• Pikaču

    Ahoj. V hledání jsem toho moc nenašel ( obzvlášť když hledam v mobilu). Tak doufám ze nikoho s novým dotazem neurazim a ze nekdo poradi dobře:

    Chtěl bych v půlce března poprvé na Mallorcu ( ve třech lidech ) na 7–8 dnů na najizdeni kilometru. Celou dobu jsem myslel ze kola pujcime v mallorcacyclin­gcenter a ubytujeme se v tech jejich doporucenych hotelech s polopenzi. Letenky z Drážďan nebo Lipska dle jejich doporučení ( přílet kolem 14:00hod. A odlet večer abychom i ty dny vyuzili-od nedele do nedele cca.). Zjišťuji ze takove letenky jsou nejdražší.

    Půjčovné lepších kol taky neni nejlevnější tak co teď.

    Poprosil bych zkušenější co tam často jezdi o radu:

    • Brát svoje kolo? Na kolik vyjde letenka kola?
    • Ubytování?
    • Odlety z Lipska nebo Drážďan budou nejspis levnejsi nez Prahy. A které dny? Asi to posuneme klidne na vic dnu a treba odlet ctvrtek apod.
    • půjčovny?
    • transfer kol v krabici z letiště na mallorce?
    • v případě vlastnich kol lze nekde zaplatit asistenci kdyby neco někde?
    • Asi bude nejpohodlnejsi mallorcacyclin­gcenter ( pujcovna 2XL silnicka, transfer, ubytování, asistence) ale nejak mi prijde ze uz to neni tak levné jak jsem si myslel.

    Diky vsem za pripadne zkušenosti a nazory a sorry jeste jednou za noob dotazy.

    0 0
    • orm  

      Ahoj, odpovim na cast tvych dotazu podle sve zkusenosti.

      Kolo se vyplati brat, pokud tam jedes na dele nez tyden. 7 dni je hranicni. Pujceni kola na 6 dni mne stalo 125eur. Letenka na kolo je ± totozna.

      Ubytovani jsme resili pres ck sunbike. Maji nasmlouvany hotel kousek od letiste.

      Letame z Bratislavy. Zpatecni letenka kolem 100eur. Zalezi jak se povede.

      Na letisti je spousta taxiku s vozikem nebo dodavek. Pocitaji s odvozem kol. Je to celkem drahe, ale pokud vas jede vice, tak se to rozpocita. Krabici muzes dat i do autobusu.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • rdx  

      nacesty.cz .. uz asi 6×, a nemusis skoro resit zadnou z otazek. Cenove to o moc hur nevychazi.

      Svoje kolo se vyplati pokud ho beres na dyl, mas ho nejak spesl nastaveny, nebo se spesl vybavenim (wattak …). Z prahy momentalne kufr navic stoji 650,– za let (23kg)

      0 0
      • deh  

        Ahoj, mužete napsat přímo kolik to vyšlo celkem se vším s nacesty.cz a kolik někdo kdo jezdí že si zařizuje vše sám? pro porovnání díky.

        (Můžete napsat i s jinými co se tím zabývají pro porovnání..)

        0 0
        • rdx  

          loni jsem to tak nejak nahrubo pocital a usetril bych asi ± 2000,– pri stejne konfiguraci (13 noci, hotel snidane / vecere, ± stejna kategorie hotelu, kola vlastni).

          Nejvic se da usetrit na ubytku. Nejake AirBnb pri vice lidech bude urcite levnejsi. Nicmene ta uspora nam neprisla tolik zasadni oproti servisu ktery tam nacesty ma.

          Letenka z Nemecka taky sunda par korun. Driv se to vyplatilo. Ted, kdyz uz se leta z Prahy, tak asi jen pro lidi co to maji bliz k nemcum.

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • čel.A  

        +1. Byl jsem loni a byl jsem spokojený. Kola Meridy v carbonu a na 105. Hotel slušný.

        Příští rok jedeme znovu, kola prý novější modely a hotel je více na východě. Těším se.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Pikaču  

      Další noob dotaz.

      ČSA resp. SMARTWINGS maji v podminkach max 250 cm součet krabice všech 3 stran.

      Jsem na 252/253 cm. Mám to resit a vzít menší krabicí od MTB ( součet 240 cm) a sundavat i zadni kolo nebo nebudou koukat na ty 2–3 cm nad?

      0 0
      • rdx  

        neres, nikdo to nepremeruje. je to jedno letadlo, jedno odbaveni. vem to do ceho se ti vejde kolo

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Kacko  

        Neřeš. Jednou mi ČSA vzali kolo v krabici bez příplatku jako standard odbavené zavazadlo. Je to podle nálady lidí a pár cm nikdo řešit nebude.

        0 0
    • toperharley  

      Ahoj

      Byl jsem v květnu 2019 poprvé na Mallorce na cyklo dovolenou a mohu doporučit, sám seteď budu vracet. Co se týká tvých otázek:

