• BB

    mam psychycky blok pri sjizdeni schodu, dlouho se musim premlouvat, nez se odvazim. Jak technicky sjizdite schody. Za sedlem, nad sedlem ? Lze na schodech brzdit ? Je mozno na schodech tocit ? Dik

    0 0
    • skoca  

      Technika sice neni moje silna stranka a schodum se vyhnu, kdyz je kudy, ale kdyz neni, tak teziste co nejvice dozadu, nebrzdit nebo jenom zadni. Se zatacenim nevim, to nestiham.

      0 0
    • enjoy  

      s tou polohou bych rekl tak nejak podle pocitu,uvidis sam.hlavni je ten najezd do nich,kdyz budes stat normalne tak muzes mit pocit ze prepadnes,ale zase ne moc za sedlem,protoze by se ti mohly „utrhnout“ ruce z riditek.zatacet radsi ne e.a brzdit se neboj,mam jednoho psycho kamarada kterej naleti do schodu a pak jede az dolu se zablokovanym zadnim kolem:-)ikdyz radsi kdyz budes potrebovat pribrzdit tak radsi neblokuj,mohlo by ti to nejak ulitnout,kdybys treba nebyl uplne rovne.

      0 0
      • BB  

        presne jsi to vystihl, pocitove citim, ze to chce byt hodne vzadu, ale bojim se, aby me to lomcovani neutrhlo od riditek.

        0 0
    • dave  

      Vim. že se to jednoduše říká a těžko tomu budeš věřit, ale čím větší rychlost máš (samozřejmě se to nesmí přehnat) jak v nájezdu tak po celou dobu jízdy po schodech, tím je to lepší a bezpečnější jak pro tebe tak i pro kolo. Jinak pokud ty schody nejsou nějak brutálně prudký, za sedlo skoro nemusíš.

      0 0
      • blue  

        s tou rychlosti dost zalezi na tom, jaky ty schody jsou a pod jakym uhlem k chodniku…

        0 0
      • mosquito  

        o rychlosti sjezdu schodu mi ani nemluvte .. jedu za kamosem asi tak ve 40kmh on zaboci nekam do rosti tak ja taky a ejhle polovina je cesta pro invalidy a polovina schodiste dlouhy tak 30metru … hadejte po ktere polovine jsem to ficel dolu :))) smrt v ocich, o brzdeni, zataceni, ci jinych pitominach jsem ani nepremyslel jen jsem slysel tleskani a povzbuzovani nejakych maniku kolem tech schodu … ufff ja jeste ziju ;o) … takze sjed se da asi uplne vsechno, kdyz u toho nepremyslis :))) ale tohle berte s rezervou

        0 0
    • RUMcajs  

      Neboj se jich, je to jen obyčejná nakloněná rovina, akorát že to trochu drncá :)

      Jestli se fakt bojíš, tak si zasuň sedlovku až dolů a jdi hodně za sedlo. Pak prostě nemůžeš přelítnout.

      0 0
      • BB  

        problem je pouze v tom, ze se vzdy bojim na novych schodech, jak je jednou sjedu, tak problem mizi.

        0 0
        • Mox  

          Takze co nejrychleji a pokud se je bojis sjizdet tak je skakej :-)

          0 0
    • Yann  

      Taky jsem to pred casem resil. Nakonec jsem si rekl, ze to jako jizda z kopce dolu pres koreny a bylo to. Ne ze bych sel do vseho po hlave, ale je to podstatne lepsi. Jenom si vzpominam, ze pri prvnim sjezdu jsem si vlezl moc dozadu a malem jsem si na jejich konci dole sednul na zadni kolo. Jo na ten prechod dole si dej bacha.

