• maxtor

    Čau bikeři, rád bych se s vámi podělil o názory a poznatky o tom, jak se co nejrychleji a zároveň bezpečně dostat z kopce dolů. Přiznám se, že poté, co jsem se při sjezdu pěkně hnusně vysekal, mám větší respekt a jezdím z kopce (možná až zbytečně) pomaleji. Máte podobné zkušenosti?? Jak překonáváte pud sebezáchovy???

    0 0
    • vlk  

      „Jak překonáváte pud sebezáchovy???“ nejlepší je jezdit dál z kopce a ono to časem přejde.

      0 0
    • Stancek  

      Me to hnusny rozsekani asi jeste ceka… Na mtb jezdim letos od jara a ze zacatku jsem padal dost, co maraton to par hezkych drstaku, nastesti pokazdy bez nejakych vetsich nasledku. Pomalu na to prichazim… jsem na kole vic uvolnenej a min brzdim, vic verim plastum ze me podrzi a vetsinou to vychazi. Asi nejhorsi je jet z kopce, krecovite svirat riditka ( a pulky :-D ) a vypinat pedal…

      0 0
      • maxtor  

        Nebyls náhodou letos na Twister maratonu na Smraďavce?? Tam jsem si taky jeden sjezd doslova „ošahal“

        0 0
        • Stancek  

          Ne e , Chibska50ka, dlouha Sela, Drasal … jeste dam rusavskou 50ku a asi Jedovnici… na prvni rok staci az nad hlavu.

          0 0
      • fousek  

        NO riditka bych doporucoval drzet pevne i nadale, jinak ti jednoho dne slusne nafackujou

        0 0
    • revish  

      z kopce valim rychle, avsak opatrne, vcas dobrzduju pred zatackama a celkove to nejsem chopny to pustit dolu naplno jako jini.

      0 0
      • maxtor  

        Přesně tohle mám na mysli. Když jedu maratón, tak do kopce pět lidí předjedu a z kopce mi ti samí žabaři předjedou spátky. Souhlas ale s Vlkem a Stanckem – je to jen o cviku. Jednou to pustíš o něco víc (třeba i nechtěně), ono to projde, a tak pokračuješ dál a dál. Já jsem právě v této fázi. Když se ale jednou vydrbeš, hodí tě to zase zpět. A to se mi právě stalo.

        0 0
        • kubad  

          S tím ustláním, je to u mě podobně, na kole bylo hodně letů, ale nic vážného z toho žádný blok nemám. Ale pak sem si jednou ustlal na mašině a pár týdnů sem ve sjezdech opravdu měl problémy a strach – jezdil sem pomaleji, chce to překonat strach a hrrr dolu.

          0 0
          • maxtor  

            Hele Kubade, máš vlastně kolem Břeclavi šanci vyjet si někam do kopců abys první nemusel našlapat 30km??

            0 0
            • kubad  

              Jedině Palava ale ta je 25 km, a pak ještě abys ji jezdil tam a zpět, :-( takže u nás kopce nic moc, musím se toulat po republice.

              0 0
              • maxtor  

                Tak to jsme dva. Já bydlím přesně uprostřed Dolnomoravského úvalu. Taková rychlejší projížďka po rozdrbané polňačce má ale taky něco do sebe.

                0 0
                • coolboy  

                  Přerov, pořádný kopce minimálně 15 km daleko

                  0 0
                  • maxtor  

                    Vítej do klubu:-) Já mám naštěstí ještě silnici. Nějak mě ale v poslední době ty cesty nebaví…

                    0 0
                  • Vladim73  

                    Tak to já mám z Lipníka všechno doslova na DOSAH :-)

                    0 0
              • elbi  

                Že se tak ptám, na Pálavě lze někde jezdit mimo silnici ? Byl jsem tam na dovolené, na střeše auta jsem propašoval bika, ale všude byly cedule že do CHKO se na kole nesmí. Tak jsem to prubnul jsednou v půl 6 ráno a jako na sviňu tam vysekávali chlapi trávu křoviňákama, radši jsem se vrátil. Jinak ty cesty by byly sqělý i ten kousek stál za to.