      1. Odlety z Prahy se Smartwings jsou cenově o ničem, ale letos na jaře začne létat z Prahy i Ryanair, ceny se dají najít okolo 1000–1400 Kč. Ryanair beru jako MHD vzhledem k ceně. Já jsem s nimi letěl asi 15 eur za cestu z Berlína plus autobus asi za 400 Kč. Teď letím podruhé v neděli 12 ledna za 10 eur z Drážďan a vracím se v sobotu 18 ledna do Vídně za 12 eur. Autobus z Prahy do Drážďan na letiště je 500, vlak zpět z Vídně je za 470 Kč. Hodně záleží na tom jak moc jste jako skupina časově flexibilní a jestli máte možnost se vrátit na jiné letiště.
      2. Svoje kolo si na týden neberu, finančně se mi to nevyplatí. Ryanair chce za jednu cestu 60 eur, za převoz kola bych tak dal 3.000, plus počítám, že bych něco platil i za přepravu v autobusu a vlaku. Při dvoutýdenním pobytu bych si kolo asi přivezl. Zvaž ještě i starosti s převozem kola, jestli se ti chce tahat krabici nebo kufr s kolem. Pokud by jsi letěl s cestovkou jako zájezd tak třeba v Eximu mi řekli, že bych dal za přepravu 2.500,– Kč tam i zpět.
      3. Ubytování řeším přes booking. Týden v polopenzi ve slušném hotelu je okolo 8 až 10 tisíc za jednu osobu, pro dva to bývá tak o dva tisíce dražší. Samozřejmě dokážeš sehnat na týden ubytování i pod 5 tisíc, když se hodně uskromníš. Já bohužel nemám parťáka na cesty tak nesu náklady na pokoj sám, jestli se kolega konečně letos rozhoupe a na podzim se přidá tak konečně ušetřím. Před objednávkou hotelu jim ještě napíšu jestli můžu mít kolo na pokoji a v polovině případů to není problém, a když už jim to vadilo tak většina má kolárnu. Hodně hotelů má kolárny na bookingu ukázané rovnou ve fotkách
      0 0
      • toperharley  
        1. Půjčovna kola – Jsou tam snad na každém rohu. Když dáš do googlu „bike rental“ nebo do map-google, podle polohy hotelu, aby jsi si kolo půjčil co nejblíž hotelu tak sám uvidíš co najdeš. Na místě jsem jich viděl asi ještě třikrát tolik, než kolik jsem jich našel na googlu. Většina půjčoven chce při objednávce vědět hotel kde budeš ubytovaný.

        Já jsem měl objednávku třeba u: ciclosquintana­.com

        Přístup super, měl jsem půjčený karbonový Cannondale Synapse disk a za 7 dnů to stálo asi 3.000 Kč. Teď na leden jsem si zamluvil Meridu Ride Disc 5000 a za 5 dnů platím 100 eur.

        1. Transfer kola v krabici z letiště není problém. Na letišti šoupneš krabici do autobusu, jízdenka je 5 eur na trase z letiště. Linka A1 jede do centra, linka A2 na El Arenal. Pokud pojedeš z letiště na druhý konec ostrova, předpokládám, že ti to řidič strčí dolů do zavazadlového prostoru. Na letišti byla v květnu hromada turistů s vlastním kolem v kufru, počítají tam s pakama jako jsme my :-) .

        Ostatní jízdenky pak stojí pro tebe jako turistu 1,5 eur na každou cestu – myšleno v hlavním městě.

        Asistenci jsem neřešil, v případě nouze dotlačím na první zastávku autobusu a dojedu k hotelu, Díky široké síti různých půjčoven a servisů vyřešíš i různé problémy. Mě osobně nabídky cyklo cestovek nezaujali, cenově si myslím že jsem se dostal o 20 procent níže, s lepším kolem a navíc jsem byl sám na pokoji, s parťákem by byla cena ještě nižší díky rozdělení platby za pokoj.

        Trasy jsem si naklikal dopředu v mapy.cz, jezdil jsem s telefonem na jako s navigací s připojenou power-bankou.

        0 0
        • milan.v  

          Do kolárny bych svá kola nikdy nedal…

          0 0
          • ms82  

            Nevim, co mas za kolo, ale ver mi, ze tam nebudes mit nejlepsi ;-) V kolarne na vyse zminovanem hotelu od nacesty.cz bylo odhadem 200 kol.

            0 0
            • milan.v  

              No, o to ani tak nejde mít tam nejlepší kolo, takovou potřebu nemám, ale vůbec tam kolo za pár stovek tisíc nechávat…

              0 0
              • Infidel  

                Aha, takže ses vlastně chtěl jen pochlubit :-D

                0 0
                • milan.v  

                  A proč? Máš ten hloupý pocit? Já s tím nezačínal…

                  Říkám jen, že statisícová kola do kolárny prostě nepatří… A je jedno, jestli se jedná o má kola nebo kola někoho jiného…

                  Zeptej se Trepifajxla například, jestli by své kolo dal do kolárny…

                  A vzhledem k tomu, že to tu je o Mallorce, prosím, držme se tématu…

                  0 0
              • ms82  

                Nebudes-li mit nejdrazsi, nemusis se nejvic bat, zlodej vezme jine ;-) Stres nepomaha treninku, tak se tim skoda trapit.

                0 0
                • milan.v  

                  No tak určitě, proto nepojedu tam, kde nebudu moct mít kolo na pokoji…

                  0 0
                  • ELx  

                    Tvl a prášky už sis vzal?

                    0 0
                  • orm  

                    Takze do zadneho hotelu :-).

                    0 0
                    • milan.v  

                      Jsou hotely, které jsou cyklistům nakloněny, tzn. své (ne půjčené) kolo mám na pokoji.

                      Jak to je na Mallorce, nemohu posoudit, proto tu jsem, abych se dozvěděl více.

                      0 0
                      • orm  

                        Tak ja jsem zadny slusny hotel, ktery by ti dovolil vzit kolo na pokoj, zvlast kdyz bude spinave, nezazil. Nekde netoleruji ani chozeni v cyklobotech. Muzes prosim te napsat hotely, kde to dovolej? Pripadne i foto jak ho mas na pokoji. Osobne to neresim. Hotel je pojistenej. Kola tam davaji vsichni. Kdyz mas strach, tak si kolo zamknes poradnym zamkem. Zas takovy strach o nej mit nemuzes, kdyz ho davas do letadla :-). Byt tebou, tak misto hotelu bych hledal nejaky apartman. Je jich tam dost.

                        0 0
                        • Cryzyy  

                          v Sant Jordi jsem se s kolem na pokoj tahat musel, jenom nevím proč (kolárna nebyla, nebo byla plná ?), je to asi 12 let :o)

                          0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • DowJones  

          Jak řešíte parkování kola v hotelu? Do pokoje jasně, že se jim to nelíbí, tak vybíráte hotel, kde je kolárna nebo hotel poblíž půjčovny a pak si každé ráno zajdete pro kolo?

