3000 MRTVYCH CYKLISTU ZA ROK 2009

138 nepřečtených
  • butch.praha

    Zdravim vsechny !!!

    Predevcirem (nebo snad vcera )ukazovaly v hlavnich zpravach statistiku o umrtich cyklistu na nasich silnicich a o mire jejich zavineni a zpusobeni dopravnich nehod pod vlivem alkoholu.

    Podle dopravni policie zemrelo minuly rok na silnicich kolem 3000 cyklistu a z toho udajne 500 vlastnim zavinenim z duvodu poziti alkoholu pred jizdou . Nevim jesli se na to nekdo z vas dival ale pripada mi to jako peknej nesmysl a neverim tomu,teda myslim s tim alkoholem. Verim ze se nekdo malo najde kdo jezdi do hospody na kole ale…

    Mam kolo jen 2 mesice a uz jsem mel 2× potycku s ridicem z duvodu ze me vytlacoval ze silnice.

    V pravotocive zatacce v uzke obousmerne silnici me predjizdel do zatacky a proti nemu jelo auto tak me normalne na bruto natlacil na chodnik. Nastesti jsem trochu predvidal a zpomalil jsem a pak i zabrzdil ale mel jsem hodne namale.

    Samozrejme ze jsem na nej hvizdul a vyfakoval jsem ho zmrda,nastesti to videl pres zpetne zrcatko,vystoupil a chtel to resit agrsivnim zpusobem. :-)

    Jsem sam ridic auta ale takhle se chovat jako nekteri dobytkove za volantem by me ani ve snu nenapadlo. Spise vzdy zpomalim a objedu cyklistu se vsi obezretnosti a pozornosti,uz jen z toho duvodu abych se sam nedostal treba do pruseru.

    Nehlede na to ze je mi jasne ze nekdy nejde jed s kolem primo u krajnice.

    Krome toho se memu kamosovi stalo ze jel po normalni silnici z jedne vesnice do maleho mesta a na rovine ho srazila zenska autem ,opily na milion % nebyl ale ze zahadneho duvodu dala policie vinu za nehodu prave jemu. A ta zenska na nem jeste vymaha skodu na vozidle.

    Neco podobneho jsem videl uz v obcanskym judu pred rokem a vidim ze se to stale deje a opakuje.

    Takze ze sve zkusenosti ( a to jezdim teprv 2 mesice )neverim ze

    cyklisti zavinuji nehody tak jak rika dopravni policie ve zpravach.

    Neverim ani policajtum vseobecne protoze kdyz jsem mel minuly mesic pokus o vloupani do sveho bytu a zavolal jsem policajty tak me jeste podezrivaly ze jsem si to zpusobil sam . A to i kdyz jsem nebyl pojisten a nehlasil zadnou skodu na majetku krome dveri a zamku samozrejme.

    Abych se vratil k tematu.

    To se muze stat jen u nas v Ceske republice, protoze je to tady jako v KOCOURKOVE.

    V Nemcku , Rakousku nebo USA davaji pekne dlohy flastry v kriminale za to kdyz nekdo srazi cyklistu.

    A prezivsi cyklista si muze gratulovat ze byl srazen a dokonce prezil,protoze ten ridic mu dozivotne musi platit.

    Zajimalo by me jesli se Vam neco podobneho taky stalo a jak to resite vy?

    A samozrejme vase nazory na vec.

    0 0
    • tonik666  

      Zemřelo 3000 cyklistů? To spíš došlo ke 3000 nehodám s účastí cyklistů, ne? Kdyby každej rok umíralo 3000 cyklistů, tak za chvíli můžou všechny závody zrušit.

      Nějaká rozumnější statistika nehodovosti je třeba tady

      0 0
    • butch.praha  

      A omlouvam se za muj slovnik a nektere vyrazy.

      :-)

      0 0
    • jIrI___  

      Podívej se do sousedních vláken a zjistíš, kolik cyklistů jezdí po požití alkoholu… Samotného mě to zarazilo. A to jsme jen na B-F, kde určitě nechodí pantátové, kteří kolo používají vyloženě na cesty do/z hospody. Takže já nemám důvod tomu číslu nevěřit.

