Co byste si vybrali?Nokia N97 vs. Dell Studio 1737?

96 nepřečtených
  • Madman1

    Zdravím, tak nastal čas pomalu vybírat věci na utratu po prázdninových výdělkách, řekněme tomu, že mám vyhrazenou částko 19000kč.Rozhoduju se mezi Notebookem Dell Studio 1737(Core2Duo2,2GHz, 2GB ram, 320GB HDD, WIFI, BT atd atd…u nás to výjde na 27 tisíc, v USA vse vším na cca 19000kč), ale pak je tu ta nokia N97..nevím jestli má cenu o ní mluvit(3,5" TFT dotyk display, 32GB pamět, Qertz klávesnice, 5mpx foták, Mp3, mp4, BT, WIFI… a slot na kartu až 16GB).Na co to chci, no hlavně přístup k mejlu, hudba a filmy.. ale převládá ta hudba a hlavně abych to mohl mít pořád sebou.Nošení brašny či Notebatohu se nebráním.Ale víme asi všichni co tím myslím.Tak poradtě co Vás bere víc z těchto dvou věcí? Dík

    Anketa: co byste vzali vy?

    8x
    28%
    0 0
    • kubad  

      ten malý bazmek ti nikdy plnohodnotně noťas nenahradí,

      osobně používám noťas + jabko 3G

      0 0
    • Madman1  

      Oprava ten Dell 4GB RAM.. Omluvuju se:-D

       
      0 0
    • Martyss  

      3,5 palcový display na filmy? Osobně bych při požadavku sledování filmů uvažoval o NTB s panáctipalcovou obrazovkou.

      0 0
    • roud  

      já mám nokii n810 a bohatě mi stačí an vše :O)

      0 0
    • baron  

      To jako chceš nosit pořád sebou 17" notebook? Tak to jsem zvědav, jak dlouho ti toto nadšení vydrží.

      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Pro to co píšeš, že potřebuješ, by stačil nějaký menší netbook a zbytek peněz můžeš vrazit do kola :-) Nechápu, že tady srovnáváš mobil s obřím 17" notebookem. Vyber si priority. Netbooky se ti nelíběj?

      0 0
      • Madman1  

        netbook nechci nemá mechaniku na CD/DVD…což nemá ani ta nokia,,,

        0 0
    • Flegmatik  

      Tož jasné, že tu Nokii. Tu budeš mít u sebe stále, ten notebook fakt ne. Navíc u toho mobilu je navíc GPS, což se ti i na bajku i v autě občas hodí :-)

      0 0
    • jIrI___  

      Kup si noťas, tak 14 nebo 13" a k tomu nějaký základní MP3 přehrávač, který budeš moct nosit stále s sebou… Tyhle „ultra chytré“ telefony mě nijak neuchvátily – na nějaký netbook ještě zdaleka nemají a na volání, sms a organizaci času mi stačí nějaký obyčejný mobil nebo MDA. Navíc aby se člověk bál, že ho zapomene někde v hospodě.

      0 0
    • JakeF  

      Netbook a k němu buď Nokii 5800 nebo já osobně bych se poohlíd po nějakym HTC, za těch zbylejch 10 tisíc bys moh pořídit třeba Diamond2… 528Mhz, 3.6" 800*480displej, 288MB RAM… Pokud bys chtěl nutně klávesnici, tak třeba Touch Pro, ale ten má zase jen 2.8" displej a Pro2 stojí zase moc peněz. Každopádně do N97 bych nešel. Po zkušenostech s Nokiema jsem zjistil, že na to prostě je málo aplikací a problémy je sehnat nelegálně. Teď mám HTC Touch HD, na dotykáči jsem se naučil psát hodně rychle, seženu na to cokoliv a s upravenou ROMkou z XDA Developers to frčí super rychle.

