Karbonový gravel rám z číny 2024

46 nepřečtených
  • *J1

    Ahoj, uvažuji nad karbonovým gravel rámem z číny v setu rám+vidlice. Nepodařilo se mi v historii najít nic aktuálního, pokud jsem jelito a něco přehlédl, toto vlákno smažu.

    Hlavní dotaz, jaký rám/značka z číny je ověřený a funkční, je tady někdo kdo by mohl poradit a předat reference? Bylo by fajn kdyby rám měl uchycení na nosič (výpravy), uchycení pro smyk pro sadu 2×10 GRX, osa 12×142, kotoučovky, a to hlavní – spolehlivost a odolnost.

    Vize je, že bych z gravela Maxbike Onyx z profilu, přeházel díly na rám z číny. Původně jsem uvažoval nad Canyonem Grail, ale k dnešku už vyjde na min 70 tisíc.

    děkuju za veškeré ínformace, rady a reference.

    0 0
    • gersa  

      Nevím jak je na to aktuálně ICAN s úchyty, ale požadavky na prověření a kvalitu splňuje

      Kontaktuj uživatele Tomaschek

      0 0
    • gerrard  

      Tak si na začátek hlavně stanov kolik na to máš peněz. Doba výhodně levných rámů z Číny už je asi za námi. Koupit rám za 700 – 1000 USD a pak ho ještě tady proclít už není takové terno.

      Edit:tak BXT je aktuálně levnější

      https://vi.aliexpress.com/…2346065.html?…

      0 0
      • *J1  

        Tak počítám +/- kolem 22 tisíc za za ramovou sadu s vidlicí.

        Původní plán byl prodat prodat Maxbike Onyx za cca 20 tisíc, a pořidit graila za 70 tisíc, ale grail by byl vlastně podobně osazený jako ten maxbike a měl by navíc jen karbonovy rám a trochu lepší kola.

        Hlavní motivací je jen ten karbonový rám, takže si myslím, že v tomto případě to davá smysl. Cenová úspora z mého pohledu taky.

        0 0
        • Tatut  

          vše prodat a koupit komplet nové kolo?

          jak psali výš… „značková“ čína je za 20t… to není vůbec levné a než riskovat pochybný nákup fejkového rámu asi bych vzal normálně gravel sava z ALzy…

          0 0
        • gerrard  

          To se asi bez problémů vlezeš. Já mám doma rámů z Číny několik a já mám tu hranici co jsem ochotný dát za čínský rám někde jinde.

          1 0
          • *J1  

            Trošku jsem ten rozpočet nastřelil, ať padají i dražší možnosti. Každopádně těch cca 15 tisíc mi přijde jako zajímavá cena. Díky za příspěvek:)!

            0 0
        • tomaschek  

          Dá se od 600–700 USD se vším, tedy včetně cla a DPH. Mrkni na icanbikes.com (obchodní web) a icancycling.com (eshop pro koncové odběratele).

          Graro neumím, to není open form rám, prodají jen koncákům za plnou eshopovou cenu.

          Zbytek rámů kromě Graro umím domluvit přes EIE carbon za lepší cenu. Zaplatíš si sám paypalem.

          Když tak piš do SZ.

          2 0
      • Vilém  

        Bral jsem, cca pred rokem, silnicni set Og-Evkin, neclilo se nic, cena byla lehce pod 12tKc. Kolo zatim jezdi a drzi pohromade.

        0 0
      • Polka  

        Není to pravda…ano, zdražilo se, ale nic strašnýho se nekoná. Rámy seženeš klidně 8–15tis. i s proclením, který nemusíš řešit a doručením až domů přes DPD. Naposled jsem bral mtb rám za 8,5tis.

        Čajna gravel mám taky v plánu a zatím zde mám tyto tipy, ale záleží na požadavcích na geo, úchyty, střed, průchodnost apod:

        https://www.aliexpress.com/…8741697.html

        https://www.aliexpress.com/…2207895.html

        https://www.aliexpress.com/…7226677.html

        https://www.aliexpress.com/…9709111.html

        https://www.aliexpress.com/…3065067.html

        https://www.aliexpress.com/…2346065.html

        1 0
        • LM  

          Já teď bral ten třetí odspoda ale přímo z e-shopu výrobce.