      0 0
      • mr.antik  

        500 jich zavinilo nehodu protože byli pod vlivem. Ale nezabili se.

        0 0
      • maajkee  

        ále, moralista promluvil :))

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • rš2  

        Není nic lepšího než si na švihu i po švihu dát orosenýho piváka až víc… :-D

        0 0
      • RomanH  

        Tak to cislo je samozrejme nesmysl. Chlastat a ridit by se nemelo, a je dobre, ze to neni zakonem tolerovano.

        Na druhou stranu, kazdej sveho stesti strujcem. Klidne se priznam, ze si na kole pivo dam, a i nejake panacky. Vim ale, kolik snesu, abych se nemotal a vzdy podle cesty ktera me pak jeste ceka. Skoda, ze u nas misto dychani do pristroje neplati neco jako projiti se po rovne care – nejsi schopen, plat, prosel jsi, jed dal.

        A vysprchovat se doma a pak jit teprve do hospody probrat svih – promin, ale to bych si teprve zacal pripadat jako zavislak (nehlede na to, ze bych to mel ke klukum 30–50km).

        0 0
    • butch.praha  

      Proto se ptam jesli to nekdo z vas videl ale jsem si skoro zcela jisty ze takhle to ten policajt ve zpravach prezentoval. Ale taky je mozny ze to bylo treba za nekolik let.

      Ale do 2 dnu by to melo byt na netu,tak to pak zkontroluju,ale uz si nejsem jistej na kterem programu.

      Ale to dohledam.

      0 0
    • pepek  

      Šíření poplašné zprávy.

      0 0
    • rš2  

      Co to plácáš za kraviny, 3 tis. cyklistů je víc jak 8 denně…mysli než něco napíšeš!

      0 0
    • butch.praha  

      Aha tak to se omluvam jesli je to takhle,to sem teda v tom pripade poplet ale mam dojem ze rikaly ze z tech 3000 mrtvych zavinilo 500 dopravni nehodu pod vlivem alkoholu.

      A bylo tech 3000 mrtvych???

      0 0
      • heretik  

        Když reaguješ na konkrétní příspěvek, zkus kliknout na tlačítko/odkaz „Reagovat“ u příslušného příspěvku. Výsledkem bude (pokud se zadaří), že se da diskuze bude dát sledovat. Tlačítko „Reagovat na zakládající příspěvek“ dělá něco jiného.

        0 0
      • jecnak  

        Tak to teda holkY pekne kecalY, kdyz to rikalY. Od kdy jezdi mrtvi na kole aby mohli zavinit nejakou nehodu. Hm?

        0 0
      • pepino  

        Nene, těch 500 mrtvých zavinilo 3000 nehod, při kterých všichni zemřeli.

        0 0
    • heretik  

      Jak už tu bylo řečeno, zřejmě šlo spíš o 3000 nehod s účastí cyklistů, nebo 3k zraněných cyklistů, určitě ne mrtvých.

      Navíc v kontextu tý statistiky je cyklista děda, kterej jezdí na kole do hospody, a najezdí tak denně 2×500 metrů (nebo možná 500 tam a 700 zpátky :-P ). A takovejch je dost možná mnohem víc, než těch, který bychom považovali za cyklisty i tady na BF.

      0 0
      • butch.praha  

        Aha tak dik ,to jsem s timhle nevedel,s tim reagovat.

        A pokud jsem se zmylil tak se omlouvam ( jsem za blbce )

        uznavam. Tak to za chvili stahnu.

        Ale opravdu bych na to prisahal ze to takhle prezentovaly.

        Ale mylit se je lidske :-(

        0 0
        • butch.praha  

          JESTE JEDNOU SORRY !!!

          0 0
        • pepek  

          Ty se nemýlíš, ty kecáš! Napřed jsi psal, že to říkal policajt, teď zase nějaký ženský. Tak jak to teda bylo?