      0 0
      • kOmE  

        Touch Diamond 2 ma jen 3,2" ,to chce spis neco velikosti HDcka

        0 0
        • JakeF  

          Aha, moje chyba, splet jsem to s Pro2. Velikosti HDčka je snad jen HDčko :-D. Tak velkejch krámů se moc nedělá…

          0 0
    • Gronholm  

      Když zní otázka jak UTRATIT :))), tak bych to udělal šalamounsky: jestli je pro tebe prioritou hudba, tak bych si počkal na dotykovku Nokia 5530 XpressMusic, která navíc bude mít stejnej procesor jako ta N97, ale cena má bejt 5500–6500 Kč, takže proti N97 za pakatel (a nebudeš se muset tahat s takovou cihlou). K tomu koupit za desítku netbook (17” na nošení fakt není) a za zbylý prachy koupit pořádný sluchátka.

      Nebo si počkej na iPhone 3GS (proti N97 jasná volba, mrkni se na youtube jak to šlape), při láci našich operátorů se za 32GB verzi snadno dostaneš nebezpečně k těm 19 tisícům :))

      0 0
      • Madman1  

        proti Apllu mám averzi, nelíbí se mi a nevim proč, ale nedůvěřumu ju.Jsem spíš na nokie.Ale žádnej Apple jsem neměl v ruce a mít snad ani nechci.

        0 0
      • Madman1  

        jinač pořádný sluchátka už mám…Sennheiser HD218..

        0 0
      • Madman1  

        Myslíš, že je N97 cihla?Je pořád o centimetr a pul kratší než E90 Comunicator…150g je prkotina

        0 0
        • JakeF  

          :-D E90 je taky trošku jinak zamejšlenej a koncipovanej mobil. N97 je opravdu dost velkej mobil a já osobně bych do Symbianu po vyzkoušení Windows Mobile už nešel… Obzvlášť ne do tý nový verze, která je v N97 a 5800, protože je na to zatim málo aplikací…

          0 0
    • nooski  

      Na čtení mailů, sledování filmů a poslech hudby stačí bohatě noťas za 11 000Kč a k němu do litru nějaké lepší repráky a ještě ti zůstane dost prachů na jiné věci, třeba něco na kolo ;-)

      0 0
      • nooski  

        Jo a v položce „jiné věci“ může klidně figurovat nějaký mp3 přehrávač…

        0 0
    • Kubiczech  

      Když vybíráš v Americe, tak bych vzal nějaký lepší netbook, pořádný ipod a obyčejný telefon.

      0 0
    • siafu  

      no nevím, 17" notebook by člověk nekupoval, doma mám jako náhradu za starý počítač ještě s CRT monitorem obyčejný notebook 15.4" od Aceru. Hmotnost bez zdroje je 2.9 kg a po pravdě řečeno mi stačilo s ním jednou na jeden den cestovat busem do Prahy a pronese se pěkně. Ten Dell i se zdrojem může mít klidně ke 4 kg, a to doopravdy nepovažuji za „mobilní“ notebook. Takže spíš nějaký menší notebook.

      0 0
      • Flegmatik  

        To je jasný. Notebook nebrat (pokud už jeho současné pc nebo notebook výrazně nepřesluhuje :) Ani ten netbook nebude stále tahat s sebou. Proto radím tu Nokii (nebo něco podobného, třeba i levnějšího) – všechno v jednom, mejly si tam na 5 ťuků přečte, hudbu a filmy na tři ťuky okamžitě spustí, vyfotí co potřebuje (foťák je tam už hodně použitelný), v cizím městě ať už u nás nebo v zahraničí nezabloudí (GPS navigace), dokument ve Wordu, PDF taky vytvoří  či přečte. S datovým tarifem může být stále na netu (už od 89 Kč za měsíc). Prostě si s tím užije více srandy, než s notebookem (kdo z vás zapíná třeba v MHD, při čekání na bus/vlak/doktora nebo při bajkingu, v autě… notebook, aby mohl poslouchat muziku či se dívat na film?).

        0 0
        • Flegmatik  

          A hlavně nemusí brát více věcí – nemusí s sebou nosit foťák, navigaci, mp3 přehávač, jednoduchý mobil, notebook/netbook, ke všemu ještě nabíječky – což je výrazná váhová i objemová úspora nejen při cestování (o lítání letadlem ani nemluvě).