          0 0
          • ms82  

            Kolarna je soucasti hotelu, vetsinou tam zvladnes dojit/vratit se z ni na hotel i po tom delsim kole ;-)

            0 0
        • Kacko  

          Díky za tipy!

          Objednáno za začátek dubna:) Ryanair z Prahy + hotel s polopenzí(pro 1) dohromady za 10800,– na týden.

          0 0
    • deh  

      Teď si dělám souhrn kdybych jel na sebe a vyjde to teda o hodně levněji.

      1. Letenka Ryanair 15+15eur + zavazadlo 10kg 20+20 = 70e
      2. Ubytko nějaký apartmán mi stačí, nepotřebuji hotel a je jich hodně cca. 2–4 tisíce na os. ve dvou.
      3. Půjčení kola 3000 týden.

      Jsem na 7000kč na 8 dní + jídlo

      0 0
      • Pikaču  

        1. Prvni odlet s Rayanairem je 31.3. Coz je uz dost pozde na me.

        0 0
      • ms82  

        2–4 tisice na osobu za apartman za 8 dni? Hotel s polopenzi me prijde na 8.5 tisic. Rozdil je zhruba 210 euro nebo taky 27 euro na den. Pokud si budes varit sam a bude to bez masa, tak se do toho mozna vejdes. Ja si asi necham uvarit fakt dobre jidlo :-)

        0 0
    • Pikaču  

      Jak je to teda s pojištěním kola v případě ztráty/poskozeni leteckou společností?

      Aerolinka vyplatí max pouze 1200€ v případě ztráty.

      Lze tu castku navýšit na cenu kola? A kde? S letenkou nebo pojistovna?

      0 0
      • ms82  

        To jsem zjistoval, kdyz jsem letel poprve. Je to tristni. Aerolinky to kryji do vyse 1000 jednotek, coz je zhruba 1000 eur (nekde je to predepsane, presne si nepamatuji). U aerolinek bych s zadnym navysenim nepocital. Zarezervovat misto pro kolo u Air France mi trvalo 15 telefonickych hovoru, a to je rekneme bezne pozadovana vec, kdyz chces s kolem letet :D Pojistit to nejde ani vetsinou (nenasel jsem zadne) beznych cestovnich pojisteni, protoze pripojisteni zavazadel ma nizke limity, jeste nizsi limity na jednu vec, ale co je nejlepsi, nevztahuje se na veci v preprave leteckou spolecnosti (za to ruci jen ta letecka spolecnost). Da se vyuzit pojisteni primo kola, ktere je bud na cely rok nebo jen na tu dovolenou. Typicky je to spise na miru, a vyse castky je primo umerna cene kola. Ptal jsem se napriklad v ERV, kde pojisteni na miru delaji, ale kalkulace by jim trvala 14 dni (a to uz jsem byl pryc). Cena za pojisteni kola (okolo 75k) na rok je radove 1–2 tisice, ale co v tom bude (a jestli to tedy pokryje i cestovani), to uz je na konkretni pojisteni a podminky.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Kacko  

      Když si kolo půjčujete, berete si sebou své sedlo?

      0 0
      • toperharley  

        Já ano, mám vyzkoušené co mi vyhovuje. Minule jsem si bral i pedály, tentokrát si půjčím od nich.

        Akorát na kontrole v Berlíně na letišti minule ta paní dost koukala a porad mi na displeji ukazovala něco co se jí v batohu prý hooodne nelíbí. Když jsem podival a pak z batohu s úsměvem vytáhl pedály a sedlo tak jen zakroutila hlavou 

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Aussig  

      Já to teda nezařizuji, naše grupeto ale vozí kola trajektem. Je nás teda vždy kolem 20 aby to bylo výhodný. Obecně najít si partu máš nejlevnější.

      0 0
    • Bernycz  

      Jede teda někdo začátkem března ? Rád bych se k někomu přidal .. popř jedete přes nacesty.cz?

      0 0
    • toperharley  

      Po týdnu teď v lednu přidám pár postřehů:

      1. Počasí – u moře fouká chladnější vítr. Ve vnitrozemí je ale krásných 15 až 18 stupňů, skoro bezvětří. Rozhodně to je období, kdy je ostrov poloprázdný, při volbě málo frekventované trasy člověk jede úplně sám.
      2. Oblečení – Většina co jsem viděl jezdila v kraťasech s návleky na nohách, návleky na tretry měla tak třetina lidi. Většina dres s dlouhým rukávem, popř lehká bunda.
      3. Hotely, obchody a půjčovny – leden a únor je mimo sezonu, takže hodně je jich zavřených, ale těch otevřených je dostatek pro fungování, např. siť obchodů Mercadona – viz. fotka.
      4. Jinak okolo 10 hodiny když člověk vyrazí, potká dost různých skupinek pro případné připojení, pokud nechce jet sám.
      5. Pokud nechce Vaše polovička jezdit na kole, je možnost půjčit velmi levně auto na výlety pro ni.

      Za sebe můžu říct, že jsem auto nakonec neplánovaně využil, protože jsem v polovině dovolené nezvládl lehký sjezd z kopce. V 50 km jsem se nechal vynést ze zatáčky, dostal smyk a přeletěl přes řídítka, sedřel levou stranu těla, roztrhal si komplet dres, ale kolo naštěstí dopadlo do měkkého – na mě :-)

      Druhou půlku dovolené jsem pak jezdil na výlety autem.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • PatrikKalista  

      Ahoj, poradí někdo LEVNOU půjčovnu kousek od letiště?

      Patrik

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      1 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Bernycz  

      Dnes objednáno nacesty.cz od 13 do 23 .3

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Pikaču  

        Mám úplně stejny termín, taky nacesty.cz

        A pátek 13 :o

        0 0
      • Donuts  

        A kolik to teda celkem stálo?

        0 0
        • Pikaču  

          Nacesty.cz mas kalkulátor.

