• Lišák

    Minulý týden jsme se synem jezdili v Beskydech a po trajlech v NMnM. Rovinek moc nebylo, sjezdy dobrý. Problém byly výjezdy. Kliky 145mm, placka 40z, kola 20", kazeta 11–32.

    Pátral jsem po netu po nějakých klikách 145mm, ale vypadnuly mi jen nějaké BMX pětipacky s plackou 38z za cca 1800Kč. To se mně fakt do kola, které bude mít max ještě příští sezonu vrážet nechce a navíc nevím, zda-li by se na ty placky dal dát převodník 32z.

    Takže dotaz: Dělají se takto dlouhé kliky se standardní MTB roztečí? Pokud by byly s 3plackou, tak bych velkou sundal, namontoval smyk a levé řazení a hurá do hor. Takto je to fakt pro kluka trápení.

    Případně ví někdo, kde by mi zaříznuli staré Alivio kliky a vyřezali závit (nebo vyvrtali díru a vyvložkovali opravným závitem)? Pokud možno za rozumnou cenu.

    Díky za jakékoliv jnfo

    L.

    0 0
    • worlusho  

      A 150mm už by bylo moc?

      0 0
    • Neunzikger  

      Na 20“ dětské kolo tzn. pro dítě cca do 135 cm mi přijdou 145 mm kliky nadsazené. Jednoduché i ekonomické řešení je pořídit 140/36 http://www.google.cz/… .

      0 0
      • Lišák  

        A nebude na tom stejně, když sice ubudou 4 zuby, ale zároveň se o 5mm zkrátí páka? Na těch 145mm neměl problém ani vloni. Letos má okolo 125cm.

        0 0
      • Lišák  

        Navíc-ty Force 140/36 jsou na široký řetěz.

        0 0
        • Patar  

          Samé špatné informace. Kolo jsem Ti osadil klikami 140mm/ 40T. V této délce máme také kliky od stejného výrobce 140mm/26T. Kliky „FORCE“ nejsou od jiného výrobce , než je opět PROWELL, jsou jen opatřeny dvojitým krytem řetězu. Logo " FORCE" je tam umístěno dodatečně.Vnitřní kryt na těchto klkách z důvodu řetězové linky demontujeme. Ozubení není pro řetěz 1/8", ale pro 3/32", t.j. i pro index 8 speed. Zkracování jakýchkoliv klik provádíme bez problému cca 45 let.Stačí zvednout telefon.

          L.Pátík

          0 0
          • Patar  

            Oprava v druhém řádku: správně 140mm/36T.

            0 0
          • Lišák  

            Super! Díky za info. Ty kliky na Tomově kole jsem měřil a naměřil 145. Jsem se asi seknul. Domluvíme se.

            L.

            0 0
          • Lišák  

            P.S. To o širokém řetězu jsem našel zde.

            Píšou tam 1–4kolo.

            0 0
            • Patar  

              Zmátlo tě slovo ŠIROKÝ. Tím nebylo myšleno řetěz pro Torpedo až 3– kolečko s distancemi 4 mm pro pastorky.Jinak šířek řetězů znám 11 druhů pro jízdní kola.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.