      0 0
      • pitelboy  

        LEhce za sedlo nebo jen nad sedlo. A cim rychlejc tim lepsi a jednodusi. brzdim obouma a zatacet se de pokud to neni o 180° na 2m…

        0 0
    • jihra  

      U klasických schodů asi opavdu platí, že to je jen nakloněná rovina, akorát že to víc drncá. Jsou ale i jiné „schody“. Třeba u nás v lese jsou udělané ve svahu schody tak, že je vždy cca půlmetrová plošinka „ukončená“ dřevěnou kulatinou a pak následuje cca 20 cm schod a zase plošinka atd. Schody jsou různě vysoké a plošinky jsou také různě dlouhé – zkrátka jak to stavitelům zrovna vyšlo. A tam je problém, že sjezd není plynulý a já opravdu jedu pomalu schod po schodu, vidlice jde hodně dolů a to mám bobky, abych nepřeletěl řídítka, No ale jde to, budu to muset trošku více trénovat.

      0 0
      • RomanP  

        Nemluvíš o Svatým Jánu u Berouna, i když to ztěží nazvat schody …

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • jihra  

      Jo a když na lesních schodech brzdím, tak se snažím brzdit jen zadní a přední jenom někdy „polechtám“, když už se to chce moc rozjet. Na těch schodech je totiž nějaký stěrk, tak zadní kolo někdy ustřelí a pak musí pomoct přední.

      0 0
    • Meesha  

      Kdyz je jedes poprvy, tak se jedou vetsinou blbe. Chce si to je nejdriv projet pomalejs a kouknout jestli sou rovny, nebo jestli je kazdej schod jinej.

      Jednou sem mel z nich trochu strach a jak sem pevnejs a pevnejs sviral riditka, tak sem pevnejs a pevnejs sviral predni paku… Este ze nebyly tak dlouhy – docela dobrej a efektivni frontride!

      0 0
    • K2  

      Od té doby, co jsem přítelkyni naučil jezdit ze schodů, tak se přestála v lese bát kořenů a kamenů. Začínali jsme na méně prudkých schodech nejdříve tři, pak pět… Vhni se žulovým schodům, pokud máš mokré pláště – jede to jak po mýdle a nedá se s tím nic dělat. (Typicky sjezd do metra či jiného podchodu) Sjel už někdo z vás eskalátorové sachody do metra? – nejlépe v protisměru:))) Zatím jsem neměl odvahu, bojím se, že o ostrou hranu prorazím pláš? a pak to bude hodně bolet:((

      0 0
      • Meesha  

        Videl sem nejaky video, jak nejaky typci litaj na schodech po nejakym obchodaku. To muze bejt docela kotel! Asi vezmu bajka a vyrazim do Flory…

        0 0
      • mosquito  

        behem studia na prumyslovce jsem si obcas braval kolo do ucebny ve 4. patre a jednou jsem to sjel az dolu, ale poac uklizecky silene civeli a remcali cosi o slusnosti a cernych carach na dlazbe tak to bylo i naposled :))

        0 0
      • kOmE  

        ja zkousel schody na mustku ,ty co jsou u narodní ,ale pred tim jsme je zastavili a pri druhem pokusu jsem prorazil zadni plast,prisly mi trochu prudsi a musi se po nich trochu rychleji,jsou dost vysoky

        0 0
        • McBlacky  

          s jakým kolem jsi je jel? jinak nejdelší schody na nám. Míru už prý někdo dal, ale po zastavenejch, zrovna včera jsme řešili jestli by bylo lepší je jet rozjetý po směru nebo proti směru :-)

          0 0
          • RomanP  

            No proti směru by sis jich asi užil o několik víc.