                0 0
                • kubad  

                  Můžeš, ale nesmí tě zelení chytit. Bohužel všude jsou zákazy. Ale vetšina cest je stejně dost obtížně sjízdná

                  0 0
        • kubad  

          He he , já to mám na maratonech většinou naopak, s mou váhou mě občas do kopce někdo předjede, ale dolu jím to vracím :-)

          0 0
          • maxtor  

            Doufám, že nejsi jeden z těch, se kterými jsem se při posledním maratónu potkal asi 10×???:-)

            0 0
            • kubad  

              Určitě ne mám problémy s ramenem a letos ty závody moc nemůžu. tak 2-polovina sezony :-( Ale doufám že se potkáme 19.8.na Karpatském bike maratonu v Velké nad Veličkou, je to super závod v krásném prostředí, kousek od nás. www.cyklocentrum.wz.cz Už sem ho jel několikrát.

              0 0
              • maxtor  

                Tak to určitě ano. Velkou mám kousek. Nemám rád ježdění po závodech po republice, tak jezdím jen ty, co mám pod nosem. Jestli se ale při tom maratonu bude dupat na Javořinu, jako že asi jo, tak si zamlouvám místo v sanitce:-)

                0 0
                • kubad  

                  Letos udělali jen jednu trať 60km, kakže budou nahoru dupat všichni :-) Dřív se to dělilo pod vrcholem a nahoru jela jen dlouhá trať.

                  0 0
                • marapara  

                  JJ. letos až na Javořinu panáčci :) Taky pojedu, ještě jsem nevynechal jediný ročník i ten deštivý minulý jsem jel. Ale jsem s sebou majznul do blata, když jsem sjížděl ze Súchovského Háje dolů do Javorníka. V takovém pásu lesa mě tam překvapilo blato, vlítl jsem do toho skoro v padesátce, ale něco jsem ještě ubrzdil. Jinak se těším na brod ve Velké nad Veličkou. Moc rád jej jezdím. Má tak 6 metrů na délku a může v něm být tak půl metru vody. Já to do něj naperu tak v 35 km/h, to potom stříká voda na všecky strany, aj přes mě :)

                  0 0
              • james11  

                Hoši přijeďte, letos to poprvé taky zkusím i když se nejspíš pobliju v kopcích :-D více info je tu: www.bikemaraton.wz.cz

                0 0
                • kubad  

                  Hlavně objednej super počasí – to loňské blato bylo hodně husté.

                  0 0
                  • james11  

                    kdyby to šlo :-) jinak v děšti a blátě nejedu, nejsem sebevrah :-)

                    0 0
        • vlk  

          Já do kopce držím pozici, či mě i předjíždí, ale dolů to předjíždím po 10 někdy i po vícero.Nikdy nechápu, jakto že ti zkušení závodníci jsou tak pomalí ve sjezdech, že dělají takové zásadní chyby, jako že nebrzdí před bahnem, ale až v něm. Asi se budou jezdci dělit na ty: 1)Mají fyzičku/natrénováno ale postrádají vypracovanou techniku jízdy -chrti

          1. Mají zvládnutou techniku, ale né natrénováno-horší fyzička
          2. Mají oboje.

          Já bohužel patřím k 2 skupině :o(

          0 0
          • kubad  

            Jízdu v kopcích hodně ovlivňuje váha, pokud máš stejně dobrou kondičku, ale víc kilo tak to v delším kopci poznáš.

            0 0
            • vlk  

              jo jo, u mne na shazování pivasu se již začalo pracovat, ale výsledky zatím žádné

              0 0
              • coolboy  

                de to těžko, co…a nakonec na ty dvě tři pivka stejně zajdeš…

                0 0
                • vlk  

                  o to ani tak nejde, ale čím víc makám abych trochu schudnul, tak mám pocit, že zase tím víc žeru.Už jsem zkopletoval zese svého zeleného RM, tak budu jezdit do práce na kole, snad to pomůže :o)

                  0 0
          • maxtor  

            Tak to jsem v tvém hodnocení skupina 1. Fakt mi nestojí za to se někde přizabít. Na bednu nechodím, tak proč… Pomalu se už ale dostávám do trojky. Musím se ale ještě hoodně učit. Teď jsem obul Ritchey W.C.S. ZED a jsem z nich nadšený. Takovou jistotu jsem na biku nikdy neměl.

