• THORX

    Chtěl bych manželce koupit nějaké MTB tretry nic drahého pro začátek cena ±2 tis. Jaké vybrat aby fungovali s 520kami

    Pevné nebo gumové, některé gumové mají lepší vlastnosti než ty pevné. Jsou lehčí a tvrdší. Mojí kandidáti

    Shimano WM63

    Specialized Riata MTB Black/Hyper 2015

    0 0
    • Bokec  

      Doporucuji z vlastnich skusenosti boty na MTB od Shimana.

      0 0
    • THORX  

      Prodejce u nás Shimana nedoporučuje říkal že končí s botami a že lepší jsou Force.

      Takže papírově je ta gumová Specialized lepší jak Shimano že?Tvrdost 6 vs 5

      0 0
      • Džey Ár  

        Jestli spíš na Force nebude větší vývar :-).

        0 0
      • nooski  

        To by mě zajímalo, jaký prodejce to byl :-) Shimano končí s tretrami a Force jsou lepší :-D

        0 0
        • Tencovozikmin  

          Jo jo to jsou oni,resi hovadiny chce rady a stejne se necha opit rohlikem a nakonec radu nepotrebuje,protoze je davno rozhodnuty ze vybral to nejhezci.

          0 0
        • THORX  

          Tandem Rucky Návsí

          0 0
    • mart910  

      Ja mam Shimano SH-MT32BR a prijdou me celkem dobre. Ale pri delsi jizde me obcas tlaci do nohy v miste kde jsou kufry. Mozna je to spatnou pozici kufru. Vyuziju tohoto vlakna a zkusim se zeptat: Obcas me taky boli v oblasti achillovy paty(slachy) a myslim si ze to bude tim ze mam asi nizko sedlo a noha se dostave v pedalech jakoby do zaklonu a tim natahuju slachu, muze to byt pricina?

      0 0
      • Vilém  

        Jen k tlaceni. To byva casta vlastnost turistickych treter. Je to dan za podrazku pouzitelnejsi k chuzi.

        0 0
        • PolsondeSide  

          Já vozím deset let v kombinaci Specialized a paráda. Žádné odírání pedálů a kufry stále původní.

          0 0
          • Jakobo  

            Mam M240, sedi mi paradne a jsou super tuhe. Bohuzel po 2 letech skoro denniho jezdeni ta seda guma ci co to je na podrazce je uz prochozena az na ten cerny kompozit. Jeste rok a budu je muset vyradit. Jinak jsou jako nove, skoda. O nejake nalepeni nove gumy se ani nepokousim, ty spaliky jsou dost namahane a uzke, asi by se z nich nejaka guma utrhla. Vim, ze nekteri vyrobci jako Specialized u top modelu umoznuji nalepit na podrazku nove spaliky u Shimana toto ale nepujde.

            0 0
    • THORX  

      Ty Specialized Riata MTB Black/Hyper 2015 se mi opravdu zamlouvají vypadaji, jsou lehoučké a větší tuhost než 6 asi nenajdou za cenu 2 tis. Navíc ženě budou ladit ke kolu. Jen nevím jakou velikost zvolit nosí nejčastěji 40ky. Chtěl bych ji to dat jako jeden z dárků na narozeniny. Bude sedět s M520? Budu muset ještě něco dokoupit k těm botám myslím ty kufry nebo už tam jsou.

      0 0
      • Vilém  

        Kufry jsou součástí pedálů, ne treter.

        O jakých číslech tvrdostí je stále řeč?

        0 0
      • Kosa  

        Někde jsem četl že u Spešlů je lepší vzít o číslo větší než je velikost nohy, taky jsem kupoval o +1 a sedí perfektně, navíc pokud nebudou sedět tak by asi nebyl problém je vyměnit za vetší-menší

        0 0
        • Kysky  

          Na to bacha. Já jako běžnou obuv nosím 39–40 a Spešlovský 40 mi byly jak ploutve.

