Další ovečka v náručí SRAMu

48 nepřečtených
    • JFB  

      proc neco vyvijet, pak slozite prosazovat, kdyz to muzu koupit, ze… by si mohli koupit jeste Authora a pak dodavat kompletni kola:-)

      0 0
      • blue  

        a nebo obracene… proc zbytecne vymejslet a prosazovat neco dalsiho, kdyz uz toho je spousta a radsi nepodporit ve vyvoji uz existujici

        0 0
        • cabbage  

          skoda ze Sram nekoupil FSA nebo RaceFace -truvativ je nic moc.

          0 0
          • Beeda  

            To bych netvrdil ze nic mic…B.

            0 0
    • Martyss  

      …a pak za pár let koupí sram shimano:-)

      0 0
      • cabbage  

        v to doufam:-))))

        0 0
        • RomanP  

          No já ani ne, takhle si alespoň trochu konkurují.

          0 0
          • hanz  

            No já zase doufám že tahle nenažranost sramu ho potopí a začne zase dělat zas jen ty svoje plastový věcičky. Ten jejich plast se mi fakt hnusí.Nebo alespon můžu doufat že to sice koupil ale nehodlá svoje technologie narvat všude kde se dá.

            0 0
            • TinkTink  

              Nejsou nenazrani…Sram do ted nemel zadny kliky…tak proc to neudelat takhle :)…konecne budu mit plastovy i kliky :-D

              0 0
              • hanz  

                Jestli budou gumový jat ty jejich páky tak to bude docela prča.

                0 0
                • Pebe  

                  Mám ten dojem, že Truvativ nasadí v roce 2005 kliky s dutou integrovanou osou.

                  0 0
                • Pekáček  

                  Možná sou gumový, ale vydrží všechno. Co mám možnost vidět páky Avid nebo Shimano Deore, viklaj se jako prase a je jim k prdu že jsou kovový, asi se točí na miniaturním silonovým pouzdýrku. Sramy se mi doteď nevyvaklaly. Ona někdy ta umělá hmota vydrží víc než kov (a za ty peníze co chtít víc).

                  0 0
    • McBlacky  

      nevybrali si špatně, a ani to nemuselo být tak drahý. Mě se zdá, že truvativů se na seriovkách střelí docela dost, osobní expu nemám, tak nevim co kvalita a výdrž

      0 0
    • Tomcat  

      Hmmm a včem je problém? Podle mně je to zbytečná informace. Zákazníkovi v používání výrobku nějak prospěje nebo uškodí kdo je majitel společnosti? pokud jo tak to je snob a pózer. Mě může bejt jedno jestli to má nějakej KungPao nebo Silvester&Stan­dalone pokud to bude pořádný tak to bude pořádný.

      0 0
      • Seppy  

        práve vo to de, aby to bylo furt poradny…

        0 0
        • raceface  

          Nemyslim si, že by se Sram do něčeho, co zatim koupil (Avid, Rock Shox) nějak nasral se svym „plastem“, firmy jedou dál ve svým vyvoji a Sram to zřejmě jen financuje a stejný to bude i s TruVativem. Navíc si myslim, že TruVativ je pro ně to pravý, protože dělá kliky od low-endu až po high-end, zrovna tak jako jsou řady Sramu a vlastně i Avidu a Rock Shoxu. TruVativ je pevnostně i funkčně (řazení) bezproblémovej (mám zkušenost s Firexama) a není tak drahej jako třeba Race Face… Další věc je, že sem zatim nezpozoroval nějakou špatnou funkci u žazení Sram (a? už páčky nebo grip shift, vlastním řadu X-7) a konkrétně třeba šaltr maká v bahně mnohem líp než jakýkoliv Shimano, o to víc novější (děravý) verze řad X-generation…

          0 0
          • vasil  

            znám pár lidí, co měli možnost vyzkoušet sram a později si koupili kolo se shimakem, přehazky i řazení letělo obloukem do příkopy a montovali šaltry a řazení (g.shift i triggers.) ze zas..ného plastu

            0 0
            • enjoy  

              no a vidis,ja se svezl na X.O a jak mikroindex na presmykaci,tak razeni na prehazku by mi kvuli prisernymu kravalu pri razeni nikdo nevnutil.a to je jeste ke vsemu to nejdrazsi co delaj.no nepochopil jsem to.