            0 0
          • kubad  

            Já se hlásím do kategorie 4, tj 3+pár kilo navíc :-(

            0 0
          • mastihuba  

            To mne dycky strašně nas..re, když skončí technickej členitej úsek najede se na pěknou hladkou cestu a všichni mě ujedou.

            0 0
          • rock  

            Zakládám skupinu pro ty, co nemají ani techniku, ani natrénováno …

            0 0
          • McBlacky  

            otázka je v jaké části pole se pohybuješ. Dát 10 lidí ve sjezdu je už fakt dost :)

            0 0
            • vlk  

              Já jsem zcela bez ambicí, nemám natrénováno, docela dost vážím a jezdím tak někde okolo prostředku.Teda začal jsem znovu teprve letos, takže zatím nic moc.

              0 0
              • maxtor  

                Na bedmnu se stejně nedostaneš, protože jak chceš konkurovat těm, co mají ještění v popisu práce. My jezdíme v klubu (Luhabike) a závodíme mezi sebou…

                0 0
                • kubad  

                  Musiš jim na startu propíchat obě kola, ale stejně tě ti chrti doženou.:-)

                  0 0
                  • maxtor  

                    Někteří magoři by to jeli i na rábcích. V Buchlovkách byl při maratónu sjezd (kousek od Bunče), že když jsem se postavil nahoře, tak jsem chytl závrať a snášel jsem, jako všichni ostatní. Lidi, co nás pozorovali, tak říkali, že ti první to jeli. nechápu…

                    0 0
                    • marapara  

                      :) zkus si snížit sedlo na ten úsek a uvidíš. No přece to nepujdu pěšky :)

                      0 0
                      • kubad  

                        Na maratonech se opravdu dá dolu jet všechno, Nahoru občas ne :-(

                        0 0
                    • pepek  

                      Pokud nemyslíš ten, co byl těsně za první občerstvovačkou, tak ty ostatní byly pohoda.

                      0 0
                • marapara  

                  No tak těm samozřejmě konkurovat nemůžeš :). Dycky mi nadělí něco mezi 20–30 minutama. Ale i tak se většinou pohybuju nekde kousek za špicí. Na Twister-Juvacyklo jsem jel kratší a dojel jsem 31. ze zhruba 250ti. P5edloni na Meridě jsem jel taky kratší, jelo 865. lidí a velice dobře se mi jelo. Dojel jsem 55.

                  0 0
                  • maxtor  

                    Já jsem byl 80tý nebo tak nějak. Tak to jsi dobrý. Já jsem se 3× vyjebal…

                    0 0
                    • marapara  

                      Já jsem nikde napadal, bylo sucho. Ale ve sjezdech mě docela lidi brzdili. Hlavně, když jsem jel po úzké cestě, kde se nedalo předjet a přede mnou borec neustále na brzdách, až se mu z nich kouřilo, tak to mi celkem už sralo.

                      Kamarád jel dlouhou a dojel 5. Ale on jezdí jako prase, hlavně ve sjedech :). Bodejť by ne, když je mistr světa v cyklotrialu a několikanásobný mistr republiky ve sjezdu a jmenuje se Petr Hynčica :). Ale zase mám dobrou školu ve sjezdu. Když jedu za ním, tak se celkem držím, dívám se jak volí stopu.

                      0 0
                      • maxtor  

                        Já jsem ve sjezdech hodně ztratil. Jel jsem totiž na pláštích Ritchey Innovader a ještě k tomu sjetých – ty jsou dobré tak na plochou dráhu. Moje chyba. Jo, a ještě jsem se při spáteční cestě pod Buchlovem ztratil… A nebyl jsem jediný. Tak 15 lidí mě předjelo…

