Jaké kolo kolem 20000 na silnice i lesní cesty?

47 nepřečtených
  • Begleiter

    Dobrý den,

    předem upozorňuju, že jízdní kola jsou pro mě španělskou vesnicí.

    Na jaře tohoto roku bych si chtěl koupit jízdní kolo, které bych používal jak na silnicích (tak ze 80 %), tak na lesních či polních cestách. Určitě nebudu jezdit nějaký velký dálky, spíš jenom rekreačně. Jezdit v terénu nebudu.

    Rozhoduju se mezi krosovými a horskými koly, ale zatím u mě vedou krosová kola.

    Mohli byste mi prosím doporučit nějaké krosové či horské kolo v cenové relaci kolem Kč 20000,–- (max. ale 25000,–-)?

    Jinak mám vyhlédnuté toto kolo: Dema Ardea

    Budu rád za všechny rady, tipy, názory. Předem díky.

    0 0
    • scalar  

      Ta cena u Demy je šílená, mám na prodej nové kolo s lepšímm rámem a lepšími klikami (duté kliky s osou Octalink), které je o třičtvrtě kila lehčí za polovinu…

      http://www.cyklobazar.cz/…no-lx-deore/

      0 0
      • oddie  

        Jo, shánět něco dle zadání tazatele, asi bych neváhal…

        0 0
        • Mamut  

          Ak by fakt trval na krosse, tak lepsie asi nekupi.

          0 0
          • oddie  

            To zadání 80% silnice, zbytek polní a lesní cesty, do terénu ne, to je na cross jak dělané. Leda by měl metr šedesát nebo míň a crossy mu byly velké…

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • BigKarel2  

      TA Dema je nějaká drahá…minule sem u viděl u Bradskýho na éšopu něco…značku nevim..ale bylo to úpa celý na XTčku…

      0 0
    • PatrikL  

      „čistý“ cross by som nebral… Radšej niečo, čo aj zvládne širšie plášte. Ako napríklad apache wakan, ten by sa mal dať nájsť pod 20000kč. http://www.bike4you.cz/…pache-wakan/ (toto je starší ročník ale za dobrú cenu)

      0 0
    • zipoman  

      Koupil bych horáka za 20k a za zbytek pořídil druhou sadu kol se silničníma pneuškama a bude to plnohodnotné kolo jak na terén tak i čistě na silnici.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Singlespeed  

        Do terénu jezdit vůbec nechce, tak nepotřebuje horáka. Navíc by stejně musel měnit řídítka (do terénu širší, na silnici užší) a otáčet představec, aby tam jakástakás „plnohodnotnost“ byla (posed na silnici a v terénu se liší).

        0 0
        • nox159  

          meniř riditka a otačet představec ? :D dobra teorie ;-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • Jose7  

        Nevím proč by si měl kupovat mtb s takovým podílem silnice

        podle mě je právě cross ideální pro něj,každý si nakonec přijde na to sám optimální kolo není je to o kompromisech a o tom co je akceptovatelný pro každýho jedince (je pravda že já jsem taky přeběhl od crossu k mtb ale postupem času toho terénu přibývalo a měl jsem reflexe s pevnou vidlici a plaště 35mm. U crossu změna pláště udělá opravdu hodně samozřejmě každý z nás si pod pojmem terén představíme úplně něco jiného.

        Na takovou rekreační cykloturistiku je cross podle mě ideální

        Prostě běda jak někdo chce cross to se tady nerado slyší.

        Ta bazarovka je pěkný kousek za ty peníze podle mě dobrej kup

        a ten wakan je asi jedno z nejlepších řešení v tyhle cenový relaci

        0 0
    • PetrK8a  

      za mě Trek 7700, docela dobře osazený kolo i za přijatelný peníz, neni tam klasická vidle, ale takový „headshock“, který snížil váhu, jel jsem na tom a na 80% silnici je to výborný a za mě má příjemnou geometrii

      http://www.kola-visek.cz/index.php…

      0 0
      • KOMOÒ  

        ten elastomer je zajímavej,funkci to bude mít slušnou,do terénu k ničemu,ale to je dobře vyvážený tou vahou.Pokud by řešil pohodlí tak se dá eště doporučit odpružená sedlovka(určitě suntour-paralelogramo­vou,jinou nebrat-funkce hrozná),ale to je zas nárůst váhy a smysl to má jen když jezdí aspoň 1× do týdne aspoň 20km.

        0 0
    • Begleiter  

      Zatím díky všem. Musím si to nechat projít hlavou. Kdybyste měli ještě nějaké tipy… Budu moc rád.

      0 0
    • stenli  

      A co takhle Gary Fisher Utopia ?

      V té loňské černé je neodolatelná.

      Gary mívá sice horší osazení, ale rámy jsou skvělé.

      A jejich geometrie nakonec rozhoduje, jak bude jezdit.

      Slyšel jsem zatím na ni jen chválu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.