          0 0
        • jIrI___  

          Hlavně ten film na mini displeji nebo vytváření dokumentu ve wordu/excelu musí být skvělý zážitek :-D

          0 0
          • Flegmatik  

            Budeš se divit, ale filmy na tom jsou hodně dobře koukatelný a poslouchatelný. Barvy, ostrost, rozlišení… furt lepší, než koukat na stáhnutý .avi film roztažený na vyšší rozlišení displeje NB nebo HD televize. Je ovšem jasný, že na to nemůžeš koukat z dvou metrů :-) A zážítek z filmu dělá hlavně samotný film (viděl jsem několik filmů i na obrovským plátně v dig. kině, ale zážitek jsem z toho přesto neměl :-)

            0 0
            • jIrI___  

              Ok, beru. Já mám sice takový názor, že aby člověk z filmu něco měl, je malý třeba i klasický 15,4" monitor a na něm puštěný film v 720p. Asi proto si nedokážu představit sledování filmu na displeji mobilu (zn. lupu s sebou!) :). Snad jen abych upoutal pubertální slečny v okolí :). Já třeba kupuju výhradně levné telefony, u kterých mi pak netrhá srdce když praskne displej nebo ho třeba ztratím, protože funkci telefonu vidím v tom, být ve spojení. Ale každému vyhovuje něco jiného a o tom to je :)

              0 0
              • Flegmatik  

                Mě to z počátku taky přišlo divný koukat na filmy na telefonu, ale už jsem si zvykl. Většinou to je tak, že před usnutím vezmu telefon do ruky, sluchátka do uší a na tři kliky koukám na film, od posledně sledovaného místa (většinou totiž na film koukám na vícekrát 2–3×). V tom je ta výhoda, je to rychlé na spuštění, nic nehučí a když už usínám, zmáčknu červený telefon, sluchátka vyndám, mobil hodím na zem a spím :-) Ale pochopím, že někdo na to není zvyklý a přijde mu to divné, proto souhlas s tvou poslední větou.

                0 0
                • Lister  

                  Usínám stejně, teda jen s tím rozdílem, že se dívám na NTB, bez sluchátek (nemusím nic vytahovat s uší), nic nemusím vypínat, protože si nastavím automatický vypínač a ono se to pak samo vypne. Taky nic nehučí, protože kdyby mi NTB hučel, tak by šel z domu. Mám 15,4 což je ještě slušné aby se na to dalo dívat a ještě i číst pohodlně titulky – pozorovací vzdálenost tak kolem 1 metru.

                  Ještě k mobilitě – i když je to jeden z nejlehčích v dané kategorii (má kolem 2,5kg), tak bych si už tak velký NTB ne opravdové přenášení znovu nekoupil. Bral bych ideálně 13,3 s váhou kolem 1,7kg. Akorát mě štve, že se poslední dobou dost rozmáhají NTB s displejem 16:9. Ono už těch 800 bodů horizontálně je sakra málo a 768, co mají ty výše zmiňované, už je skoro nepoužitelné. Ideální by bylo 1440×900, ale to už by na tak malé displeji nemuselo být pohodlné.

                  EDIT: no a třeba se to u tebe za ten půlrok změnilo :-D

                  Kdyby existoval NTB s 15,4 LCD, matný povrch, váhou pod 2kg, rozlišením 1440×900, výdrží kolem 5hodin, tak to by byl ideál. Na takový jsem ale bohužel ještě nenarazil.

                  0 0
              • Kubiczech  

                V tom s tebou souhlasím. Miluju levné Nokie, které se po nárazu rozloží na tři kusy.  Viz. moje 2630. (:

                0 0
            • Madman1  

              díky, přesně toto jsem měl na mysli, ze je to vse v jednom:)

              0 0
    • martinmik  

      Já mám nokii E51 není tak nadupaná jak N97, ale je malá a když potřebuju tak se přes wi-fi dostanu na internet, podívám se na email a stáhnu si data z emailu do mobilu. Na kole poslouchám hudbu nebo rádio a případně si najdu v mapách kde jsem (mám GPS modul zvlášť). Mám ho rok a jsem s ním spokojenej :)

