to tak myslel.

                  0 0
                • Tomahomo  

                  Ježdění na válcích je doma zadarmo. Nikoli válce jsou zadarmo. Nicméně to je fakt jen slovíčkaření, prostě náklady na ježdění doma jsou podstatně nižší než v nějakém centru, za předpokladu, že se jedná alespoň o řád desítek hodin.

                  0 0
                  • Joseph de Sax  

                    když použiješ válce s dynamem, tak můžeš si ještě k ježdění ohřát zadarmo i vodu na sprchování po výkonu…

                    0 0
                    • Tomahomo  

                      Avotomtoje! :o) Zrovna dnes když sem byl na kole sem nad tím uvažoval, že když točíš nohama doma tak bys utáhnul napájet televizi na kterou se díváš, čili máme stejné myšlenky :o)))

                      0 0
                      • Joseph de Sax  

                        ty doma topíš televizí??? moje TV má 35W…to je jízda z kopce…

                        0 0
                        • Tomahomo  

                          Dyť v poho, přebytky můžeš prodávat ČEZu! :o)))

                          0 0
                          • Joseph de Sax  

                            to je největší zloděj v Evropě…raděj to pustím do země, jako to dělaj v Temelíně, když zapomenou vytáhnout…

                            0 0
                  • karliner  

                    Pokud si k tomu ježdění doma netopíš, nesvítíš, nepouštíš hudbu nebo film (odpovídající část nákladů na obstarání toho „doma“ nechám stranou) a na kole (asi kradeném), které máš na válcích máš bezplášťáky. Jinak samozřejmě není..

                    Od určitého počtu hodin může být levnější. To jo.

                    0 0
                    • Tomahomo  

                      Hmm, jako demagog by ses uplatnil… Problém je, že topíš nezávisle na tom jestli doma jsi, pokud šlapeš tak topíš spíš míň, hudbu si pouštíš i když na kole nešlapeš, a kolo máš předpokládám již dávno, nebo si je hodláš kupovat na zimní najíždění? Takže tak… Zlatej Pepča Saxovic.

                      0 0
                      • rock  

                        Většina je samozřejmě pravda, u toho kola bych se pozastavil;

                        na válce by asi bylo vhodné mít silničku, kterou nemám a ani nechci. Určitě by se dalo jet i s bikem, ale to by znamenalo přezouvat ho z plášťů se vzorkem na nějaké slicky. Taky by to znamenalo ho umývat výrazně častěji, než považuji za nutné, protože HT mi slouží jako bahňák / zimák. Suma sumárum investice + spousta přípravných činností, které zaberou víc času, než 10 minut cesty do spinning centra.

                        Raději úplně opomíjím to, že ne každý má morál na to, aby šlapal sám doma. Na spinningu se přece jenom schází na stejných hodinách to samé jádro lidí.

                        Nechci tvrdit, že válce nejsou pro přípravu lepší; určitě jsou. Ale jestli výhody převažují nad nevýhodami, to už si každý musí přebrat. U mně ne.

                        0 0
                        • Tomahomo  

                          Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody…

                          Většina lidí má dvě kola, na BF někteří mnohem víc :o) Taky mám dva biky, jednoho normálního(na poměry BF totál low, ale mně to neva, o kole to není) a druhou hajtru. Normální, když napadne sníh, umyju(to občas dělám bez souvislosti s trenažérem, nevím jak ty…), dám slick(pár minut) a prdnu do trenažéru. Pár měsíců tam postojí a já na něm šlapu. Když se rozhodnu jet venku tak vezmu hajtru. Takže tak… Jinak letos počasí relativně přeje, takže jezdím stále venku, i když daleko míň než v létě.

                          0 0
                          • rock  

                            Jo, já způsob našel. Vykašlal jsem se na trenažér doma a chodím na spinning.

                            0 0
                            • Tomahomo  

                              Vždyť v poho, pokud ti nevadí negativa a kašleš na pozitiva tak není problém. GL & HF.

                              0 0
                              • rock  

                                Ono těch pozitiv, na která bych mohl kašlat, zas tak moc není. Vlastně jenom jedno: technika šlapání v případě válců.

                                0 0
                          • Joseph de Sax  

                            tak zrovna já mám třeba 10 biků, 8 silniček, pět aut a 7 mobilů…a jenom jeden kufr na kolečkách…avo­tomtoje.