              0 0
              • raceface  

                To je pěkná blbost vymlouvat se na kravál!! Vem si, jakej kravál to dělá, když jedeš v lese po šutrech nebo kořenech… To za chvíli přestaneš jezdit na bajku, ne? Řazení je hlučný, to je pravda, ale taky naprosto bezproblémový a plně funkční. Projeď se s Shimanem v pořádným bahně a pak to zkus se Sramem, nebudeš chtít nic jinýho!!!

                0 0
                • enjoy  

                  tak pockej,me bike zrovna moc kraval nedela,neni to zadna rehtacka.samozrejme jsou plecky ktery delaj neskutecnej kraval,poznal jsem to kdyz jsme ve vic lidech sjizdeli schody.ale tohle razeni jde ztuha dela proste hodne velkej kraval,to je proste fakt a me by to hodne vadilo.ty bud spokojeny,neberu ti to:-)

                  0 0
                • enjoy  

                  a nejsem takovy prasatko abych casto jezdil v silenym bahne a to co jsem zatim zazil shimano prezilo v pohode.az na to kdyz se presmykac obali bahnem a travou,to by pak nefungoval ani tvuj slavnej sram,ledaze by mel nejakou hydrauliku:-)

                  0 0
                  • lubos  

                    SRAM je myslim v tomto lepsi. Ale spis nez prehazka je problem s temi kladkami.

                    0 0
                • vlk  

                  mé kolo je též tiché.Jen se chci zeptat když to porovnáváš v bahně se shimanem.S kterým shimanem konkrétně.Zkoušel jsi to porovnávat s xt 04 nebo xtr 03?

                  0 0
                  • raceface  

                    No, je pravda, že s inverzním Shimanem srovnávat nemůžu… Ale zastánci Shimana by si měli zkusit trigger od Sramu, po krátké převykací kůře na řazení pouze palcem se mi zdají jejich páčky mnohem pohodlnější a lepší v tom, že můžeš bez problémů řadit třeba i při intenzivním brždění… U mě to prostě Sram vyhrává na plný čáře!!! …jo a taky líp vypadá!!!

                    0 0
                    • vlk  

                      abych se přiznal sram jsem přímo nejezdil.Zkoušel jsem si kolo v obchodě a musím říct, že je to pro mne nezvyk.Navíc ve stoje ze sedla se s tím řadí trochu blbě.

                      0 0
                      • raceface  

                        Jak často řadíš ve stoje ze sedla??? Zkus to v terénu, tak aspoň 500 km a poznáš jeho výhody…

                        0 0
                        • vlk  

                          asi to nezkusím, protože to žádný kamoš nemá a nové kolo z obchodu bych jim zasvinil.A ve stuje při technicky náročnějších výjezdech řadím často.Jinak dřív jsem měl podbný systém jako sram od sachs-x něco se to jmenovalo.Stálo to zahouby i když to byla tenkrát jejjich nejvyšší řada.

                          0 0
                          • raceface  

                            Pochybuju, že „při technicky náročnějších výjezdech“ řadíš na těžší převod (menší páčkou) a ta větší při řazení na lehčí je dostupná palcem obdobně jako Shimano… Takže to nebude tou nemožností řazení, ale možná tvou zatvrzelostí ke Sramu…

                            0 0
                            • RomanH  

                              Pokud ovsem nema inverzni pruzinu. Nebo pokud nejede ve stoje do kopce na silnici a nema klasiku. Nicmene, v terenu pri technickem vyjezdu sedim na zadku, aby mi neprokluzoval a na silnici si, pokud budu chtit mermomoci preradit, taky sednu.

