Kliky Sunrace FCM914 nebo Force NINE 3.2

8 nepřečtených
  • RichP

    Potřebuju vyměnit kliky na starém kole namísto současných Suntour CR310 a rozhoduju se mezi těmito dvěma:

    Střed je čtyřhran. Kliky jdou na 3×9 (kazeta bude CS-HG400 11–32)

    0 0
    • Singlespeed  

      Vozím na bajku ty Sunrace. Nemám s nimi žádné problémy. Jen je třeba trochu poladit délku osy. Doporučovaná 122 mm se mi zdála moc dlouhá, tak jsem dal 117 mm.

      0 0
        Výběr z produktů
        Přejít do shopu (Komponenty)
      • RichP  

        Hmm, jsem si možná trochu naivně myslel, že použiju původní střed, což nejspíš není úplně jisté, jak to tak čtu…

        0 0
        • Singlespeed  

          Oficiálně jsou jak Force tak Sunrace pro 122 mm střed. Pokud ho na kole máš, můžeš to vyzkoušet.

          0 0
          • RichP  

            Zkusím zjistit co tam je teď. Přinejhorším pořídím i střed, akorát je pak otázka, jestli se v tom případě omezovat klikama na čtyrhran nebo pořídit rovnou něco jiného…

            0 0
    • RichP  

      Tak už mám ty Sunrace doma. Za tu cenu (699) nevypadají zatím špatně, uvidíme, co vydrží. Výhodou je, že mají měnitelné převodníky.

      Budu k nim muset ale koupit nový střed. Doporučená osa je 122mm. Držet se toho a objednat 122 nebo jak poznám/změřím v domácích podmínkách, jaká délka bude nejvhodnější?

      0 0
      • Singlespeed  

        Nejvhodnější délka středu jde stanovit pouze zkusmo. Takže nejdříve změř a vyzkoušej ten střed, který máš po starých klikách. Podle toho spoustu věcí poznáš. Pokud nic nepoznáš, kup doporučovaných 122 mm.

        0 0
        • RichP  

          Ok, díky moc. Současná osa je na ty kliky moc krátká, ale nevím přesně, co za střed tam teď je (neměl jsem to venku a nemám doma šupleru). Zkusím to asi o víkendu rozhodit nebo prostě rovnou koupím těch 122 

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.