          Mne v tom termínu na 10 dnů : hotel, servis, letenka+letenaka kolo cca 20 tisíc.

          0 0
          • Touš  

            Nevrátil se teď někdo za Mallorky? Jaká je tam situace na letišti? Na hotelech? Mediální panika ohledně viru je obrovská ale přeci tím nezlikvidují cestovní ruch.

            0 0
            • Bruca  

              My máme koupené letenky na začátek května, tak doufám, že do té doby už bude pokoj…

              0 0
            • rdx  

              podle Stravy tam lidi jezdi o100sest, nikdo si na nic nestezeje, zachovejte paniku.

              Ja se vratil z GC a jediny rozdil oproti odletu byla dezinfekce na ruce u vychodu :)

              0 0
            • Glum  

              Vracel jsem se 23. února, na letišti absolutní klid, přímo pohoda. Aktuálně tam jsou dva případy COVID-19 (a oba dost brzo odchytili), takže spíš je to málo infikovaná oblast. Hotel taky v pohodě.

              Místní mají opravdu k nějaké panice daleko…

              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • Touš  

              Super, díky za reakce. Letenky koupené a v termínu 31.3.-7.4. snad budu točit km v teple. Někdo typ na osvědčenou a cenově rozumnou půjčovnu v lokalitě poblíž letiště? Díky

              0 0
    • JBS  

      I am Catalan 150 km from Mallorca and I can inform you that in Spain today the situation is very controlled. A total of 3 dead (elderly with other previous pathologies) and about 500 infected all with a mild prognosis. It is in Italy where the situation is more uncontrolled, in my opinion there is no reason not to travel to Mallorca. Enjoy this magnificent island. I hope I've helped.

      0 0
    • JBS  

      by the way, buy ham in a butcher shop not in a supermarket.

      you can ask for Recebo ham or iberico ham, do not buy ham „del pais“ !!!!

      0 0
    • Pikaču  

      Příští patek jsem měl letět. Dnes jsem se BTW jen tak nahodou dozvěděl ze zakoupene extra zavazadlo na kolo neznamená že mají v letadle misto pro kolo.

      No a nemají! Tak rychloakce koupě jiných letenek z Drážďan na den později a hodina a pul čekací doba na call centrum Eurowingsu aby mě potvrdili kapacitu v letadle na kola.

      A co dostanu zpět od ČSA až budu stornovat/rekla­movat letenky je otázka :((. Manželka se mi směje jak jsem vše měl 3 měsíce dopředu abych usetril a teď same srani a penize navic.

      Holt zkušenost k zaplacení.

      Jo a snad bude hotel volny až to posuneme :)))))

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • lukink  

        Taky letím v pátek 13.. Původně jsem objednával přes Smartwings, kteří mi nabídli transfer kola pouze na cestu zpět (23/3), protože 13/3 je už plno. Zkusil jsem tak objednat přes ČSA, kam jsem nejprve zavolal, aby mi zjistili, že tam volná kapacita i na cestu tam je, potom objednal. Následně tam problém s kolem na cestu tam i přes původní ověření stejnak byl, čekalo to neustále někde na odsouhlasení, tak jsem tam každý den tak dlouho volal, až mi to potvrdili a poslali i elektronický doklad do mailu.

        0 0
        • Pikaču  

          A kdy ti to potvrdili? My máme aktuální info je plno.

          0 0
        • rdx  

          Mel jsem to podbne, ale kratsi. Prnvni telefon, ze to momentalne nejde a musi to overit. Druhy telefon zabookovano, zaplaceno (objednano pres CSA)

          0 0
      • Pikaču  

        Dobrý no. A ja č***k si musel koupit další letenku kvůli kolu z Drážďan. Skoda ze nikdo neruší z Prahy. By me usetrili 5000

        0 0
        • Velomiwookie  

          Ty kravo, Tebe to slusne podelalo… :-/

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • pokor  

      Má tu někdo Mallorcu s odletem v pátek 13.3.? Jaký je váš aktuální názor na to, zda jet či nikoli.

      Sám jsem na vážkách a nevím, jak se rozhodnout.

      0 0
      • kejda  

        Může to být prima výlet na tři týdny…:)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • Rubi  

        Pane Lorenc? .....

        0 0
        • Pikaču  

          Čeho se bojíš? Vem si notebook na Home Office a budeš tam 4–5 týdnů jezdit v teple.

          Letím o den později.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • ms82  

        Samozrejme jedem. Jen jestli tam dorazi nejaky nakazeny Cech, tak me nastve ;-)

        Notas samo beru. Lepsi by bylo zabalit i trenazer, ale do toho se mi nechce.

        0 0
      • pokor  

        Na Mallorce je teď 13 nálezů ( z toho 2 dnes), ale můžu zůstat tady v Praze, kde je 38 s předpokladem rychlejšího růstu. Dřív jsem se bál problémů tam, teď se spíš bojím problému tady.

        0 0
      • mrozu  

        Pokud jsi připraven na to, že po návratu zůstaneš v karanténě, nevidím zásadní problém.

        0 0
      • Kalic  

        Měl bych obavy ze zrušení letů ze Španělska. Epicentra nákazy jsou sice jinde (hlavně Madrid), ale lety do/z Itálie jsme taky zakázali komplet.

        0 0
      • mogucan  

        Mame odlet v patek 13.3. s nacesty.cz Tvrdi, ze je vse ok, ale ja jsem teda fakt na vazkach. Viru se nebojim, ale bojim se, ze tam zustaneme viset, protoze se to rozvine a zrusi lety jak z Italie. Ze bych po navratu musela zustat 14 doma mne nedesi, ale nechci zustat uveznena na dva tydny ci hur na hotelovem pokoji.

        0 0
      • mogucan  

        Mame odlet v patek 13.3. s nacesty.cz Tvrdi, ze je vse ok, ale ja jsem teda fakt na vazkach. Viru se nebojim, ale bojim se, ze tam zustaneme viset, protoze se to rozvine a zrusi lety jak z Italie. Ze bych po navratu musela zustat 14 doma mne nedesi, ale nechci zustat uveznena na dva tydny ci hur na hotelovem pokoji.