                        0 0
                        • marapara  

                          Tam jsem taky kufroval, pod Buchlovem :). Bylo to tam blbě značené, tak jsem odbočil na červenou pod Břesteckou skálu, ale potkal jsem skupinu bikerů, jak se vraceli, tak jsme jeli zpátky stejnou cestou, jak se vyjíždělo na Buchlov. Ale v tom sjezdu jsem jim všem ujel na asi 200 metrů. Já jsem měl pláště MutanoRaptor. Předtím jsem měl nasazeny rychlejší NanoRaptory, ale jak začalo poprchat ráno, tak jsem nasadil lepší vzorek, ale celkem zbytečně. Bylo to hodně suchém jen pár kaluží. Jinak Innovadery jsou fakt o ničem :)

                          0 0
                      • james11  

                        Petr Hynčica tvůj kámoš? :-)

                        0 0
                      • Radek Broz  

                        Tak jestli se celkem drzis, tak hybaj do elity CPDH.

                        0 0
                        • marapara  

                          Zas tak ambiciozní nejsem. Ale ve sjezdu mě celkem málo kdo předjede, teda pokud se nejde na větších šutrech a on nemá fula :). Ale Hynčica mě předjede kde chce. To nechápu. Jedu, dá se říct na hranici svých možností 50–60 km/h, najednou vedle něco zachrastí a Hynčica poskáče pár kořenů, přeskočí přede mne a je přede mnou :). Ale teď jsem objevil kouzlo se sníženou sedlovkou, tak se cítím ještě jistěji ve sjezdu :)

                          0 0
                          • enjoy  

                            jsem nejak nikdy neobjevil to zaujeti pro predjizdeni nekoho ve sjezdu..teda pokud se opravdu nejak nelouda.spis si necham odstup a pak si pekne jedu svoje.anebo rovnou vepredu..,ted co uz nevidam lempla si to muzu v bezpeci dovolit.

                            0 0
                            • Radek Broz  

                              Stejne tak ja neobjevil zaujeti pro predjizdeni ve vyjezdu. Pokud me nekdo dolu brzdi, tak ho nekde dam, ne?

                              0 0
                              • enjoy  

                                ale jo.. ale s lidma ktery jsem znal,jsem vedel kdo a jak..

                                0 0
                          • james11  

                            tak jako mistr republiky ve sjezdu by tě měl přece předjet v jakémkoliv sjezdu :-) třeba i na ukrajině :-D

                            0 0
                          • fousek  

                            hale jestly si dotedka nejezdil sjezdy se zasunutou sedackou tak by te predjelo asi vic lidi nez Hyncica

                            0 0
                            • kubad  

                              Což o to že mě předskočí ve sjezdu kde chce, s tím se dá žít, ale že tě občas v průdkém výjezdu jen tak předjede po zadním to se rozdýchává hůř :-((

                              0 0
                            • Radek Broz  

                              Nechtel jsem to psat tak naprudko;-)

                              0 0
                  • kubad  

                    kecáš 57 má výsledkovku, já byl 82 ale jel sem na pohodu a startoval s bandou ze zadu, pak někdo po 10 km nasadil a sem si to nějak rozmyslel, předjet 400 lidí je skvělý zážitek :-)

                    0 0
                    • marapara  

                      No v cíli jsem měl 55. místo a pak už jsem se nedíval do výsledků. Tak mě asi posunuli o 2. místa … ku*vy jedny :)

                      0 0
                    • maxtor  

                      Já jsem byl 97mý…

                      0 0
                      • kubad  

                        2004 ? nemůžu tě tam najít

                        0 0
                        • maxtor  

                          Taky jsem tě nemohl najít… To bude asi tím, že já jsem to jel letos:-)

                          0 0
                          • kubad  

                            Letos? snad loni ne Merida Bike tour se jede 16.9.2006 www.galantbrno.cz/mbt_uvod.php?r=3

                            0 0
                            • maxtor  

                              Ale my se bavíme o Twister-Maratonu!!! Ten se jel 17.6.

                              0 0
                              • kubad  

                                Ale o Meridě taky

                                0 0
                                • maxtor  

                                  To mi nějak ušlo Marapara mluvil o Twistru. Na Meridě jsem nebyl.

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    V poho on mluvil o obou

                                    0 0
                                    • kubad  

                                      Doufám, že se slezeme na Karpatském 19.8. :-)

                                      0 0
                                      • maxtor  

                                        Nevidím důvod, proč ne. Už jsme si o tom psali. Akorát ta Javořina mě neláká. Naposled jsem na ní málem nechal plíce.