      0 0
    • raceman  

      boze take cipoviny resit… ja bych to mel jasne… ZERA, bajkove sidy a jeste by zbylo na peknou dovolenou na kolach nekde v horach… :-)

      0 0
    • hanz  

      moc to sem nepatří ale vyleju si tu srdíško.

      mám svoje 3GS na reklamaci a tak jsem vytahl z krabice N97 co jsem dostal od operátora k vánocům. Bože to je taková sračka ale tak strašná, bojuju s ní už dva dny a kdybych za ní měl dát jakýkoliv peníze tak bych musel následně prodejci rozbít hubu. to si snad v nokii myslí že s tímdle můžou bejt lidi spokojení? komunikace s kompem strašná, nějakej zamrdanej konflikt ovladačů usb takže synchronizace po dvou dnech stále nehrozí, natvrdku do ní kopírovat soubory jdou ale každý tak cca 2 minuty to padá, práce s emaily…to si dělaj snad srandu? dotykovka- sto let za applem. Připojení? to sem zatím nepochopil, samo se mi to odhlašuje z wifi a připojuje se přes operátora(zatím nechápu proč). Telefonování, tak to je sranda, jelikož provedení je dost ohavnej plasták tak jako přidanou hodnotu jsem získal že když při telefonování s telefonem pohybuju tak ty plasty trošku šustí, udajne to na druhý straně dělá poměrně slušnej bordel.

      programů naistalováno asi milion a výsledek ten že v mailech bordel jak prase, práce s nima hrozná, kontakty jen ty co sem měl na sim a zbylích cca 400 jsem si přesunul do tabulky kterou sem si nahrál na tvrdku do paměti a když nekoho hledám tak si ho prostě najdu v tom dokumentu.

      Jediný co mě překvapilo je kvalita fotáku, ta je fakt dobrá.

      Nejsem počítačovej mág, ale nejsem ani blbej, vždycky jsem si všechno nastavil, zesinchronizoval…až do ted.

      otazka tedy, má někdo podobnou zkušenost s tou severskou nebo jsem opravdu tupec?

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Chiron  

      To si musíš ujasnit co od toho primárně chceš. Pokud to chceš mít pořád u sebe, tak je to jasná volba – mobil. Ale osobně N97 bych nechtěl ani za poloviční cenu. Jelikož Symbian nemusím a obvzlášť ne v podání Nokie, pokud bych do mobilu chtěl investovat, tak HTC Touch Pro2, kvůli klávesnici nebo pro zábavu a trochu té práce HD2. Každopádně něco s WM, hlavně kvůli výběru schopných navigací. Pro Symbian sice sou, ale stojí za prd a parodie na navigaci co dělá Nokia tím tuplem. Na Android je akorát tak googlovská navigace, která má pro mě nepoužitelné mapy. A vyjadřovat se k iPhonu snad ani nebudu, na něm mi kromě ovládání a rychlosti vadí asi úplně všechno…

      Co se týká noťasu, tak 17" noťas co má cca 3,6kg (s příslušenstvím 4+) tahat pořád sebou nejde, to se hodně brzo pronese. Pokud nemáš auto, kdy ho jen vemeš, dojdeš k němu a z auta zase někde kousek. Tak je nesmysl si ho pořizovat, protože za chvíli tě nebude bavit se s ním tahat. Na filmy je sice 17" nebo 18,4" luxusní záležitost, ale akorát tehdy, pokud ho chceš mít primárně doma, ať už místo desktopu nebo jen jako druhý počítač, když je vás doma na jedno PC víc a občas ho někde vzít. Nebo když si na intru. Osobně považuju 15" za rozumný kompromis, i když spoustě lidí i na něm vadí váha. Teď je v módě vlna mini notebooků, problém je, že když mám něco udělat na 10" displeji, tak bych to nejradši rozflákal a na film se na tom taky nepodíváš, respektive podíváš, ale zážitek oproti 17"HD je desetinový, a oproti pořádné televizi setinový…

      Jo a konkrétně tuhle grafiku u toho dellu neznám, ale zatím mám zkušenost, že grafiky od Intelu stojí za h**** a ani u toho procesoru si nejsem úplně jistý… Mimo to, ten noťas u nás seženeš do 24 tisíc úplně v pohodě. Ale osobně bych šel radši do nějakého Aceru případně Asusu, ty vychází v poměru cena/výkon podle mě nejlíp.