          • Se Seller's Shipping Method to dorazilo bez CLA za necelé tři týdny.
          • Bral jsem komplet rámovou sadu včetně řidítek s integrovaným představcem. Konečná cena včetně dopravy 14242 Kč.
          • Na první pohled to vypadá dobře ale pro sestavení mi ještě chybí pár drobností (klíč na střed, bowdeny, lanka, řetěz).
          0 0
          • TK75  

            Vypadá jak Wilier Triestina Jena

            1 0
            • LM  

              Ten vypadá hodně podobně včetně GEO ale u toho z Ali jsou jinak nějaké „detaily“:

              • jiné uchycení na přesmyk
              • pouze vnitřní vedení hlávkem (žádné díry v rámu)
              • jinak řešený vršek sedlové trubky + přímý zámek místo objímky
              0 0
          • Polka  

            Mně se u tohoto nelíbí napojení horních šavlí, nabouraná horní trubka a krátká sedlová v XL, jinak proč ne.

            0 0
          • gerrard  

            Jak ten rám prosím vypadá? Kvalita laku, kvalita karbonu vevnitř rámu, nějaké zjevné vady a problémové detaily? Dík

            0 0
        • gerrard  

          No šak sem se opravil, že už jsou zase i kolem 500 USD + u většiny připočti dopravu. Poslední dva rámy jsem bral v modu, že dostaneš na Ali slevu na proclení a pak si clíš sám. Časy, kdy jsem bral kompletní silniční rámovku za 300USD už prostě nějsou.

          0 0
      • Filippo  

        To BXT vypadá dost dobře. 10700 Kč za černou a 12100 Kč za barvu je super.

        Za 3300 Kč je Sellers Shipping Method, což je vč. procelní. Takže i pod 15k se dá vlézt.

        1 0
      • Pepe72  

        jde to i bez cla !

        1 2
    • MTesil  

      https://bike-forum.cz/…035-pomeranc

      Odkaz je v diskuzi. Jde zvolit doprava, kdy clo a DPH zařídí prodejce.

      S koupí doporučuji počkat až bude nějaká akce, lze tak ušetřit kolem 100 USD.

      0 0
    • *J1  

      Všem děkuji, za příspěvky! Mám materiál k přemýšlení :).

      1 0
    • Libor37  

      Ahoj,možná tady a jinde uslyšíš jaká je Sava hrozná..... ale za 30 t. a v nějaké akcí i levněji gravel na kotoučích a s pevnou osou? Úchyty na nosič a blatníky samozřejmě. Sám mám dvě Savy mimo jiná karbonová kola, mám srovnání a najedu konkrétně na gruzz.0.4 několik tis.ročně. Tak nevěř některým rádoby pisálkům a klidně o ní uvažuj. Zrovna tento gravel se dle mého názoru Savě povedl, dokáže i pěkně uhánět. Sám jsem koupil na Alze, trochu seřídil a drobnosti dodělal pro sebe, sedlo, pedály…

      0 5
      • gersa  

        Rekl bych, ze zrovna Sava tu ma povest jako kolo se super parametrem cena/vykon

        0 0
    • pTT  

      Ahoj, ja si vloni v zime stavel toto kolo…Ramova sada z CWind bike store. Dokazali to poslat dokonce bez dane. Uchyty ma, ale nevyuzivam, razeni 2×12. Jsem s nim spokojen.

      3 0
    • Qeex  

      Poptával jsem rám u Carbonda.com (měl by to být výrobce pro Ican, OnOne, Vitus, Obed, Kross… no našel jsem ten rám 696) asi u 10 značek )

      Tady je info z podzimu:

      1)For the gravel CFR696 –61-BSA68 bike frame set ,the price details as bellow :

      480USD for frame,fork,seatpost and clamp with standard matte finish (the same as website)

      12USD for headset

      26USD for F&R axles(12100/12­142)

      free for derailleur hanger

      2)For the gravel CFR707 -XXL-BSA68 bike frameset has two options ,the price details as bellow:

      Integrated cable routing version:650USD/set, included frame,fork,se­atpost,integra­ted stem handlebar CGB02 with standard matte finish

      Normal routing version:495USD/set, included frame,fork,seatpost and clamp

      other parts cost :

      15USD for headset

      26USD for F&R axles

      free for derailleur hanger

      3)shipping cost (one bike frameset ) :

      195USD for shipping cost ,tax free shipping ,shipping time is about 15–35 days

      4)Any colors we can do,usually we paint the frame base on RAL color system,link:https://www.ralcolor.com/

      Also we have some other colors please see attachment colors sheet.

      Usually the paint cost 70–150USD,the details base on your design, some special requirements or colors will have additional charge.

      If you have a favorite custom painting, please provide me with the color number,Thank you .

      2 0
    • juricmir  

      Mrkni teďka na e-shop biketone.cz Maji za zajímavý peníz jak gravel rám, tak i cx (vejde se pláště 40mm šířky). Možná lepší, než kupovat Číňana přes Alík a řešit clo.

      1 1
      • Polka  

        Co máte furt s tím clem? Vždyť to za tebe řeší prodejce pomocí „Seller's shipping method“ a vychází to líp i cenově.