        0 0
        • ms82  

          Tak pribalte nekdo trenazer a budem si pujcovat :D Musel by to mit asi nekdo v hotelu, aby nas tam zamkli. Kdyby jen zrusili let, tak to nebude takovy problem, hotel bude asi poloprazdny.

          0 0
          • kejda  

            a když bude dost velkej, můžete blbnout na chodbách :)

            0 0
        • pokor  

          Také se obávám spíše hotelové karantény, protože česká domácí karanténa při příletu z oblasti, která je méně riziková, než Praha, mi přijde docela nelogická.

          A pokud jde o lety, tak do španělského vnitrozemí se lítat bude, takže nějaký přelet s jedním nebo více přestupy by zřejmě byl možný.

          0 0
    • Pikaču  

      Takže v neděli dáme někde kafíčko a koláček?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Touš  

      To dopadne! Musíme tomu věřit. :-D

      0 0
    • Bruca  

      Když aerolinka zruší let, tak normálně vrací prasule? Jak dlouho dopředu je to zrušení oznámené? Máme s Laudou Malorku na první týden května…

      0 0
      • mrozu  

        Jo, me ted Ryanair zrusil lety do Rima a nabizi vraceni penez nebo prebookovani na libovolne datum v pristich 12 mesich. Muze to mit ale hacek. Swiss nam tedka zase nabidl bezplatne zruseni letenek, cehoz cast lidi vyuzilo, ale vratili zpatky jen cistou cenu tarifu, palivove priplatky a dalsi poplatky, ktere delaly vice nez polovinu ceny, si nechali, takze celkem ojeb.

        0 0
        • Tuplak  

          Tak to bych se bránil, pokud zruší let aerolinka, musí vrátit vše do halíře. Samozřejmě v měně, kterou jsi to platil.

          Pokud s aerolinkou nebude domluva a platil jsi to kartou, tak se to dá řešit reklamací karetní transakce v bance. Ale samo to je kapánek zdlouhavější proces.

          0 0
          • mrozu  

            V tomto pripade let zrusen neni, oni sami nabidli storno nebo prebookovani vzhledem k situaci.

            0 0
            • Tuplak  

              Tak to je jiná. Pokud není let zrušen, tak si můžou účtovat nějaký storno poplatek. A je již jen na tobě, zda nabídku využiješ nebo poletíš. Nicméně férové to není.

              0 0
              • mrozu  

                Tak nakonec to uznali a vraci komplet, agrument, ze nam zrusili jeden z letu, byl neprustrelnej.

                0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Kacko  

      A máme po prdeli :(

      0 0
      • Pikaču  

        Super. Alespoň to rozhold nekdo jiny za nas. A na Mallorce je uz 17 lidi a jedna smrt. Takže budeme doma zwiftovat a kapučino na Mallorce si dame pristi jaro.

        https://www.majorcadailybulletin.com/…ospital.html?…

        0 0
      • ms82  

        Jestli dobre vidim, tak je to pro odlety z Nemecka? Spanelsko mezi zakazanymi zememi neni.

        0 0
        • Kalic  

          Opatření se jedná 13 oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán, země Evropské unie – Itálie, Španělsko, Norsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Dánsko, Francie, Rakousko, Švédsko. Zároveň platí zákaz vstupu českých občanů do těchto rizikových oblastí,“ oznámil Babiš

          0 0
          • ms82  

            Diky. Jsou reporteri, kteri vyjmenuji jen par zemi. Nakonec jsem dohledal. Hm, tak asi zitra neletim.

            0 0
            • rdx  

              Jeste bych pockal, az to vyjde ofiko.

              Kazde medium to momentalne vyklada jinak. Na tiskovce babis potvrdil to co pise Kalic, ale jestli je to opravdu v usneseni tezko rict.

              0 0
              • th74  

                Zákaz cestovat do rizikových zemí je od 14.3. Zítra lze letět. Třeba Cink na Mallorce už 2 dny je. Stejně teď nebudou žádný závody, tak může trénovat v klidu a teple až do …

                0 0
                • ms82  

                  Je to chaos. Vubec nevim, jestli balit.

                  0 0
                  • pokor  

                    Letenka na 13.3., zákaz od 14.3. … to asi smartwings nic nevrátí :(

                    0 0
                    • Pikaču  

                      Na letenky bych se asi vy&ral. Pak bejt za blbce pri navratu a resit neprijemnosti nebo poznat lekarskou peci na Mallorce bych nechtel.

                      0 0
                    • ms82  

                      Tem jsem se ani nedovolal. Nacesty asi taky pretizene, psal jsem email. No ale letenka na 13. je driv nez zakaz 14. ;-)

                      Smartwings to umozni pripadne prebookovat „zdarma“. Ale pokud se nic nezmeni do zitra, tak nejsem rozhodnuty nejet.

                      0 0
                      • th74  

                        Přebookování letu je nejlevnější varianta, pokud tam chceš ještě někdy jet. Já mám přebookováno na říjen s pokutou a rozdílem v tarifu asi za 2500 kč. Bohužel příplatek za letenku pro kola propadne a je potřeba připlatit znova.

                        0 0
                        • ms82  

                          Priplatek za tarif, kolo znovu, kufr predpokladam rovnez. To mi toho z te letenky moc nezbude :D

                          Jak jsem psal, jeste jsem se nerozhodl nejet (zitra).

                          0 0
                        • Pikaču  

                          Tak kdyz to nevrátí letecka společnost tak lze snad uplatnit na pojišťovně ( cestovni pojistka) kvuli zakazu?

                          0 0
                          • th74  

                            Nikdy jsem nic s pojišťovnou neřešil, tak nemám zkušenost. Sice mám nějaký pojištění, ale řešit to nebude, ty peníze mě za to plýtvání energií nestojí.