      0 0
      • jIrI___  

        Acer, Asus – cena/výkon parádní, zpracování horší, ale pak se musí člověk hlavně modlit, aby se na noťasu něco nepodělalo. Přístup servisu je otřesný, aspoň co jsem měl možnosti vidět u raklamaček na noteboocích kamarádů.

        0 0
        • JakeF  

          Viděl jsi starší modely… Přítelkyně a její ségra maj Acery Timeline a Gemstone, já HP 6530b, takzvaný business-model, takže žádnej líbivej design, ale na druhou stranu by mělo bejt poctivý zpracování. Jenže, moje HP, byť o kus nejdražší, nevypadá ani zdaleka tak dobře zpracovaný jako Timeline, Gemstone vypadá spíš hravě, ale kvalita zpracování taky super. Mně po reklamaci v Dilerisu (špatně funkční lišta pod obrazovkou) nezacvakli jeden špuntík u klávesnice a u výdechu větrání jsou plasty povolený, že je cca 2 milimetry můžu nadzvednout, u ani jednoho z Acerů tohle nepozoruju. Byť sám uživatel HP, tak moje nedůvěra k novým modelům Aceru už je pryč. Jo a ještě mimochodem, Acera znám ještě jednoho staršího, co má spolužák, taky žádnej problém, druhej spolužák má taky HP, už byl na reklamaci 2*, jednou deska, podruhý grafika. Cena a výkon samozřejmě taky vyhrává Acer.

          0 0
          • jIrI___  

            Máš pravdu, byly to všechno něco přes rok staré modely. Ale jeden příklad ohledně toho servisu. Já mám Toshibu. Měl jsem nějaké problémy se startem systému (podezíral jsem to na vadný HD), donesl jsem notebook do servisu, bez problému ho vzali (za nějaký malý poplatek mi nabídli náhradní notebook, ale tak moc jsem ho nepotřeboval) a za 2 dny mi volali, jestli ho chci někam doručit nebo jestli si jej příjdu převzít osobně. Vyměnili kompletní základní desku, HD byl v pohodě. A teď zkušenost s Asusem. Kamarád ho reklamoval, protože se mu podělalo něco s grafikou. V servisu měli nějaké připomínky, že ho něčím polil (ve skutečnosti nepolil), ale po dlouhém přemlouvání mu ho vzali. Dostal ho zpět za 10 dní. Pak mu na něm přestaly fungovat reprofuktory. Opět reklamace, návrat z reklamace za 10 dní s funkčními reproduktory, ale nefunkčním displejem (!). U Aceru ty reklamační lhůty podobné. Tím jsem se ujistil, že Acer nebo Asus si nikdy nepořídím :)

            0 0
            • JakeF  

              ¨No, já s tou reklamací taky nemám až takovej problém… Popsal jsem, co s tim mám, špatná ta lišta pod displejem a blbnul zdroj, napsal jsem mail, ani ten notebook neviděl a objednal nový díly a řek, že mi to v pátek vymění na počkání (nejsem z Prahy, jel jsem k dědovi s babičkou), jenže v pátek tam nebyl, tak jsem tam notes nechal a v sobotu dopoledne mi psal, že je to hotový a že mi ho doveze na stanici metra… Ale zase kosmetickej detail, že v jednom místě neni zacvaklá klávesnice (kovovej výstupek na plastu místo pod plastem) a povolený plasty u výdechu větrání, ale tam to možná povolilo teplem, při hrách docela topí… S Acerama zkušenosti se servisama žádný, protože nebyly potřeba :-).

              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • kcvalin  

          Ja mam dell notebook sluzebni a dost nedoporucuju – za 2 a pul roku odesel displej a zdroj. Pricemz domluvit se s technical support dellu je temer nadlidsky vykon… Nevim jak v Cechach, ale z Anglie me to souplo hadam ze do Indie a to je konecna… Takze asi po patem telefonatu, clovek musi zvednout hlas a upozornit je, ze se jedna o sluzebni pocitac a tedy ze potrebuju mluvit s nekym, komu budu rozumet a pomuze mi vyresit problem. Zdroj nastesti vyresilo nase IT.

