Meli jste nekdy jako ridici karambol s cyklistou?

73 nepřečtených
  • sosal

    Vim ze to je blba otazka, ale nepiste sem prosim blbe odpovedi. Myslim, ze to je zavazne tema. Zajimalo by me, jestli se Vam to uz nekomu podarilo, ci to byla vina dle policie a strucne co se stalo, jak dopadl cyklista.

    Porad tu omylame, jaci jsou ridici h..... ale tohle se preci jen muze stat kazdemu. Me se to nastesti zatim nepodarilo a doufam, ze do budoucna zadny karambol ani jako cyklista ani jako ridic nezaziju na vlastni kuzi.

    Diky za „otevrenou“ neironizujici odpoved…

    Anketa: Meli jste nekdy jako ridici karambol s cyklistou?

    0 0
    • termit  

      otevrene a bez ironie ti rikam, ze jsem tu zkusenost nemel…

      0 0
    • kankrlicek  

      Stál jsem na světlech, jel jsem rovně. Vlevo autobus, odbočoval doleva. Zelená, rozjíždím se, ale je mi divné, že autobus brzdí. Stačil jsem dát nohu na brzdu – a před čumákem jsem měl ženskou, která spěchala na kole na nádraží a myslela si, že to ještě stihne. :) Jen jsem do ní žďuchnul, nikde žádná škoda. Tak jsme si popovídali a v pohodě se rozešli.

      0 0
    • mastihuba  

      Ale jo. Jednou do mne zezadu drcla nějaká žiletka. :) Všecko bez škody na zdraví i materiálu.

      0 0
    • Karlos009  

      Já to znám z obou stran, před asi 10 roky jsem se v autě čelně srazil s cyklistou jedoucím z kopce a sledujícím čísla naskakující na novém cyklocomputeru, pod kopcem byla zatáčka do které se on už nevešel a já tam byl s autem. Já jsem s autem stál, ale on měl pěkně naloženo. Prásknul mi to šikmo do masky, poskákal haubnu a od čelního skla se odrazil do příkopu. Teď už se směju, ale tenkrát jsem z toho byl pěkně vykulenej. Kluk bezvládně ležel a jenom chroptěl. Nakonec byl akorát pomlácenej a po prohlídce ve špitálu ho hned pustili domů.
      A z druhé strany: Asi před 3 roky jsem jel jako to hovado na kole z kopce a v nejblbějším místě (úzká zatáčka) jsem potkal v protisměru Favorita, bohužel to byla Škoda favorit a protože na jedné straně byla skála a na druhé betonová zeď vybral jsem si jeho masku. Historie se opakovala, on stál a já jel. Vykopnul jsem mu světlo a mlhovku a elegantním saltem jsem se přenesl přes střechu za auto (alespoň tak to svědci popisovali). Skončil jsem na cestě s otevřenou tříštivou zlomeninou holení kosti a pár dalšíma drobnejma šrámama. Pak sanitka, sál, půl roku bez kola a 12kilo nahoře. :-)
      Oba zážitky nic moc, ale když o tom tak přemýšlím, ten první byl pro mne asi horší. Ty dvě hodiny než jsem se dozvěděl, že mu nic vážného není, bych nikomu nepřál.

      0 0
    • wroum  

      neprijemnych situaci s cyklistou sem uz par zazil. naposled asi pred pul hodinou mi na bily hore chtel vjet starik na skladacce pod auto. to sou ale naprosto normalni v klidu zvladnutelny situace. nicmene videl sem jak auto prede mnou sejmulo cyklistku (byla to fakt krava) na miste kam bych se na kole neodvazil (uzka silnice, zatacky a dost do kopce, temer soubezne vede cykloztezka). kolo na srac (zadna skoda), ji se nic moc nestalo, jen trochu sok.

      jinak kamos na pucenym kole odbocoval na okresce doleva a zprasil frajera v aute. auto dostalo smyk a rosekalo se o takovej ten starej kamenej patnik na kterym zustalo viset s obema prednima tak 40 cm nad zemi. kamos pomlacenej lezel v pangejtu (nebejt tam ten patnik tak asi nemam kamose), ale nic vaznyho. kamosovi vzali ridicak a zaplatil tucnou pokutu.