            0 0
          • kOmE  

            na svym mongu valiantovi a je dobry mit nekoho dole ,protoze je tam prd vidět ,celkem me to protraslo,brzdit na tom nema cenu,jen se vezes,ty na miraku bych nedal,dole uz to musi bejd dost rozjety a bude to pekna prda do vidle

            0 0
            • wroum  

              jakej je valiant? zajima me vaha a vhodnost na XC a taky funkcnost. moje pritelkyne se do toho kola zamilovala a chce ho.

              dik

              0 0
              • kOmE  

                ja s tim XC nejezdim ,mam na tom napinak a 40ti placku ,vzadu mam nastavenejch tech 155mm a cekam az odejde judy sl ve predu a ona porad nic,puvodni tlumic jsem hned zahodil,zarizl jsem sedlovku ,vymenil riditka za borly a uz chystam novy rafky a naby. Mlada ma XC corrateca a na tom valiantovi se cejti jak na motorce,ale stejne mi nestiha /:). pri tom snizeným zdvihu na tech 110 by to na XC mozna slo,ale asi z ji z toho trochu zmohutni nohy,moc se to nehoupe,ale je to moc tezky ,kolem 16–17kg.

                0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Jogador  

      Co ze schodů, to ještě nějak jde, prostě se držím, modlím a dole děkuji že stále jedu, mě spíš zajímá jak se jezdí schody nahoru, nejdou asi všechny, ale nějaký jdou, ale apsolutně nechápu jak?

      0 0
      • wroum  

        rozjedes se a pred schodama to posles na zadni a naraz musis utlumit nohama (jinak prostrelis), cim jedes rychlejc tim vic musis tlumit naraz a taky vejs dojedes. super schody na trening jsou na stalinu.

        0 0
        • filipes  

          Na Stalinovi v praze je cela skala cvicnych schodu – od mirnych ale dlouhych, co se daj vydrasat XC stylem, az po dlouhy a normalne prudky dolu k rece. Nacvik je lepsi zkouset mirne schody a zkouset minimalni rychlost, brzdy na citovku. Pozor, nektery schody jsou jina liga – napriklad na palacaku do metra. Sjizdel jste nekdo ESKALATORY????

          0 0
    • rhuman  

      dost me laka si sjet schody v panelaku, bydlim v 11. patre, takze prilezitost je, o techniku me nejdo schody jsou vpoho, ale nevim co by tomu rikali sousedi :_o

      0 0
      • pos3k  

        jezismarja a jak bys zatocil? Si to nedovedu predstavit :-)

        0 0
        • enjoy  

          jedine prerovnat na miste:-).ver mi ze to jde:-). ale 10× bych to mozna nedal.

          0 0
          • pos3k  

            No prave, ze to sjet a dole to dat nafleku mi pripada nemozny (alespon pro me).Ja bych to asi prednim zboril primo do zdi :-)) Nebo bych vyuzil spd a rukama se otocil kolem tyce :-))

            0 0
            • Meesha  

              Hlavne bycha na okna v tech otackach… Drop ze sedmyho by nebyl nic moc. Nebo spis by byl moc…

              0 0
          • McBlacky  

            ono je to něco jinýho na rovince, kde si zvolíš kdy to postavíš na předek, pak na těch schodech, kde je minimální vzdálennost by to bylo asi docela ostrý, kromě toho musíš počítat na každý patro dvě otočky. Řekl bych, že je jen málo lidí co by to dali v zatáčce frontpivotem na každé otočce až dolů bez chyby, ale možná by to šlo točit i normálně…

            0 0
        • rhuman  

          rpostor tam je cca 2 metry dojezd, takze se to da …

          0 0
          • Jogador  

            A řekni mi v jaky paneláku.Nebo aspoň rok výstavby,město a pokud možno vzdálenost nosných stěn.To by mi zajímalo v jakym systému je podesta dlouhá 2 metry.

            0 0
            • rhuman  

              hradec kralove, cca 1985–90

              no 2 metry je moc tak 1–1,5

              0 0
    • Tomcat  

      No podle toho co máš za pneumatiku. Pokud nejseš si jistej, že ji cvakneš bude to jen block. Jinak lze na zchobech brzdit (doporučuju přední) , sjíždět jsou i po předním, což ač to je divný je bezpečnější než po zadním. Na schodech je možný i zatáčet . Pomalá jízda (hódně pomalá) taky není nejbezpečnější. Jízdou za sedlem nic nezkazíte mimo zatáčení na schodech tam můžeš lehnout.

