• O.B.I.

    Tak kdo z vás se kouknul na stránky časopisu VELO?Je tam anketa na zvolení KOLA ROKU 2008 v 5 kate­goriích.Mě osobně se líbí z celodpružených kol zn.KTM!Je to NÁDHERA!Ale je to těžký vybrat,konkurence je velká,tak se mrkněte a napiště vaší favoritní značku kola,díky!www­.ivelo.cz

    0 0
    • MlokCZ  

      Není z čeho vybírat. U fullu tam z těch zajímavých není téměř nic v nominacích.

      0 0
      • fluider  

        Presne tak!

        0 0
      • karliner  

        Fakt je, že třeba na RB Revoluzzeru se světově patentovanou převodovkou v rámu mezi fully není pro borce Tvého formátu v podstatě téměř nic zajímavého… :-P

        0 0
        • fluider  

          S Mlokem sme na to reagovali vtedy, keď celý zoznam kandidátov ešte nebol na ivelo.cz, ale len zopár bolo uvedených vo VELE 12/2007. RB Revoluzzer samozrejme je zaujímavý bike, aj zopár iných spomedzi fullov, ale väčšinu by som tam teda rozhodne nezaradil napr. Author A-Ray, Ellsworth Epiphany, FELT, FRM, KONA HeiHei, KTM, PELLS, RM Element (pretože RM predstavilo ďaleko zaujímavejší model) a SP Epic.

          0 0
        • MlokCZ  

          Copak, kdyby v tom seznamu nebylo RB, tak bys na mě ani nezareagoval?

          Stejně sem psal skoro nic a za tím si stojím. 3/4 těch bych z nominace vyházel, jsou to po funční stránce průměrná kola (možná pár kousků dokonce podprůměrná kola). A přitom ze špičkově fungujích zadních staveb se tam skoro žádné kolo nedostalo (až na prá vyjímek). U nominovaného kola bych tak trošku očekával, že špičková funkce (vysoko nad průměrem) bude samozřejměstí a ještě k tomu bude třeba něco navíc.

          Hodnotím z čistě subjektivního pohledu jako asi každý. RB Revoluzzer je možná něco nového, naprosto netuším jak to kolo chodí a ani jaká je ta převodovka. Tohle je kategorie kol, která jdou už mimo mě. A představ si, dokonce mi to RB ani v těch nominacích nevadí, je to aspoň něco výrazně jiného a nového po konstrukční stránce.

          0 0
          • karliner  

            Poslouchej, já se v tom tak moc nevrtám, tudíž nevím které špičkově fungující zadní stavby tam chybí navíc i na ty nejšpičkověji fungující budou mít natuty své odpůrce… Ale co člověk – to trochu jinej názor a to je dobře.

            0 0
            • MlokCZ  

              Proč tam spousta výborných kol chybí a jsou tam ty co tam jsou, tak tady souhlasím plně s tím co jsi psal níže: „těžko hledat jiné vysvětlení, proč tam není žádnej Scott, zato třeba Author, leader Fox, Rock Machine nebo Merida, kteří inzerují v každém čísle straší v každé kategorii“

              S odpůrci a zastánci konkrétních kol, to je jasné a nic proti tomu nemám. Ono nejlepší zadní stavba ani neexistuje, každý systém má nějaké + a nějaké minus. Také bych kandidáty vybíral ve všech systémech (a nejen těch, co třeba preferuju já podle mojich specifických subjektivních požadavků, které jsou od spousty lidí úplně odlišné), ale vybíral u konkrétního systému ta nejlepší provedení a nejlepší kola.

              Ale to co tam oni vybrali, to je prostě už příliš.

              Mě je to naštěstí úplně jedno, které kolo vyhraje je mi fuk. Kdyby tady někdo nedal ten thread z odkazem, tak ani nevim, že se nějaké kolo roku 2008 vybírá.

              0 0
              • MlokCZ  

                A i různé provedení jednoho systému může být pro někoho lepší a pro někoho horší (např. rozdílná progresivita trošku jiným přepákováním, přitom obě kola mohou být špičková).