          0 0
          • jecnak  

            Stejne to nepochopi.

            0 0
            • vlasof  

              … nikdo kdo si splete 300 a 3000 nemůže znát pravidla pravopisu. neúprosná logika:D

              0 0
          • zichis  

            bylo jedno, maximálně dvě. Víc fakt ne, pane strážník! :-D

            0 0
    • Radek Broz  

      V roce 2009 zemřelo při dopravních nehodách 827 lidí. Nejsem si úplně jistej, jestli 3000 z toho byli cyklisti.

      http://www.ct24.cz/…a-silnicich/

      0 0
      • butch.praha  

        AHA ,TAK TO SE HLUBOCE VSEM OMLOUVAM.

        NECHAPU TO CO JSEM TEDA SLYSEL VE ZPRAVACH.

        ( ROZHODNE JSEM NECHTEL SIRIT ZADNE POLASNE ZPRAVY )

        JE PRAVDA ZE JSEM TO MEL NEJDRIV PORADNE OVERIT.

        ASI UZ BLBNU

        0 0
      • butch.praha  

        AHA ,TAK TO SE HLUBOCE VSEM OMLOUVAM.

        NECHAPU TO CO JSEM TEDA SLYSEL VE ZPRAVACH.

        ( ROZHODNE JSEM NECHTEL SIRIT ZADNE POLASNE ZPRAVY )

        JE PRAVDA ZE JSEM TO MEL NEJDRIV PORADNE OVERIT.

        ASI UZ BLBNU

        0 0
    • drsnej márvin  

      Ony statistiky jsou dost zavádějící, protožeto zavinění cyklisty kvůli alkoholu se bere automaticky pokud nadýchá a to ani vinu mít nemusel. Ve statistice totiž není pojem spoluvina. A ta podnapilost je zavádějící stejně tak, protože se za ni považuje jakákoliv hladina alkoholu tudíž klidně 0,3 promile po jedné desítce, kdy pochybuju o tom, že normálního chlapa toto nějak ovlivní. Tož tak.

      0 0
    • vlasof  

      3000/rok by podle mých odhadů znamenalo že za 6 let by se do věčných lovišť odebralo celé bf nebo že každý den by zemřelo cca 10 jezdců :D rázem by tu začala panovat přátelštější nálada:D

      ale jinak, když si člověk vezme kolik lidí na těch silnicích zařve, je to o strach.

      0 0
    • martin_bakov  

      ty pracujes asi nekde v bulvaru vid ? nadpis se ti povedl :)

      0 0
    • prvniodkonce  

      Když vidím, co jsou schopni lidi na kolech na silnicích předvádět, tak se těm číslům (i když doopravdy podstatně menším) nedivím.

      0 0
      • martin_bakov  

        Tak ja bych chtel predevsim pogratulovat nam prezivsim co nas to tehle rok jeste vyjimecne nepotkalo :D

        0 0
    • pačes  

      To nebyla zpráva o úmrtnosti cyklistů na našich silnicích, byla to reportáž z Pekingu. Jednalo se o zprávu tiskové agentury Hsin Hua z víkendu 8.-9.5. 2010, kdy bylo u příležitosti 65ti letého výročí ukončení 2. světové války zakázáno v Pekingu vyjíždění na kolech pod vlivem alkoholu. A i přes tento zákaz tato smutná statistická čísla:-)

      0 0
      • pepek  

        Tak zase 3000 mrtvých Číňanů – cyklistů za rok je celkem slabota. To nedá zdaleka ani ten náš průměr. Myslím, že to číslo soudruzi ze státní komise trochu poupravili.

        0 0
    • Schuminier  

      Ve zkratce z roku 2009 (čerpáno z těchto stránek): Dopravní nehody zaviněné cyklistou – 1909 a z toho 522 z důvodu požití alkoholu. Těch 522 je naprosto příšerný číslo (víc jak čtvrtina všech nehod zaviněných cyklisty)!! Nelíbí se mi to, že spousta cyklistů a dělá to v dnešní době kdekdo, že se při vyjížďce jednou či vícekrát zastaví na jedno či více piv a pak jedou po silnici. Ještě pochopím, když si těch piv dají třeba víc a jedou pouze po cyklostezce, ale stejně většina takových cyklistů zákonitě někde na tu silnici musí vjet.