      BTW kdyby byl cyklista na silnici zvyhodnen, tak ma sice kamos ridicak (asi je lepsi ze ho nema :-), ale odsere to nevinej clovek.

      0 0
      • prodi  

        Tvýmu kámošovi, co jel na kole, tak vzali řidičák?

        0 0
        • wroum  

          samozrejme. mel predtim jedno pivo. a zaplatil jestli si pamatuju asi 14 tisic pokutu.

          0 0
          • prodi  

            Jednou se to tady řešilo, ale stejně nechápu, jak ti můžou vzít oprávnění k řízení motorových vozidel, když si jel na kole?

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • Manas  

              Jsi ucastnik silnicniho provozu ? Jsi. Pozil jsi pred jizdou alkohol? Pozil. Zpusobil jsi dopravni nehodu? Ano. Jak jednoduche …

              0 0
              • prodi  

                Ale účastník jsem i jako chodec. Takže když se naliju a půjdu domů cik.cak, tak mi vemou řidičák?

                0 0
                • Vrci  

                  Jsi řidič vozidla? Jsi. …

                  0 0
                  • blue  

                    jaky vozidlo ridi chodec?

                    0 0
                    • Vrci  

                      Ten právě žádný, odpovídal jsem prodimu místo manase, tím, že jsem upravil manasobu větu.

                      0 0
                      • blue  

                        a dalsi otazka… kdyz pojedes na kole, nebudes majitelem ridicaku a budou te kontrolovat policajti, dostanes za to pokutu?

                        0 0
                        • Vrci  

                          ano

                          0 0
                          • Vrci  

                            A v případě vážnějšího přestupku bych byl pro zákaz si ho udělat po dobu jednoho roku.

                            0 0
                          • blue  

                            zajimavy… jak muzes dostat pokutu za neco, k cemu nemas zadnym zakonem povinnost? to mi vysvetli…

                            0 0
                            • Vrci  

                              Já to pochopil tak,v případě že spácháš přestupek. Samozřejmě, že zato že jedeš na kole a nevlastníš řidičák pokutu nedostaneš. To ale neznamená, že nemusíš znát zákon o provozu na pozemních komunikacích. Pokud nepude o opravdu velikej ******* (nezaviníš nehodu) nebo nenarazíš na naštvanýho policajta, tak můžeš tvrdit, že ho nemáš. Je třeba ale dát pozor na to aby si to nechtěli ověřovat, pak by to mohla být uspěšná věštba :-).

                              Jinak uže se to to rozebíralo, jestli můžou policisti/pověřené městské úřady brát papíry za přestupky na kole. Nakonec to skončilo v podstatě na tom, jestli je jízda na kole související činnost s řízením motorového vozidla. Je – řídí se stejným zákonem / není – nejedná se o motorové vozidlo, není k jeho řízení potřeba ŘP.

                              0 0
                              • blue  

                                no a jsme u podstaty… jak ti muzou vzit za cinnost, ke ktery nepotrebujes ze zakona zadny opravneni, nejakej doklad naprosto jinej, s tou cinnosti nesouvisejici? logicky je to podle me nesmysl

                                0 0
                            • JSt  

                              kdyz jedes na kole po silnici, tak mas zakonnou povinnost dodrzovat pravidla silnicniho provozu, ne? i kdyz jdes pesky po prechodu na cervenou, tak te zkasiruji. ted mi to neco pripomnelo. kamarad dostal 200,– flastr za jizdu na kole po chodniku :)

                              0 0
                              • Vrci  

                                Jenom :-((

                                0 0
                              • blue  

                                to samozrejme… ale nemas zadnou povinost mit nejaky opravneni k jizde na kole nebo k chuzi pesky, takze logicky nemuzes o nej ani prijit

                                0 0
                                • Vrci  

                                  Ne, ale můžeš přijít o oprávnění, které legislativně s jízdou na kole souvisí – jízda autem.

