Jakou vzduchovou vidlici do cca 5000 Kč?

29 nepřečtených
  • MichalZL

    Zdravím,

    rád bych si pořídil novou vidlici, protože moje dosavadní Suntour XCR 100mm už pomalu dosluhuje a hlavně je na mě tvrdá (pružinová – nejde nastavit tlak).

    Jakou vidlici byste mi doporučili? Chtěl bych nějakou základní vzduchovou vidlici okolo cca 5000,– Kč. Mám kotoučové brzdy a 26" kolo.

    Už jsem si něco pročítal, ale většina témat je již stará a jsou uváděny starší modely vidlic a co jsem se díval na e-shopy, tak tam jsou modely 2015, ale bez recenzí.

    Zatím mám vyhlídnuté vidilice Suntour Raidon a Epicon, ale nevím co dalšího se dá ještě v této cenové hladině najít, takže proto sem píšu. Uzamykání z vidlice je určitě plus, ale není to podmínkou.

    Díky moc

    0 0
    • MichalZL  

      A ještě jsem zapomněl dodat, že by vidlice měla mít nastavitelný i odskok. To bych si klidně třeba 1000 Kč ještě připlatil.

      0 0
    • racerRUZA  

      Ahoj. Kolik vážíš? Jestli tak do 80 kg, tak bych možná přemýšlel i R7 http://atombike.cz/…-p-3113.html . Sám jsem jednu měl (byl to ten starší ročník, asi 2007) a byla lehoučká a krásně chodila.

      0 0
    • kudykam  

      Vyber dle ceny. Epicon je lepší, regulaci odskoku mají ale pokud nemáš tappered sloupek tak jedině Raidon

      http://www.tuning-test.cz/…ka-vidlic/xc

      V této ceně těžko seženeš lepší.

      0 0
      • MichalZL  

        Ten Raidon XC – RL 2015 se mi líbí. Jde u něj nastavovat i odskok?

        0 0
        • Vilém  

          Co si to precist?

          „Tlumení olejové z vnějšku nastavitelným expanzním útlumem“

          0 0
        • Singlespeed  

          Pročpak chceš vlastně nastavovat odskok? Obvykle to má stejně každý vyšroubované na maximum a pak už s tím nikdy nehýbe.

          0 0
          • scalar  

            Proč on vlastně che odpruženou vidlici, že jo? :-)

            0 0
          • BikeříkCZ  

            Vidíš, a já mam zrovna odskok na minimum :P (pozvolnejsi, pokud se bavime o rychlosti, jakou se vidlice „vrací“)

            0 0
    • scalar  

      Zkus hledat po netu, občas se kolem těch 6 tis. objevuje i Reba.

      0 0
      • MichalZL  

        Použitou raději nechci, kdo víc co s ní majitel dělal a v jak dlouho by mi zůstala funkční, za to riziko mi to nestojí a raději pořídím novou. Co ten Raidon XC 2015? Ten vypadá super za tu cenu. Ještě zvažuji ten lockout na řídítkách, jestli se vyplatí – protože nevím jak moc se vzduchové vidlice pohupují, takže nevím jak moc bych ten lockout využíval.

        0 0
        • scalar  

          O použité jsem nic nepsal. Raidon je slušná vidlice, bývala levnější a to víc odpovídalo její kvalitě.

          0 0
          • MichalZL  

            Třeba tato? http://www.kupkolo.cz/…ered_z92127/ Je lepší než Radion nebo Epicon?

            0 0
            • Vilém  

              Tezko rict na jaky kolo to mas, ale je velka pravdepodobnost, ze tapered krk tam nedostanes. Leda bys mel hlavovou trubku pro semiintegrovane hlavove slozeni.

              0 0
              • MichalZL  

                To je pravda, tapered krk tam nedám. Všechny ty příspěvky na bike-forum mi nasadili velkého brouka do hlavy. Pokud si v různých vláknech čtu srovnání EPICON VS RAIDON, tak vyhrává Epicon, ale to jsou modely cca 2012. Myslíte, že s Raidonem XC 2015 z Tuning Testu neudělám chybu? Nebo je lepší pořídit sériového Epicona, případně Rebu, ale za vyšší cenu než je tuningový Raidon?

                0 0
                • scalar  

                  Mezi Epiconem a Raidonem je to jasné, Epicon je vyšší řada. Když to zjednoduším, používá Raidon XC technologii ze staršího modelu Epiconu. Raidon má ocelový sloupek (Epicon hliníkový), je tedy lehčí (v tapered verzi má hliníkový sloupek i Raidon).

                  0 0
                  • Erknold  

                    No a pak co bude lepší svou funkcí. Starší Epicon z kupkola http://www.kupkolo.cz/…lite_z93894/ a nebo Raidon od Milana.

                    Je jasné, že Raidon bude těžší, ale jak to bude funkčně. Kdo ví. Já jsem zastánce toho, aby tazatel koupil obě, zkusil a pak tu poreferoval, jako správný člen BF :)

                    0 0
    • wwmagic  

      Za tyhle peníze možná ještě za míň se musí dát sehnat Suntour axon. Sehnal jsem takhle novou přes bazar. Tuhle vidlici jsem vozil a byl jsem s ní naprosto spokojen. Mazání jsem předělal na olejové a chodila luxusně.

      0 0
    • Hef  

      http://www.kupkolo.cz/…lite_z93894/

      Raidona se mel a je to shit tuha strasne . Urcite bych sel na vyssi radu

      0 0
      • MichalZL  

        Tak tuhá je snad podle toho, jak si ji nastavíš, ne?

        0 0
        • Hef  

          Vim ze sem s tim tehdy delal vsecko mozne a vubev to nepomoholo za me raidon nic moc. Rozhodne bych se mrkal po bazarech nova vidla na stare kolo nema vyznam. Jen muj nazor…

          0 0
          • Singlespeed  

            A tos měl aktuální model Raidona nebo nějaký starý, který s tím dnešním nemá nic kromě jména společného?

            0 0
            • Hef  

              myslim že to je 2013, jako už to nejezdím… leži to v garáži .. :-)

              0 0
    • Pepe72  

      Mnel jsem suntur xcr a vymenil za roksok xc 30 cena 4500; Nevim jestli je vhodna pro tebe ale ja jsem max spokojeny. Mam ji nafoukanou na max a odskok taky. Jezdim v lese a ze schodu.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.