                                        0 0
                                        • kubad  

                                          Já zase v roce 2002 rám, to se podá.

                                          0 0
                                          • maxtor  

                                            Viděl jsem tam nějaký náhrobek… Ztráta něčeho tak blízkého zabolí…

                                            0 0
                                            • kubad  

                                              No pohodová vyjížďka , trošku blato, pohoda nahoře v krčmě, při odjezdu hláška: Jé ty máš ruplý rám. Cestou dolů jsem na tom opatrně po asvaltu jel. a ještě píchl. To nasere.

                                              0 0
                                              • maxtor  

                                                Buď rád, žes to přežil.. Já jsem jednou při doskoku zlomil řidítka. Tu tlamu si budu do smrti pamatovat. Kolo na sračky, me se skoro nic nestalo – měl jsem helmu, rukavice a na zádech batoh. Do háje, seru na kolo, jdu se učit hrát šachy. Zatím!!

                                                0 0
                                                • marapara  

                                                  To se mi taky povedlo, zlomit řídítka. Únava materiálu. Už měli skoro 6 let za sebou. To jsem sjížděl takovým úvozem a na konci byl strom přes cestu. Nejel jsem moc rychle, asi 20 km/h, protože byla cesta dost rozbitá. Přeskočil jsem stromek, asi 10 cm měl a při dopadu rup a už jsem ležel na zemi :). Hned mi bylo jasné co se stalo. Ale přišlo to jako blesk z čistého nebe, prostě když to člověk vůbec nečeká. Tak jsem do řídítek nasunul klacek a dojel opatrně dom. Celkem se mi nic, ani kolu nestalo. Akorát jsem si narazil ranemo, které jsem cítil asi týden nebo 14 dní.

                                                  Teďkom vozím vlaštovky třetí sezonu, tak na novou sezonu budu dávat nové … pro jistotu.

                                                  0 0
                  • P.L.  

                    Já jel Meridu v roce 2004 a je to jedna z nejlehčích tratí, jakou jsem jel.

                    0 0
                • vlk  

                  však to mi je jasný, mě to vyhovuje tak jak to je.Prostě mě baví ta atmosféra, nemusím si sebou tahat jídlo, jsou tam občerstvovačky no a pak když člověk někoho předjede tak má i radost.Všímám si, že se vždy objeví poblíž mých pozic pár bikerů co jedou nějak podobně a s těmi pak navzájem „závodím“

                  0 0
          • fousek  

            jeste bych pridal jednu skupinu, nemaj fyzicku ani techniku, ale maj velky zdvihy takze do kopce jedou pomalu a z kopce tak nejak rychlejsi prumer a v teto skupine sem ja:-)

            0 0
        • peky  

          Já teda nevím, ale zas tak mockrát se mi nestalo že bych někomu naložil do kopce a on mi to z kopce vrátil. A to dolů jezdím tak že moc nešlapu ale nebrzdím. Není moc magorů který, by tě udělali když jedeš ideální stopu v klikatým kopcovitým terénu.

          0 0
    • favorit.  

      ja mam za zaklad potrebu dobre videt a vedet, ze kdyz vezmu za brzdy, tak zabrzdim. Ale jako jinak, jak pise Maxtor: „Jednou to pustíš o něco víc (třeba i nechtěně), ono to projde, a tak pokračuješ dál a dál.“ No a taky mi moc pomaha jezdeni v zime na snehu a ledu

      0 0
      • kubad  

        Mě dala nejvíc jízda za zkušeným jezdcem, prostě jedeš podle něho a učíš se. Pak najednou tu rychlost nevnímáš.