                                  0 0
                                  • Vrci  

                                    Ale furt můžeš jezdit na kole a chodit pěšky.

                                    0 0
                                  • blue  

                                    jasne, podle tyhle logiky souvisi s jizdou autem i rizeni tramvaje, vid? nemotej dohromady to, ze se o tom mluvi v jednom zakone

                                    0 0
                                • libi  

                                  jak to tak ctu, co by mi provedli kdybych jel na kole po chodniku a mel v sobe nejaky to pivo, tak bych dostal jenom pokutu ze to ze to kolo nevedu ne? ale ridicak by mi meli nechat, pac nejsem ucastnik silnicniho provozu. ja fakt nevim? chapu ze mi muzou vzit ridicak na silnici, ale chodnik je rozporuplnej

                                  0 0
                                  • Vrci  

                                    A co by udělali nalitýmu řidiči auta jedoucímu po chodníku nebo pěší zóně?

                                    0 0
                                    • libi  

                                      no tak jasne, at nalitejm taky berou papiry, ale celkem me s..e ze by sem mohl prijit o papiry kdyz bych si dal na vyjizdce treba jenom jedno pivecko, coz si myslim dela vic lidi a nikoho tim neohrozuje.

                                      0 0
                                      • libi  

                                        pak by sem v sobe mel treba jenom to jedno pivco, sestrelil by me nejakej ridic ne moji vinou a me by treba vzali papiry÷(

                                        0 0
                                        • Vrci  

                                          A když jedeš autem tak si taky dáš jedno pivečko s tim, že nikoho neohrožuješ?

                                          0 0
                                          • libi  

                                            no to ne, autem udelas daleko vic skody nez na kole. a kdyz jedu autem, tak si nedam ani maly

                                            0 0
                                            • Vrci  

                                              Může se chodec vážně zranit, když uklouzne na neuklizeným chodníku a blbě upadne? Může mít toto zranění komlikace u staršího člověka s horším srůstání kostí (krčky)? Může mít stejný následek srážka chodec – cyklista?

                                              0 0
                                              • libi  

                                                me se srazka chodec – cyklista jeste nepovedla a s mym stylem se asi ani mozna nepovede. na chodniku nijak moc rychle nejezdim a kdyz je chodcu moc, tak klidne zpomalim na jenich tempo, vetsinou kdyz si me vsimnou tak uhnou÷) jeste dotaz, na cyklostezce by mi taky vzali papiry?

                                                0 0
                                          • Vrci  

                                            A pak ti nějaká slepice nedá přednost z prava a ty přijdeš o papíry :-)

                                            0 0
                                            • enjoy  

                                              slepice je ucastnikem silnicniho provozu?

                                              0 0
                                              • cabbage  

                                                bohuzel velmi casto…/

                                                0 0
                                              • Vrci  

                                                Ta co řídí Matise ano.

                                                Příběh ze života: světelná křižovatka, auta jedoucí proti sobě mají zelenou, v protisměru jede auto a zatáčí do leva. V křžovatce nespomaluje a sráží se s rovně jedoucím VW. Po příjezdu policie, prohlašuje řidička vozu zátáčejícího doleva, že měla přednost z prava :-). Sranda VW za 160 tis. CZK.

                                                0 0
                                  • Vrci  

                                    Účastníkem provozu na veřejné komunikaci nejsi pouze na svém oploceném dvoře/zahradě.

                                    0 0
                                    • Lišák  

                                      A třeba lesní pěšina je taky veřejná komunikace? A platí na ní pravidla silničního provozu?

                                      0 0
                  • enjoy  

                    prijde mi to asi stejne smysluplny jako pripadne brat kurakum obcanky a zavirat je do ustavu,pro pokus o sebevrazdu.tak se to u sebevrahu dela ne? v tomhle fakt musim souhlasit se vsim co blue rekl. ps:sebrali by mi treba i svarecsky opravneni?klid­ne,ne?:-))

                    0 0
    • MattsSpeed  

      …nastesti ne, ale kdyz vidim cyklistu pobliz cesty tak si rikam: v nemecku je za kontakt s cyklistem basa! …a to pomaha :-)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • labar  

      Doufám, že toto nebudeš brát jako ironizující odpověď. Je to reálná příhoda. Kamarád kdysi jezdil s autobusem MHD. Když zastavil na červenou, vidí vpravo periferním viděním, jak mu někdo klepe na dveře. Solidárně ty dveře otevřel. Ruka ale patřila cyklistovi, který se na světlech nechtěl vycvakávat z nášlapů a jen tak se mu opřel o dveře…:-) Zahučel dovnitř a zvrhnul na sebe kýbl s vodou co byla na mytí světel…

      0 0
      • blue  

        super :-) to mi pripomina tu slavnou reklamu tusim na fiat, jak se ziletkar neustale na krizovatkach opira o kapotu stejnyho auta, az mu na jedny krizovatce ten ridic couvne, kdyz se nakloni, aby se oprel :-)

        0 0
      • RomanH  

        :)

        0 0
      • kajulka2  

        :))

        0 0
    • Martula  

      Já odpovím za taťku..už je to tak 13 let..na cestě do Slavkova.Silnice byla mokrá..a trajdil si to tam nějaký silničář.Ujelo mu to, taťka dával naštěstí pozor a vyhnul se..ale naproti jel naklaďák..tak cyklista celý otřesený..odrěný neváhal ani vteřinu a mazal do příkopy.Ještě, že měl takovou reakci, kdyby ne..přejedem ho a ještě skončíme v protisměru v naklaďáku:( ani nechtěl odvézt do úrazovky..Posbíral kolo..komlet sedřená půlka těla:)krvácel..ale stál si za svým..nechce do nemocnice..

      0 0
    • sir_mike1  

      Tahle prihoda se nestala mne, ale my mame. Ja byl jako spolujezdec. Bylo to nekdy v cervenci, takze pro bike idealni doba. V Praze u zeleznicniho mostu blizko Palackyho nam. jezdi uprostred tramvaj, takze zastavka je resena jako ostruvek. Vedle kolejiste je vozovka, jeden pruh zahyba do leva, druhy vede rovne a jsou tam svetla. Tramvaj dojizdi do stanice, asi pet aut stoji, ze bude zahybat do leva. Pro pruh vedouci rovne byla zelena. Je to tam vubec takovy divny, takze jsme jeli radsi pomalejc. Najednou se za tramvaji a posleze za radou aut vynoril frajer, slapajici si naprosto v pohode pres prechod. No a samozrejme ho nenapadlo se ani rozhlidnout. Matka dupla na brzdu, frajer se leknul, uskocil, vrazili jsme mu do kola, z toho neco odlitlo (prehazovacka, sedlo, cely zadni kolo). Blbec cumi a zacina si ty kramy sbirat. Samozrejme si to nikdo nemohl nechat ujit, takze vsechny pohledy smerovali do naseho auta. Mama nejdriv fakt nevedela, ale pak se dostavila reakce, kterou bych u ni nikdy necekal. Vylezla z auta, na chlapa zacala neco rvat, vytrhla mu komponenty (podle ni zasrany kramy) z ruky a hodila velikym obloukem do Vltavy. Jeste se ho zeptala jestli je v pohode, ani necekala na odpoved a nez jsem se vzpamatoval, v klidu jsme odjizdeli smer domov. Skoda nastesti ne moc velka, ale shocking celkem solidni.