          0 0
      • Lenka.05  

        Jsem se Specialized spokojena, sednou mi dobre, samozrejme je otazka, jak sednou tve zene :) Mam turistickou botu Tahoe a vydrzim v ni celodenni 100km vylet aniz by mne bolely nohy. Riaty jsou sportovnejsi, tuhost podrazky bude urcite v pohode. Kolik toho manzelka najezdi a kde?

        0 0
        • THORX  

          Koupili jsme si nová kola před necelými 3 týdny stoho jsme najezdili cca 50km. Než se mi kolo pokazilo teď ho mám v servisu, takže čeká na mě,ale jinak asfalt, lehčí terén. Prostě Beskydy ;-)

          0 0
    • THORX  

      Specialized 6, Shimano 5

      0 0
      • Vilém  

        A nejaky vyklad k tomu nemas? K tem cislum jsi prisel kde?

        0 0
    • THORX  

      Popisku produktu?

      0 0
      • Vilém  

        A to je nejaka standardizovana metoda mereni tvrdosti podrazek, kterou dodrzuji a pouzivaji vsichni vyrobci treter? To slysim poprve.

        Jo a jinak zkus mackat tlacitko Reagovat, je to krapet neprehledne.

        0 0
        • THORX  

          Takže co mi tím chceš říct?

          0 0
          • Vilém  

            Nechci tim rict nic, ptal jsem se co tim chces rict ty.

            No a taky jsem chtel rict, ze takto je to razeni prispevku prehlednejsi.

            0 0
            • THORX  

              Já nevím prostě jak to vidíte může být ta spešlka tvrdší než to Shimano?

              0 0
    • THORX  

      Tak jsem se rozhodnul pro ty specialized jestli teda budou kamarádi s 520 napsal jsem do obchodu a velikost zkusím tedy 41.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • lidumil  

        A proč by neměly? Vozil jsem je tak v pohodě.

        0 0
        • THORX  

          Takže to napíšu jak debilovi. Koupím tretry Specialized které jak příjdou v krabici a manželka si otevře dáreček nasadí na nožky spojí s 520kami tak může hned vyjet?

          0 0
          • lidumil  

            Ale kdepak. Musíš ještě namontovat a nastavit kufry, které jsou součástí pedálů.

            0 0
            • THORX  

              Takže stěch pedálu odšroubuji ty kufry namontují na tretru a nastavím?

              0 0
              • Vilém  

                Kufry jsou u pedalu dane zvlast. Najdi si treba na ivelo.cz jak se kufry montuji a nastavuji.

                0 0
              • lidumil  

                Takhle

                0 0
                • THORX  

                  Díky za návod jen ják jsme kola kupovali tak jsme teda nic nedostali:(

                  0 0
                  • lidumil  

                    ????

                    0 0
                  • Lenka.05  

                    Kufry se daji koupit samostatne, ale nejdriv se bud poptej v obchode, kde jste kupovali, nebo prohledej vsechno, co jste ke kolu dostali, mozna je pytlik s kufry hozeny u zarucaku nebo navodu… S pedaly 520 vozim ruzne tretry od turistickych speslu az po sportovni mavicy a nemam zadny problem, ze by treba vadila podrazka u kufru nebo tak podobne.

                    0 0
                    • THORX  

                      No pamatují si že v mém balíčků něco bylo ale teď nevím přesně protože balíček se zaručákem je v kellysu ale žena nic ta má jen zaručák.

                      0 0
                      • Kysky  

                        Málokterý kolo má na sobě z výroby SPD takže tam budeš mít stopro normální šlapky

                        0 0
                        • THORX  

                          Tomu moc nerozumím… Naše kola měli SPD při koupi žena 520 a já 505 jen já č… Jsem si je vyměnil za šlapky :(

                          0 0
                          • Krejca  

                            Není čemu rozumět ,99 % kol se prodává bez pedálů (šlapek) :-) to 1 % má nějaký plastáky,a pak je to když tak na volitelném příslušenství.Pokud se tedy bavíme o nových kolech.

