• grafik

    Nedavno jsem se prestehoval do Olmika a urcite bych uvital nejake tipy kam a kudy vyrazit do lesu. Neco jsem jiz sjel kolem kopecka a velkeho tynce .. takze piste diky!

    0 0
    • vlk  

      Velký týnec a okolo kopečka je k ničemu.Věř mi já na kopečku bydlím.Lepší je to až vlesích okolo jivové jak k hlubočkám tak k bělkovicím či ke šternberku.A taky podél vojenského prostoru to není šatné.Pozval bych tě i s námi na vyjížďku, ale teď zrovna moc nemám čas na ježdění.Škola no.Jsem dálkař.A navíc moje kondička je teď dost mizerná, tak by tě to asi ani nebavili.Hod si do nastavení nějaké informace o sobě.A? aspoň vím co jezdíš apod.A obrk kola + popis by se šiknul.Mě byví koukat po kolech co mají ostatní.

      0 0
      • grafik  

        Zdravim, diky za reakci. Prihodil jsem k sobe do profilu nekolik informaci, ale jak tam mam vlozit fotku meho bejka, tak na to jsem neprisel … ale jestli te to potesi tak jsem ho pridal do FOTO – grafikuv SPYDER – BLACK & WHITE

        0 0
        • vlk  

          fotka s popisem kola se vkládá do sekce bikes.Jde jen o to jestli jezdíš bike nebo silničku, jak náročný terén, nevadí ti bahno apod.

          0 0
          • vlk  

            akorát stejně teďka asi v nikam nepojedu.Musím opravit kolo.Sehnat nový nejmenší převodník apod.

            0 0
          • grafik  

            Jezdim jen bike a narocnost v podstate neomezeno. O vikendu jsem jel do lesa za Velkym Tyncem a nasel jsem tam velmi slusnou a pomerne tahlou stojku (na olomoucke pomery), takze bych to tam az tak nezavrhoval …

            0 0
    • mosquito  

      no ja bych ten Kopecek tak tragicky nevidel, celkem pohodka vyletek je olomouc kolem Bystricky do Velke Bystrice, kousek za Bystrici do lesa poprave strane a pak pres na Kopecek – teda spis Posluchov (sirsi cesta a mene pesaku). A pak samozrejme ta Hruba Voda a smer Pohorany nebo Domasov n.Bystrici treba … kazdopadne je to na sever snad jedinej kopcovitejsi teren, jinak je to kolem placka plna poli :o/ :))

      0 0
    • kolda  

      ja bych ten Kopec taky nezatracoval – najdes tam par technickych sjezdu i vyjezdu (u Tovere,Kar­touzka) – BTW se tady jezdi CP v XC, rel. dlouhe stoupani jsou z udoli Bystricky na pohor.,jivovou, spatny to neni ani kolem Belk.udoli. je toho docela dost,podrobneji muzu poradit pres mail,mam to docela projezdeny.Kdyz chces, tak kopce solidne potrenujes i v okoli Olomouce…

      0 0
      • vlk  

        a jo z Kopečka na Kartouzku to je dobrý-doporučuji si vybrat tu cestu po hřebeni té hory od kopečka, to je pak nášup.Jinak s těmi ostatními trasami taktéž souhlasím.

        0 0
      • vlk  

        tak jo vlastně něco se tam taky najde.Můj problém je v tom, že tam žiji již od mala, a tak už to tam znám jak vlastní boty, tak se mi to nezdá nic moc.Ale najdou se tam taky dobré cesty.Akorát, pokud chce člověk delší vyjížďku, tak to musí protáhnout dál až k Pohořanům nebo Jivové popř. Domašovu.