        0 0
        • pop  

          ano hecneš se víc,ale když uděláš chybu,tak si pěkně nameleš. Ono to chce mít i najetý některý sjezdy…kde to znáš, jedeš rychleji. Nemůžeš to pustit naplno a pak tě překvapí kláda, díra …cokoliv. Já sem jezdíval z kopce taky celkem rychle,kde sem to znal,ale až jsem se pořádně vysekal,tak sem toho nechal…to mě za to nestojí,těch pár vteřin. U mě se rozhoduje do kopce :) – to trvá dýl,než se vyjede a bezpečněji se předjíždí :))

          0 0
          • maxtor  

            Jsi můj člověk…

            0 0
          • fousek  

            No pokud je fakt pekna cesticka tak jezdim rychle i kde to neznam, no obcas neco prekvapi, ale vetsinou se to da ubrzdit, objet, nebo si lehnout jeste pred prekazku, ja sem napriklad malem skoncil v orlicky prehrade

            0 0
      • maxtor  

        To není špatný nápad. Spadnout do sněhu tak nebolí. Jen kdybych měl kde…

        0 0
    • wroum  

      to chce prekonat co nejrychlejc po padu. cim pozdejc tim horsi to je. jako u skakani – kdyz se rostipes a telo funguje tak hned nahoru a skakat a skakat.

      0 0
      • maxtor  

        Kamarád si vykloubil rameno při pádu a ještě v nemocenské se jel projel… zlomil si druhou ruku a těžko, těžko vysvětloval, že spadl ze schodů… Vy dva by jste si rozuměli:-)

        0 0
        • vlk  

          me taky doktorka, když jsem jeden den za ní přišel ze zlomeným prstem na ruce a druhý den zase se zlomeným na druhé ruce nechtěla věřit, že jsem spad ze schodů a byla to fakt pravda. Ten druhý den si takhle ve škole běžím na oběd, chci se instinktivně chytnout zábradlí v zatáčce,ale ruka je v sádře a nechytl jsem se :o)

          0 0
    • jecnak  

      Mysli hlavou a rid srdcem…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Na sjezdy z vesela a nestresovat se, nějak už to dopadne.........

      0 0
    • RUMcajs  

      Zatim jsem ve stadiu, ze jsem nespadl kvuli tomu, ze bych jel rychle, ale kvuli tomu, ze jsem jel pomalu. Pud sebezachovy tedy prekonavam rychlosti :-)))

      0 0
      • maxtor  

        Je fakt, že občas je pomalá jízda nebezpečnějsí než rychlá – na kameni ti v pomalé rychlosti ustřelí kolo např. na kameni ani nevíš. Mám svoje zkušenosti.

        0 0
      • MlokCZ  

        Tak natom jsem úplně stejně. Na HT jsem se bál to přes šutry pouštět a teď se na fullu učim, že čím rychleji přes ty šutry projedu, tim víc je to většinou v pohodě. A konečně se už tolik nebojim a těžší úseky, který jsem dřív nedával sjíždim. Horší je to výjezdech, tam často na to dostatečně zrychlit nemám.

        0 0
    • maxtor  

      Včera si to valím z kopce a co čert nechtěl, vlétla mi pod dres vosa. Přiznám se, že jezdím opatrně a zvlášť z kopce, ale můj kamarád potvrdil, že při mám zuřivém bržndění jsem letěl tak deset metrů se zadním kolem tak půl metru ve vzduchu. Ani jsem si to neuvědomil. Prostě mě v tu chvíli zajímala jen ta svině a pud sebezáchovy šel do háje. Jak jsem se udržel na kole va takovém terénu při jízdě ja jednom kole, netuším, ale asi to jde!!!!!!!! Než jsem tu mrchu vytřepal, tak mě 4× bodla. Ponaučení: zapínej dres až ke krku!!!!

      0 0
      • Radek Broz  

        Sjezdari nemaji zapinaci dres… musis vosam ujet

        0 0
        • maxtor  

          To se ti řekne, ale te mrcha tam na mě určitě čekala!! Jel jsem jak čert. To bylo asi tím, že včera bylo 13tého…

          0 0
      • vlk  

        Já měl podobný problém s vážkou.Taky šok jak nikdy.

        0 0
        • Radek Broz  

          Znam – mam v MX integrale docela velkej prostor kolem usi a kdyz jedu dostatecne rychle, da se tam jednim mistem hmyz protlacit – kdyz tam pak zbesile lita, tak docela panikarim:o)

          0 0
          • maxtor  

            Mám přilbu Giro Atmos (bez síťky) a nemůžu si ji vynachválit. Myslím že mi to vydrží až do doby, než poskám první žihadlo…

            0 0
            • Radek Broz  

              na XC mam se sitkou – tam se mi jeste nic nedostalo. v ty integrale je fakt malinka skulinka, hmyzak se tam musi vylozene procpat – velky diry bez sitky bych rozhodne neriskoval.

