• Francek

    Prosim vas poradte mi. Mam SR Suntour XRC a ked ju prudko vydvihnem alebo ked idem na nejaky skok tak ako sa odrazim od zeme tak mi kopne. Moj kamarat ma taku istu a vsetko je v pohode. CiM TO JE ?? DIKi

    Anketa: Aké sú podla vás Suntourky ???

    1x
    6%
    4x
    22%
    0x
    0%
    13x
    72%
    0 0
    • ropman  

      vrátil bych se k tomuto threadu, abych nezakládal stále nové – chci dát na starší ale slušné kolo Author Norfolk (výbava STX-RC, stálo cca 14 tisíc) nějakou odpruženou vidli a mám nabídku na zánovní Suntour XCR, asi bez jakéhokoliv nastavení, jedině snad nějaká tuhost pružiny, mohla by to být tato – www.bike-eshop.cz/…xcr-286-2006 , vážím 65 kg, jezdím i hodně rychle z kopce „na své poměry“ a všechno to odpracují ruce. Mohla by tato vidlice být zlepšením, nebo je úplně nepoužitelná a bude mě kopat a jen otravovat jízdu ? Někde se tu psalo že zrovna Suntour XCR jsou celkem držáky.

      Díky moc za přínosné názory, jasně že když dám 5tis za jinou vidli bude to o něčem jiným.

      0 0
    • Twister  

      Tipuju, že kámoš má XCR-LO a ty jenom XCR – bez tlumení. Nebo se ti tlumení vysralo.

      0 0
      • ropman  

        není náhodou to LO LockOut a ne tlumení ?

        0 0
        • Luka  

          je, ale bez lockoutu to moc netlumi. Nevim proc, ale prave ten LO je tam pro to tlumeni moc dulezitej. Ale vysvetleni by melo byt na zasvecenejsich. ja to nejezdim, jen mi ted jedna takova holka probehla rukama a mile me prekvapila. I Habiba :)

          0 0
          • ropman  

            v nějakým fóru myslím psal Milan1 že Suntourky s LO hůř chodí a (snad se nepletu !) doporučoval spíš právě bez LO

            0 0
            • Luka  

              no, me prodaval bez LO, ale LO tam dodaval sam… ale snad to sem prihodi, jak to vlastne je. Kdyz jsem oponovala, ze LO nepotrebuju, ze ho tchynka urco nevyuzije, tak mi odpovedel, ze to LO je tam prave kvuli tlumeni, a bez nej je ta vidlice nicmoc… Toz tak asi .)

              0 0
              • milan1  

                Lock originál chodí tak, že ten olejový útlum otvíráš a nebo přivíráš a ono to funguje oběma směry pořád špatně, když to je úplně otevřené, tak to netlumí ale zase to klade malý odpor při stlačení. Originál vždy kazí chod, kompromis se nenajde. Je to ale základ, ze kterého jde stvořit opravdu funkční tlumič. Ten u verze bez locku není a tak to bude přeze všechnu snahu kopat vždycky. To je ten důvod, proč jsem ti propagoval, že to musí mít Lock, jinak by se z toho nedalo nic udělat. Kde nic není, tam nejde tvořit :-)

                0 0
                • ropman  

                  díky, na svý už starší kolo bych něco ne moc drahýho pružícího bral, ale nevím jestli tato vidle vydrží tolik co do teď moje pevná (nohy 28,6mm, i když nový už myslím 30mm, jak jsem se dočetl míň kvalitní pouzdra…), někdy se s tím moc nemazlím a pružení/tlumení obstarávají ruce (a někdy už toho maj dost). A taky jestli ten rám (Author Norfolk 2005) zvládne 100mm zdvih … Zas když to bude i tlumit tak lepší než pevná, zas ta váha … Ale zkusil bych to kdyžtak pořešit mailem přímo s Milanem, jestli bude mít náladu :-)

                  0 0
                • Luka  

                  diky za upresneni. to vis, ja se v ty technice zas az tak moc nevyznam :)

                  0 0
    • poiko  

      přijde mi, že sutourky jsou vysloveně s kvalitou kus od kusu. Dva kamarádi jí také mají a jsou spokojeni. Ta moje byla tragická

      0 0
      • Jakub92  

        S tim musim souhlasit. Já jí mám na novém kole (500km) a sem s ní spokojen. Kámoš jí má na kole starším (asi7000km) a je taky dobrá.

        0 0
    • Pavel100  

      mám XCR LO a nachám ji vyladit, za tu cenu to má smysl.

      0 0
    • AldarWarrior  

      Jezdím SR SUNTOUR XCR-LO a zatim sem s ní hodně spokojený. LokOut funguje bez problémů a vidle celkově zvládá taky rychlejší sjezdy a skoky. za tu cenu perfektní…

      0 0
      • mdk  

        za tu cenu radsej nejaka pevna vidlica aspon usetris na vahe…sak to humus vidlica bes tlmenia..sak to jak pevna

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Meduza  

      Muheehe, chtel jsem se podivat jak kdo hlasoval a nerad jsem klikl na „Stoji za hovno“. Takze Suntour ± OK, zejmena je li poladena od Milana. Mam od nej poladenou tu XCR Lo (mel jsem ji origo na novem kole) a fachci celkem OK (uprimne jinou jsem nikdy nemel :o)) ). Ma najeto cca 9000km. Ale jak jsem to tu tak pozoroval, tak az jednou umre, a to bude urcite ke konci tohoto roku (bo bude mít najeto pres 15tkm) tak posilhavam po Epiconu. Takze chces li socialni vidli s vybornym pomerem cena vykon, domluv se s Milanem 1 na tom Epiconu a urco neprohloupis..... Tot me doporuceni.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.