• Otaku

    Vcera vyrazim po mesicni pauze na vejlet a ejhle, po 50km me polil studeny pot, zacala se mi tocit hlava a hlavne mi dosli sily – sotva jsem jel po rovince. Sice se obede trochu zlepsilo, ale stejne jsem to musel vzdat a pomalu dojet zpatky domu. Cim to mohlo byt? To ta prestavka nebo neco jineho? Mam zajit za doktorem? Pomoooc, ja to jeste nechci zabalit!!

    0 0
    • SunBiker  

      Ja myslím, že na toto už nič nepomože! Zmier sa so svojim osudom a priprav sa na rýchly koniec! Čes? tvojej pamiatke!

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • K2  

      Zažil jsem něco podobného (navíc jsem u toho neviděl, zvedal se mi žaludek, láhem minerálky jsem nesl v náručí jako malé děcko a nebyl jsem schopný otevřít dveře s branem – podle info by to mělo být vysílení a nedostatek energie – u mě se to samo spravilo po cca 5 min a už jsem to nezažil. Příčinou bylo asi to, že jsem ráno utíkal do školy a nesnídal, po matice si dal dvojitou hodinu tělocviku naplno a pak to přišlo:)) Pokud se to nebude opakovat,tak bych se na to snažil zapomenout…

      0 0
    • rasto  

      nedelej si z toho tezkou hlavu – mozna se jedna o zacinajici virove onemocneni. muze to byt kratkodobeho charakteru.

      0 0
      • Otaku  

        to me taky napadlo, ale zatim necitim zadne priznaky..

        0 0
        • RomanP  

          Mě se tahle slabost, točení hlavy, studenej pot a to, že jsem viděl jako přes starej černobílej zrnitej film stalo asi před dvěma měsíci v Brdech, první krpál skoro naplno ve strašnym vedru a po 5ti km na kole jsem si lehl do lesa a soustředil se, abych přežil :-) Taky nevim, čim to bylo, ale dal jsem tyčku a za 15min jako by se to nestalo. Málo kyslíku do mozku, jak jsem to přepísk, nebo tak.

          0 0
    • MartinXC  

      Vloni se mi stalo touto dobou něco podobného – a večer jsem ležel s horečkou (chřipajzna jak hrom, díky klimatizaci v práci).

      0 0
    • filipes  

      Vzdyt to je normalni, ne? Studej pot pri preplaenym DH, hlava se mi zatoci z kazdy pekny slecny, a sily taky vzdycku dojdou. Jinak: primerene bastit rychlou energii, NEHONIT to na vysokych tepovkach (muze zpusobit toceni hlavy)

      0 0
    • xo  

      ja som alergik a ked si dam sprej do nosa(alergodil) tak aj mierny kopec ma da dole.cca 4 hodiny po podani som uplne mimo.

      0 0
    • mosquito  

      nech si zkontrolovat hladinu Horciku v krvi … mozna trpis Latentni tetanii (nic strasnyho ma to dost lidi)

      0 0
      • lubos  

        Co to je ? Btw, dva tydny jsem byl porad jako kdybych vubec nespal. Spal jsem 8–10hodin a rano hodinu po probuzeni jsem uz chtel lehnout pod stul s spat. Tak mi bylo :( Az minulej tyden jsem zjistil, ze to asi bylo nedostatkem magnesia. Sezral jsem kde-co a 15minut na to jsem konecne pocitil ulevu.

        0 0
        • Jester  

          A pak ze placebo efekt nefunguje :-)

          0 0
          • lubos  

            Neni to placebo efekt. Totez (krome magnesia) jsem zral i predtim 2 tydny a nic. To uz muzes rict, ze kdyz sezeres paralen a snizi ti to teplotu , to je taky placebo ? Ozarovani a chemoterapie u Armstronga, tez placebo ? A nezertuj o tom, nebylo to nic co bych chtel zazit znovu.