              0 0
              • fousek  

                No me do integralky do prostoru kolem ucha litaj mouchy snad schvalne, to snad neni vyjizdka kdy bych aspon na chvilku nemel v jednom uchu nakyho hmyza, ale netusim jak se tam dostavaj

                0 0
                • Radek Broz  

                  No, ja to mam priplacly az k obliceji, ale je tam takova skulinka v miste, kde jde ta vystelka k brade – je to asi jako se v 60kmh trefit do klicovy dirky, ale proste se jim to obcas povede;-)

                  0 0
          • RomanH  

            Se mi to takhle stalo na msine – vosa se protalila do helmy a dostal jsem zihadlo do ucha. Malem jsem se vysekal, fuj

            0 0
    • admxx  

      Ja jsem si nejakou dobu zkousel vselijake blbosti jako udret smyk predniho kola, ruzne druhy brzdeni, cim dal rychleji projizdet stejny usek, na louce sem si udelal slalom a testoval kdy se bike utrhne atd. Myslim ze tim trosku pocvicis co bike dela v extremnich situacich. Co se zataceni tyce tak jsem se inspiroval videem Foundamentals 2 kde vysvetluji zakladni veci pro freeride, ale myslim ze jsou aplikovatelne i na xc. Vzdycky kdz se vysekam tak mam chvilku respekt, ale pak mi zas otrne a je to jako driv:-)

      0 0
      • enjoy  

        tak s projizdenim zatacek mam docela problem.vubec plastum neverim,zadnejm.

        0 0
        • Manas  

          Vubec neduverujes … hmm a co Spike na mokry trave? :-)

          0 0
        • filipes  

          Kdyz neveris zadnym plastum, tak obuj slicky typu trilobit. Ty te donutej pilovat techniku a cit pro smyk, kdyz pak obujes nejaky drzak tak budes mit pocit ze nikdy nemuze uletet ;-)

          0 0
          • enjoy  

            no troufam si rict,ze smyky mam celkem napilovany,pac me to z mladicky nerozvaznosti dost bavi..:-) no a asi prave proto cekam od predniho kola vzdycky to nejhorsi a je fakt ze nedavno jsem si hodil driftik prednim kolem,do strany.ustal jsem to,ale pak jsem jel,jak kdybych sedel na vejcich.no vlastne sedel:-)) ps:resume je,ze jsem zacal bejt vetsi srab a musim to v sobe zase najit:-).jinak jezdim celkem neohrozene.

            0 0
      • raceman  

        dá se to videoo někde stáhnout???

        0 0
      • enjoy  

        tak jsem se snad dneska zbavil svyho strachu.po case jsem zase vyjel,utrel nudli a rekl si,ze to dneska zkusim trosku vic klopit.ze to kdyztak polozim no.dopadlo to dobre:-) proste na tom clovek nesmi bejt jak sutr,ale trosku tu cestu cejtit..

        0 0
        • goofy  

          Ja si onehdy taky rikal, ze v te mini klopence se do toho muzu oprit co se da. To bych ovsem musel ubrat rychlost a trefit se do te klopky… Byl jsem rad za vsechny chranice, ktere jsem zrovna na sobe mel, a nadaval na ty, ktere jsem nechal doma :o)

          0 0
        • TheIF  

          Nj v Praze maj zase domluvené počasí :-(((

          0 0
    • Elwing  

      nevím, mě někdo říkal: „Toho se nesmíš bát“ … a já mu uvěřila a nebojím se :)

      0 0
    • elbi  

      Zkouším to kolem dokola a furt se bojím, no a taky nějak nevěřím plášťům(teď nemyslím značku ale všechny obecně). Asi budu muset jednou jet na doraz, hodit mrchu, abych konečně poznal odkdy se mám bát. Potřeboval bych k někomu do učení, přeci jen z kopce to je větší zábava než nahoru :))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.