        6 0
        • Pepe72  

          To by mně zajímalo. Vozím z Číny věci a clo s dph mi vychází 40% z ceny.

          0 0
          • LM  

            Pokud prodejce nabízí „Seller's shipping method“, která je dražší a rychlejší než normální shipping (přivezlo to DPD), tak jsem CLO neplatil. Kupodivu jsem neplatil ani DPH, kterou mi v Ali odečetli při vybrání té "Seller's shipping method“ a tady to po mě (zatím?) nikdo nechtěl. Týpek jen dovezl krabici a nic nechtěl :-)

            3 0
            • Pepe72  

              Ok, a dostals papí o proclení ? Tj. DPH a CLO ?

              0 0
              • LM  

                Ne, dostal jsem jenom krabici s pěkně zabalenou rámovou sadou :-)

                1 0
              • Hnoj  

                Tyhle sellers shipping jsou v režimu DDP (neplest s DPD). Takže clo bylo určitě nějak zaplaceno, DPH si nejsem jistý.

                Stejně posílá rafky nextie a předpokládám, že třeba i EIE.

                Je tu někdo, kdo se v těchto celních věcech vyzná? Samotného by mě to zajímalo.

                0 0
                • Pepe72  

                  Já, teda jako podnikatel si to nechávám posílat jenom UPS, tj. ,,door to door,, Z Číny až ke mně jenom UPS a oni mi to proclí a zdaní s papírem do vyučtování. Jinak je to pro mně risk, sice neplatím, ale nevím kdo mi zazvoní u dveří. Bohužel daní mi vše 37%

                  0 2
                • gemini  

                  DDP je dodací podmínka, kdy náklady na přepravu jsou hrazeny odesílatelem a nezapočítají se do hodnoty k výpočtu cla ( u EXW je plátce příjemce a clo počítá z hodnoty navýšeném o dopravu ) – nemá to úplně nic společného s tím, jestli platíš clo a DPH.

                  1 0
                  • Hnoj  

                    Super. Díky za vysvětlení.

                    Víš tedy proč chodí třeba nextie a další věci bez DPH?

                    0 0
                    • gemini  

                      Myslím si, že výrobci z Číny přeposílají zboží do v EU založených dceřiných firem ( mají evropské daňové číslo ) a z nich k tobě už příjde zboží, které je v té dceři celně odbavený. Popravdě, je to jen domněnka, ale po konzultaci s kolegyní z celní deklarace moc jiných možností není…

                      1 1
                      • gemini  

                        Ještě dodám, že ( dle ní ) není žádný oficiální status předplaceného DPH a cla odesílatelem a i to nasvědčuje, že si „předplacením cla“ spíš platíš službu „poevropštění“ původu zboží – proto po tobě dodatečně nikdo nic nechce platit. Ale jak říkám, jsou to jen spekulace kolegyně, která se clem zabývá bezmála 30 let…

                        0 0
                        • Tatut  

                          nedotuje to CLO a DPH těm číňanům pak i vláda?

                          nebo oni to dceřiné společnosti v Evropě prodají za 1 dolar a z toho pak platí nízké DPH?

                          0 1
                        • filipes  

                          Tak při nákupech na Aliexpressu normálně připočítávají DPH, takže Číňan umi DPH spočítat, odvést CR a zásilku označit, že DPH bylo odvedeno a Česká pošta pak už nich nechce. Takže něco takovéh zjevně existuje.

                          Otázka jak to dělají menší, ale stále reletivně velkých prodejců jako Nextie, Carbonda, Ican – v komunikaci to nazývaji tax-prepay shipping. Je výrazně dražší, než jednoduchý shipping stejným dopravcem a většinou vychází jako 25% originální čásky.

                          0 0
                    • Charlie_R  

                      Pozor. Za Nextie jsem připlácel něco okolo 90USD za proclení předem. Ráfky stály asi 10k. Je to asi 3 roky zpět.

                      0 0
          • matbiker  

            Jako obchodník, nebo koncový odběratel?

            0 0
    • VlastaCapku  

      Nemáte někdo zkušenost s titanovou Čínou? Našel jsem tohle a celkem mi to leží v hlavě :D

      https://www.pytitans.com/index.php?…

      https://de.aliexpress.com/…0332387.html?…

      0 0
    • Hator  

      Koukni na tuto stranku

      https://www.lightcarbon.com/…ar_p170.html

      Na jednom jsem jezdil je to tuhej a lehkek ram. Momentalne mam objednanej druhej.

      Cena za celej set je cca 650 USD i s postovnym.

      0 0
    • Hator  

      Totok je prvni verze, tak jak je na fotkach ma 8kg, ja ted vzal s vlastnim logem i vybranou barvou. Tj + dalsich 150 USD

      3 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.