• Gumicuk

    Tak jsem si koupil rafky Mavic X 717 a k memu prekvapeni je na nich napsano Made in France… myslite ze je tomu skutecne tak? Nekde jsem tu cet ze je to vsechno vyraceny u sikmacu. Je fakt ze tohle je vyssi model tak ty mozna jsou skutecne „Made in France“ coz jsem rad.

    0 0
    • Daf  

      Ja myslim ze se tomu verit da. Na crossmaxech mam napis made in france ale uvnitr na loziskach made in taiwan :)

      0 0
    • biker007  

      nekdy pred rokem,dvema byla asi ve Velu (? nebo cykloservisu) reportaz z navstevy tovarny mavicu. a bylo to francii. ja mam na svejch M.221 taky made in France. ale uprimne u rafku je to asi celkem fuk, stejne to je (asi) strojova vyroba.

      0 0
      • Gumicuk  

        Ja si taky myslim ze je to celkem jedno. Jen mi potesilo ze je to vyrobeny v evrope. Ja mam proti tem asiskejm extra masovkam jistej odpor, nerikam ze nejsou kvalitni, ale proste se mi nelibi kdyz je vsechno stejny a jeste k tomu z jedny tovarny ale pod ruznejma znackama.

        0 0
    • lubos  

      No proc ne. Treba Contiky (pneus) se delaji v tovarne v Nemecku. Naivne jsem si myslel, ze tim padem to bude na Slovensku levnejsi, kdyz uz je ta unie a padne clo a poplatky za ruzne vybavovacky ale ejhle. Z puvodnich asi 1400,– Sk se to zvedlo na nejakych 1600,– Sk. Holt, to je obchodnicka politika na Slovensku. COkoliv se udeje, cena se zvedne. A kdyz se nic neudeje, zvedne se pro jistotu taky. No, ale porad jsem presvedcen, ze cas je nauci.

      0 0
      • Daf  

        Made in Germany na Contikach patri uz spis minulosti. Ted uz se jich take vetsina dela na vychode dokonce i drazsi modely.

        0 0
        • lubos  

          Ja jsem cetl reportaz z vyroby contiku na bajky v Nemecku asi tak par mesicu dozadu. Tak ted nevim :(

          0 0
          • Daf  

            Explorer Protection a Escape Protection jsem mel a jsou z Taiwanu a to jsou plaste skoro za litr. Ale treba Twister Supersonic je zase z Nemecka.

            0 0
    • enjoy  

      tak to je super:-),mam je taky.takze mam rafky z francie,presmyk z kanady,ram z cech,vidli z USA,brzdy z U.K. a zbytek samozrejme z asie:-)

      0 0
      • blue  

        presmyk z kanady? :-)

        0 0
        • enjoy  

          no jiste:-),v programu ho sundali z novyho rocky mountaina:-)

          0 0
          • Gumicuk  

            Clovece jak si to stim presmykem zaonacil? :-)) Ze si ho nekoupil nekde na netu? Jeste mam par otazek… Co si dal za sedlo a jakejma dratama mas vypletena ta kola? Jo a jeste do tretice vseho dobreho… jake si dal plaste a duse? Ja s tema dratama tedka docela laboruju… Jo dozvedel jsem se ze uz nejsou sedla fyzik gobi, nevite co je na tom pravdy? To by me totiz docela delalo caru prez sestavu :-)

            0 0
            • enjoy  

              no ja jsem si nejak rikal ze presmyk je levnej tak ho radsi koupim normalne,nez aby se kvuli tomu treba(stane se:-)) zpozdilo doruceni.no tak jsem v programu rekl ze ho chci a oni ze ho sundaj a hotovo:-). sedlo byl puvodne modry nisene,nacez jsem doma zjistil ze se tyhle dve modry strasne tlucou,takze jsme ho sel vymenit,ale v cerny meli jenom(uz me ty kamenaky vazne se***) nisena bez gelu a Ti,no proste uplne obyc.meli tam i to gobi(ale me se nejak nelibi),tak si tam pro nej zajdi(koh-i-noor,interspor­t.kousek od programu). draty jsou 2mm DT.v programu mi nabizeli zeslabovany na 1.8,ale rikal jsem si ze takhle z toho budu mit lepsi pocit.duse jsem moc neresil,vzal jsem tam schwalbe,maj 150g a to je tak akorat.plaste budou(doufam) schwalbe racing ralph 2.1

              0 0
              • Gumicuk  

                Mno snad mi tam to sedlo nevyprodaj, cekam na vejplatu a pak to snad vse bude v cajku. Celkem mi prekvapili ceny za zapleteni kol a 300 Kc coz je asi normalni cena, ale mel jsem trosku jinou predstavu… Draty uz mam taky obednany spolecne se zapletenim, jinak DT Champion taky 2mm Nejvic mi pije krev ten Easton a fyzik co pak toho neumej obednat nejaky vetsi mnozstvi, kdyz je dost pravdepodobny ze o to bude zajem? To fakt nejak nechapu. Jeste pred tim nez jsem si zacal stavet to kolo tak jsem si naivne myslel ze tu v poho sezenu vsechno co se mi zlibi (nebo alespon co maj napsano v dovozci katalozich), jak jsem se milil :-(( Plaste mam Schwalbe Big Jim, jen jsem se trochu lek toho strasne slabouckeho boku, a vubec proti tem defektum vyzkousim ten Tufo tmel, teda jestli ho vubec sezenu…

                0 0
                • enjoy  

                  ja uz jsem tentokrat s nicim nepocital a docela vsechno tak nejak vyslo.ono zalezi u koho nakupujes,pres kolokram.com jsem mel objednany kliky a trvalo ctrnact dni nez jsem se dozvedel ze budou asi za 14 dni.tak jsem na to sel pres bikestore.cz a trvalo to vseho vsudy 15 hodin:-) ja mam easton vlastovky z koloshopu a pan Tancin byl fer,rekl kdy budou a byly.zkus to u nej,neco by mel mit.jinak to gobi uz jim tam nejakou dobu lezi,takze snad ti to vyjde.ostatni budte fer a nechte mu ho:-)

                  0 0
                  • Gumicuk  

                    Jo jo pan tancin je uplne v poho. Jen ten dovozce Eastonu je nejakej divnej… :-)) nebo spis :-( Clovek si obedna EA 70 a v krabici EA70 jsou zabaleny riditka EA 50 toz je to potom s nima tezke a nehlede na to ze v CR od Eastonu nic nejni, snad jen par tech riditek. Predstavce, sedlovky se vubec nevedou… Jo diky za to sedlo :-) snad tam na me pocka…

                    0 0
    • Dejv  

      Jo jsou Made in France,pozná se to i podle ceny :-)

      0 0
    • wroum  

      Ja si myslim ze to je jedno kde je co vyrobeny, protoze zeme puvodu vam kvalitu nezaruci. Dovoluju si tvrdit ze treba zrovna mavic bude mit vsechny rafky stejne kvalitni (samozrejme v dane kategorii) a je jedno jestli tam je made in france nebo made in taiwan. takova firma si nemuze dovolit delat zmetky, jinak si zkazi jmeno a prodela na tom.

      0 0
    • Siddha  

      ja mam smejd krosovej plast za 280Kc od Swalbe Made in Germany, pokud se neco dela strojove, kde je minimum lidske prace, neni to asi v Evrope o moc drazsi jak v Asii…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.