                            0 0
                            • THORX  

                              My měli na obou SPD 520 a 505 jen jsem si je sám vyměnil za nějaké shitky :D

                              0 0
    • THORX  

      S čím nemáš problém?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Krejca  

      Zkus někde ještě Gira

      0 0
    • nooski  

      Základní Spešly i Shimana mají dost měkkou podrážku, což ovšem pro turisty nemusí být vůbec naškodu. Číselné označení tuhosti je naprosto nicneříkající a použitelné maximálně pro porovnání bot stejného výrobce.

      0 0
      • THORX  

        Tak děkuji :D

        0 0
        • Tencovozikmin  

          Uz vidim manzelcino nadseni z spdecek

          0 0
          • THORX  

            Proč? když je chce sama ;-) a bude to 1 ze 3 dárků.

            0 0
            • Tencovozikmin  

              Jen jestli vi do ceho jde. Asi toho moc najeto nemate ani jeden.

              0 0
              • Krejca  

                Já nevím proč dělaj lidi z SPD takový drama ,pokud člověk ze začátku dodrží určitý pravidla tak je to v pohodě a následný používání ty starty bohatě vynahradí a jestli je paní chce jen dobře a proč ji v tom nepodpořit.

                0 0
              • THORX  

                Najeto máme ale před pár lety nová kola máme 3 týdny má ty 520 stěmi adaptery a stěžovala si takže chce tretry a mít nohu na pevno

                0 0
            • Krejca  

              ty gira zvaž,jsou jedny z nejpohodlněj­ších.http://www­.sbazar.cz/ka­mila.langerova/de­tail/11833483-damske-mtb-tretry-zn-giro-z-duvodu něco takového

              0 0
              • THORX  

                Nějak se nemohu dostat na ten odkaz

                0 0
                  • THORX  

                    No ta bílá nevím jestli je zrovna ideál

                    0 0
                    • Krejca  

                      Nástřel .příklad,zas je to pro ženskou.A kdyby padla velikost tak to jsou botky za 3tis.

                      0 0
                      • THORX  

                        A tuhost?

                        0 0
                        • Krejca  

                          To jsou příjemně tuhý ale dost pohodlný botičky,já byl rozmazlenej z Adidasek,ale ty už nedělaj tak jsem měl na nohách snad všechno co je u nás na trhu,musím říct že jsem maximálně spokojenej,tuhost je tak akorát abys došel v poho ke stánku,ale na tůry to není,na druhou stranu ultra tvrdá závodní bota pro ženskou taky nebude.Stejně to chce zkoušet a zkoušet.

                          0 0
                          • THORX  

                            Vemnu ty spešly myslím že ta značka je kvalitní a vzhledově se ji budou líbit.

                            0 0
                            • Krejca  

                              když ji budou tlačit na palci nebo někde,tak je úplně jedno jestli se ji budou líbit,rozhodně bych nekupoval zrovna tretry bez zkoušení,ale dělej jak myslíš.

                              0 0
                        • Vilém  

                          Je to marny, je to marny, je to marny.

                          0 0
    • THORX  

      Jestli budou malé nebo velké vrátím a vyměním číslo ne? Jsou v Ostravě tak je možná zajdem zkusit :( přece ji jako dárek nemůžu dát použitou věc.

      0 0
      • Džey Ár  

        Spešly nebo Shimana, to máš jedno. Hlavně ať jí dobře sednou a ať se jí líbí :-). A moc se nenech ukecávat prodavačem do něčeho zbytečně drahého, závodit v tom nebude. Jinak pedajle jí ze startu nastav volně a za čtvrt roku přitvrď ať se zbytečně neomílají kufry a zámky.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.