            0 0
            • mosquito  

              horcik neni placebo efekt .. jeho nedostatek (to je ona Latentni tetanie) vyvolava stavy malatnosti, unavenosti a take vetsi vyskyt svalovych kreci … jeste se to doplnuje pyridoxinem kvuli vetsi „cipernosti“

              0 0
            • Jester  

              No lubos, byl tam smajlik, tak se tak nerozciluj. Ja jen ze sve zkusenosti. Si pamatuji, ze kdyz jsem lezel v nemocnici, strasne me bolely zada, skemral jsem o nejaky prasek. Pak mi ho dali a mne se okamzite ulevilo. No a potom mi doktorka rekla, ze je blbost, aby ten prasek zacal tak brzy ucinkovat. To jest vira opravdu hrozne pomaha. A s paralenem a chemoterapii to nema vubec nic spolecneho. Na to jsi dost chytry, aby jsi takove nesmysly uvadel. Se jeste zeptam. Iontaky nepijes? Tam je taky draslik. Mne treba pote, co jsem si koupil iontak taky podstatne prestaly po vyjizdkach bolet nohy. Ale zrovna tak si nejsem jist, jestli to neni jen „placebo“ efekt :-)

              0 0
    • Air  

      nesmis to prepalit ze zacatku! Jezdi pohodove, nejde o zivot, kolo je zabava! Hlava se toci, kdyz se ti srdce nestiha prokrvovat organismus. Kup si tepak, ja do nej co nejdriv taky pujdu, a jezdi podle nej! Jinak to vypada na hladak, taky me neco podobneho hned zjara potkalo – jezdil jsem ve zvlnenem terenu a do kopcu naplno, bylo po zime, kdy bike vicemene stal v rohu… Precti si clanky na www.kpo.cz/fyziologie. Vyborne clanky.

      0 0
      • Bobo  

        Jo, říkal jsem si přesně to samý, jezdit pohodově a podle tepu. A teď: kur*a, ještě aspoň půl minutky nad AnP, i kdybych tady měl zdechnout :-) Ego je hrozná věc, pro mě třeba platí: buďto pohodová vyjížďka, nebo vzít sporttester.

        0 0
    • Meesha  

      Ja se taky priklanim k hladaku. Telu dojdou cukry a zacne spalovat tuky, ze kterejch se moc dlouho neuzivy a pak… Me se to stalo na prvnim maratonu. Zniceho nic. Omdlyval sem ve sjezdech a pri vjezdu na silnici sem malem prehlid auto.

      0 0
      • lubos  

        V tuku ma telo asi 50× tolik energie nez v cukrech pri standardnim bmi. To jen tak mimochodem ;)

        0 0
        • martt  

          a pri mojom bmi by som mohol na tuk prejst okolo zemegule :-(

          0 0
        • Meesha  

          Aha, tak ze by spalil vsechny tuky? :-) Asi tomu rozumis vic nez ja… Vysvetli mi pojem „hladak“?

          0 0
          • McBlacky  

            dřív než spálíš všechny tuky jsi dead :-(

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • Luka  

      Ja mam nizkej tlak. Hodne nizkej. A kdyz se rano nenajim aspon 2 hodiny pred vyjezdem, tak se mi zamota hlava 100% tak, ze skoro ztracim rovnovahu. Kvuli tomu vstavam hodne brzo (drtic co mel start v 7:30 me donutil vstavat v pul paty), najim se, strasne moc piju a jde to v pohode… JO, a od ty doby co aspon jednou tydne vypiju mineralku (matoni, magnesii), a pravidelne protahuju svaly, presly me i krece v nohach. Neboj, to te jenom pozlobilo telo. Hladak jsem si prozila nekolikrat, teprve s bajkem zacinam a tak obcas nevychytam dostatek potravy, ale cokolada v batohu to jisti, a kdyz citim jen trosicku hlad, hned se s ni narvu a je mi fajn!