      0 0
    • Martin  

      Jenom malé upozornění – pozor při sjíždění schodů z nástupiště v Praze na Hlaváku. „Potřeboval“ jsem trošku zafrajeřit, sjel jsem je v poho a dole.......dole jak chodí ty davy lidí, tak je to neskutečně uklouzaný!!! Neubrzdil jsem a narval to čelně do zdi:-) A ta slečna pak stejně dala přednost někomu jinému:-(

      0 0
      • filipes  

        no vidis, me se zase snazil na dlouhych schodech zastavit nejaky zrizenec – stoup si prede me, jako ze mam zastavit. Nastesti mu doslo, ze to asi nebude to pravy vorechovy. BTW, jednou jsem platil za jizdu po schodech pokutu 100KC.

        0 0
      • -b-n-x-  

        hmm, tož to je smůla. Taková zbytečná obě?. :-) Já bych k tématu dodal, že samozřejmě záleží na typu kola. U nás v sousední vesnici máme takové schody, na kterých si testuju jak je které kolo odpružené. Je to tak 10 schodů. Výška 15cm, délka 50 cm. Když do nich vjedete takovou tou blbou střední rychlostí, tak vás to hrozným způsobem rozhází a pokud nemáte SPD tak málokdy udržíte nohy na pedálech. Teď jsem tam ale vjel na kámošovém sjezďáku v různých rychlostech a bylo to úplně v klidu. To se mi na mém fullu může jenom zdát. Aspoň vím jak by mělo vypadat fakt funkční pružení/tlumení.

        0 0
    • x-mass  

      Jo schody jsou takovy poteseni z mestske jizdy:). Moc rad si nejaky dam. Jednou jsem natrefil na takovy pekny ne moc usporadany (stary asi 30 let). Byly pekne osoupany a sklon trochu prudsi. No proste to slo cely tak, ze i s bloknutym kolem to neustale zrychlovalo. Meli asi tak 10m. Vyjel jsem z toho bez ujmy:). Rada? Trochu rychlosti a pri prejizdeni horni hrany jit za sedlo. Jestli je tu nejaky Liberecak, tak to jsou schody smerem od zimniho stadionu do takoveho tmavehu tunelu (mysi dira).

      0 0
      • wroum  

        ja mam fakt husty schody kousek od baraku – 183 schodu. sou vzdycky tak 15 – 35 schodu a pak 2 – 3 m plosinka. poprve sem je jel na slapaci motokare v 10ti letech (motokara KO ja jen sedrenej a potlucenej), poprve na kole sem je sjel na total hardu (merida dakar 690 _ totalne vytresenej ale stastnej ze sem prezil) kdyz mi bylo asi 14. Na sjezdaku to je jako jet z kopce po sutrech – no problemo. a na xc kole to de taky ale chudak kolo.

        ty schody jsou v praze tam, kde se spojuje Holeckova a Plzenska – odtud nahoru smer strahov.

        0 0
      • -b-n-x-  

        Me udivuje, jak nekteri muzete jet s bloknutym kolem schody. Zaprve mi to pripada, ze to musi byt o dost tezsi a zadruhe to blokovane kolo musi dostat zahul jaxvina. Ten plast bych chtel po takove akci videt.

        0 0
        • x-mass  

          Ja jsem si to uvedomil az dole. Ale i kdyby, tak ty schody byly z pekne uhlazeny zuly a nemely temer zadyny hrany. Plaste to prezily bez vetsi ujmy. Pohoda:). Myslim, ze vic jim da zabrat takovy stoupacek na vlhke skale.