      0 0
      • termit  

        vostra maminka…jen by me zajimalo jestli si pro ty zasrany kramy ten cyklista plaval… :-p

        0 0
        • Stará Blažková  

          tipoval bych, ze ani nemusel. Je tam dost siroka naplavka, takze pokud maminka nehodila pres 60m, tak komponenty spadly na naplavku (ale z vysky asi 15m, brehy jsou dost vysoky).

          0 0
    • martin L  

      Jednou jsem tak trochu nedal přednost staršímu chlápkovi na kole (přijížděl zprava, beztak ale musel zpomalit, protože na téčku odbočoval, tak jsem holt projel první). Přitom jsem viděl, jak chlapík hrozí, že jsem jako pirát. Říkám si, má pravdu, omluvím se. Zastavím, vystoupím a jdu k chlapovi. Ten se ale opřel do pedálů a mazal pryč. Myslel si chudák, že mu jdu za to hrození dát po hubě. :-) :-( Bohužel to tak ale u nás chodí, nejdřív vás někdo smete ze silnice a pak vám vynadá, že jste se mu neklidili z cesty.

      0 0
    • blue  

      tak vazeni… ted mi prisla odpoved z misterstva dopravy k tomu nasemu problemu odebrani ridicaku cyklistovi, ktery pod vlivem alkoholu zpusobil nehodu:

      Vážený pane,

      dovolujeme si Vám sdělit, že cyklistovi nelze v uvedeném případě zadržet ŘP, protože k řízení jízdního kola není třeba žádné ŘO.Nelze také uložit zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel (jízdní kolo není motorové vozidlo) a následně odejmout řidičské oprávnění. Uvedené vyplývá z § 14 odst. 1 zákona č. 2000/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Teoreticky je však možné uložení sankce zákazu činnosti spočívající v jízdě na jízdním kole v případě, že by pachatel vykonával tuto činnost v pracovním nebo jiném obdobném poměru.

      S pozdravem

      Lucie Majerová

      Ministerstvo dopravy Odbor personální a organizační

      0 0
      • pos3k  

        je tam nejaky dodatek ze to muzeme vytisknout a polickovat jimi zakony neznale policisty? :-)

        btw: thx, rozlouskl si jednu nejasnost, ktera me docel a zajimala (ted si vpomenu jen na tu informativni znacku cyklisto…, ta mi vrta taky v hlave furt )

        0 0
        • blue  

          no, uz me fakt s*alo, jakejma nesmyslnejma argumentama se tady nekteri ohaneli :-)

          mimochodem zajimavej je ten dovetek, zvlast pro kuryry na bajku :-)

          0 0
          • Gatier  

            to hej.. inak vazne prekvapujuce, petoze som pocul tiez opak

            0 0
          • Vrci  

            Tenhle argument příjmám, potom mi ale není jasná několikerá zkušenost jiných která jde jiným směrem. Musím ale říct, že to není stav, který by se mi líbil. Tim myslím jak nejednoznačnost postupu stáních orgánů, případné lhaní těch co tvrdili, že přišli o papíry kvůli kolu, tak i to že ten kdo jede nacamranej na kole o papíry nejpřijde.

            PS aby jsme si rozuměli, já netvrdil, že to tak je, ale snažil jsem se vysvětlit logiku tohoto postupu, který byl uplatněný dle tvrzení wruma

            0 0
          • Pebe  

            mě to dokonce tvrdil policista, že když jedu opilej na kole, seberou mi ŘP :-))

            0 0
      • Vrci  

        Na ministerstvu dopravy se k právním dotazům souvisejích s provozem na pozemních komunikaci vyjadřuje pani z osobního? Ještě že to nebyla uklízečka nebo vrátnej.

        0 0
      • rhuman  

        a nevite jestli muze byt kopie ridicaku nebo treba technicaku a p.ruceni, ve velu kdysi psali, ze na kole muzes mit kopii obcanky a prukazky pojistovny.

        0 0
      • Manas  

        Muhaha :-) To koukam .. myslel jsem si opak. Diky za vyvedeni z bludu. :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.