Barva helmy svetla x tmava - vetsi horko v lete ?

28 nepřečtených
  • wertigo

    rad bych se zeptal mistnich uzivatelu helem, jestli ma cenu se zabyvat pri vyberu helmy takovou veci jako je svetlost/tmavos­t helmy.

    barevne se mi libi treba grafitove, ale se bojim ze takova skoro cerna helma bude pritahovat slunko uplne desive…

    nebo je to sumafuk a bude +/- stejne horko v jakkoli barevne helme ?

    0 0
    • Thorn  

      helma sama bode ovela teplejsia, ale polystyren je predsa tepelny izolant, takze k hlave sa to teplo nedostane… otazka, ci to nebude vadit helme samotnej…

      0 0
    • MTBIKER doporučuje
      uvex I-VO přilba, bílá Skladem > 2 ks

      Akce -8% uvex I-VO přilba, bílá

      od 1 299 Kč -8% MOC 1 779 Kč

      uvex I-VO přilba, černá Skladem 2 ks

      Akce -10% uvex I-VO přilba, černá

      od 1 299 Kč -10% MOC 1 779 Kč

    • Volf  

      Já jsem jednou někde četl, že se dělal test mezi světlým a tmavým autem na slunku. Naměřený rozdíl teplot v interiéru prý byl necelých 5 stupňů. Myslím si, že u helmy bude ten rozdíl úplně minimální a že spíš než na barvě bude záležet na odvětrání.

      0 0
    • peen  

      Mam osobne druhou helmu, ktera je tmavsi nez ta prvni, ale je v ni lip – ma lepsi vetrani. Takze bych rekl, ze na barve zase az tak nezalezi. Pokud je 35 ve stinu, tak muzes mit na hlave cokoliv a bude ti teplo, takze bych to neresil.

      0 0
    • pit  

      Kurnik to su ale problemy…

      0 0
    • rasto  

      ja inklinuju spise ke svetlejsim potiskum, aby me bylo na silnici lepe videt…

      0 0
    • -b-n-x-  

      pridavam se k vyse uvedenym nazorum, ktere tvrdi ze je to jedno. Jina vec je barva obleceni :-)

      0 0
    • Jester  

      Mel jsem do ted helmu s barvou grafitu a ted mam stribrnou helmu. Rozdil zadny nepocituju. Rekl bych, ze ta nova (stribrna) je o fous lepsi, ale pripisoval bych to spis lip vyresenym otvorum. Kazdopadne rozdil neni nijak markatni – posuzuji to podle toho, kolik litru potu obsahuje satek pod helmou :-). Ovsem zajisti stejne podminky :-)Suma sumarum na barvu prilby bych se vykaslal.

      0 0
    • Paja  

      Nekde jsem cetl, ze polystyrenovy skelet to odizoluje, takze rozdil je nepatrny, pokud vubec nejaky, dulezitejsi bude odvetrani. Vyhoda tmavsi barvy je, ze zmensuje a tak hlava s helmou nevypada tak velika.

      0 0
    • Air  

      nezalezi na tom! Vubec si s tim nedelej starosti. Jediny rozdil je, ze na cernou prilbu je treba si davat vetsiho bacha na slunci (kdyz ji nechas lezet nekde u vody par hodin bude urcite vic rozpalena nez bila prilba – ale to je jen ma domnenka). Vetsi teplo v cerne prilbe urcite nebude.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Otto  

      Mám černou a je to také jeden z důvodů proč půjdu do jiné.

      0 0
      • Otto  

        Teplo,roztažnost a degradaci neřešit. Ty plasty vydrží víc, než na kolik se to může zahřát.

        0 0
    • Aiax  

      Driv jsem vozil Casco viper v barve team point = vicemene svetla. Ted mam celocernou prilbu a narust teploty uvnitr neindikovan. Mozna se zahriva vic na povrchu, ale to mi nevadi.

      0 0
      • cesar  

        ta nova je taky Casco Viper? Jak sedi na palici? Da se nekde (nejlepe v praze nebo nekde v severnich cechah) vyzkouset? Nikde v krame sem ji jeste nevidel.

        0 0
        • Aiax  

          Ne, cratoni zethos. Kde sezenes casco v Praglu nevim, ale dovazi je tusim www.mcsport.cz se jich zkus zeptat, kam je dodavaj. Kazdopadne je maj na trinnity.cz, treba se s nima muzes domluvit na zkousce.

          0 0
    • Wojtkingson  

      Zdravím, mám menší dotaz, jedeme zítra na projížďku se známými a očekáváme hodně velké teplo, trasa je převážně kolem řeky, takže stín = 0, tempo bude z 90% pomalé a já se bojím, abych se neuvařil :D Přemýšlím, jestli by nemohla pomoci absence helmy, nebo jestli to spíše uškodí tím, že mi bude napřímo svítit na místo, kde by měl být mozek :D

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Jednoduché. Do druhého bidonu si dej čistou vodu a občas si pod přilbou propláchni závity.

        0 0
      • jirkous3  

        Docela dobrý v extrémních vedrech je šátek HUD na hlavu a občas polít vodou s bidonu. Příjemné osvěžení.

        0 0
    •  

      barva helmy je velmi důležitá, teplo teda neřeším ale abych byl vidět takže jednu helmu mám svítivě žlutou a druhou svítivě oranžovou

      0 0
    • mrozu  

      Řešit barvu kvůli teplotě je blbost. Vliv to má ovšem na hmyz, měl jsem jeden čas žlutou a to byly nálety…

      0 0
      • Headless  

        Takže limetkovou nebrat? Chtěl jsem jí kvůli lepší viditelnosti při přesunech po silnicích. :-D

        0 0
        • novas752  

          Když jedeš rychleji než hmyz letí, tak je to ok. :) Takže nesmíš zastavit = dobrá motivační pomůcka. :D

          0 0
          • Headless  

            Ale těm mrchám se do kopce ujet nedá. :-/ Řekl bych, že spíše jsou na oranžovou než limetkovou. :-)

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.