                              0 0
                            • vlk  

                              mám inverzní přehazku xt 04 a klasické shimano páčky,takže ano.řadím a někdy dokonce i na těžší.Jinak inverzní přehazka je supr.Mnohem mnohem lepší než klasika-to musí člověk chvíli jezdit aby pochopil o čem mluvím.Já už to beru jako samozřejmost takže sorry-já řazení vztahuji vzhleme ke svému řešení.Jak jsem řek měl jsem sachs a pokud Vím tak většinu věcí od nich koupili.A sachs byl hrůza.Taky jsem uvažoval o sramu kvůli delší životnosti ,ale co shimano začalo dělat ty nové přehazky tak nechci nic jiného.Rád bych opravdu někde v drsném terénu sram komplet zkusil, bohužel nemám tu příležitost.

                              0 0
                              • raceface  

                                Tak to jo, když máš inverzní verzi, to chápu, ale každopádně Sram inverzní přehazovačky nedělá, takže řazení palcem menší páčkou v opravdu technických pasážích moc nevyužiješ… Jinak v technickejch výjezdech taky spíš sedim na prdeli. Jinak je škoda, že Sram nemůžeš zkusit… Věděl bys o čem mluvim.

                                0 0
                        • Volf  

                          Moje žena má kombinaci Sram 5 a 7 na svým kole a rozhodně bych se nedal dvakrát přemlouvat. Už jen z toho důvodu, že jsem se svezl na dualech a pokud bych si měl vybírat tak bych dal na kolo 9 Sram.

                          0 0
                      • Beeda  

                        Radim ve stoji i ze sedla a no problem, po 14 dni jezdeni..B

                        0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
    • senožrout  

      Akvizice Sramu mi nevadí. Sram nedělá nic špatnýho a nic co koupil se zatím za jeho nadvlády k horšímu nepotácí. Co bych vydejchával mnohem hůř by byla Marzocchi v rukou Suntouru… Snad je to jen drb..

      0 0
      • dawa  

        www.sram.com/…/trigger.php, mám to chápat tak , že sada x7 bude na 9 i na 8kolo . To je docela dobrá zpráva příští rok jsem chtěl dělat upgrade řazení a přehazky a rozhodně chci zůstat u 8 kola a u páčkovýho řazení . A? žije Sram !!

        0 0
        • kovar  

          nejvíc očekávám přesmyk od Sramu, už aby tu byl.

          0 0
          • RomanH  

            Taky se mi na fotce moc libil – vypada docela odolne. I kdyz novy LX 05 taky na fotce nevypada spatne…

            0 0
            • kovar  

              je někde foto toho LX, prosímtě? I když na vzhelu ani nesejde, potřebuju něco, co by pořádně fungovalo. A nějak si nedovedu představit, že by přesmyky Shimano05 konečně fungovaly třeba aspoň tak, jako stařičký Suntour přesmyk na mém nákupním Favoritu

              0 0
              • RomanH  

                V novem Velu

                0 0
                • kovar  

                  http://www.singletrackworld.com/…05LX1024.jpg

                  no ten přesmyk, pokud dobře vidím, má stejně blbě tvarované vodítko jako doposud.

                  0 0
                  • RomanH  

                    V tom Velu je jen detailni pohled na cast vrsku smyku a jeho cepy. Ja s voditkem nemam problemy, ale prave ty rachtajici cepy mi vadi.

                    0 0
                    • kovar  

                      no jo. TAky nemám s topswing Deore02 a downswing XT04 zas tak veliké problémy, ale nemohu si pomoct, jinak tvarované vodítka u bývalých Sram a Suntour přesmyků nahazovaly na největší převodník nesrovnatelně líp, a seřízení také nebylo tak náročné na přesnost, takže jsem v očekávání. Shimana se milerád vyvaruju, co se týká přesmyků.

                      0 0
                      • raceface  

                        Myslim, že ten přesmyk Sram by mohl bejt hodně bytelnej… Nenašli ste ho už v nějakým Shopu???

                        0 0
              • blue  

                v tom velu je i kratky hodnoceni funkce cely sady, krome naboju

                0 0
          • lubos  

            ja chci aby byl lehky, tak na 100g bych to videl :)

            0 0
        • Darius  

          nechci malovat certy na zed, ale zalezi zda se k nem bude vozit

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce