• des_v_ocich

    Ahoj, mam hodně offtopic tema. Všude se píše Waffen SS, ale na netu jsem zatim nenarazil na to, co znamená ta zkratka SS:( Nevíte to někdo? dík

    0 0
    • ota  

      tak teď mám děs v očích zase já.

      0 0
    • Hnoj  

      nacismus.myste­ria.cz/

      gooooglit snad umí každej, ne?

      0 0
    • Peslezedirou  

      :o)

      0 0
    • elbi  

      Jestli chceš vědět více o těchto jednotkách, doporučuji knížku: Jednotky SS na východní frontě .. doufám že si název pamatuji správně. Docela zajímavé čtení.

      0 0
      • GTman  

        Jo to je dobrá knížka. Nečetli jste Ďábelskou Gardu? Není to sice o SS ale o Wehrmachtu ve Viatnamu pod záštitou Cizinecké legie, ale je to jedna z nej knížek co jsem četl. Z knih o Waffen SS jsou dobré Krví Pokrytá zem, Peklo na východní frontě a super je i Věrnost je mou ctí. Teď Prý má vyjít kniha o české divizi Waffen SS Bohmen und Mahren. Kamaráda děda v ní sloužil, tak jsem viděl nějaký fotky. Knížka bude určitě super.

        0 0
        • smallbrother  

          no, asi se to čte pěkně. Nedávno se mi dostala do ruky knížka o východní frontě (napsal to nějakej Angličan) a o partyzánech na Ukrajině se tam psalo jako o teroristech! Obvykle z toho čiší obdiv autora k SS, ale nemělo by se zapomínat co to bylo za lidi.

          0 0
          • Tomcat_1  

            No, jestli on to neni ten Anglican co he v Anglii soudne stihanej prave za takovyhle kecy ;-)

            0 0
    • cztweety  

      Já sem doma na půdě našel origoš příručku pro vojáky Wermachtu a zbraní SS, je to docela nářez čtení :-)

      0 0
      • GTman  

        Tak čtení to bude určitě suprový. Nebavím se o ideologii, ale vojenského hlediska byli SS asi to nejlepší, co se účastnilo konfliktu. Prostě elita. Tomu odpovídal jejich výběr i výcvik.

        0 0
        • BiSon  

          Lepsi nez normalni armada asi byli. Ale jses si opravdu jistej, ze byli lepsi nez elitni jednotky ostatnich armad?

          Ale nechme toho, sem to nepatri, na to jsou jiny servery kde ti odpovi lide znalejsi problematiky.

          0 0
          • GTman  

            Bavím se o systému výcviku, který byl v tehdejší době nejpropracovanější. Zatímco se všude i u speciálů učili vojáci formou „rychle ti něco ukážem ať můžeš jít co nejdřív na frontu“, tak u SS se osobnost vojáka vyvíjela od mládí v kuratoriu přes počáteční zvyšování kondice, taktické střelecké dovednosti, černou a zelenou taktiku až po schopnost zvládat i za zabitého kamaráda spojení radiostanicí, obsluha různých zbraní. To se nutně muselo projevit i v boji. Navíc bojové schopnosti Waffen SS jsou uznávány odborníky v oboru po celém světě a nesou si stejný punc jako např. Cizinecká legie, Ghurkové nebo sovětští Specnaz. Je to prostě uznávaná elita. Jak již jsem řekl nehodnotím ideologii ale operativnost v bojovém nasazení.

            0 0
            • marius  

              Nějak mi tu chybí zmínka o tom jak stateční esesáci vyhlazovali v Bělorusku vesnice. Vojákům werhmachtu se z nich prý obracel žaludek. (To jen tak na okraj pro GTmana)

              0 0
              • GTman  

                nic proti tomu, co udělali amíci v Jugošce s obyvateli vesničky nedaleko Stareho Majdanu. Prostě tam byl kovošrot, tak je svázali a naházeli do šroťáku. Krásná sekaná. Taky sem se málem poblil. Válka je prostě taková, není čas na servítky. Mimochodem ani český kluci nejsou žádný beránci. Pokud budeš beránek, najde se vlk a ten tě zakousne.

                0 0
    • RUMcajs  

      To je podle toho, ze te potkala Sakramentska Smula, kdyz ti prisli na navstevu :-(

      0 0
    • Bigi  

      Schutzstaffeln = ochranné oddíly

      0 0
    • PS  

      SS byly hitlerovy ochranne oddily. SS byla organizace nastupujici po SA (hnede kosile). Hitlerovi se nelibilo, ze SA neslouzili jen jemu (byla to samostatna organizace), ale cele NSDAP. Dal proto vzniknout SS. Vudce SA nechal zavrazdit. SS velel H. Himler.

      0 0
    • vzduch  

      Kde jsem se to ocitl ?

      0 0
    • enjoy  

      snad ne.. to uz i tady to musi zavanet pleskama?