                            0 0
                          • jonti  

                            to me zajima jestli neco pojistka kryje, bych ocekaval, ze to bude podobne jako valka ve vyjimkach.

                            0 0
                  • th74  

                    Ta zejtra to určitě poletí. Je otázka, jak to bude s cestou zpátky.

                    0 0
                    • mrozu  

                      My meli letet dneska a vsechno jsme zrusili, resili jsme to hodinu pred odjezdem, pritom jeste vcera rano byli vsichni presvedceni, ze pojedou. Rozjizdi se to moc rychle… ne koronavirus, ale ty megalomansky opatreni.

                      0 0
                      • ms82  

                        Ty opatreni, byt se mi nelibi, jsou na miste. Kdyby se to od zacatku ale resilo systematicky, mohlo to byt klidnejsi.

                        Jen me stve, ze je to ma druha jarni dovolena, co asi nedopadne. Patrne taky zrusim, nechce se mi otravovat s karantenou po navratu, radeji budu trenovat venku z homeofficu.

                        0 0
                    • Pikaču  

                      Tak zítřejší let je zrusen, kdyby někdo stále váhal.

                      0 0
                      • pokor  

                        To je let z Mallorky. Co zítřejší let? Je zrušený?

                        0 0
                        • rdx  

                          neni, ale nasledujici mesic se namas jak dostat palma > praha CSA vse rusi.

                          0 0
      • Kacko  

        Tak snad proplati storno.

        0 0
    • jannk  

      Jen ze zvědavosti: vrací nacesty ten jejich servisní poplatek? (letenku mam na půlku dubna, to ještě může být vsechno jinak)

      0 0
      • rdx  

        stornoval jsem dnes, ale na mail jeste nemam odpoved. Budou toho mit ted mraky spolu s normalnima zajezdama co preprodavaji …

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • rdx  

      Tak momentálně je mallorka asi uz jen pro ty co maji mesic a vice casu, nebo se budou vracet pres ukrajinu :)

      „Vláda rozšířila karanténu na lidi vracející se ze všech rizikových zemí“

      0 0
    • pokor  

      Včera jsem to odpískal a dnes k tomu vláda přidala povinnou karanténu po návratu. To nebyl poslední hřebíček do rakve, ale už jen zasypání hrobu. Teď jen náhrobek „zde leží cyklozájezd na Mallorcu 2020“ .

      0 0
      • jannk  

        tak potom nekdo prosim napiste co delat s letenkami od Smartwings at to nemusim zkoumat :)

        0 0
        • ms82  

          Kdyz se prihlasis pres stranky CSA, a jeste Ti nezrusili oba lety, je tam moznost kliknout a zrusit. Pripadne jim zavolej, mne to zabralo 15 minut se dovolat. Videl jsem ale nekde, ze ted uz prestali letat uplne.

          0 0
      • ms82  

        Krasne jsi to napsal. Nezbyva nez jezdit a vyuzit praci z domova na maximum.

        0 0
    • Pikaču  

      Co nejaka alternativa v česku? Dovolenou mame všichni nahlasenou. Ev. Home office. V liberci je na mě kosa. Koukam prosti tyden na morave ( znojmo-šatov) 13–15 °C

      0 0
      • rdx  

        za soucasne situace bych neobjednaval nikde nic, kdo vi jakym smerem se to pohne …

        Usetrenou dovolenou si necham na prosinec a pojedu si prohřát kostičky na GC :)

        0 0
        • ms82  

          Neni Tenerife lepsi? Na GC uz jsi byl ;-)

          0 0
        • AussigBiker  

          Jo, na Teneriffe bys mohl vzit sebou Mistra Onuceho, treba tou dobou uz bude teply plan realizovat :)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • mastihuba  

        okolo straznice je jeste tepleji a da se jet i do kopcu :)

        0 0
    • Pikaču  

      Jeste ze jsme nodleteli.

      Mallorca je zavrena uplne. https://www.majorcadailybulletin.com/…majorca.html

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • milan.v  

      Koukám, že březnové číslo Cyklistiky se tématu obšírně věnuje… :-D

      Mimochodem oba zmínění rekordmani ikonického výšlapu jsou redaktoři GCN…

      0 0
      • deekay  

        Sebastian Henao je v GCN?

        0 0
        • milan.v  

          Omlouvám se, to je Haedo, překoukl jsem se…

          0 0
          • deekay  

            Jasny :) Ja to taky z toho obrazku lustil, ale hlavne proto, ze se mi nechtelo verit, ze by mel na Sa calobra KOM :)

            0 0
            • milan.v  

              Je pravda, že on byl spíše klasikářem a domestikem, KOM tady by byl zázrak…

              0 0
    • Pikaču  

      Necháte si Voucher od Nacesty.cz nebo peníze zpět?

      Prymula nás nepustí ani za rok a do te doby vsechny cestovky zkrachuji.

      0 0
      • jannk  

        ja jim jeste nepsal (chystam se) – voucher nabizeji na co? zatim jsem platil jen 70E/osoba primo jim (pakatel, klidne voucher), ale celou letenku (tam se mi do voucheru uplne moc nechce).

        0 0
        • Pikaču  

          My tam mame jen servisni balíček 110 € na osobu. A voucher do roku 2023. Takže žádná darda ale ono to nevypadá ani na příští rok :(

          0 0
          • jannk  

            Jo, voucher na servisni balicek jim klidne necham, tech 2*70E risknu. Akorat pocitam, ze ho nekde ztratim :)

            Letenku u smartwings bych asi chtel zpatky, az je Babis koupi, tak uz jim nebudu verit vubec nic.

            0 0
      • orm  

        My jsme to resili, s jinou cestovou a jen hotel, tak, ze jsme si nechali vratit 80% a 20% jsme jim nechali. Jezdime tam s nima pravidelne, ted to nebudou mit jednoduche a nemame zajem, aby padli. Od Ryanairu jsem si nechal vratit vsechno na tech mne nezalezi :-).