          Takze servis taky otresny.

          0 0
      • roud  

        vyser se na symbian kup si n900 apak pochopíš čemu se říká nokia :O) linux vladne totalně nad jakymkoliv mobilnim systemem kdo neměl v ruce nepochopí jak mobil může běhat rychle a dokonale N900 sem zkoušel a oproti mýmu tabletu n810 je to zase krok kupředu a nevim o ničem co by se jí momentálně mohlo rovnat…

        0 0
        • JakeF  

          A může se pochlubit takovou dostupností programů, jako Windows Mobile? Radši obětuju trochu tý rychlosti, ale zase mám tam naistalovaný, co mě napadne. Pochybuju, že na Maemo je dostatek programů, to už bych radši zkusil Android…

          0 0
          • roud  

            krom navigace vše freeware :O)a volně ke stažení přez instalátor přímo v telefonu windows mobile sou už pěkně dlouho odepsaný…

            0 0
            • JakeF  

              Tak to je hezký, pokud to je fakt jak popisuješ, tak to bude v mym příštim mobilu :-).

              0 0
              • roud  

                hlavně nokie chce odejít (údajně od symbianu) právě na maemo (linux) to bude velkej krok vpřed…

                0 0
                • JakeF  

                  Slyšel jsem, ale co jsem měl tu čest s dotykovym Symbianem v 5800 a předtim s N95, tak už je na čase… Symbian mi zrovna neimponuje…

                  0 0
                  • roud  

                    nj to je bída ale opravdu co už bylo v 810 a je v 900 je něco uplně jinýho…

                    0 0
                • Chiron  

                  Tak pokud nokia natvrdo přejde na linux. Tak budu jenom rád a vývoj se konečně posune na další level. Teď bych do ní nešel, programy sice jsou, ale není takový výběr jako pro WM a navigace, ač je z čeho si vybrat. Tak mám na ně o dost větší požadavky a zatím jediné řešení v tomhle ohledu je WM. Že je odepsaný bych neřekl, i když teď v době módních dotykových matlátorů začíná ztrácet díky zastaralé „konstrukci“. Tak čekám s čím se vytasí WM7. Android je sice hezká platforma, vyvíjí se rychle, programů přibývá, ale furt to ještě není ono…

                  0 0
                  • roud  

                    předpokládám že soft co mi de na 810ce pude i na 900ce a potom je teda toho softu opravdu hafec…

                    0 0
                  • fousek  

                    Na N900 by uz melo jit zkompilovat temer vse co nabizej repozitare Debianu + je docela funkcni emulator na PalmOS 5, takze tech programu nebude uplne malo:-)

                    0 0
            • fousek  

              A co Maemo mapper? Asi jeden z nejlepsich softu pro Nxxx, da se 900 poridit i v cechach a za kolik?

              0 0
              • roud  

                dá se pořídit za ±14–15 litrů ale je to pořád novinka cena časem spadne…

                0 0
                • fousek  

                  jj, chce to chvili pockat, na Ebay sem koukal ze se pohybuje okolo 10t. takze pristi rok touhle dobou by uz mohla bejt akceptovatelna ce­na.

                  Oni to v Nokii vymysleli docela genialne. Predchozi Nxxx, byli takovy testovaci vzorky, ktery si koupili fakt jen nadsenci, preci jen Nokia bez telefonu, kdo to kdy videl? Tato komunita jim to odladila a ted to muzou nasadit do ostryho prodeje s GSM.