        0 0
      • grafik  

        Z ‚hrebenu‘ mezi kopeckem a radikovskou vezi jsem nekolikrat sjizdel dolu na kartouzku, da se to tam solidne rozjet. Jednou jsem tam hodil i slusnou masku kdyz jsem valil na snehu … Jeste bych taky upozornil na smrtak ktery se jede na olomoucke burince od 1. obcerstvovacky od potoka do pohoran …

        0 0
        • vlk  

          jo ta část lesa od potoka do pohořan je dobrá, a těch sjezdů je v tom kopci více.Já mám ještě doce v oblibě část od pohořan jak jela buřinka o začátku lesa směrem dolů do údolí co vede na hlubočky.Pěkné kořeny a při vysokých rychlostech docela pěkný zážitek.Škoda, že na Buřince většina cyklistů podváděla a jeli rovně mimo tuto pořadateli dobře označenou část.A moje oblíbená kra?oulinká část jsou takzvané příkopy.Je to když bys jel po asfaltce kolem zologické na radíkov ,tak na prvním kopci od kopečka nahoře je cesta do leva.Rozjeď to tam-tam se mi ty příkopky fakt líbí-i když jsou krátké.Ale obecně se miď líbí spíše lesy za pohořanama a v okolí jivopvé.Teď je tam pěkně napadaný listí na cestách, takže i nebezpečné a technicky ddíky tomuto náročné.A moc pěknou část jsme objevili v údolí-za hlubočkama.Jak je bývalá zřícenina hluboký,Jet nahoru k němu.A pak se dát doleva a jet ten kopec po těch vrstevnicích nebo mírně nahoru.Okorát bacha na hřebeni už je hranice vojenského prostoru.Přiznám se ne vždy ji dodržíme.Ale jak už se octneme mezi okopy pro tanky tak se většinou zase ztočíme k tomu údolí.-jsou tam i hezké rozhledy.Jinak pokud máš rád bahna tak pokud pojedeš na pokořanech kolev vrchního rybníku a budeš se po cestě držet skoro pořád rovně směrem k jivové.Tak tam to teď stojí zato.Traktory rozježděné bahno.Ale dá se nádherně jezdit a docela zábava.

          0 0
        • grafik  

          Cesta z pohoran do jivove je jedna z mych nejoblibenejsich. Ale letos jsem tam zavital pouze asi 5×. Nedavno jsem se pekne spalil kdyz jsem chtel projet toto turistickou stezku: mezi Losovem a Kopeckem v udoli je odbocka vlevo (vpravo to vede do Radikova) a stezka ktera usti ve Velke Bystrici; no tak tam to nema sanci projet vubec nikdo, neda se tam ani vubec projit, natoz jet na kole. Docela solidne jsem si tam natrh bundu. Vidim, ze jsi vskutku znalec a nemas jeste nejakej typ na dobrou trat v stoupani Velka Bystrice – Losov? Do profilu se mi podarilo pridat meho bika, toz jestli chces tak kókni …

          0 0
          • vlk  

            zrovna stoupání Velká Bystřice Lošov je docela nudné.Jak vede ta asfaltka tak akorát v tom lese napravo, ale nečekej nijak extra obtížný terén.U mě je problém ten že ty cesty okolo kopečka jsem jel snad už miliónkrát, tak teď jezdíme raději dál a prozkoumáváme nové cesty kam vedou.Jinak pokud si chceš užít kamenité a šutrákové vrstevnice tak vede tím údolím jak jsou hlubočky směrem k domašovu po levé straně.Dá se na to najet buď jdyž si vezmeš Jivovou destu mezi poly napravo k lesu a jedeš stále rovně z kopce dolů k tomu údolí.ne po té asfaltce ale po té štěrkové tak na ni narazíš.Dá se tou vrstevnicí jet až k domašovu.jinak dole v tom údolí je alespoň 8 brodů, taky dobrý.Místní tomu tam říkají moravské švýcarsko.

            0 0
            • kolda  

              to udoli bystricky je dobry. pekny vyjezd je i z Mar. Udoli na Losov – mezi panelaky nahoru,pak uhnes ze zelene TZ,najedes do lesa a po holem „hrebeni“ to sypes az nahoru. nebo po zlute z hlubocek na radikov,nebo pohorany – vyber cest je opravdu siroky,chce to jezdit a poznavat:) Ja jsem timhle regionem „odkojeny“,ale ted ziju kvuli praci v bruntale a tady to je zase o nicem jinem…dlouhy kopce,uplne jina priroda. a kdyz si das v lete navecer prejezd (zakazany…) hlavniho hrebene Jel.studanka – Ovcarna,tak to je bajkova parada…ale okoli kopecka je idealni na rychle XC,trasa kolem 40 km,rychle stridani kopcu a sjezdu. ale daji se najit i delsi trasy – napr. zminovana burinka, ta je podle me hodne povedena