        0 0
        • jannk  

          ale hotel se s nacesty prece plati az na miste, ne? tj tem ani nic nechat nemuzu

          0 0
        • brtníček  

          Od toho Ryanairu jste to dostali automaticky? Mám nepojištené letenky na červen. Jaký je postup. Dík.

          0 0
          • orm  

            Ryanair poslal email, ze let je zruseny (Zrusili ti let?). V tom emailu je odkaz na refundaci a postup jak to udelat. Vraceni penez je takove klasicky Ryaniarovske :-).

            0 0
            • brtníček  

              Jo dík. Zatím nezrušili. Uvidíme.

              0 0
              • orm  

                Pokud to nezrusili, tak narok na vraceni penez nemas. Kdyz to zrusej, tak mas narok na vraceni cele castky. Kdyz to zrusej mene nez 14 dni pred odletem, tak mas narok na dalsi kompenzaci.

                0 0
      • ms82  

        Necham si voucher, chci tam priste a chci, aby to prezili.

        0 0
    • jannk  

      Uz mi prisly vouchery z nacesty. S voucherem pro nacesty nemam problem, ale nejsem si jisty, ze chci voucher od smartwings – zkoumali jste nekdo jak se stavi k tomu, ze bych si nechal jenom vouchery z cestovky a smartwings si nechal proplatit? Mi se uplne nelibi, ze to neni voucher na letenku Praha – Palma, ale na konkretni castu: kdyz pristi rok napali cenu, tak to proste budu muset doplatit a nebudu mit sanci letet za rozumnejsi penize s nekym jinym.

      (jasne, zavolam tam, tohle je jenom priprava :)

      0 0
    • Pikaču  

      Tak co. Neuděláme další vlákno 2021? Nebo si tu ještě zatlachame o covidu a v novém už bez covidu.

      1. Plánujete mallorcu na jarře 2021?
      2. Už jste zkoumali letenky? Zatim mam info o Berlinu.
      3. Co nacesty. Nezkrachvali?
      4. Tak Mallorce zdar a snad si tam dame společně kafe a koláč :)
      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Schmiten  

        Plánujeme, ale ještě v klidu…

        Na cesty stále fungují a věřím, že budou, máme u nich z letošního jara vouchery :-)

        0 0
        • Pikaču  

          Máme no. Viděl bych to zase kolem toho 13.3. Jako letos. Jen si rikam kdy to řešit ( letenky, hotel atd. ).

          Podle letosniho roku den před odletem asi :))

          Ještě čekám na penize z mytrip. Jinak čsa penize zpet, nacesty voucher.

          0 0
    • Touš  

      Po loňské zkušenosti to budu řešit na poslední chvíli. Naštěstí hotel šel stornovat, ryanair peníze za letenku vratil a německá půjčovna kol také bez problémů peníze vrátila. V roce 2021 to snad už vyjde!

      0 0
      • brtníček  

        Já peníze od Ryanairu ještě nemám. Letenky jsem měl na červen. Zažádal jsem pak mi psali jestli nechci voucher odmítl jsem a stále nic.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Petramarkova  

      Mallorcu plánuji až bude lepší situace

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • česílko  

      Tak můžeme plánovat,cesta tam by byla, nejlépe jednosměrná.

      K ceně letenky bych počítal s poplatkem za hrabání v rypáku.

      0 0
    • Pikaču  

      tak co, ma cenu planovat a rezervovat?

      vypada to ze to bude +2 testy (jeden tam a jeden pri navratu).

      chtel bych zacatkem brezna, tak je otazka kdy o´to rezervovat natvrdo aby me zase nekdo rok nedluzil penize nebo aby nebylo pozde.

      jak to planujete, vidite?

      0 0
      • rdx  

        letos absolutne ad hoc podle situace unor / brezen … a nejspis asi do nejakeho soukromeho Airbnb, na velky hotel to moc nevidim :)

        0 0
        • Pikaču  

          chapu, ale delat si sam jidlo nic moc. na to se nejvic tesím. a v nacesty máme stále voucher z lonska.

          ale kovid tam je :

          https://www.majorcadailybulletin.com/…one-day.html

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • rdx  

            voucher jsem s diky odmitnul ;)

            Je pravda, ze zmena hotelu hodne prospela {kua to bylo zradlo :)), ale zas tak velky problem to nebude, na kanary letame v tohle „low cost“ rezimu pravidelne

            0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • luba1  

      Zderec jak sviňa,

      dneska jsem se vrátil z týdnu v Palmě. Aktuální info:

      Letěl jsem z Vídně, cestou z ČR chtějí na hranicích PCR test, boarding pas a doklad OP, pas

      Ve Vídni na letišti kontrolují datum testu, shodu s dokladem totožnosti a musíte mít QR kod http://spth.gob.es, nutný pro vstup do Španělska.

      Ve Španělsku načtou QR kód a pouští vás do světa. Obchody jsou otevřené, omezený počet lidí na metry. Kavárny, pekárny jen s sebou, nikdy konzumace uvnitř. Všude s rouškou, všude nutný dezinfikovat ruce před vstupem. Centrum památek a historických uliček pusto prázdno, turistický trapy zavřený, chodil jsem tam sám. Centrum plno lidí.

      Cesty super, minimum lidí, teploty v 9:30 15°, 12:00 18° a 16:30 17°. Ze 7 dnů: 2 naprosto slunečné 20°, 2 zataženo 17°, 2 polojasno 18° + vítr, 1 den vítr jak sviňa (40km/h).

      Okolo cest pomeranče a citróny, vyplatí se vyjet.

      Cesta zpět na Mallorce: chtěli jen doklad o transféru z Vídně do ČR, žádný PCR, FFP2, pofiderní masky nepustili

      Ve Vídni chtěli jen doklad o transféru do ČR, žádný PCR, striktně FFP2¨

      V ČR na hranicích nikdo, ode dneška zavedena registrace QR kód pro vstup, ale nikdo nikde.