                  0 0
                  • roud  

                    mno já bych to trochu viděl spíš v politice nokie de o to že by jim dřív ta 810i její předchůdci (tablety) naprosto zabila prodej normálních telefonů protože by překonala naprosto vše co do tý doby jinak nokie vyráběla jinak já sem svoji 810ku letos na začátku kupoval za 5000,– novou až na týhle ceně bude 900 tak to bude velkej skok v rozšíření :O) a apple bude jen smutně koukat…

                    0 0
                    • fousek  

                      Myslim ze N900 nepujde tak dolu, kvuli tomu ze o ni bude vetsi zajem a taky ten GSM modul neco na cene prida, ale i kdyby se dostala na cenu pod 7t. tak je to krasny. Snad to bude tak jak povidas:-)

                      0 0
                      • roud  

                        ¨gps modul má už i moje 810ka a popravdě je to asi její největší slabina sem docela zvědavej jak to vylepšily u 900ky…

                        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Tomcat  

      jestli oboje je z Usa

      • napajeci adapter? Eu vs usa
      • os ? Anglickej?
      • firmware telefonu?
      • blokovany a na smlouvu?
      • neni takhele CDMA?
      • zaruka mezinarodni?
      0 0
      • drtyc  

        redukce stala jeste pred dvema rokama 13kc v gesu.

        transformator na tendle pocet watu se da sehnat do 400,–

        0 0
      • drtyc  

        ty pasma to je lepsi otazka. je to quad band gsm + edge nebo cdma2000, wimax pripadne je to bez gsm pasem cistokrevny umts?

        smlouva a blokovani a firmware je skoro jedna otazka. pripadne uz nekdo nahral neblokovany firmware a flashovaci program a bude v balicku datovy kabel a risknes to, ze kdyztak z toho udelas cihlicku nebo ani jeden s firmwaru nebude fungovat spravne, tak se bude odpojovat pri hovoru obcas se nespoji nebo nezaregistruje nebo se vubec nezaregistruje a budou to vyhozeny penize?

        0 0
        • Tomcat  

          No tak sem pátral a čistě CDMA verze N97 není

          Firmaware problém bude, protože brendovaný firmaware s xx restrikcemi je v USA naprosto normální, ale flashnout to pude.

          Osobně díky tomu, že se mi telefony řady N a E rozbíjely jak na běžícím pásu, považuji se již za zdatného servisák. Až na opravy na úrovni SMD členů zvládnu asi již vše :o).

          Čěho se zbavit by bylo, ale těžký dost a s čím mu tady nějakýservis a prodejna nepomůže, je smlouva. Opět je tam normální ty telefony prodávat na smlouvu.

          0 0
    • drtyc  

      telefon ma bejt malej a ucelnej, jinak s sebou budes tahat cihlicku nebo to prave proto ze je to cihlicka nebudes mit s sebou porad. krom toho ja bych si nikdy nekoupil nic jinyho nez v-cko kvuli tomu, aby zapinani a volani a odmykani a zamykani klaves bylo nepristupny v momente, kdy je telefon jen v pohotovostnim-prenosnym rezimu. jeden mobil mi takhle sam z batohu vytelefonoval ucet kolem 2500 a druhej telefon se sam zapnul v baglu v letadle a vypalila ho statika vcetne simkarty a kontaktu, takze jsem pak na letisti koukal jak puk a premyslel jak se teda potkam s dohodnutym odvozem.

      0 0
      • MaPa  

        S malýma dětma můžeš na V-čko zapomenout. Tvoje výhody se rázem změní v nevýhody :-D.

        Osobní zkušenost.

        0 0
        • jIrI___  

          Nemám malé děti, ale měl jsem telefony klasické konstrukce, V-čko, teď mám vysouvák a vím, že nic jiného než klasiku (bez dotykového displeje) už nechci. Přišlo mi u nic nejlepší ovládání a vůbec celkově mi nejsvíc sedly.

          0 0
    • karliner  

      Asi sis už vybral, ale trochu mi to připadá, jako kdybys přemýšlel, jestli si k cestě na chatu máš koupit nákladní Avii nebo zmrzlinu.

      0 0
      • drtyc  

        a koukam na datum mno. kazdopadne jeste jedna vec. pokud nekdo uvazuje o levnych telefonech… tak treba zkusenost s ebay. telefon normalni. po zapnuti arabstina+hebrej­stina. cca 3 tydny fungoval a pak ho asi zablokovali jako corku, takze ebay nemusim. to radsi amazon tam je to aspon obchod a ne „obchodnik“.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.