              0 0
              • vlk  

                Tak zrovna ta buřinka nic moc.Každýn rok na ni s kámošema nadáváme, že bychom ji naplánovali mnohem lépe přes těžší terén.Konkrétně ta loňská, ta část směrem od Bělkovic na Šternberk byla opravdu o ničem.Ten terén Jeseníků ti opravdu závidím.To by se mi taky líbylo.Jen je zajímavý, že jsi kvůli práci v Bruntále, většinou se spíše lidi z těchto oblastí stěhují za prácí blíže k Olomouci.-teda aspoň co jsem vypozoroval

                0 0
                • grafik  

                  No ja bych tu burinku nechal tak jak je. Mozna by stal za zmenu prejezd z Cernovira do 1. kopce za tema chatkama u Sternberka. Ale jinak trat v poho, jsem rad, ze si budu moci zazavodit blizko bydliste a nestrachat se desitky km za zavodama … a start z centra od orloje je parada (jak jsem loni vypozoroval)

                  0 0
                  • vlk  

                    podle mě málo náročná, málo nebezpeční.prostě klasická tuctovka.První ročníky byly trochu o něčem jiném.tenkrát tam zařazovali příkopky.Takový krásnýn krátký sjezdí se skokem-Hubky se tomu-říká je to v podstatě přímo na Kopečku a zpestřením byl ten sjezd k Toveři tím korytem.Sice tenkrát nebyl takový drsný výšlap jako je dnes k Pohořanům ,ale to co jsem jmenoval mi tam v těch posledních ročnících chybí.Navíc tenkrát se startovalo asi 40 m od mého baráku -do takového středního kepečku.A nejezdila se ta štreka po silnici od Olomouce jako dnes a ta nudná část ke Šternberku.Od té doby co na těch Hubkách pár lidí vymlátilo a cestovali záchranou helikoptérou tak ty tratě trochu změnili.

                    0 0
                    • grafik  

                      Ja bych klidne vypustil ten vyjezd od potoka do Pohoran a zaclenil misto nej ty hubky. A tezko soudit tuto trat jestli je tuctovka, letos jsem jel novaauthor cup a to je panecku tuctovka! Skoro silnicni kriterium jak nekdo nekde napsal. Ale tam se jelo spis z hecu a kvuli atmosfere a chlastacce na hotelu … parada priste jedu zas !

                      0 0
              • grafik  

                My jezdime do tohoto kraje na chajdu (Rymarovsko) a uz ted planujem, ze dame v lete nekolikrat vyjezd na Praded z K. studanky (nejdriv vsak az sleze snih a bude nahore rozumna teplota), sam jsem zvedavej za kolik to vyjedu. Jeseniky jsou super, tam se rejdi jedna radost …

                0 0
                • kolda  

                  no,dost lidi se mne taky divi,ze jsem sel pracovat z Ol do Br – ale kvuli dobrymu fleku se prestehujes i do takove pr…:)burinka – jel jsem jen posledni 2 rocniky, je to delany pro sirsi verejnost,ale porad lepsi nez napr. Mlynice…i kdyz to taky neni spatny zavod,vzdycky musis vedet co od toho ocekavat – Drasal to proste nikdy nebude. Ale useky kolem Domasova u St., Za Pohoranama se mne libi.souhlasim, ze ten kopec od obcerstvovacky je zbytecna pakarna – konec proste vyjet nejde. az pojedete na praded,pochlubte se casem – ja to merim na trase Hvezda(zavora) – vysilac (cara a napis CIL).v lete jsem to daval kolem 38 min (na bajku),ale to uz je ted pryc…

                  0 0
    • jarda  

      Myslím, že kolem Olomouce je to naprosto v pohodě a jestli chceš zkusit něco pořádnýho pak doporučuju Libavou – vojenský prostor. Je to naprosto super. Jinak se koukni na příspěvky – kolem Libavé už se tady toho napsalo dost – v Olomouci tam například často jezdí partička kolem obchodu Radima Kořínka.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.