          0 0
        • McBlacky  

          no na některých schodech brzdit musíš, zvláš? když je to třeba 20 schodů, mezera 2–4m, 20 schodů atd… ta nájezdová rychlost na hraně se nedá zvyšovat donekonečna :-)

          jinak docela dobrý schody jsou dolu na Albertov k areálu K.U. jsou tam troje v různých obtížnostech, směrem od Nuseláku, první jsou lehký, kromě konce, doporučuji pro začátečníky, prostřední klasika, a ty od Apolináře HC…

          0 0
          • -b-n-x-  

            brzdit samozrejme muzes, ale nemusis pritom hned blokovat kolo.

            0 0
            • McBlacky  

              ono kolo se stejně vždycky blokne, je to logický, v určitou dobu je ve vzduchu, tam se zastaví a pak při dopadu na schody se znovu roztočí, proto schody tak „žerou“ pláště…

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • vlk  

      schodů bych se nebál.Je to jen drncavá nakloněná rovina.Už jsem jedny jel i popředním-nechtěně.

      0 0
      • enjoy  

        jo tak to jsem taky jel vcera v noci na starych zameckych schodech v praze.jedny z nich byly po prednim.nastesti jsem nemel moc casu si to uvedomit.

        0 0
        • pos3k  

          Takhle trapit kolecko :-)

          0 0
          • enjoy  

            a jel jsem tak krute ze mi vypadla flaska z trek bat cage a to uz je co rict:-)) a snad jsem ho az tak netrapil:-).takovej vision by byl uz rozstipanej,ale tomu RBcku nejak verim.

            0 0
    • Eila  

      po hlave nedoporucuju:) vlastni zkusenst

      0 0
    • RomanP  

      Taky mam ze schodů takovej bloček a dost respekt. Hlavně když jsou delší a nebo se v polovině zatočej o 90' Taky mi vadí, když před nima není moc místa na rozjezd a já musím najíždět ze strany. Dost schodů proto vzdávám.

      Sjel jste si někdo schody co jsou při vjezdu do divoký Šárky z Evropský od Mc'Donalda?

      0 0
      • McBlacky  

        takový ty hodně rozjebaný z betonovejch pražců?

        0 0
        • RomanP  

          Rozjebaný tedy jsou a z pražcu myslim taky a snad je tam občas i nějaká sihla, ale to nevim. Jsou pekelný a hlavně dlouhý

          0 0
      • pos3k  

        Mas se rad, takze nee :-))

        0 0
        • RomanP  

          Někdy se ale člověk zažene sám do takovýho psychickýho rozpoložení, že čumí na schody nebo sešup a jak už to trvá dlouho, tak je mi jasný, že to sjet musim, protože toho jinak doma budu litovat a někdy mě to stejně čeká. Ve ně se vždycky hrozně pere ta nutnost to sjet a udělat tím další krok dopředu a to jestli případnej následek stojí za to. Většinou mi vyjde, že ne a tak to sjedu :-)

          0 0
          • pitelboy  

            Nejlepsi schody sou ze Snezky dolu na Ruzovku 1,3km schodu. 1–1,2m plosinka a pak 15– 25cm vysoke schody vetsinou padaj obe kola zaroven a nebo predni driw … ,,,bomba,,,

            0 0
            • cesar  

              ja nevim , ale kdyz sjizdim schody, vetsinou pada predni kolo driv. V opacnem pripade…uz bych tu asi nepsal tenhle clanek ;)

              0 0
              • pitelboy  

                sem se spatne vyjadril. tam mas treba zadni kolo na schode pak je plosinka lterou uz predni kolo prekonalo a pada na dalsi, ale zadni kolo na tu plosinku este nedorazilo--

                0 0
      • enjoy  

        ja mam zatim nejvetsi respekt ze schodu na ujezde,jak tam jsou ty sochy tak pod nima.vypadaj presne na rozvor kol a podle me na XC biku proste nemozny:-)

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Telegraficky: Zalezi na situaci. Spis trochu za sedlem. Ano i zastavit. Ano. Neni zac.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.