• BigKarel2

    Zdar, tak co? Nějaké návrhy, nápady?… :D

    Je to pro tak -+ 100Kg jezdce, žádné sportovní ambice nemá, prostě turista :) Krom toho aby to bylo dobrej poměr cena/výkon má mít hydraulický kotouče… Za nápady dík…pár kol jsem našel, ale jestli má někdo nějakej nápad, budu rád…

    0 0
    • Azmir  

      Hydrauliky na cross mi přijdou celkem zbytečné nemyslíš? Na MTB určitě ale na cross bohatě stačí včka. Jinak postni cos našel myslím že to bude lepší :)

      0 0
      • BigKarel2  

        ty brzdy tam prostě chce, a chce i krosový kolo… Takže to jsou podmínky…

        0 0
        • john34  

          má rozum, nevim proč by na crossu nemohly být kotouče, sám mám na crossu Avidy Juicy 7, k nezaplacení…co se týče výběru, těžko říct, ukaž mu pár typů, uvidíš co se mu bude líbit…

          0 0
    • oddie  

      Pro 100kg jezdce a hydrauliku to bude spíš 29" MTB než cross, aby to hned nerozlámal…

      0 0
      • BigKarel2  

        Zas říkam že je to turista :) Žádnej big terén, max polní, lesní cesty…jinak silnice…

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • zipoman  

      Co třeba scott

      0 0
    • petrun  

      Pro metrák živé váhy bych koukal spíš na pořádně bytelnou vidli než na hydry.

      http://www.bradsky.cz/…-p-2356.html

      0 0
      • petrun  

        PS: pláště mu za úzké vymění v obchodě, nevidím ale důvod je měnit.

        0 0
        • oddie  

          To kdyžtak vymění i ty brzdy, ale už přesáhne těch 20.

          0 0
          • petrun  

            Zadání znělo. „žádné sportovní ambice nemá, prostě turista“.

            Na to mechaniky stoprocentně stačí. Silničím chrtům stačí čelisťové brzdy a pohybují se rychlostmi o kterých on bude celý život jenom snít :-)))

            0 0
            • oddie  

              A stejně tak zadání znělo hydrauliky…

              0 0
              • petrun  

                To znělo. Jde o to, že vidle má logiku, hydry ne;-)

                0 0
                • oddie  

                  To ano, ja mám podobné kolo s V-čky…

                  0 0
                  • petrun  

                    A proč ne? Já jezdím aktivně už 30 let a kotouče mám teprv pátým rokem. Předtím mi nikdy nechyběly, jejich absencí nebyl určitě můj zážitek z jízdy nijak ochuzen …

                    0 0
                    • scalar  

                      …tak proč jsi si je pořizoval :-)

                      0 0
                      • petrun  

                        Abych je vyzkoušel. Mimochodem, po prvních hydrách (LX) jsem přešel na mechaniky (BB7) na dvou ze svých kol a na tom nehodlám nic měnit. Naopak chci s nimi osadit ještě třetí kolo.

                        0 0
                        • maajkee  

                          jo jo, BB7 jsem měl a taky jsem byl spokojenej, teď je mám na druhým HT kole, jsou to skvělý brzdy, brzděj líp než levný shimano hydry co jsem zkoušel.

                          0 0
                          • petrun  

                            Přesně jak říkáš. Já jsem léty laborovování dospěl k optimální kombinaci BB7 + šaltr SRAM + GripShift. To je veget, pohoda, kochačka :-))

                            0 0
                            •  
                              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                              0 0
                    • oddie  

                      Já jsem jej dokonce s těmi V-čky přímo stavěl, teď na podzim. Kotouče mi nic neříkají dál, i když časem budou nutné, nejsou vidle na V

                      0 0
                • BigKarel2  

                  Ale mají, já bych už kolo bez hyder nechtěl…Ale to nemá cenu řešit nebo z toho tady bude zase téma V versus kotouče… Zkrátka je to jeden z požadavků… :)

                  0 0
      • scalar  

        Přesně tak, kombinace metrákový chlap – kotouče – crossová vidlice nevěstí nic dobrého :-)

        0 0
    • scalar  

      Něco, co by odpovídalo těmto požadavkům jsem viděl u Giantu – GIANT ROAM XR 0 2010 (crossové kolo s Torou).

      Nechápal jsem k čemu by to mohlo být dobré, a vida…

      Cenově to ale asi bude přes limit.

      0 0
    • scalar  

      Ještě mne napadnul Rock Machine El Nino 29, do 20 tis. ještě můžeš vyměnit kliky za SLX.

      http://www.levnysport.cz/index.php…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.