                            0 0
                      • karliner  

                        Plácnul jsi kravinu a teď se jenom snažíš uhrát remízu Tondo :-)

                        0 0
          • zdenek  

            100 hodin za zimu vychází na 5 hodin týdně. To asi nedáš…

            0 0
            • nox159  

              pokud chce najizdet objemy tak to ma max na 2× tydne coz neni vubec nerealne… ;-)

              pokud by na to clovek mentalne mel tak 100h by bylo idealni davat za leden + unor, 50h mesicne je napohodu telo by to vzalo v pohode ale hlava asi ne :D

              0 0
              • zdenek  

                Ono to tempo, co se jezdí na spinningu není zrovna vhodné na najíždění objemu.

                0 0
                • nox159  

                  tak tempo si snad udava kazdy sam pokud tam jezdi cvicene opice at jezdi tak jak jim nekdo rekne :)

                  0 0
            • Tomahomo  

              Ty nedáš 5/týden? Pak na to nemáš mentálně. Ale to neznamená, že to nedají jiní.

              0 0
              • zdenek  

                Venku ano. Klidně i za víkend. Ale 5 hodin týdne na spinningu bych opravdu nedal.

                Asi jsem mentál, když to tvrdíš. :-(

                0 0
            • rock  

              Proč ? Já chodím jednou v týdnu na tříhodinovku, jednou na dvouhodinovku a je to v pohodě. A to rozhodně nejsem žádnej zarytej sportovec, spíš personifikace lenosti. Sám se rozhodnu, jestli pojedu podle instruktora, nebo podle sebe. Chodím tam, kde mi do toho instruktor buď vůbec nekafrá, nebo mne naopak ještě hecuje a hlídá v tom, na čem jsem se s ním na začátku domluvil.

              Samozřejmě o víkendu přihodím 2× kolo, ale v týdnu potmě do toho nejdu …

              0 0
    • Lada,s  

      Spinning jako doplněk asi jo, ale myslím si že na solidní cyklistickou (závodní) přípravu to není. Vloni jsem párkrát na spinningu byl a pak jsem toho nechal. Za prvé na zimní přípravu se to většinou pohybuje v dost vysoké intenzitě (pokud jedeš podle instruktora) a zadruhé mě trochu prudila ta časová „náročnost“ – obléct, cesta, převlečení, zaplacení, převlečení, cesta… Takže kvůli jedné lekci jsem zabil dvě hodiny času :-( Teď mám válce a trenažer a jsem spokojen. Hodím na sebe kraťasy, triko, nemusím nikde chodit, nic neplatím, pustím si u toho co chci…

      0 0
    • Advid  

      Taky chodím. Někdy na hodinu, někdy na dvě. Jedu si svoje, když chci jet vytrvalost, nebo podle instruktora, když si chci naložit. Ale bojkotuju blbosti jako running, skoky, zadek nad sedlo při jízdě ze sedla a podobné v praxi nepoužitelné věci. Při runningu se možná posílí nohy, ale to jinak taky a běh si dám radši venku. Ale zase chápu, že to je pro zpestření. Dvě hodiny jsou na hlavu, ale sleduji tepy a další údaje a docela to utíká.

      Hudba je na mě taky moc nahlas. Sice mi na hodině nevadí, ale pak mi píská v uších, což znamená odumírající sluchové buňky. Takže příště jedu se špunty. Jak už psali jiní, na instruktorovi a hudbě záleží nejví. Když mi instruktorka pustí šmouly a říká „šlapeme do pat“, tak mám chuť odejít.

      Jezdím už třetí sezónu a mám pocit, že mám pak silnější nohy, protože nějaké extra intervaly venku nejedím (jen 2×10km a tak).

      Ale jakmile je sníh, spinning omezuji a jdu na běžky.

      0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      Na spinu jen jednou a nikdy více. Tma, smrad, vedro, kravál. Těch pár dní co se v zimě nedá jezdit řeším válcema u nichž si pustím film/muziku dle svého gusta a je to v pohodě. Taky se dá dělat nějakej jine sport aby to nebylo pořád jen kolo, třeba plavat, běžky.

      0 0
    • Joseph de Sax  

      záleží, jestli jízdu budeš prokládat velkýma nebo malýma,

      .. podle nevlídnosti počasí a tchýně…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.