• Ratlik

    Zdravím, jdu zde s prosbou o pomoc. Loni v dubnu jsem koupil SUPa XP939. Po cca 250km jsem udělal garanční prohlídku. Bohužel časem začalo klepání, bouchání, přičemž se myslelo, že to jde od středu, který byl časem vyčistěn a promazán. Chvíli byl klid a pak zase vše od znova. Tohle se opakovalo celkem 2×. Za sezónu 2023 jsem najel 1100km a v únoru 2024 dal kolo na předsezónní servis, kde jsem zmínil tohle klepání – byla utažena kazeta, pedály, kliky, náboj, vycentrované zadní kolo a dán nový řetěz.

    Ujel jsem od května zatím pouze 300km, ale kolo je opět v servisu, jelikož jezdit se na tom opravdu nedá. Bohužel se mi dnes ze servisu ozvali s tím, že si s tím neví rady, takže zvažuji reklamaci celého kola, pokud mi zde neporadíte nějaký tip, který by to vyřešil.

    Závada se projevuje např. až po ujetí prvních 15km, pak např. do dalších 10km je klid a na posledních 5km do zase bouchá/klepe. Zvláštní je, že když jedu a začne to bouchat/klepat, stačí sundat ruku, ať už pravou či levou, z řidítka a bouchání přestane.

    Video jsem nahrál na YT. Je tam lehce delší začátek, ale pak to bouchání jde krásně slyšet.

    https://youtube.com/…/OR-aapdvBu0?…-

    0 0
    • Kouba_2005  

      Doporučuji zkrátit vyjížďky na 15km a budeš mít klid :-)

      0 0
    • Jáchym 1  

      Myslíš to cvakání?Boucháním bych to nenazýval.

      Klasika-patka,sedlovka v rámu,zámek sedlovka,převod­ník.To někdo kontroloval?

      1 0
      • Ratlik  

        Já, co se týče servisu kola, myslím tím střed, přehazovačka apod. komponenty, jsem laik, proto jaem to dal do servisu, kde předpokládám, že tohle zkontrolují/zkon­trolovali.

        Pokud je to v cyklo servisech stejné jako v autobranži, kde se pohybuji, je pravda, že jsem dosti naivní.

        0 0
    • Daf  

      Mě takhle klapal zip od dresu o přezku na helmě ;)

      2 0
      • Ratlik  

        Dělá to i tehdy, když jedu bez helmy jen v triku a kraťasech. Ale byla by to fajn “závada”.

        0 1
        • Daf  

          Zkusil bych se ještě podívat na hlavové složení jestli není poskládáno nasucho. Můžou cvakat i povolená řídítka nebo koncovky bowdenů v rámu.

          0 0
          • Tomcat  

            …Jede to v rytmu klik…

            1 0
            • Daf  

              No skoro všechny nepříjemné zvuky na kole jsou v rytmu šlapání :) Může to být kdekoliv. Taky ale píše, že když sundá ruce z řídítek, tak to přestane.

              0 0
              • Tomcat  

                jenže když má ruce na řifítkách a nešlape tak to taky nebouchá aspoň podle toho videa.

                0 0
    • nenimito  

      Jede to v rytmu klik… pressfit, pedály, uchycení čepu zadní kyvky dole do sedlové trubky, ale klidně i sedlové lyžiny zasunutý v plastu sedla

      0 0
    • gerrard  

      Zkontroluj jak je utazeny vyplet. Mne tak cvakal jeden povoleny drat.

      0 0
    • tomvv  

      Nemáš někde prasklý rám?

      0 0
      • Ratlik  

        Kolo bylo kupováno jako nové a nikdy jsem s ním nespadl, takže tohle bych vyloučil.

        0 0
    • Tomkac  

      U mě to byla patka…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.