      Před rokem jsem zažil na vlastní oči opilého motajícího se cyklistu na silnici a auto v docela vysoké rychlosti ho minulo jen o kousíček (10 centimetrů?). Opravdu chybělo málo, tomu mladíkovi jsem musel domluvit a přinutit ho vjet na chodník a takových případů se musí dít hrozně moc – kdy cyklista jede po silnici vožralej a má štěstí, že ho nic nesejme. Hnus!!

      0 0
      • jIrI___  

        A teď se do tebe pustí maajkee, že je naprosto normální a v pohodě jezdit na kole po pár pivech :)

        0 0
        • maajkee  

          tak ještě jednou, nejprve tato diskuze

          75% procent lidí tady z BF jsou teda svině, hovada a zločinci.

          Druhá věc.

          Já si po švihu dám 2, 3 piva a pak jedu po HK (z 99% jedu po cyklostezce nebo po chodníku) domů, za cestu potkám jednoho dva, chodce a dvě tři auta.

          Nikde a nikdy jsem neříkal, že vožrat se jak hovado a pak se motat na silnici mezi autama je normální nebo bezpečný.

          0 0
          • martin_bakov  

            …ze se ale nechas vyprovokovat snadno co ? :)

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • Schuminier  

          Všeobecně zastávám názor, že do 2 piv dokáže člověk ještě solidně koordinovat svůj pohyb a mít rychlé reakce. V každém případě i to jedno pivo ale už nějaký vliv na řízení mít může. Já při vyjížďkách pivo nepiju, protože bych hrozně vytuhnul. Po jednom pivu už pociťuju pokles výkonu. Zajímalo by mě od těch cyklistů, co běžně při vyjížďkách pijou pivo, kolik jich vypijou a za jak dlouhou dobu…A co na to výkonnost?

          0 0
          • maajkee  

            já při vyjíždkách pivo taky nepiju, takže nevim, jen když jedem třeba celodeňák, tak si dám třeba po obědě jedno a jsem pak ztuhlej, tak 10km, pak se to zase dostane do normálu :)

            0 0
          • xshreck  

            Když je opravdu horko a máš žízeň a chuť na to pivo … tak na tom něco bude :-)

            Jak mi kdosik říkal – pivo je vitamínová bomba, nebýt toho alkoholu :-)

            A jedno snad nevadí na žízeň. Z jedné desítky se svět nezboří.

            0 0
    • frederick  

      Srazil me borec před mesícem a ujel…:) Takže jak jsem to řešil? Bohužel nějak… Zanadával jsem si a bylo:)

      0 0
    • robin!1  

      Na kole je to tak, že ikdyž už se člověk motá při chůzi, tak na kole jede v pohodě. Najezdil jsem na kole z akcí stovky km a nikdy jsem neměl problém – přes den při 50–80km švihu na silničce málokdy se stane, že nepotkáte idiota, co udělá nějakou prasárnu. Neříkám, že nemá alkohol vliv má. Na silničce po 3 pivech jsme se cítil už pěkně blbě a dával si jó majzla. Ale na biku se dá jet i po 10ti pivech a nemusí to být ani nějak moc znát. Ale člověk musí vědět, kde má svoje hranice – jako ve všem a zde pokud udělá blbost, tak za ní může rychle zaplatit životem.

      0 0
      • DaSnail  

        jj, v teréne na bajku všetko zožerú pružiny a široké gumy. proste si len určíš azimut, natočíš tam rodla a už len šlapeš. a bajkeri sú tvrďáci ktorých pár pív nerozhodí.

        silničáři sú bábovky čo nič neznesú a tie ich srandovné bicykle sú naprd…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.