                0 0
      • kudlanka32  

        no asi ma pravdu, neb nemaj tam ani jednoho yetiho…jsou to teplousi.....a dvojity nebot z moji IP adresy uz bylo hlasvano, takze abych kvuli nejakymu velu bez yetiho hledal nejakou wireless sit…ani nahodou

        0 0
    • Burton2  

      celoodpruzene: GARY FISHER HiFi Pro Carbon – se mi libi…

      Ale chtelo by tam dat i CANYON :-( :( Jinak vetsina tech celoodpruzenych ma 100mm takze se mi nezamlouva ani jeden…

      Kdyby tam byl CANYON AM xx Tak bych hlasoval pro nej.. :)

      0 0
      • cabbage  

        pro canyon bych nehlasoval, leda že by volili poměr cena/výkon roku;-)

        0 0
    • cabbage  

      safra, Epiphany nebo Nomad.. těžká volba..

      0 0
    • Fenous  

      Netusite nekdo, co panum z Vela udelal SCOTT, ze jejich kolo neni nominovano ani v jedne kategorii?

      0 0
      • McBlacky  

        málo platíš – málo jsi vidět :)

        0 0
        • Fenous  

          O.K., v tom pripade nehlasuji.

          0 0
        • karliner  

          Tonda S. je děsnej škudlil a pořád si myslí, že značka Scott se prodává sama…

          0 0
          • Fenous  

            Takze anketa ve Velu o kolo roku je o tom, kolik kdo pritlaci na reklame, uz chapu.

            0 0
            • karliner  

              těžko hledat jiné vysvětlení, proč tam není žádnej Scott, zato třeba Author, leader Fox, Rock Machine nebo Merida, kteří inzerují v každém čísle straší v každé kategorii

              0 0
              • Fenous  

                Pak se nabizi otazka, jestli jsou soudruzi z redakce Vela spis bikeri, jak se vsude radi prezentuji, nebo prachobycejni kseftari…

                0 0
                • kudlanka32  

                  to nejsou bikeri to jsou zurnalisti…pre­devsim vydavaj casopis…

                  0 0
                  • Fenous  

                    OK, prece nejsem tak naivni, abych si myslel, ze zurnalista ma bejt predevsim nestrannej, tady vic nez kde jinde plati pravidlo, ze ruka ruku myje.

                    0 0
                • karliner  

                  Tak určitě bikeři jsou, o tom žádná, ale v první řadě jde o kšeft, ten náš malej reklamní trh jim nedovolí nějakou velkou nezávislost, protože když naserou hlavní hráče na reklamním trhu, tak ten svůj časák budou muset hodně omezit nebo dokonce zavřít… I tento fakt je (dle mého) hlavní důvod, že v testech vychází vždy většina kol dobře anebo ještě lépe, ale nikde se nedopátráš obvyklého (v německých, anglických nebo amerických časopisech) hodnocení „vítěz testu“, „doporučení k nákupu“ atd., což by asi většina čtenářů uvítala, že… Protože pak by to dopadlo asi podobně, jako ve Světu motorů, kde každý test vyhraje auto z VW Group, protože jejich konkurenti mají sice silnější motor, nižší spotřeu, lepší design a jsou obvykle levnější, ale ta škodověnka má přece obrovskej kufr a spoustu odkládacíh prostor v interiéru, že… :-)))

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Německé časopisy si někdy dovolí ohodnonit některé kolo nebo přinejmenším některé konkrétní věci na něm jako špatné. Ono taky když dost částí hodnocení je na základě měření, tak to ani zaobalit, že je vlastně každé dobré nemohou. A to se mi na nich líbí.

                    Samozřejmě i tam je občas znát lehké nadržování některým (zvláště německým) značkám, ale není to nijak hrozné.

                    0 0
                  • Fenous  

                    Tak jsem napsal mail samemu sefredaktorovi, na odpoved jsem docela zvedavy.

                    0 0
                    • Fenous  

                      Dnes prisla odpoved od sefredaktora, dovozce nemel zajem na zarazeni do ankety, takze chyba bude nekde jinde. Timto beru zpet vse, co jsem zde napsal na adresu redakce Vela. Holt jsem si koupil kolo od dovozce, ktery si mysli, ze je neco extra, a nepotrebuje propagaci a zpetnou vazbu od zakazniku, coz by se mu mohlo krute vymsit.