      Kdyby něco PM

      0 0
      • Pikaču  

        Nejak to nezní jak bych si představoval. Ale ještě se uvidí. Díky za info

        0 0
    • Mark-H14  

      Dnešní zkušenost z letiště ve Vídni:

      17– letý syn letěl na tréninkový camp.

      Ryanair: Vídeň – Mallorca.

      První kontrola certifikátu o provedení RT-PCR testu na COVID při odbavení velkého zavazadla – syn vše OK, ale další lidi co neměli v na certifikátu napsáno RT poslali pryč. Údajně jich bylo dost.

      Další odbavení palubního zavazadla a druhá kontrola RT PCR testu … Týmový kolega od syna už sedí v letadle a syna paní stopla, že se jí nezdá jeho certifikát, že není „reál time“ RT. Syn jí vysvětluje a ukazuje v textu RT PCR. Jednou, podruhé, potřetí. Volá mi zděšený, že ho nechtějí pustit na palubu. Nakonec při čtvrtém pokusu a opětovném ukázání prstem na RT paní suše říká „sorry“ a ukazuje, že může na palubu.

      Jak jsem psal ve vedlejším vlákně:

      V nemocnici Kroměříž neměli na certifikátu RT PCR, ale jen PCR. Po naléhání jedné maminky, že syna bez RT nepustí do letadla to tam od této soboty píšou na všechny certifikáty. 

      0 0
      • Delkim  

        Rozdíl PCR a RT PCR?

        Na Slovensko vozím jen PCR a ok.

        0 0
        • Mark-H14  

          No asi to vypadá, že jen v těch písmenech, která prostě někdo píše a někdo ne, ale nerozumím tomu. Bude to specialita Ryanair :-)

          Zkopírováno z jiného fóra:

          Vsechny testy o kterych se mluvi jako o PCR na covid jsou RT-PCR. Rozdil je ten, ze PC pouziva jako vzor dvouretezcovou DNA a RT-PCR jednoretezcovou RNA. Sars-CoV-2 ma jednoretezcovou RNA takze veskera diagnostika je RT-PCR at se to zkracuje pouze na PCR. https://www.researchgate.net/…6_Difference

          0 0
          • Pikaču  

            No a které státy požadují RT PCR? Jezdim do Německa skoro každý týden a testů jsem udělal asi 20 jako samoplatce v krajské nemocnici a RT jsem tam v životě neměl. Navíc třeba Německo akceptuje i antigenni testy ale tam vaznou certifikaty z naší strany.

            0 0
      • luba1  

        Můžu potvrdit, v busu do ČR se mnou jel pár, které nepustili do letadla kvůli RT-PCR testu. Chyba je údajně na straně Španělska, která dala požadavek, že nikoho bez označení RT-PCR testu nepustí na své území potažmo do letadla.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • žvejk  

        S cestováním do Rakouska není problém? tedy asi za účelem letu ?

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Pikaču  

      Tak co? Letí někdo v březnu?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Pikaču  

      Blbý dotaz?

      Včera nám Němci zakázali zcela vstup.

      Platí to i pro transit ( odlet z Berlína)?

      Uvažuji o Kanarech příští tyden odlet z Berlina. Mallorca vypadá jeste zima a že tam nikdo moc není.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Mikikuba  

        Myslím, že je to passé

        https://tn.nova.cz/…endlery.html

        Kupodivu tam chybí i tranzit. Ale zkontrolovala bych to na Kochově Institutu. A na ministerstvu. Hledat se mi s tím nechce. Nám tranzit klapnul v pohodě ještě.

        0 0
        • Pikaču  

          každý článek je něco jiného. o transitu jsem četl že je v pohodě. Bavorsko pendlerum umožňuje ale musi se přihlasit acestovat pouze přámo do prace.

          zatím to asi nechám.

          0 0
          • Mikikuba  

            My neměli s transitem žádný problém. Němci ochotní v pohodě. Daleko větší buzerace při odletu do Německa. Tam se vyžadovalo vše dokonce byl problém s testem ve španělštině…A při­tom měli napsáno že test není potřeba ale chtěli ho. A byli tam lidi které opravdu bez něj nepustili na palubu…Je to trošku adrenalin…Jsem docela ráda že jsme nazpátek…

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Pikaču  

      4–14.3. Letenky z Prahy uz nejsou.

      0 0
      • Pikaču  

        Tak nakonec v tomto termínu Toskansko :))))))

        Mě už rupne žilka jestli někam neodjedu.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Kvetacek140  

      Zdravim všechny, chtěl nych se zeptat jestli nemáte někdo aktuální tip kde na Mallorce si nechat udělat antigenni test pro navrat domů?

      0 0
    • Pikaču  

      Tak co. Letíme letos?

      0 0
    • Pikaču  

      Budu 16–28.3 v Palme sám s rodinou. Takze kdyby nekdo chtěl spolujizdu tak SZ.

      0 0
    • Hagner  

      Tak jsem zase koupil loď ;-) Letos jsem tu Mallorku trochu prodloužil 8.10. – 5.11. :-)

      Cesta tam a zpět, jedna osoba + auto + 2×25,– Euro foodpass = 131,– Euro! Jsem spokojený :-D

      0 0
    • Hagner  

      Někdo v říjnu na Mallorce na kafe? :-)

      0 0
    • neminem laedere  

      Ahoj, máte prosím někdo tip, kde v září na týden půjčit silniční kolo, když budu v Cales de Mallorca?

      Přímo tam jsem žádnou půjčovnu nevygooglil. Třeba bergantibikes.com nabízí i dopravu, ale je docela drahá – komplet s pojištěním a pedály to vyjde na 400 eur. Dopravu zdarma nabízí rentalbikesma­llorca.com, ale silniční kola zřejmě půjčují jen okrajově (ani neinzerují jejich specifikaci) a recenze nejsou úplně dobré.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.