      0 0
    • blackbelt  

      Můj děda byl u Freiwilligen Panzer Divission Waffen SS. Jako malýmu mi vždycky vyprávěl příběhy o kamarádství z války. Nikdy nikoho z protivníků nehanil a vždy se vyjadřoval o statečnosti spojeneckých vojáků. Studuju tyhle jednotky a znám i osobně pár lidí, kteří zde sloužili. Jsou to už staří pánové, ale všichni jsou to lidé s obrovským přehledem o celém válečném dění. Jsou to skuteční profesionálové a ani čas a stáří to v nich nezapře.

      0 0
      • enjoy  

        jenom takova otazka:-).valky se studuji proto,aby se tomu napriste predeslo.. proc mi jenom ale prijde,ze co se tyce nemecka,tak tenhle obdiv vede nekam uplne jinam..

        0 0
        • pepek  

          NO bohužel je to naopak, války se studují, aby se z nich zelené mozky poučily pro příští válku. Ti Němci to je ještě slabota, moc večejně se o tom tam nesmí mluvit, ale viděl jsem na Discovery zku–venýho japončíka, který velel jednomu z táborů na řece Kwai. Tvrdil , že tam nikdo neumřel a když byli nemocní, tak proto, že nechtěli žrát rýži. Přitom jen na stavbě této jediné železnice zakalilo víc lidí, než v Hirošimě a Nagasaki dohromady. Nedávno v klidu umřel, předtím ještě mladým japoncům přednášel na škole. Nechápu, že ti lidi, co to přežili, si ty zkurvence po válce nenašli.

          0 0
          • enjoy  

            asi nemeli takovy moznosti jako izraelci:-).a i ti to meli dost tezky,s nackama v jizni americe,nez je povrazdili. to mas jako s nackama,kteri tvrdi,ze zadny holocaust nebyl atd.. a takovy se dodnes oslavujou a studujou.paneboze. navic se tady odkazuje na stranku,ktera vypada jako dokonala stranka kazdy spravny plesky(sice jsem tam neobjevil zadny oslavovani nacismu,ale uz jak vypada,je fakt legracni)..:-/ no bohuzel s takovyma recma tady neuspeju,je mi to jasny.tady vetsina lidi videla nebezpecnost skalnich fandu nacismu tak maximalne v televizi.

            0 0
          • smallbrother  

            kupodivu je ale každá armáda pak dobře připravená na minulou válku. :)

            0 0
            • pepek  

              To je asi tím, že jsou tam ty zelený mozky :-) Ještě nám třeba vykládali, že je možno sestřelit letadlo, nebo helikoptéru soustředěnou palbou včech členů motostřelecké roty ze samopalů.(I když Rambo to dokázal lukem !!?)

              0 0
              • enjoy  

                to mozny je.to se zase poucili vietnamci z druhy svetovy:-))

                0 0
              • cabbage  

                letadlo nevim, ale čet sem že v afghanistánu zařvalo dost ruskejch vrtulíků právě díky střelbě z ručních zbraní, holt pancéřování jen zespoda v horách je na nic;)

                0 0
    • blackbelt  

      Netahal bych sem ideologii. Bavíme se tady o čistě vojenském rázu jednotky. Taky nikdo neodsuzuje bojové schopnosti Mosadu jen proto, že jsou to Židi, nebo Gromu, protože jsou to Poláci. Proto vám uniká ta perfektní bojeschopnost. V německých jednotkách bojovalo též spoustu čechů. Bojovali za Wehrmacht stejně jako češi kteří bojovali za RAF v Anglii. Tak to prostě je a nikdo s tím nic neudělá. Pro mě jsou prostě Wehrmacht i SS vzorem bojové morálky a připravenosti. Za války se prostě svinstva dějí. Dělali je němci za 2 sv. války, američani ve Vietnamu, Jugošce i Iráku atd. Prostě na světě není armáda, která by se nějakého zvěrstva někde nedopustila. Jen něco se hodí současné politické scéně do krámu míň a něco víc. Podle toho pak vychází knížky a vysílají se pořady v televizi. Pohled z druhé strany je tabu.

      0 0
      • climber  

        Dědův soused sloužil za války ve Wehrmachtu a když se z války vrátil tak vážil 40 kg a to nebyl v zajetí.

        0 0
    • GTman  

      Když už jsme u těch válek, viděl jste někdo ruský film Čistilišče (česky Očistec)? Je to film z Čečny a je to fakt bomba – asi nejlepší válečný film co jsem kdy viděl.

      0 0
      • climber  

        Kde se dá sehnat?

        0 0
        • GTman  

          V Rusku. Nebo jestli jezdíš po misích tak ti to ruský kluci seženou. Nemyslím teď vojáky pravidelný armády ale kluky àla Blackwater.

          0 0
          • climber  

            Takže budu mít velký kulový

            0 0
            • GTman  

              V mym profilu máš mail. Je to pouze rusky, bez titulků či dabingu. Jestli máš zájem tak mi mejlni.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.