                      0 0
                      • kubad  

                        dovozce neměl zájem :-) nezaplatil aby tam kolo bylo měla znít celá odpověď

                        0 0
        • kycis  

          Ono kdyz se podivas treba na anketu o Auto roku, taky tam neni vzdy to nejlepsi co trh nabizi, a obcas kroutim hlavou jaka „auta“ se o titul snazi. Proste je do te ankety nekdo musi prihlasit. No a dneska nic neni zadarmo, ona propagace samotne ankety taky nebyla gratis, tak je logicke ze poradatel pozaduje nejake „startovne“, vzdyt pro vyrobce/dovozce je to o tom byt zas o trosku vic videt. Otazka je jak vysoke ono startovne je, pokud by si ho mohlo dovolit jen par firem, tak takova anketa samo ztraci smysl, ale vzheldem k tomu ze je tam i napr. znacka Kensel nebo jak se to pise, tak to zas tak horke nebude, a jde spis o lenost dovozcu se v necem angazovat, nebo proste je jejich priorita jinde nez mit ve sve staji Kolo roku.

          0 0
      • Karlos009  

        Jak to že tam není žádný SCOTT, na titulce máš ve sloupci „MTB celoodpružená“ hned pod nadpisem obrázek Ramsona, tak si nestěžuj.:-)

        0 0
    • Hejdik  

      No jako HT jsem označil GT zaskar,na zbytek jsem jaksi neměl moc čas.

      0 0
    • dodo  

      u techu fullu je to hooodne tezky:) Nomad, KTM, FRM a Ells… sakra sakra:D

      0 0
    • palkac  

      FRM je nějaký divný- zadní dvih 165, přední 110.. asi někde chyba.. jinak je nádherný.. jinak asi nomad… nebo merida 69, ale ta tam není i když to je taky kolo na příští rok..

      0 0
    • prvniodkonce  

      He, ta fotka toho apache manitou je libová :-D koloroku-08.ivelo.cz/?ko­lo=apache-manitou

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Jednoznačně Pinarello Prince, nic není lepšího … :D

      0 0
    • Bajker16  

      Epic is the best O:-)

      0 0
    • klinec  

      Ducati forever.........

      0 0
    • goofy  

      No ten kdo to nominoval si asi notne slehnul. Z tehle snad jedine Nomad

      0 0
    • MITY  

      HT: Bianchi FULL: EPIC a zbytek sem tam nastřílel…

      0 0
    • petrun  

      Zastoupení výrobců je sice podivné ale všichni moji tajní favoriti zastoupeni byli : GARY FISHER SuperFly 29, SPECIALIZED Epic, DE ROSA Idol

      0 0
    • tomfree  

      čistě za design FOCUS First Extreme,prostě je nejhezčí

      0 0
    • Twister  

      Jsem to tam tak nastřílel podle prvního dojmu, asi hrálo roli i vlastenecký cítění. :) Duratec Canner, RB Revoluzer, Superior Darkface.

      0 0
    • game_over  

      jsem hlasoval pro GT :)

      0 0
    • grafik  

      nakokot ankety, za chvili budou vyhlasovat i slapku roku …

      0 0
    • brantec  

      Super je BIANCHI Junior 24" :-)

      0 0
    • popik  

      Tak nevím kam ten design spěje, ale když se dívám na ty silničky tak si připadám u kolotočů (dvacet nápisů na ráfku, pět na rámu, na klikách! vidlici? – to už je fakt trochu moc – a hlavně – velikost loga značku nedělá!!!

      0 0
    • steepe  

      já si osobně myslím, že jejlepší kolo je to které si člověk sám postaví… ;-) nění na něm pak na co nadávat, když si to vybral sám :-))

      0 0
    • Nikolka  

      HT – Bianchi, Corratec, Rocky Mountain, Giant a GT – těžko vybrat, každé z nich má něco do sebe. Ale nejvíc je asi ten Rocky Mountain a pak Bianchi… Silnice – tak tady asi jednoznačně De Rosa :)

      0 0
    • fireball  

      Kolo (lyže, brusle…) roku mají přece jen v Hervisu! :-) Aspoň to tvrdí na plakátech…

      0 0
    • Páník  

      tak teprv ted jsem videl jak to dopadlo a je mi blbe…nehlede na to, ze nebylo z ceho vybirat:(. Ja bych to videl takhle: www.panikuvblog.estranky.cz/…op-star-2008

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.