      0 0
    • Beeda  

      Hele nejsi v prechodu?:-) Ne ted vazne, dojdi si na krev a nech si vysetrit i srdce…B.

      0 0
      • Luka  

        ech, souhlasim s Beedou… jistota je jistota.. ja si tohle vysetreni („vysetreni sportovce“) nechala udelat pred sezonou, nez jsem se do jezdeni aspon trochu obula. Ona srdecni vada by mohla byt osudna… nastesti je to v pohode, reknou ti vsechno, od vysetreni krve pres srdce, oci, sluch a reakce. Je to dobry…

        0 0
        • wertigo  

          kolik pak to stoji – „vysetreni sportovce“ ?

          0 0
          • Luka  

            Zadarmo… jen se objednat… u sveho osetrujiciho lekare, me to platila pojistovna, protoze to nejak zacarovali, ze jednou za rok je to nutne prohlidnout srdce a krev :D

            0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Daf  

      Ja bych nepanikaril. Pokud jsi mesic nejezdil treba kvuli nemoci a navic na kole moc casto nejezdis, tak to mohl byt hladak nebo i dehydratace. Na pristi vyjizdce uvidis.

      0 0
    • MARIN  

      jak dlouhou jsi mel tu prestavku? ja byl vcera po vic jak 2 tydnech poradne na kole a po 1hod. jsem myslel ze umru nakonec jsem musel trenink zmenit na pohodovou vyjizdku

      0 0
      • Otaku  

        byl to skoro mesic, reklamoval jsem ram. Necekal jsem, ze to bude mit takovy dopad..

        0 0
        • MARIN  

          Treba to byla jen kombinace hladaku a te dlouhe prestavky, mesic uz je celkem dost.Chce to znovu zacinat pomalu a tak do tydne to bude v pohode

          0 0
    • petr  

      Tohle se mi stalo dvakrat na jare, kdyz jsem zacinal po zime jezdit. Mam pocit, ze je to hypoglykemie (hladak). Zkratka dosel cukr. Vozim s sebou od te doby Carbosnack.

      0 0
      • Luka  

        Hypoglykemie.. to mi pripomina mou oblibenou vymluvu proc zajit na obed nebo proc porad zeru: „Trpim hypoglykemii, kdyz se nenajim, omdlivam!“ :D

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Volf  

      To neřeš. Tělo má jít do hrobu zhuntovaný. Ne teď vážně. Taky si myslím, že je to obyčejnej hlaďák. Taky se mi už stalo, že jsem nebyl schopnej ušlápnot ani metr. Seděl jsem na mezi a po pár minutách skoušel nasednot a ono to nešlo. A tehdy jsem fakt myslel, že budu žrát trávu. No a dopadlo to tak, že pro mne museli přijet.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • senožrout  

      Z toho si nic nedělej. V neděli jsem byl se svojí přítelkou na Šumavě a po 700m do mírnýho kopce si najednou sedla a povídala, že je úplně hotová. byla z toho úplně v šoku. A to je lékařka. Pak to pomalu rozchodila a ujela v pohodě ještě 45km. Já jsem při výpadcích sportovních aktivit po zranění atd. měl podobný problémy taky. Než tělo dokázalo přepnout na nějakej vytrvalostní režim.

      0 0
    • tjuren  

      Asi je ti blbe jeste ted. Sily ti dosli se pise s tvrdym y. Ta otazka me pripada stupidni. Asi jako:„Odpoledne me pichlo v levym koleni, nemam zajit za doktorem?“ Pockej si na delsi anamnezu a trosku se pozoruj nez zacnes otravovat doktory.

      0 0
      • rhuman  

        no urcite je lepsi se zeptat, nez kdyby to bylo neco vaznyho a necha to bejt !!!

        0 0
        • Luka  

          Souhlas… a dokroti z tveho osetreni/vysetreni maji penizky… takze te jiste radi uvidej, protoze za slusny vysetreni navstivis aspon 2 :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.